Źródło Energii - Sen

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Trochę siedzę w temacie energii i dużo o tym wiem. W tym poście chciałbym się was zapytać o pobieranie energii podczas snu.

Jak sami wiecie codziennie wieczorem kładziecie się zmęczeni spać, a rano wstajecie i jesteście pełni energii.

Jak waszym zdanie pobieramy energie podczas snu?
Skąd pobieramy energię podczas snu?
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: ElohimMihael »

Energię podczas snu, pobieramy tak jak gdy nie śpimy. Ze wszystkiego, przez skórę, oddech. Z całego otoczenia.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Veritas »

Najważniejsze jest to, że nie ruszamy się przecież. Wszystkie akcje i reakcje naszego organizmu ulegają znacznemu spowolnieniu. Co pozwala zregenerować energię.
Raczej nie nadawałbym nadnaturalnych cech dla snu ;)
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Veritas jak ja lubie zmieniać twoje zdanie;p

Ja nadałbym nadnaturalne cechy dla snu a właściwie to chodzi mi o medytację i pobieranie energii z kosmosu i otoczenia:)
Ja sam praktykuje medytacje już koło roku i uważam że medytacja ma najwiekszy wpływ na odzyskanie energii fizycznej zarówno jak i psychicznej człowieka. Osoba która jest w stanie się skupić i uspokoić i odprężyć może naprawdę zgromadzić ogromne zapasy energii. Człowiek zdenerwowany bądź wiecznie zdenerwowany tzw, "choleryk" traci energię o wiele wiele szybciej a człowiek opanowany nie traci jej na złość, niepokój czy też nerwy "aczkolwiek bardziej m isie podoba słowo nerwica". Czlowiek medytuje nawet nie wiedząc o tym, sam sen jest w pewnym sensie medytacją:)
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Veritas »

Spoko. Koleś na ulicy sprzeda ci liścia to podziękuj mu i podstaw drugi policzek.
Jak we śnie możesz medytować? Albo śpisz, albo medytujesz.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Zauważ że podczas snu jesteś spokojny, opanowany, twój mózg utrzymuje tylko takie reakcje jak oddychanie. praca serca a na tej samej zasadzie działa medytacja. Zero myślenia tylko spokój cisza i otaczający nas wszechświat:) Ludzki organizm podczas snu czyli "nietypowej medytacji" też pobiera energię z otaczającego go świata.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sothis »

Ostatnie cztery posty poszły pod nóż, nie offtopować i nie licytować się kto kogo przegadał -> wracamy do meritum.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Do Veritasa:
-nie ruszanie się podczas snu to nie tracenie energii, więc tutaj nie możemy mówić o pobieraniu z tej czynności energii
-dobrze mówisz, że akcje organizmu ulegają znacznemu spowolnieniu, ale to nadal jest jedynie ograniczenie straty energii
-napisałeś, że się regeneruje. I teraz pytanie do Ciebie w jaki sposób?

Do Sylvester93:
-według mnie sen, a medytacja to całkiem różne pojęcia. Ja to odbieram tak: Sen to wyłączenie wszystkich zmysłów i brak myślenia, a medytacja to wyciszenie zmysłów, uspokojenie się i zachowanie świadomości. Jeśli chodzi o te wyciszenie to nadal jest to ograniczenie strat energii, a nie pobieranie energii.
-pobieranie energii z kosmosu? Na jakiej zasadzie to ma działać? To jest jakieś promieniowanie?
-powiedziałeś, że pobieramy też energię z otoczenia, ale jak sam Veritas powiedział nasz organizm ulega spowolnieniu, więc z otoczenia mało pobiera się energii. Natomiast rano budzimy się całkowicie naładowani.


A jeszcze jedna sprawa. To mój kumpel wymyślił xD Według niego podczas snu organizm pobiera energię z wygody i komfortu. Załóżmy lepiej się wyśpimy na łóżku niż na podłodze :) Co wy na to? Macie jeszcze jakieś koncepcje? Jestem otwarty na każdą :)
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Energia kosmiczna nie ma wyglądu poprostu jest nie mozna nazwać tego promieniowaniem, choć z drugiej strony jest to pewny rodzaj promieniowania ale nadnaturalnego któego najtęższe umysły świata nie zdołały wyjaśnić:)
I jeszcze jedno jeżeli człowiek śpi na twardym podłożu to wypocznie o wiele bardziej ponieważ mozę nie tyle co śpi się wygodniej tylko każde kręgi się prostują.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Ok rozumiem jest jakaś energia kosmiczna, która nam dodaje energii. Taka teoria tylko będzie działać przy założeniu, że ta energia naprawdę dużo dodaje nam energii i jest bezpieczna dla nas.

Załóżmy, że jest ta energia kosmiczna. Dociera do nas ona przez 24/dobę. Dlatego i w dzień i w nocy powinna nam dodawać energii. Jakoś nie zauważyłem, żeby w ciągu dnia dodawało mi coś energii.

Poza tym dla mnie wyjaśnienie pobierania energii z kosmicznej energii jest dosyć abstrakcyjne bo nikt nie wie co to za energii i czy w ogóle istnieje. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

ja od tego zacząłem potem zacząłem gromadzić książki na ten temat wiele się dowiedziałem z seri tych filmów
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

W tym wątku doszliśmy, że jedynie w śnie pobieramy energię z otoczenia np. temperatura, powietrze. Niestety to są chyba małe ilości energii, żeby rano obudzić się pełny energii. Do tego jeszcze jest teoria o kosmicznej energii, która nie do końca zaspokaja mnie xD Nikt nie odkrył tej energii, więc nie możemy powoływać się na nią.

I tylko tyle? No to dalej nie wiemy w jaki sposób pobieramy energię w śnie...
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Przed snem napewno spożywasz jakiś posiłek i w gruncie rzeczy nas organizm z owego posiłku pobiera składniki odżywcze czy też minerały które potem przerabia na energię:)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

W jakiejś części pobiera energię z posiłku, ale organizm zwalnia swoje funkcje, a już w trakcie snu żołądek nie trawi jedzenia. Dopiero rano zostaje strawiona kolacja. Dlatego uważam, że jedzenie nie wyjaśnia zagadki.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Jestem w technikum żywienia i otóż żołądek w nocy trawi pożywienie nie całkiem ale trawi i pozyskuje z niego energię)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Ok rozumiem. A ile posiłku potrafi żołądek strawić w ciągu nocy? Nie wydaje Ci się, że ta energia z posiłku strawionego w ciągu nocy jest za mała by naładować cały organizm do pełna?
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Veritas »

Energy najlepiej zjeść minimum 2 godziny przed snem. We śnie później mogą być koszmary przez te niestrawione jedzenie. To wiedza na poziomie szkoły podstawowej. Nie wiem o czym jest debata w tym temacie? Sylvester, niepotrzebnie mieszasz tutaj swoimi bajkami. Nie wiem skąd ty tą wiedzę bierzesz. Zapewne z kosmosu. Tak jak energię w nocy co?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Czlowieku;/ organizm ludzki pobiera energię z pożywienia i trawi pokarm w nocy lecz w mniejszych ilościach...
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Wy dwoje to się chyba nie lubicie co? A tak wracając do tematu. Macie jeszcze jakieś pomysły jak organizm pobiera energię w czasie snu oprócz jedzenia?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Raczej nie ma innych procesów ponieważ odpoczynek i spowolnienie pracy organizmu oszczędza energię a nie ją produkuje.

Wróć do „Energia”