Demony

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Adiakanus

Demony

Post autor: Adiakanus »

Tak zastanawiam się czy demon pod wpływem kontaktowania się z ludźmi może zmienić się w istote dobrą? Albo chociaż czy moze być dobra dla istoty z która się kontaktuje czy całkowicie jest to wykluczone ? co sądzicie na ten temat ? A jeśli może się zmienić to czy demon nadal będzie demonem ? Bo nię będize zaliczać się juz do klasyfikacji demonów złych, czy może mają już same w sobie podział na dobre i złe demony (nie anioły).
Nephesh

Post autor: Nephesh »

To tak samo jakby założyć, że ludź ma być z zasady jakiś i nie może mieć od tego odstępstw ;) i of korz zależy to od tego co jak klasyfikujesz. Pomijam w tym przypadku bezsensowne rozważania czy jest to fragment umysłu, czy niezależny byt, bo wiele tu nie wniosą. Jeśli przyjąłbyś grecki podział na eudaimony (dobre) i kakodaimony (złe) to już masz odpowiedź ;) natomiast samo w sobie to też dotyczy definicji zła. Czy w tym przypadku patrzymy na takiego demona jako ucieleśnienie metafizycznego Zła, czy tylko coś co ma za cel trochę poprzeszkadzać komuś.
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

Tak tylko zregóły wszędzie demon reprezentuje wszystko co złe i wszyscy go odrzucają a anioł jest wcieleniem dobra.... Spirytyzm > demon zło oobe > demon zło (chodzi mi w artykułach ludzi które czytałem)...

Ale ja oczywiście chce poznać Demony (te które sa niezależnie od naszej woli), I pytanie też jak wygląda demon naprawdę, nie jak podporządkuje się naszym wyobrażenią tylko jak wygląda naturalnie... ciekawe...
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Tzn. rozumiem, że wszędzie to kultura judeo-chrześcijańska? :) bo tak wynika z Twojej definicji. A poznanie świata niezależnego od naszej woli ogólnie jest nie lada wyczynem ;) stosując tutaj pewną popularną metaforę człowiek znajduje się w kuli wypełnionej mgłą i naprawdę trudno mu spojrzeć poza ta mgłę. Dopóki znajduje się on w tej mgle jedyne demony, które zobaczy to te, które są w nim samym.

Różowa inkwizycja dopadnie każdego :twisted:
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Neph powinieneś zacząć pisać książki jak na mnie nie mniej wogóle nie czaje trgo co tu piszecie :P może dlatego ze nieuważnie czytałem...
BlackWolf
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2006-10-29, 17:22
Lokalizacja: ze Świątyni Salomona

Post autor: BlackWolf »

Adiakanus pisze:Tak zastanawiam się czy demon pod wpływem kontaktowania się z ludźmi może zmienić się w istote dobrą? Albo chociaż czy moze być dobra dla istoty z która się kontaktuje czy całkowicie jest to wykluczone ? co sądzicie na ten temat ? A jeśli może się zmienić to czy demon nadal będzie demonem ? Bo nię będize zaliczać się juz do klasyfikacji demonów złych, czy może mają już same w sobie podział na dobre i złe demony (nie anioły).
daemon - nadprzyrodzona potega.
Sa zarowno "dobre" jak i "zle" daemony. Przeciez nawet anioły należą do daemonów... Sama nazwa nie oznacza, że coś jest złego. Polecam zapoznanie się chodźby z daemonami Goetii.
zacmienie
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2007-07-03, 17:47
Lokalizacja: z poprzedniego wcielenia

Post autor: zacmienie »

hmmm to prawda co mówi BlackWolf i całkowicie się z nim zgadzam
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

ale już by nie był demonem rACzej upadłym aniołem albo coś w tym rodzaju
Przeciez nawet anioły należą do daemonów
no to mówie o upadłych aniołach
Czyli przeczysz sam sobie. Kwestia taka, że demony to bogowie z innych religii nazwane tak w średniowieczu, by ludzie do nich nie wracali. Czy istnieją. nie wiem, może. Ale wg. mnie to grubymi nićmi szyte jest.
luna73
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2008-01-18, 12:13
Lokalizacja: hajnówka

Post autor: luna73 »

Demony( nie wszystkie )były aniołami,były-bo w momecie sprzeciwu stały się czystym złem-demon nie wiele ma wspólnego z aniołem
owszem sa nazwy ktore sa mylne np.anioł śmierci-jednak sa to nazwy nadane przez ludzi ich imiona sa bardziej mroczne.

[ Dodano: 2008-01-19, 18:46 ]
raczej może się zmienić(nawrócić) ale już by nie był demonem rACzej upadłym aniołem albo coś w tym rodzaju
nikt z żyjacych nie ma takiej mocy i siły,by to zrobic,nie chciała bym nawet zobaczyc jego pazurka a co mowic o jego nawracaniu pozatym co znaczy słowa nawrócic demona???????demon to-to CZYSTE ZŁO-najlepsi magowie czy egzorcysci nigdy nie podporzadkowali sobie takiej siły-takie cudowne istotki jak demony nawróca ale Ciebie na swoja strone-wybacz ale takie jest moje zdanie-nie chciałbys się z zadnym z nich spotkac uwiez mi.
Gość

Post autor: Gość »

Moim zdaniem to demon nie jest dobry.
Jeśli wyczuje ktoś demona lub sam go stworzy to albo jest (ten ktoś) nie wierzący,mało religijny,albo pod wpływem złości,gniewu za jakoś osobę może sam wytworzyć zło.
Ale na pewno nie dobro.Dobro to jest anioł stróż.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Demony

Post autor: Majesttic »

Adiakanus pisze:Tak zastanawiam się czy demon pod wpływem kontaktowania się z ludźmi może zmienić się w istote dobrą? Albo chociaż czy moze być dobra dla istoty z która się kontaktuje czy całkowicie jest to wykluczone ? co sądzicie na ten temat ? A jeśli może się zmienić to czy demon nadal będzie demonem ? Bo nię będize zaliczać się juz do klasyfikacji demonów złych, czy może mają już same w sobie podział na dobre i złe demony (nie anioły).
Nie mają podziału. Raczej jakby tak było to demon przerodziłby się w Anioła, ale zazwyczaj demony mają cel - zniszczyć lub zakłócić spokojność życia ludzkiego...
Lilith
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-21, 16:27
Lokalizacja: UK

Post autor: Lilith »

Na poczatek radze zapoznac się z teoria opisujaca demona. Demon jest istota pomiedzy czlowiekiem a bostwem, z czasem staje się bardziej demoniczny i zostaje demonem. Demony dzialaja na szkode czlowieka, inaczej mowiac zywia się jego energia. To dlatego wlasnie kontakt z demonami maja jedynie ludzie wrazliwi i majacy niejako rozwiniety chociaz w czesci tzw. szosty zmysl. Demony to nic innego jak buntownicy lecz ci w najgorszym wydaniu. Ich domem sa kregi 4 i 5.
Gość

Post autor: Gość »

Lilith przeczytałaś/łeś centralnie z wikipedii.
A wikipedia moim zdaniem to nie jest dobre żródło.W sumie dla początkujących to spoko ale.
W pewnych żródłach znalazłem że demony były uważane (podkreslam ,,kiedyś,,) za dobro i zło.
A to dlatego bo kiedyś nie znano innego pojęcia rozdzielającego te kategorie.
I nazwano jednoznacznie ,,demon dobry ,demon zły,, .
To była pomyłka kolosalna.
Moim pięknym zdaniem demon to ZłO do kwadratu,do potęgi entej.
A co do celu demona to raczej on się nie ,,żywi energią,, tylko jego celem jest zniszczenie człowiekowi życia.
Doprowadzeniem nawet do śmierci.
Dotąd będzie w naszym życiu aż go zniszczy (życie).A jak coś mam napisać podobnego do zdania Lilith o tym żywieniu ,to powiem raczej ze żywi się strachem,i niemocą życia danego osobnika.

Lilith możesz mi wytłumaczyć ,,ich domem są kręgi 4 i 5 ,, ??? bo poprostu nie rozumiem,temat ogólny więc mam prawo ;] he
PoZdRo
Gość

Post autor: Gość »

A skąd ty możesz wiedzieć co ja pojmę a czego nie pojmę? każdy człowiek jest inny więc jeśli ty nie pojmujesz to nie znaczy że każdy inny tez nie pojmuję.
Podaj link tego tekstu skąd wziełeś
Nyarlathotep
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: Nyarlathotep »

Podaj link tego tekstu skąd wziełeś
Wlasnie nie pojoles........
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Kolejne wampiry...
mam pytanko.
"Wy" opieracie się na biblijnym sposobie widzenia ciał niematerialnych. Skoro tak, to gdzie tu zakłamanie. Bo pisanie, że te demony są fe, tamte dobre to nie jest tworzenie nowej wersji tylko modyfikacja starej, choć podobno "absolut" nam tego nie przekazał... sami się domyśliliśmy. Pisanie, że ktoś jest za głupi, by czegoś zrozumieć jest bez sensu. Jedni rozumieją szybciej, drudzy wolniej, nie ma człowieka, który nie może czegoś pojąć...
aaa już wiem, ostatnio w rozmowach w toku były wiedźmy. Wy jesteście magami?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”