lucius art:)

Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

Gdy ludzie sami się garną,
pod kosę kostusze.
My niszczymy ciało,
by ratować duszę.
-> co to za wyraz "kostusze"? slownik j. polskiego by się przydal.
Gdy ludzie, jak w amoku
prą wciąż dalej.
My żyjemy w mroku,
wystawiając kabaret.-> czy tu jest w ogole rym?beznadziejne;/
Śmiejemy się często,
jak idioci, w obliczu
śmierci, pustki, kiczu.
Wychwalamy rozkład,
pomijając piękno. -> czy tu sa jakiekolwiek rymy?procz tego w srodku?sorry..pomieszanie bialego wiersza z rymowanym jest najwiekszym kiczem i "niczym"..
Przebaczcie nam głupotę,
choć wiemy, co czynimy.
Przywróćcie nam tęsknotę,
do poczucia winy.

Biegamy, tańczymy,
choć wyjścia szukamy.
My się nie bawimy,
my tu umieramy.
tych rymow juz mi się nie chce komentowac...;/ pomysl zanim zamiescisz cos tak slabego i nieskladnego. pomysl czy piszesz caly rymowany wiersz czy bialy. bo masz teraz jeden wielki balagan. i przez ten balagan nawet przekazu nie rozumiem.nie czyta się tego czegos dobrze i to przeszkadza mi. drugiego stwora twojego juz mi się komentowac nie chce...
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

i to ze jest to na wzor dzieciecej wyliczanki cos zmienia?dla mnie nie. dziecieca wyliczanka ma rymy aabb a nie abab albo gdziekolwiek ci się podoba;/

co do twojego opowiadania, to nawet jest ciekawe, ale czytalam lepsze..jesli chcesz taki maly boj to zapraszam do poczytania tego:
http://darkplanet.pl/modules.php?name=N ... =0&thold=0

to moje opowiadanie..chciales stylizowac się na cos mrocznego?to ciekawe co powiesz o tym ;]
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

lucius,
Mi się BARDZO podobają :D
mają to "coś" :) masz jeszcze?
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

nie chce boju. ja nigdy się z nikim nie "bilam" i nie konkurowalam. pisze tylko krytyke. mowie co sadze. nie zawsze musi ci się to podobac. ja jestem dosc wymagajaca... :)
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

moja droga to nie jest jednya droga:) nie traktuj moich slow jako obraze albo przytyk. zrozum ze jako krytyk musze byc obiektywna:)
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

a czy ja napisalam zebys zmienial? nic takiego nie padlo z moich ust... ;) jesli moge to powiem ci tyle, ze osoba piszaca poezje winna byc otwarta i probowac roznych rzeczy :) ale ty rob jak uwazasz.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Serephinea
krytyka czasem może burzyć chęć rozbudowywania się w twórczości autora... do którego ona była doczepiona. czasem lepiej jest się nie odzywać... za ostro.

Lucius
fakt, rymów to specjalnie nie ma, ale może nie staraj się rymować, tylko pisz od serca.

jakbym chciał to też bym cos od siebie dorzucił, ale że nie wiele tego kiedyś pisałem... to nie ma się czym chwalić. z resztą nie pisze już wierszy, głównie dlatego, że doskonale się w czymś innym i czasu brakuje najnormalniej. a może po prostu przestałem mieć wene na to... ciekawe, że ją zawsze mam jak jestem potwornie smutny. jakoś te rymy się tak same składają... niczego na siłe nie robie i w jedną chwile mógłbym powiedzieć, ułożyć nowy wiersz, ale.. że jest smutno, to nie zapisuje go... a może szkoda... może nie szkoda, bo przecież każdy z was pisze coś takiego, więc może ja powinienem zacząć pisać jak jestem wesoły, a nie smutny... doskonalić się w góre, a nie w dół... hmmm? chyba tak :)
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

DragonFire, badz soba nawet jak piszesz :) czuj i pisz :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze zainteresowania, twórczość oraz pasje”