Pioruny kuliste- moja teoria

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Pioruny kuliste- moja teoria

Post autor: dzidaa »

Jakiś czas temu czytałam pewną informację o piorunach kulistych, niestety nie pamiętam gdzie ją znalazłam, dlatego nie mogę ich tutaj umieścic. Były w niej relacje świadków, którzy widzieli piorun kulisty i zaczęłam się zastanawiac, czemu zachowanie tych piorunów i wygląd tak się różniły. Raz niebieskie, raz czerwone, raz bez śladu po prostu piorun wniknął w ścianę, raz spalił cały dom. Czasem biło od nich takie ciepło, że nie można było się do nich zbliżyc, a raz nie miały żadnej temperatury. Czasami leciały prosto, czasami wymijały w domach wszystkie sprzęty, jakby wiedziały, że one się tam znajdują. Kiedy zaczęłam się nad tym zastanawiac, doszłam do wniosku, że może pioruny kuliste można podzieli na grupy i rodzaje, tak jak chmury czy inne. Co myślicie o mojej teorii?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Pioruny kuliste- moja teoria

Post autor: Vampirio »

Jakoś niedawno słyszałem, że do jednego szpitala wpadł taki piorun i narobił szkód za 2 miliony. To było gdzieś za granicą.

-- 2011-07-18, 12:18 --

P.S. Jakby się uprzeć to można wszystko na grupy podzielić.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Pioruny kuliste- moja teoria

Post autor: Sothis »

Do jednej kategorii można zaliczyć dane elementy, jeżeli posiadają pewne cechy dystynktywne, tzn. wyróżniające względem innych elementów.
Ps. Działalność ludzkiego umysłu polega między innymi na strukturyzacji otaczającej nas rzeczywistości, więc kategoryzowanie i "dzielenie na grupy" to normalny efekt działalności naszego mózgu. ;)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Pioruny kuliste- moja teoria

Post autor: Dagmara »

Kiedyś oglądałam program ogólnie o piorunach i w nim również kuliste dzielili na tak zwane podgrupy, wyjaśniając, że za wszystko odpowiadają panujące warunki atmosferyczne, stąd jedne są takie, a drugie takie.
Niestety o czym więcej tam gadali, to już nie pamiętam.

Tak więc chyba nie pierwsza wpadłaś na owy pomysł grupując pioruny ;)
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Pioruny kuliste- moja teoria

Post autor: Artur28 »

A teoria skoncentrowanej energii kierowanej przez kogoś, coś?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Pioruny kuliste- moja teoria

Post autor: Spooky Fox »

Artur28 pisze:A teoria skoncentrowanej energii kierowanej przez kogoś, coś?
To mozemy wlozyc chyba miedzy bajki, prawda? Chyba, ze w jakis sposob ktos mi pokaze, jak koncentruje taka energie. I nie chodzi mi tutaj o pokazanie jednego z odcinkow Dragon Balla Z.
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Pioruny kuliste- moja teoria

Post autor: Artur28 »

To już zależy kto w co wierzy :D

EDIT:Racja spooky, mój błąd;/
Ostatnio zmieniony 2011-07-27, 15:04 przez Artur28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Pioruny kuliste- moja teoria

Post autor: Spooky Fox »

Wierzyc mozna nawet w Krolewne Sciezke i 7 Kwasoludkow - sek w tym, ze dzial nazywa się Nauka, wiec raczej nie brane sa tu pod uwage aspekty wiary w cos, co nie istnialo, nie istnieje i - dopoki czlowiek nie zamieni się w kreskowke z RTL7 - istniec raczej nie bedzie.

Wróć do „Nauka”