Stonehenge - błyskawica

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Marines
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2007-06-10, 12:52
Lokalizacja: Czarnobyl

Stonehenge - błyskawica

Post autor: Marines »

Prawdopodobnie piszę w złym dziale ale po prostu nie wiem gdzie ten temat pasuje. Niedawno czytałem o tajemniczych zniknięciach ludzi i było tam o hipisach którzy w czasach gdy Stonehenge nie było jeszcze odgrodzone rozbili koło niego namiot. W pewnym momencie w jeden z kamieni uderzyła błyskawica i kamień zaczął się świecić na oślepiająco niebieski kolor. Zaciekawiło mnie to co stało się z kamieniem po uderzeniu błyskawicy i myślę że można by było przeprowadzić eksperyment, np. podłączyć ten kamień do prądu lub wywołać sztucznie błyskawicę i nakierować ją na ten kamień lecz kompletnie nie wiem gdzie można zaproponować takie coś więc pisze tutaj o tym. Co o tym sądzicie ? Czy takie coś można przeprowadzić ?
Ostatnio zmieniony 2010-04-29, 14:37 przez Marines, łącznie zmieniany 1 raz.
Arcin26
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-04-27, 12:19

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: Arcin26 »

Aha...Hipisi :) po nich wszystkiego można się spodziewać...najlepiej lubili spędzać wolny czas tripując w kwasnych krainach tajemniczego LSD XD mogli równie dobrze widzieć:szatana,białe myszki,krasnoludki czy dostojnego kocura XD nigdy nie uwierzę w takie coś od hipisa :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: Arek »

Na pewno można przeprowadzić, ludzie z "Mythbusters" robili takie doświadczenia, musiałbyś poszukać odpowiedniej placówki (naukowej?) gdzie można taki eksperyment przeprowadzić
Maru
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-19, 20:30

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: Maru »

Nie wierz hipisom, bo biorą za dużo narkotyków. Jak jakiś gościu z mojej klasy walnął jakieś zioło to widział różowe gołębie, które krzyczały GDZIE JEST KRZYŻ ??!!hehe... A co do Stonehenge to bardzo chciałbym zobaczyć to na żywo.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: Ignorant »

A ja nie chciałbym tego zobaczyć na żywo bo według mnie nie ma nic interesującego w kilku rozstawionych przez niewiadomo kogo kamieniach ;]

A co do tematu to może i warto było by przeprowadzić taki eksperyment i zobaczyć co się stanie ;]
3331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-19, 16:07

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: 3331 »

Generator Tesli ustawić kawałek od nich, włączyć i obserwować. Nie wiem czy komuś by się chciało to robić zważając na to, że to są (chyba--) zwykłe kamienie (--badał je ktokolwiek?).
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Stonehenge - błyskawica

Post autor: IteratorZX81 »

Plus generatory Tesli są drogie (wypożyczenie również). Więc kwestie finansowe tu również wchodzą w grę (zresztą gdzieś czytałem, że to żżera strasznie dużo prądu, a w okolicach stonehenge chyba jest ciężko).

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”