Jak pozbyć się "znienawidzonego" zmarłego ojczyma??

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
miss_deer
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-10, 17:03

Jak pozbyć się "znienawidzonego" zmarłego ojczyma??

Post autor: miss_deer »

Witam wszystkich:)

Od kilku lat prześladują mnie sny z moim ojczymem, za którym-delikatnie mówiąc- nie przepadałam ("znienawidzony", obecnie jednak jest też nadużyciem). Był on alkoholikiem, bił moją mamę, a czasami nawet i mnie. Kiedy zmarł (ok 11 lat temu), miałam wtedy 15 lat i był to dotychczas najpiękniejszy dzień w moim życiu.
Dosyć często śnią mi się zmarli ( nie tylko Ci, których znałam za życia, lecz również obcy). Zazwyczaj są to przyjemne sny (choć mogą wydać się strasznymi-> w końcu zaświaty), szczególnie kiedy odwiedza mnie mój zmarły wujek, dlatego sama ich obecność nie budzi we mnie zdziwienia.
Chciałabym jednak wiedzieć, czego on-moj ojczym- może ode mnie chcieć (Przebaczenia??). Sny z jego udziałem dotyczą mojej obecności z nim w moim mieszkaniu. Kiedy go tam widzę (we śnie oczywiśćie) mam ochotę go wyrzucić...Wczoraj śniło mi się jak płacząc błagałam mamę by go w końcu wyrzuciła naszego domu...

Być może można to wiązać z traumą z dzieciństwa, jednak często w tych snach wiem, że on nie żyje i przeżycie to jest innego zabarwienia niż w zwykłym śnie.

Dodam też, iż pomimo tego,że nie mieszkam już w tamtym domu, gdzie za jego życia wszycy urzędowaliśmy, często tam wpadam (z powodu remontu) i czuje, że wciąż skupia się w nim ta negatywa energia, którą być może on pozostawił po sobie.

Jeżeli, ktoś z czytających, byłby w stanie mnie naprowadzić o co może chodzić, byłabym bardzo wdzięczna! Jak moge się pozbyć jego dalszej obecności w moim życiu?!
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jak pozbyć się "znienawidzonego" zmarłego ojczyma??

Post autor: Sothis »

miss_deer pisze: Jak moge się pozbyć jego dalszej obecności w moim życiu?!
Na sny nie ma rady. Ich treść pochodzi z nieświadomości, a zatem ze sfery, której ego nie jest w stanie kontrolować. Możesz na ten temat trochę poczytać. Proponuję Archetypy i Symbole C.G. Junga. Dość sędziwa publikacja, ale opisuje w dość przejrzysty sposób mechanizm działania psyche, w tym marzenia senne. Możesz sięgnąć też do pism Freuda i innych psychoanalityków. Tytuły znajdziesz w sieci.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jak pozbyć się "znienawidzonego" zmarłego ojczyma??

Post autor: Arek »

Tak, to na pewno trauma.
Proponuję żeby o tym w pgóle nie myśleć, nie przerabiać w myślach, dać spokój.
Absolutne zero w myślach pomaga pozbyciu się takich snów
miss_deer
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-10, 17:03

Re: Jak pozbyć się "znienawidzonego" zmarłego ojczyma??

Post autor: miss_deer »

Dzięki za podopowiedzi:)...Właśnie z powodu dość intensywnych doświadczeń z dzieciństwa, nie byłam w stanie zaklasyfikować tego w pełni to tzw "nocnych odwiedzin zaświatów".
Nie myślę o tym zupełnie (o nim), ale wiem, że nasza podświadomość wybiera się w różne zakątki naszych doświadczeń pod naszą "nieobecność" :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jak pozbyć się "znienawidzonego" zmarłego ojczyma??

Post autor: Sothis »

jasiol - warn za post nie na temat. Pilnuj się, bo znowu powiemy ci "do widzenia" na kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jak pozbyć się "znienawidzonego" zmarłego ojczyma??

Post autor: Arek »

Napisz kiedyś czy coś pomogło.....Są jeszcze inne sposoby np: przerobienie traumy z psychologiem, nawet hipnoza wchodzi w rachubę, ale ja myślę że to tylko w ostateczności, za takie prywatne spotkania trzeba przeważnie słono zapłacić, nie wiem czy w Polsce też, ale domyślam się że również.

pozdro
asiatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 2008-11-20, 00:54

Re: Jak pozbyć się "znienawidzonego" zmarłego ojczyma??

Post autor: asiatko »

miss_deer
Jeśli we śnie jesteś świadoma ze ojczym nie żyje , a zobaczy go. Zapytaj ojczyma czego on chce. Bo może rzeczywiście on potrzebuje przebaczenia. I tu już decyzja należy do ciebie czy powiesz wybaczam ci/ za mówisz mszę/ zapalisz świeczkę w jego intencji /czy nic nie zrobić. Widzisz co do snów z duchami ja biorę je całkowicie poważnie. I wiem ze każdy taki sen z duchem coś oznacza np. prośbę o przebaczenie, prośbę o mszę/ modlitwa /świeczkę , odwiedziny, ostrzeżenie itp Wiem ze nawet sama świeczka w intencji np. babci pomaga.......

Jednakowoż proszę o poprawną składnię i ortografię w Twoich postach.Sothis
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”