Aromaterapia

Czyli Reiki, Huna i różne "dziwne" sposoby leczenia chorób cielesnych i umysłowych
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Aromaterapia

Post autor: Zuzia »

Stosowanie olejków przez ludzi znane jest od bardzo dawna i już Grecy, Egipcjanie, Babilończycy, Hindusi używali aromatycznych esencji w celu skorygowania braku równowagi u ludzi, harmonizowania energii oraz w celu oczyszczania, pobudzania i odprężania. Żaden z innych zmysłów nie jest tak silnie jak zmysł węchu związany ze zgromadzonymi w podświadomości informacjami a najnowsze badania naukowe wykazują, że zapachy rozbudzają najsilniejsze wrażenia zmysłowe i wpływają na nasze psychiczne usposobienie.
Na pewno każdy kto pali kadzidełko lub korzysta z lampy aromatycznej /czyt.kominek/ czuje jak zmienia się atmosfera pomieszczenia gdzie są one palone. W tak zmienionym "klimacie" czujemy się lżej, swobodniej nasz umysł staje się jaśniejszy często przepełnia nas uczucie zadowolenia, radości. Zwykle dawno zapomniane przeżycia pojawiają się znowu - oddając obrazy, uczucia oraz nastrój minionej chwili - właśnie kiedy natrafisz na zapach, który towarzyszył tamtym przeżyciom.

W terapii zapachem powinno się używać wyłącznie czystych esencji roślinnych gdyż sporządzone są one z pąków kwiatów czyli najwyżej usytuowanej części rośliny. Ma to istotne znaczenie ponieważ pąk kwiatowy ściąga, pobiera energię ziemskie jak i niebiańskie przekazując ją później nam w swej czystej formie.
Najczęstszą formą zastosowania olejków jest ich palenie w tzw. kominkach gdzie po rozcieńczeniu z wodą i podgrzaniu wydzielają lekki, aromatyczny zapach.
Nie jest to jedyne zastosowanie olejków gdyż można je stosowac np. do pobudzania, harmonizowania czakr, dołożyłabym do tego własną "chałupniczą" produkcję perfum :) o czystych kwiatowych zapachach bez żadnej chemii.
Jedną z moich ulubionych form myślę, że nie tylko moją :D są kąpiele aromatyczne -/stosuję 8 kropli na wannę/ szczególnie przyjemne zimą bo w naszej wannie mamy pachnące zapachy lata :lol:

Olejki:
różany - afrodyzjak,środek antydepresyjny, wycisza wewnętrznie, uspokaja myśli i ciało, pomaga odpoczywać, ułatwia porozumienie się z innymi,

sandałowy - działa gojąco, odkażająco, leczy bezsenność, pomaga oderwać się od problemów skupić na własnym wnętrzu sprzyja też medytacji,

bergamotowy - jest doskonałym środkiem ściągajacym, pomaga w problemach z tłustą cerą, łagodzi napięcia psychiczne, odstresowuje, wprawia w dobry nastrój, przyjaciel zakompleksionych i nieśmiałych,

Ylang ylang - ma działanie euforyczne pobudzające, antydepresyjne,antysresowe,relaksujace obniża też ciśnienie krwi,

itd, itd, :D
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Kamila :D
raczej nie wsio ryba jest firma, ktorej olejki są dobre posiadają nawet atest Państwowego Zakładu Higieny - firma nazywa się S..... ...,/ żeby nie było reklamy :lol: / Olejki tej firmy są sprzedawane w zielonych pudełeczkach więc są rozpoznawalne wśród innych firm a można je kupić w większości sklepów tzw.magicznych oraz często w sklepach z kosmetykami /rzadziej jednak/ :)
A firma proponuje między innymi olejki: anyżowy, bazyliowy, bergamotowy, cedrowy, cynamonowy, cyprysowy,cytrynowy,eukaliptusowt, geraniowy,goździkowy, grejfrutowy, herbaciany, imbirowy, jałowcowy, jodłowy, kminkowy, kopru włoskiego, lawendowy, majerankowy, mandarynkowy, melisowy, miętowy, niauli, paczulowy,rozmarynowy,sandałowy, sosnowy, itd....

Vojtek :D
zaciekawiło mnie to jak zrobić samemu olejek :okulary2: masz jakiś sposób? robiłeś już coś takiego?z tego co mi wiadomo, żeby np. zrobić niewielką ilość olejku różanego potrzeba ogromną ilość płatków różanych :P g:DD
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

no sito to mam :lol: tylko skąd te pół tony płatków różanych :?
a może z czegoś innego by zrobić? znasz jakiś sposób :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Kamila pisze:aha...
A u mnie nie ma magicznych sklepów :-(
Może w twojej okolicy odbywają się jakieś targi ezoteryczne :?:
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

niestety nie to :? ale nie martw się sprzedaż wysyłkowa istnieje przecież :)
zajrzyj na priv podaję ci adres i maila do tej firmy :D
Pozdr.

Ps.
Kamila :D
skoro mają takie marne zaopatrzenie i sklepu magicznego nie ma :( to go otwórz
będziesz miała własny biznes :lol:

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie”