Niezależność dla Śląska..

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Jakie wasze problemy? Sląsk chce autonomii, bo ludzie tam uważają, że wtedy będzie im lepiej, co niekoniecznie jest prawdą. Z resztą państwo nigdy nie zgodzi się na odcięcie od siebie kawałka ziemii, zwłaszcza bez żadnego konkretnego powodu. Rząd nie dopuszcza takiej możliwości też dlatego, że jeżeli przyzwolił by Śląskowi na działania w tym kierunku, to w innych regionach Polski pojawiłyby się podobne nastroje - w końcu cała Polska chciałaby się oddzielić od Warszawy.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

no proszę, niedługo polska czeczenia się zrobi ;P zaraz się będą chcieli kaszubi odłączyć, potem górale, i tak po kawałku staniemy się mnóstwem małych państewek, wykorzysta to rosja, która zaraz będzie chciała poprzyłączać je do siebie, amerykańce wykorzystają pretekst bronienia nas do wypowiedzenia wojny ruskim, za rosją opowiedzą się chiny, korea płn i kuba, za ameryką cała europa i tak rozpętamy 3. wojnę światową :lol:
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

G_hacallah pisze:Mniejsze państwo, mniejsza administracja -> patrz tańsze państwo.
Wcale nie będzie tańsze. Administracja będzie tylko sprawniej funkcjonować. Zwykle sprawy nie-Warszawy są dla Warszawy mało ważne.
Rząd nigdy nie odetnie od siebie terytorium, zwłaszcza za darmo.
G_hacallah pisze:Chcecie czy nie takie nastroje tutaj panują, nie trzeba zadnych akcji zbrojnych wystarczy jedno małe referendum.
Konstytucja nie przewiduje referendum w sprawie działalności na niekorzyść państwa. Jeżeli Ślązacy nie postawią się zbrojnie, to nic się w tej kwestii nie zmieni.
G_hacallah pisze:Poza tym, żeby Rosja chciała coś przyłączyć, to coś musi wyrazić zgodę, a to wówczas jest napaść...
Uważasz, że Rosja, Białoruś czy Ukraina będzie patrzeć na zgodę? Terytorium odłączone nie obejmują już umowy międzynarodowe. Kraje radzieckie szybko by więc wprowadziłyby tam porządek zbrojnie.
Dead_but_mad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-11-01, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dead_but_mad »

Pozwolcie ze ja rowniez się wypowiem w tym jakze waznym dla mnie temacie.
NIe potrzebujemy ochlapow jakie rzuca nam Warszawa, ani was ani waszej calej "Laskawosci"
"Czlowiek jest tylko madry na gorze" schodzisz na dol i cala twoja madrosc dostaje za przeproszeniem w dupe. Jestesice przecwini wczesniejszym emeryturom gornikow... swietnie teraz mamy tragedie ...dwadziescia kilka osob nie zyje ...Ci ludzie byli w wieku produkcyjnym, silni i zdolni do pracy. Wyobrazcie sobie 65 letniego gornika na dole ... NIE JESTESCIE SOBIE W STANIE WYOBRAZIC !!! nigdy nie byliscie na dole... nie wiecie w jakich warunkach tam się pracuje i za przeproszeniem gowno wiecie o tym jak wyglada zdrowie gornika po 25 latach pracy na dole.
Chcecie zamykac kopalnie... swietnie odbieracie nam miejsca pracy ale jednoczesnie zabieracie Ślązakom tradycje... u nas gornik jest zaraz po ksiedzu a moze i przed. U nas umie się cenic ciezka prace jako niewapliwie wykonuja gornicy. Ale wy o tym nie wiecie.
Jesli chodzi o odlaczenie Ślaska od polski. Ja nie jestem za zbrojnym wystapieniem, ale jesli nie dadza nam innej opcji to tak to się wlasnie skonczy. I wtedy nie powiem nie. MAMY PRAWO DECYDOWAC O SOBIE!!!!!!!
Troche nie na temat :evil: ale przelala się czara goryczy.
Poza tym kto powiedzial ze nikt z nami nie podpisze zadnej umowy miedzynarodowej co?
Pamietaj o jedynm bedziemy wtedy glownym eksporterem wegla z tego regionu... A gdybyscie cchieli eksportowac z Chin to dziadostwo z kopalni odkrywkowej bo takie maja w Chinach niestety...to ja wam gratuluje. :twisted: Impasik bo bo tylu latach zaleznosci Slaska od polski okazalo by się ze to WY jestescie od nas zalezni....To was boli...
A mozna importowac z Niemiec..ale... my juz i tak chyba mamy dziure budzetowa :twisted: Pamietacjie rowniez o tym ze prawie cala energia elektryczna pochodzi w polsce ze spalania
wegla....
Dacie nam to czego chcemy na naszych warunkach... albo przyzwyczajajcie się do mysli ze Slask to tykajac bomba zegarowa.Bo my tu u nas mamy swoja DUME a wy ja chcecie zdeptac.Przezylismy wiele i nie damy się zgnoic ludziom z Warszawki. DUMA to ostatnia rzecz ktora nam zostala. Pieniedzy zdazyliscie nam juz zabrac i ciagle to robicie.
Przyklad waszej laskawosci... Paniczka z Warszawki pani minister pracy dajaca rodzinom ofiar 10 tys 5 ty i jednorazowo 1000 zeta na kazdego czlonka rodziny a potem co ??? potem beda zyli z renty DZIECI okolo 400 zeta na dziecko w wieku szkolnym oczywiscie... czy wyscie na glowy poupadali ludzie???? czy wam się kierunki porabaly?
Zakoncze swoja wypowiedz stwierdzeniem iz po pierwsze uswiadomcie sobie ze jestesmy dla was wazni robaczki moje kochane a po drugie nawet u ludzi cierpliwych cierpliwosc kiedys się konczy ... a my mamy juz dosc ignorancji Warszawki
Tyle :evil:
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Nightwalker pisze:G_hacallah napisał/a:
Chcecie czy nie takie nastroje tutaj panują, nie trzeba zadnych akcji zbrojnych wystarczy jedno małe referendum.

Konstytucja nie przewiduje referendum w sprawie działalności na niekorzyść państwa. Jeżeli Ślązacy nie postawią się zbrojnie, to nic się w tej kwestii nie zmieni.
a jak będą akcje zbrojne to będą i trupy... dużo trupów i to po stronie nikogo innego jak Śląska
Nightwalker pisze:G_hacallah napisał/a:
Poza tym, żeby Rosja chciała coś przyłączyć, to coś musi wyrazić zgodę, a to wówczas jest napaść...

Uważasz, że Rosja, Białoruś czy Ukraina będzie patrzeć na zgodę? Terytorium odłączone nie obejmują już umowy międzynarodowe. Kraje radzieckie szybko by więc wprowadziłyby tam porządek zbrojnie.
Rosja czy USA co za różnica... polska nie może sama funkcjonować to co dopiero Śląsk? upadł by szybciej niż powstał... z czego miałby żyć? z wydobycia węgla? bardzo fajnie ale u nas w polsce wydobywa się o wiele więcej a i tak potrzebujemy innych krajow żeby się jakoś utrzymać...

ciekawi mnie czy śląsk nie chce przyłączenia ich do niemiec :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Dead_but_mad pisze:Przyklad waszej laskawosci... Paniczka z Warszawki pani minister pracy dajaca rodzinom ofiar 10 tys 5 ty i jednorazowo 1000 zeta na kazdego czlonka rodziny a potem co ??? potem beda zyli z renty DZIECI okolo 400 zeta na dziecko w wieku szkolnym oczywiscie... czy wyscie na glowy poupadali ludzie???? czy wam się kierunki porabaly?
sory, ale napisałaś tak, jakby na tym forum siedzieli sami ministrzy i osły z wiejskiej :/ do kogo ty w końcu masz pretensje?
Dead_but_mad pisze:NIE JESTESCIE SOBIE W STANIE WYOBRAZIC !!! nigdy nie byliscie na dole... nie wiecie w jakich warunkach tam się pracuje i za przeproszeniem gowno wiecie o tym jak wyglada zdrowie gornika po 25 latach pracy na dole.
kochana, pracujesz w kopalni? chyba nie, bo o ile mi wiadomo, to jest w tym kraju kobietom zabronione, tak jak jeżdżenie tirem, itp. popraw mnie, jeśli się mylę, ale przypuszczam, że ty też w kopalni za często nie bywasz; to że mieszkasz na śląsku o niczym nie świadczy - ja mieszkam na żuławach, a wcale nie idę o piątej rano krowy doić a potem na pole na cały dzień :/
Dead_but_mad pisze:eksportowac z Chin to dziadostwo z kopalni odkrywkowej
wała ;) wiatrak sobie postawie, u nas nad morzem dość wietrznie jest :lol: i tak wogóle to chyba importować :roll: z kopalni odkrywkowej? czyli węgiel brunatny... toż to się na miejscu spala ;) a chińczyki i tak wydobywają najwięcej węgla kamiennego na świecie :)

btw. z postów powyższych wynika że lokalny patriotyzm może się przerodzić w coś znacznie gorszego ;) mam niestety tego pecha, że w przeciwieństwie do rodowitych ślązaków, my mieszkamy na żuławach dopiero drugie pokolenie... mam dziadka z torunia, babcię z krakowa, moja mama bywała tam bardzo często, a jestem tym pierwszym pokoleniem, które jest takie w miarę żuławskie... i pewnie dlatego wasze oburzenie jest dla mnie tylko w pewnym stopniu zrozumiałe :roll:
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Dead_but_mad napisał/a:
Przyklad waszej laskawosci... Paniczka z Warszawki pani minister pracy dajaca rodzinom ofiar 10 tys 5 ty i jednorazowo 1000 zeta na kazdego czlonka rodziny a potem co ??? potem beda zyli z renty DZIECI okolo 400 zeta na dziecko w wieku szkolnym oczywiscie... czy wyscie na glowy poupadali ludzie???? czy wam się kierunki porabaly?


sory, ale napisałaś tak, jakby na tym forum siedzieli sami ministrzy i osły z wiejskiej :/ do kogo ty w końcu masz pretensje?
Dead_but_mad - jak chcesz możemy pisać ogólnikami, ale raczej tego niechcesz :P
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Podam ci przykład takiego uogólniania jakie mógłbym teraz sobie powiedzieć:

II wojna światowa, niemcy zajmuja polske, rządają możliwości wcielania ślązaków, kaszubów i górali do niemieckich sił zbrojnych, polski rząd na uchodźctwie przyjmuje.
Tak więc ślązacy, kaszubi i górole idą do werhmachtu (nie wiem jak to u twoich dziadków-pradziadków było no ale w końcu mamy uogólniać tak jak ty :P)
w takim razie byli oni w armii III Rzeszy to byli nazistami, wychodzi że wszyscy oni byli nazistami czyli twoja rodzina też...


podoba się uogólnianie?
sądze że nie więc go zaprzestań...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

G_hacallah pisze:kraków
I tu się grubo mylisz. Wiesz co, jak są kłopoty, to najlepiej zrobić podział, co? Śląsk to Polska. Polacy PATRIOCI ginęli, byś teraz mogła sobie narzekać "o jakie ceny, o jacy my poszkodowani!". Śląsk to też Polska. Jeszcze powinniście dziękować, a nie jęczeć. Idąc takim tokiem myślenia, to niech powiaty zmienią się w państwa. I mniejsza administracja, albo wprowadźmy monarchię. Nastroje takie panują? nie wchodź w rozmowy z żulami, ponieważ im to zawsze jest źle.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

piwo dla Darnoka :P

zresztą, zauważcie że takie są ceny bo to ktoś musi kupić, jakby było za drogie to nikt by nie kupił i w ogóle by z tego kasy nie było.
Dead_but_mad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-11-01, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dead_but_mad »

Po pierwsze ... i jescze raz Droga Leśna kobiety moga jezdzic tirami. Po drugie wegiel wydobywany w chinach nie wazne czy brunatny czy kamienny rozni się od tego ktory wydobywa się z kopalni normalnych tym ze jest wydobywany w kopalniach odkrywkowych,rozni się jakoscia. Zjadz na dol latwo zalatwic... nie pracuje na kopalni ale kilka razy bylam i mi wystarczy:) Lesna przyjedz zapraszam to zorganizujemy wycieczke;)
Druga sprawa post w kotorym odpwiedzialam na haslo Darnoka pozowle sobie zacytowac jeszcze raz
Darnok pisze:Nastroje takie panują? nie wchodź w rozmowy z żulami, ponieważ im to zawsze jest źle.
i to nie jest wyzywanie kogos od zuli taak? bez komentarza.(Ass daj mi za to kolejne ostrzezenie, posta tym razem sprytnie skopiowalam)
Druga sprawa jesli chodzi o polakow, przperaszam Ślazakow w armii niemieckiej... historia jaka byla kazdy wie...chyba ze nie... wtedy odsylam z czystego zainteresowania moznaby przeczytac... porf Zygmunt Woźniczka prace,audycje...on rozjasni morki historii wspolczesnej. Ślazacy tez walczyli przeciwko Hitlerowi a kolaboranci byli wszedzie... przypomnij sobie powstania slaskie...w katowicach stoi nawet pomnik ...
Tyle ....
Precz z podworkowym fanatyzmem al;e dumy mojej wlasnej nikt mi nie zabierze i nie zdepta JESTEM ŚLAZACZKA.... i to jedyne co mam.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Już mówiłem
1- nie moge wstawić warna Darnokowi z powodów technicznych
2- pokazywałem ci tylko jak bezczelne i omylnye było to twoje uogólnianie, a o historii II wojny światowej więm więcej niż myślisz, a być może nawet potrafisz sobie wyobrazić.
Dead_but_mad pisze:Precz z podworkowym fanatyzmem al;e dumy mojej wlasnej nikt mi nie zabierze i nie zdepta JESTEM ŚLAZACZKA.... i to jedyne co mam.
Śląsk to częsc polski, więc jesteś równierz polką, chociaż może i nie.. kto wie, według fuhrera to wy folksdeuche (czy jak to się tam pisze) jesteście ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Dead_but_mad pisze:i to nie jest wyzywanie kogos od zuli taak? bez komentarza
Nie. Tylko takie zapędy mają właściwie żule. Ja też czasami sobie z nimi gaddu gadu, ale pijaczyną to ja nie jestem...
Dead_but_mad pisze:JESTEM ŚLAZACZKA
Jesteś też POLKĄ, i przede wszystkim POLKĄ. rozumiem tybet, gdzie są plemiona itp. itd. ale niby rozwinięty kraj?
Assassinio pisze:folksdeuche (czy jak to się tam pisze) jesteście ;)
I tak wylądowali w piecu...
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

ale o co cały raban? slask nigdy nie stanie się osobnym panstewkiem nigdy nie bedzie autonomiczny wiec o co się żreć?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

cleric, niby racja, ale to offtopy :P
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Darnok, ale tu się zaraz poleje krew :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Poleje się krew i bany się posypią...
Jak to już było powiedziane wcześniej, Śląsk nigdy nie był, nie jest i nie będzie samodzielnym państwem, bo ci na górze do tego nie dopuszczą.
Kłótnie nic nam nie dadzą. Możemy rewolucję zrobić, ale co to da? Nic. Poza tym, że "rewolucjoniści" pójdą do paki.
Dead_but_mad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2006-11-01, 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dead_but_mad »

Assassinio pisze:Śląsk to częsc polski, więc jesteś równierz polką, chociaż może i nie.. kto wie, według fuhrera to wy folksdeuche (czy jak to się tam pisze) jesteście
nie jestesmy tylko bylismy... i to nie do konca bylo tak.. ale to juz jest nie wazne... nmie wystarczy na dzis... nie wiem jak wam ... moze jutro :twisted:
Darnok pisze: I tak wylądowali w piecu...
taak jak nie podpisali listy to tak to się wlasnie zazwyczaj konczylo... ewentualnie pod murem....
Jak juz mowilam tudziez pisalam czas pokaze co z tego wszystkiego wyjdzie...dla mnie to jest koniec tematu. Przynajmniej na jakis czas.
Pozdrawiam
Jestem tez europejka i to nic nie zmienia z tym ze jestem Ślązaczką, Polką ...

Wróć do „Off-topic”