Wyspa Dębów

Przekazywane z ust do ust przez wieki...
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Wyspa Dębów

Post autor: Hugon »

Od długiego czasu interesują mnie tajemnice zakonu Templariuszy. Nie ma to nic wspólnego z kodem Leonarda - chociaż to dobre czytadło.

Co myślicie na temat tajemnicy Wyspy Dębów (Oak Island)?

Jednocześnie proszę o pomoc: Szukałem i jak dotąd nie udało mi się znaleźć planów tego co do tej pory odkryto na wyspie. Będę bardzo wdzięczny za wszelkiego typu linki lub inne informacje.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Może najpierw powiedz parę słów o Wyspie Dębów.
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Czytałam dwie książki na ten temat. Nic nie znaleziono poza jakimiś szczegułami badania stoją w miejscu z powodu wodnych pułapek.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Wyspa Dębów (Oak Island) to wyspa u wybrzeży Kanady. Według legendy został tam ukryty legendarny skarb Templariuszy.

Nie wiadomo co stanowi ten skarb ani tak naprawdę gdzie został on ukryty. Na wyspie jest pionowy szyb zwany Money Pit, który był już wielokrotnie penetrowany ale tylko do pewnego momentu. Po osiągnięciu głębokości ok 40 - 50 m wystąpiło zjawisko zalewania sztolni przez morską wodę pochodzącą z systemu "zabezpieczającego" z tego co wiem to do dnia dzisuejszego nie udało się przejść przez system zalewania szybu mimo, ze mniej więcej wiadomo gdzie jest on zasilany.

Bardzo ciekawa jest sama budowla jako dzieło inżynierskie, którego zagadka do dnia dziesiejszego nie została zbadana. Interesuje mnie źródło, z którego budowniczowie czerpali wiedzę konieczną do stworzenia tak zaawansowanego technologicznie dzieła.

Inna sprawa to to czy budowla ta rzeczywiście kryje skarb czy tez jest po prostu zasłoną dymną majacą odwrócić uwagę niewtajemniczonych. I tutaj kłania się kryptologia. Najprawdopodobniej informacje na temat miejsca ukrycia skarbu oraz jego zawartości zostały umieszczone na kamieniu odnalezionym w roku 1804 oraz na niszczonymn w czasie wierceń dokumencie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Niestety, jedyne, co ja znalazłem w Internecie (jak narazie) na ten temat, to ksiązki o Templariuszach na Oak Island... ale będę szukał dalej, możliwe, że trafię na coś ciekawego.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Hugon pisze:I tutaj kłania się kryptologia
Skarb templariuszy nie ma związku z zwierzętami :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Darnok, nie kryptozoologia, tylko kryptologia :P
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Tajemnicą templariuszy jest raczej, brak tajemnic. Oni ukrywali swój stosunek do wiary w wersji Watykańskiej i moim zdaniem to była przyczyna puszczenia ich z dymem.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Masz racje :P zboczenie małe :). Dla mnie to bajki. Może tam troche pieniędzy, czy rzeczy schowali, ale bez przesady :). Traktuje to jak inne tego typu historie
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

agnieszkaplus3 pisze:Tajemnicą templariuszy jest raczej, brak tajemnic. Oni ukrywali swój stosunek do wiary w wersji Watykańskiej i moim zdaniem to była przyczyna puszczenia ich z dymem
To nie do końca tak. Zakon Templariuszy był bardzo wiernym synem Kościoła Katolickiego (przynajmniej tak twierdzi oficjalna nauka). Twórcą ich reguły był bodaj św. Bernard (ale to jeszcze sprawdzę). Templariusze nie ukrywali swojego stosunku do wiary walczyli w imię wiary i w imię tejże ginęli.
Popełnili jednak poważny błąd stając się w zasadzie największą siłą ekonomiczną w chrześcijańskim świecie. Pożyczali pieniądze na lewo i prawo - w tym królom Francji. Filip Piękny był u nich i nie tylko u nich tak zadłużony, że groziło to upadkiem Francji. To on i jego ludzie wymyślili Bafometa, sodomię i inne grzechy aby pozbyć się wierzycieli a ci więcej przejąć ich majątek. KK reprezentowany przez papieża był wtedy tak słaby, że głośniejsze tąpnięcie króla Francji wywoływało strach. Efektem była zgoda papieża na proces templariuszy a tym samym na tortury i stosy. Trzeba jednak przyznać, że papież zrobił pewnego psikusa Filipowi przekazując swoją bullą majątek templariuszy w ręce Joannitów. Tyle fakty historyczne. Czy w tym co się teraz mówi na temat templariuszy (vide Kod Leonarda) jest choć trochę prawdy? Nie wiadomo. Był to zakon zazdrośnie strzegący swoich tajemnic stąd dowodów na odstępstwa od wiary nie ma, prócz wymuszonych torturami zeznań.
Darnok pisze: Dla mnie to bajki. Może tam troche pieniędzy, czy rzeczy schowali, ale bez przesady . Traktuje to jak inne tego typu historie
Być może źle zostałem od początku zrozumiany. Mówiąc o tajemnicy Oak Island miałem na myśli nie to co zostało schowane - bo to faktycznie może być wszystko i nic, ale to w jaki sposób zostało to schowane. Zastosowana przy budowie Money Pit myśl techniczna jest bardzo zaawansowana a jej połączenie z szyfrowanymi wiadomościami, do których klucza nie znaleziono do dziś jest przynajmniej dla mnie fascynujące.

A rzucając kolejną teorię co do tego co zostało ukryte na wyspie to mógł to być na przykład dokładny wykaz dłużników zakonu. Oj jak ktoś go znajdzie i zażąda spłaty wraz z odsetkami to lepiej nie myśleć.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Kod Leonarda Da Vinci jest 100% kłamstwem.
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Nie chodzi o kod tylko o geometrie.

[ Dodano: 20-02-2006, 21:07 ]
W europie scierały się dwie frakcje, Watykańska i dynastyczna obie chciały władzy. Templariusze grali na dwie strony, i się przejechali. Nawet faszyści postępowali podobnie stąd takie podobieństwo i tyle tajemnic. Zboczenia są piękne ale ryzykowne.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Darnok pisze:Kod Leonarda Da Vinci jest 100% kłamstwem.
Czytałem tę książkę dwa razy i nigdzie nie znalazłem stwierdzenia, ze jest oparta na faktach autentycznych. To literatura rozrywkowa a nie podręcznik.
agnieszkaplus3 pisze:W europie scierały się dwie frakcje, Watykańska i dynastyczna obie chciały władzy. Templariusze grali na dwie strony, i się przejechali. Nawet faszyści postępowali podobnie stąd takie podobieństwo i tyle tajemnic. Zboczenia są piękne ale ryzykowne.
Frakcja watykanska w tym czasie była bardzo słaba. To był okres kiedy to nie papieże rządzili świeckimi a królowie papieżami a wszystko było efektem klęski idei krucjat.
Templariusze nie grali na dwie strony. Bardziej dokładnym byłoby określenie, że grali na swoją autonomię. Tym miało być ich państwo na Ziemi Świętej. Nie wyszło.
Bezsensem jest porównywanie Templariuszy do faszystów. To przecież dwie całkowicie niepodobne do siebie formacje. Nie rozumiem co chciałaś prze to powiedzieć.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

to ja może wytłumacze o co mi chodziło.
Hugon pisze:Czy w tym co się teraz mówi na temat templariuszy (vide Kod Leonarda) jest choć trochę prawdy? Nie wiadomo.
Ja napisałem że kod Leonarda to 100% kłamstwo. Nie wiem o co ci chodziło z tą geometrią i nie chce wiedzieć, ponieważ mnie to nie obchodzi. Watykan ogólnie miał mało do powiedzenia, no może troche więcej w późnym średniowieczu.
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

O wyspie macie duzo napisane na stronie
http://www.tomkoz.prv.pl/
Wchodzicie w :
Inne (rozwija się menu) -> Dziwna Wyspa
Procz tego na stronce znajduje się wiele innych ciekawych rzeczy :)
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Darnok -u to nie mnie chodziło o geometrię tylko Agnieszce. To, że to w 100% kłamstwo napisałeś już po moim poście na co ja odpowiedziałem, że to literatura rozrywkowa. Natomiast z tym, że Watykan zawsze miał mało do powiedzenia nie mogę się zgodzic. Zobacz co dzieje się teraz chociażby w naszym kraju. Dla mnie to robota Watykanu i jego agend.

Dziekuję bardzo Nameless za linka. Jest tam wiele ciekawych informacji.
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Watykan był słaby ale dzięki filipkowi pięknemu, który rozprawił się z templariuszami rozpoczoł się okres budowania potęgi Watykanu. A co do geometri to oczywiście nie problem dla osób, które wolą znac pół prawdy.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Jedyne co moge skojarzyć z geometrią w tej książce to obraz Da vinci'ego który ma przedstawiać Marię Magdalenę i Jezusa (tworzących litere V). To jest bzdura i to do tego bezsensowna...
Ps. Nie chodzi mi o samą litere, tylko o to co znaczy...
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Co ma wspólnego rozprawa Filipa z Templariuszami z powstawaniem potęgi Watykanu? Zmuszenie papieża do kasacji zakonu było początkiem osłabienia kościoła, który popadł w tzw. "niewolę awiniońską" i było to osłabienie nie tylko polityczne a przede wszystkim moralne, choc to, szczególnie w sferach możnych kościoła występowało już od dawna.

Dajmy juz wreszcie spokój Brownowi. Jeżeli dobrze rozumiem Agnieszkę to chodzi jej o zamiłowanie Templariuszy do motywów geometrycznych w zdobnictwie z jednej strony jak również o znakomitym wręcz wykorzystaniu geometrii w budowlach zakonnych. Trzeba przyznac, że jeżeli chodzi o to to w tych czasach templariusze nie mieli sobie równych. W odróżnieniu od większości ludzi w okresie średniowiecza potrafili oni wykorzystac wiedzę innych kultur a nie tylko bezmyslnie ją niszczyc.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Co wiesz Hugonie o aktualnym stanie badań i tym Davidzie Tobiasie?
Możliwe że zbudowali to wolnomularze, którzy mieli dużą wiedzę inżynierską i wiele tajemnic do ukrycia. Sami z resztą są często wiązani z Templariuszami.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Mity i legendy”