OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
pszewczyk82r
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2007-04-06, 16:19
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Paweł Szewczyk

Podróż astralna.

Post autor: pszewczyk82r »

Ja również przeżyłem podróż astralną.Uważam że nic nam nie grozi tylko wtedy, kiedy nie oddalamy się zbyt daleko od swego ciała.Jak również nie przestajemy myśleć o swojej powłoce cielesnej.
Jeśli byśmy zapomnieli o swoim ciele zafascynowani tamtym światem,
lub udali się zbyt daleko w tym świecie (poruszamy się za pomocą myśli),to grozi nam utrata kontaktu z własnym ciałem, albo śmierć kliniczna.
Skaii
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2008-07-07, 18:51

Re: OOBE - pytania

Post autor: Skaii »

Witam. Zainteresowałem się bardzo artykułami o OOBE, i chcę spróbować, ale mam jedno zmartwienie. Czy to jest bezpieczne? Pamiętam kiedyś że jako małe dziecko doświadczyłem czegoś podobnego, ale wtedy coś próbowało "wedrzeć się" do mojego opuszczonego ciała, ale na szczęście jakoś się obroniłem. Czy przy OOBE może stać się coś takiego?
keron
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-08, 11:53

Re: OOBE - pytania

Post autor: keron »

Chym...tak wielu już podróżowało, tylu już doszło do perfekcji w opuszczania ciała, można powiedzieć, że dla niektórych to już czysta turystyka krajoznawcza:) Tylko nurtuje mnie jedno, skoro dla wielu (bo pewnie w każdym kraju jest takich wielu - wszak nasze forum nie jest jedynym na świecie tego typu) wchodzi z łatwością w stan OOBE i "biegnie do marketu zobaczyć co rzucili na półki", czemu na tym nikt nie zarobi? Jest w stanach facio który stworzył fundację, trzy lata temu oferował każdemu kto mu udowodni jakiekolwiek zdolności paranormale 2 mln zielonych. Oczywiście stwarza warunki laboratoryjne, ale pewnie zgodzi się dla każdego z was zdolniach jeden z pokoi wyposażyć w wygodne łóżeczko, fajniutką muzyczkę i wszystko co potrzeba:) Pewnie teraz oferuje ok 4 mln, ponieważ jakoś nikt nie dowiódł swoich zdolności mimo tysięcy chętnych. Nic prostszego wyjść z ciała i zobaczyć czy w drugim pokoju gość pije piwo, śpi lub filetuje ryby..powtórzyć to trzy razy i kasiorka jest:)))) Ja wiem to takie haniebne dla kasy..aż mi wstyd, ale przeznaczymy ją (wszak nią gardzimy) na domy dziecka lub jakieś charytatywne organizacje..to już będzie chwalebne. Wiem wiem, mam na to znakomitą odpowiedź...mimo łatwości podróżowania w astralu itd itp..możemy niestety nie zgadnąć co facio robi..ponieważ, po części sami stwarzamy astral i np: gość zamiast filetować rybkę możne akurat patroszyć kurczaka:))))) Bez urazy ale to takie egoistyczne nie pomóc domom dziecka, kiedy wystarczy iść tylko po pieniążki..pieniążeczki..co tam koszta biletu lotniczego w stosunku do wygranej, praktycznie pewnej, biorąc pod uwagę mistrzowskie osiągi niektórych z Was w opuszczaniu ciała:)
keron
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-08, 11:53

Re: OOBE - pytania

Post autor: keron »

Wybaczcie mi mój sceptycyzm. Praktycznie poprzednia wypowiedź powinna dotyczyć całego działu poświęconego zdolnością paranormalnym. Wszak nie tylko stany LD i OOBE są jak się okazuje dla wielu chlebem powszednim. Jest wielu innych cudownie uzdolnionych np: facet mało że rusza przedmiotami siłą woli, to podnosząc lewą brew potrafi unieść krzesło:) drugi gra na co dzień z trójką duchów w brydża i jeszcze wygrywa, trzeci spoglądając na nas w sobie tylko znany, straszliwy sposób od razu wie o czym myślimy i jaki mamy kolor majtek, a jak nie myślimy o tym co on, to wyjmując wahadełko i tłukąc nas nim po głowie powoduje, że już w tej chwili myślimy dokładnie o tym o czym on myśli, czwarty jest skażony wampiryzmem i jak tylko księżyc w swej łaskawości wzejdzie odpowiednio wysoko..musi co 2 godziny upolować coś, ale nie poda adresu z wiadomych przyczyn, piąty, dziesiąty, dwudziesty siódmy a sto czwarty potrafi lewitować, doszedł do takiej perfekcji, że w nocy jak babcia śpi, to ją przenosi na inne łózko (psotliwa bestia) nadal lewitując:)) I wszystko jest ok, tylko jedno ale. Gdy każdy z nich chciał, w celach oczywiście chwalebnych (nie tak jak ja...pieniądz, pieniążki..pieniążeczki..pieniążusie..mniam))) udowodnić gościowi w Stanach, że posiada dane zdolności..jakoś nie wychodziło.:(( Co mnie bardzo smuci, bo jestem pierwszym który by chciał aby w końcu ktoś udowodnił, że poza wrednym naszym realnym, tragicznym w swojej prostocie światem istnieje coś jeszcze, inne postrzeganie. Więc w trakcie doświadczenia okazało się, że: pierwszy facet niestety dostał nagłego długotrwałego skurczy lewej brwi, a prawa niestety służy mu tylko jako sygnalizacja dla małżonki aby podała piwko świeżutko schłodzone w kostiumie tak skąpym, że tu nie przytoczę bliższego opisu..wszak młodzież w forum itd:)) Drugi przepraszał jak mógł, ponieważ poprzedniego wieczoru ograł na dużą kasę pozostałych trzech graczy i się obrazili, tylko jeden z duchów zgodził się na grę z nim w piotrusia w danych warunkach doświadczalnych, ale postawił niesamowity warunek: dla siebie chce także nagrodę tj.: 66 mln zielonych (początkowo chciał 666 mln..ale stwierdził, że to mogło by się źle kojarzyć) plus koszty podróżny, zwrot przegranej z poprzedniego wieczoru, po czym podał numer konta i za chiny nie chciał się zgodzić na udział w doświadczeniu, dopóki dana suma nie zostanie przelana i nie otrzyma potwierdzenia. Za nic miał błagania swojego kolegi od stolika, stał w rogu pokoju i spokojnie ćmił papieroska:) Podobno zresztą pozostał tam na stałe, i teraz grywa w chinczyka z włascicielem fundacji. Trzeci pan przy 142 próbach zgadnięcia myśli studentów zgromadzonych w celach doświadczalnych zgadł tylko raz...zgadł..jeśli uznamy, ze psa można z łatwością porównać do hipopotama, o dziwo w sprawie majtek zgadł w 100%..tzn: wszyscy przyznali, ze dany kolor majtek wymieniony przez mój mistrza mieli założony wczorajszym dniu. Facet był załamany..nie dość, że po prostu pomylił dni..myślał, że to środa, a był czwartek, to jeszcze zapomniał kilogramowego wahadełka przez co nie mógł przekonać studentów, że właśnie myślą dokładnie o tym o czym on myśli. Czwarty stwierdził, że w pokoju są dziwne wibracje, rozglądał się jakoś dziwnie i mimo pięknej księżycowej nocy i pięknych młodych dziewic (podobno) siedzących naprzeciwko, orzekł, że nie jest głodny ponieważ poprzedniej nocy upolował triceratopsa i jest syty. Właśnie trzeba poinformować wyznawców teorii, że wielkie dinozaury są wśród nas o tym przypadku, Gość mówi, że u niego w rodzinnej miejscowości Starej Zagrzebce jest ich pełno, po czym nie znając żadnego z pism fachowych zgrabnie nakreślił ołówkiem kopiowym idealnego anatomicznie ceratopsa. Trzeba przyznać, że i tak uzyskał wielkie brawa żegnając się z zebranymi, zachwycił ich swoimi olbrzymimi kłami i jednym trzonowym zębem...reszty nie posiadał. Ale kły był olbrzymie.:)) Tylko sto czwarty kandydat udowodnił w 100% swoje paranormalne zdolności. Ku zdumieniu wszystkich uniósł się w powietrze i wyleciał przez otwarte okno w pozycji kwiatu lotosu..i nigdy się nie pojawił po odbiór gotówki. Wieść niesie, że przyłączył się do stada wędrujących gęsi, zżył się z nimi..planował założenie rodziny, ale został odstrzelony na mazurach, mylnie uznany przez myśliwego za dorodnego samca gęgawy. No i to byłoby na tyle. Panowie poprostu mieli pecha, bo przecież My ogólnie wiemy, że ich zdolności nie były wyssane z palca. Chciałbym namówić panią Stasię sprzedającą u nas w sklepiku do udziału w doświadczeniu. Jeszcze nigdy nie spudłowała (23 lata pracy i nigdy), widząc zbliżającego się klienta przez szybę okienną i stwierdzając,,znów na krechę bedzie chlał, frajer jeden:)) Myślę, że ma szanse wygrać a co najważniejsze udowodnić, wrednym sceptykom, że w co wierzymy nie jest fikcją. Jak myślicie, namówić ją?:)))
Awatar użytkownika
pszewczyk82r
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2007-04-06, 16:19
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Paweł Szewczyk

Doświadczenia z OOBE.

Post autor: pszewczyk82r »

Chciałbym wyjaśnić dlaczego w poprzednim poście wysunełem tak nieprawdopodobną teorię o OOBE.pisząc ten post kierowałem się tylko i wyłącznie własnymi doświadczeniami z astralem. Tylko trzy razy doświadczyłem OOBE.W odróżnieniu od snu odczuwałem za każdym razem podwyższoną temperature ciała,widok(a raczej cień,gdyż wszystkie moje doświadczenia odbywały się w nocy)siebie z góry i brak kontroli nad własnym ciałem(mogłem się poruszać tylko za pomocą myśli).Wspomniałem tam również o śmierci klinicznej tylko dlatego,ponieważ w każdym z tych doświadczeń musiałem ograniczyc oddech do minimum,co może być przyczyną POChP,czyli tgz. zespół bezdechu sennego opisywanego na stronie: http://www.kardiolo.pl/niedotlenieniemozgu.htm.
Jersey
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-15, 19:20

Re: OOBE - pytania

Post autor: Jersey »

Moja przygoda, a może doświadczenie jakim jest wyjście ze snu spotkało mnie przypadkowo około rok temu. Nocowałam wtedy w nie swoim domu. Nagle podczas snu poczułam coś bardzo niemiłego i nagle ujrzałam siebie jak śpie. Dopadła mnie panika, chęć powrotu. Wiedziałam, że to nie jest zwykły sen. Zaczęłam panicznie poruszać się po pokoju, wyjrzałam przez okno. W końcu usiadłam na podłodze i zaczęłam się sobie przyglądać. Myślałam tylko o tym, że nie chce już tego czuć, że chce wrócić i się obudzić. Byłam wystraszona, bo czułam jakbym była tylko duszą i opuściła swoje ciało. Kiedy wpatrywałam się w siebie bezlitośnie, obudziłam się. Doznałam kolejnego szoku. Było mi okropnie duszno i chciało mi się pić. Po tym zdarzeniu zaczęłam szukać informacji w internecie o "wyjściu ze snu". Nie chciałam tego próbować po raz kolejny. Strach, który wtedy czułam uprzedził mnie aby tego nie powtarzać.
Radek444
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-17, 16:41
Lokalizacja: Madryt

Re: OOBE - pytania

Post autor: Radek444 »

mam pytanie, kilka dni temu doznalem dziwnego doswiadczenia:
Lezalem sobie na lózku w pokoju, wlasnie szlem spac, gdy juz prawie zasnalem, nagle poczulem jakbym chcial wyjsc z ciala, czulem ze rozchodze się we wszystkie strony, i po 10 sekundach czulem ze gwaltownie spadam w dol z wielka predkascia, i natychmiastowo się przebudzilem. Podczas tego doswiadczenia nie widzialem nic, i nie mialem kontroli nad cialem, poprostu nie moglem zrobic nic.
Pytanie: ma to cos wspulnego z OOBE?
Jersey
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-15, 19:20

Re: OOBE - pytania

Post autor: Jersey »

Słyszałam, że jeżeli śni Ci się, że spadasz to znaczy, że rośniesz ;) Czy to prawda nie jestem pewna na 100%
deflevi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-19, 22:28

Re: OOBE - pytania

Post autor: deflevi »

Swoja przygodę z OOBE rozpoczęłam dość dawno. Bardzo zaciekawiły mnie komentarze a szczególnie ten „Trzeba również uważać, aby nie zamknęły się dla nas wrota, które możemy w ten sposób przekroczyć. Inaczej możemy już nie wrócić do ciała... „ otóż to jest niemożliwe, możliwe jest to jednak w bilokacji !!!!!!… Wyjaśniam, iż bilokacja nazywana również dwulokacją jest jednoczesnym pobytem osoby w dwóch miejscach ale znacząco rożni się od OOBE. Żeby to wszystko uprościć nasze ciało podczas projekcji astralnej połączone jest z nasyzm ciałem niewidzalną nicią , która jest nierozerwalna… nic ani nikt nie ma mozliwosci jej przerwania… Osoby zaawansowane i umiejące swobodnie poruszać się w astralu dobrze o tym wiedzą, OOBE nie prowadzi do śmierci i jest jak najbardziej bezpieczne … może edynie uszkodzić nam psychikę – to zalezy jednak od nas samych od naszego podejścia do tego zjawiska, nie polecam wgłebiania się w ten stan osobom sklonnym do chorob psychicznych, depresji. Sa rożne metody osiagania OOBE, każdy z nas ma swój wypracowany sposób bo każdy z nas jest inny… metod jest naprawdę wiele, nawet możemy sami popracowac nad swoją metodą wywoływania tego stanu. Niekiedy potrzeba wielu miesiecy, trzbea ćwiczyć jak i nie popaść w obłed żeby w koncu udało nam się przekroczyc próg innego świata. Wracajac do niewidzialnej nici … jeśli spojrzymy na swoje ciało w astralu wrocimy, jeśli bedzimey się czuc niepewnie – wrocimy, jeśli pomyslimy o powrocie do ciala wrocimy … trzeba se nauczyc to kontrolowac.. jesi ktosbedzie chcial nas obudzić również powrocimy do ciala…
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Re: OOBE - pytania

Post autor: Ivellios »

Mnie interesuje taka rzecz.
Czy zjawisko OOBE może mieć związek z miejscem?
Mam na myśli spontaniczne, niespodziewane wychodzenie z ciała w określonych miejscach.
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: OOBE - pytania

Post autor: paranormal »

Strasznie to ciekawe, probowałem sam ale nie wychodziło więc zapisałem się na ten kurs na www.oobe.pl zobaczymy co z tego wyjdzie ^^
Vodnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-07, 20:49

Re: OOBE - pytania

Post autor: Vodnik »

Ivellios pisze:Mnie interesuje taka rzecz.
Czy zjawisko OOBE może mieć związek z miejscem?
Mam na myśli spontaniczne, niespodziewane wychodzenie z ciała w określonych miejscach.
Pan More doświadczał wielu spontanicznych wyjść, nie wiedząc skąd to się bierze. Po latach wrócił do swojego rodzinnego domu gdzie to wszystko się zaczęło, jego przyjaciel zwrócił mu uwagę, na to, że przecież miedziany dach tego domu jest w kształcie piramidy. A jeśli dobrze pamiętam, to spontany R. Monroe'a najczęściej miały miejsce podczas drzemki w jego domu na kanapie... Jeśli ktoś chce sprawdzić czy OOBE ma związek z miejscem, sugeruję przespać się w środku piramidy Cheopsa lub w Stonehenge ;) Możliwe, że coś z tego wyjdzie...
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: OOBE - pytania

Post autor: paranormal »

Mam pytanie czy wd Was do osiągnięcia OOBE dobre są nagrania "wibracje oobe"?
Ściągnąłem sobie oba nagrania z
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Autsa ... rio&sid=14
, zacząłem odczuwać wibracje ale że były pierwszy raz w moim życiu to wyłączyłem bo się przestraszyłem :D

Czy dzięki nim jest łatwiej ?
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: OOBE - pytania

Post autor: paranormal »

Mam jeszcze pytanie bo ponoć linia łącząca c.a. z c.f. zmniejsza się proporcjonalnie do odległości na jaką od c.f się oddalamy. Czy to prawda i czy może się w konsekwencji zerwać?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”