Kościół katolicki

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: Darnok »

Marta to ja chyba w innej Polsce żyję, bo u mnie wszyscy księża to ludzie, którzy podążają śladami Jezusa :)
Przecież innowiercy też będą zbawieni. Nikt nie każe wam się zgadzać, ale nie atakujcie i nie uogólniajcie. Oczywiście, zboczeńcy są wszędzie, są w rządzie, w kościele, w kiosku, na ulicy. Ale są też normalni ludzie i na nich powinno się skupiać.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kościół katolicki

Post autor: Dagmara »

Darnok przecież ja nikogo nie atakuję, tylko wyrażam własne zdanie :)
Temat ciekawy i wart konwersacji...
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Re: Kościół katolicki

Post autor: marta.heva »

Darnok pisze:Marta to ja chyba w innej Polsce żyję,
raczej nie, byłeś tylko na religii uświadomiony przez ludzi kompetentnych.
Mnie całe życie wpajano, że innowiercy to ludzie źli, którzy nie mają miejsca w świecie Boga. Pani katechetka nigdy nie dopuszczała do siebie myśli, że pochodzi od małpy i jako pierwsza w Polsce obaliła teorię Darwina, jeszcze przed Giertychami ... i żeby to jeszcze była jedna katechetka, ale cała parafia i dwie sąsiednie mnie tak otępiały.
istne pranie mózgu i wcale się nie dziwię że tylu fanatyków nam porosło.
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Re: Kościół katolicki

Post autor: marta.heva »

czyli prawdziwie wierzących jest w tej chwili w Polsce bardzo mało, bo ja przez atak rozumiem także obelgi słowne i potępianie kogoś za poglądy.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kościół katolicki

Post autor: Arek »

"Przemoc jest wielkim złem "-zgadzam się z tym
" osoba urzywająca przemocy podobna jest do tych którzy w przeszłości palili ludzi na stosie ."-Kościół także był za tym by palono na stosie. Kościół był za tym by niewiernych zabijano, maltretowano , wybijano zęby (król B. Chrobry). Kościól chce tylko władzy prosze poczytać książek tam wszystko pisze. W niedziele z ambony nic o takich książkach nie usłyszysz to pewne. Nauki Jezusa i kościoła są bardzo różne,poczytaj NT. i zastanów się a zobaczysz jaka to różnica
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: Darnok »

"Nie we wszystkim jednak się z nimi zgadzam"

Niech zgadnę, tam, gdzie i kościół, tak? :) W moim mieście ŚJ to na prawdę fanatycy, przynajmniej odnoszę takie wrażenie po tym, jak chcieli mnie nawracać.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kościół katolicki

Post autor: Arek »

Co do świadków Jechowy to powiem wam tyle że ich cenię tym co robią, już z pierwszego powodu:
Który ksiądz , proboszcz albo biskup dżwignął by swoją dupę i chodził od domu do domu prosić by z nim o Bogu porozmawiać?. Znacie swoich księdzy to możecie sobie na te pytanie odpowiedzieć ilu z nich to robi? a jak ktoś chce napisać że oni tego nie mogą to odpowiem z góry że mogą bo i apostołowie mogli i wielu wybitnych ludzi kościoła też to robiło ( napisałbym tutaj nazwisko pewnego kardynała ale z pamięci to trudne. Kardynał ten był papieżem bezpośrednio przed Janem Pawłem i on był właśnie takim).

Z świadkami Jechowy dobrze mi się rozmawiało , dali mi swą książkę i powiem wam tak:
Opisane są tam wszystkie religie na początku bardzo pozytywnie w miare czytania pokazywane są różne przestępki tych religii, coraz więcej , coraz więcej negatywów powyciągynych z tych religii, aż w końcu autor pyta "czy jest to naprawde ta religia którą Bóg chciał?"
Pranie mózgu nic więcej.
Ostatni rozdział poświęcony jest świadkom J. tam opisane są ich piękne dzieje i czyny, oczywiście nie ma tam nic o ich "ciemnych stronach" i na tym kończy się ta książka.
Inne religie wprowadzili w błoto a swoją chwalą i wielbią, no ale czego innego można się było spodziewać?

pozdrawiam Arek
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Kościół katolicki

Post autor: Joela »

Krzyż czy pal ,a jaka to różnicą skoro drzewo jest przeklęte .
Na drzewie przekleństwa został powieszony na drzewo zaniósł nasze grzechy
nasze choroby .
Rzym czci znak zwycięstwa jakim dla nich jest ich krzyż ,przecież wszystkich
usmiercali na krzyzu .Jezus został w ten sposób wysmiany ,wykpiony.
Napisano - przyszedł czynic dobrze ,a wycierpiał krzyz .
Dlaczego mam rzymianom zamieniać ich haniebny znak śmierci ?
przez wiele cierpień wchodzi się do Królestwa Bożego .

Gdyby nie sj , wielu by niewiedziało ,ze Stwórca ma Imie YHVH .
KK wymazał Imie Stwórcy z Biblii z NT i meszcze się wymawiaja ze to z szacunku
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Kościół katolicki

Post autor: Joela »

arek napisał

Czyż Jezus nie mówił słów, że to nie on uzdrawia, tylko wiara ? Pomyśl o tym.
.,.,
właśnie mysle jak ty to rozumiesz - nie chorujesz ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: Darnok »

KK wymazał Imie Stwórcy z Biblii z NT i meszcze się wymawiaja ze to z szacunku
Aha, czyli tłumacz miał po Polsku napisać YHVH, po angielsku YHVH, po słowacku YHVH i wszyscy by to jak mantrę powtarzali, a nie wiedzieliby co to oznacza. Każdy język ma własne określenie na Boga, po co robić z tego takie wielkie halo? bo ja nigdzie go nie widze.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: cleric »

Papież chce, aby w każdym kościele była msza po łacinie, odprawiana tyłem do wiernych - informuje "Tygodnik Powszechny".
"To zupełnie nowy kurs polityki Watykanu" - pisze Maciej Müller w artykule "Tradycja w ofensywie".

"Ojciec Święty nie wychodzi naprzeciw jedynie pewnym grupom, które potrzebują liturgii trydenckiej, ale chce, aby każdy poznał tę drogę celebrowania Eucharystii" – mówił kard. Hoyos podczas wizyty w Wielkiej Brytanii, nie zostawiając żadnego pola do domysłów. Dał też do zrozumienia, że do wprowadzenia starej liturgii do parafialnych grafików nie jest bynajmniej konieczne zapotrzebowanie wiernych: "Ludzie nie pytają o nią, bo jej nie znają".

To już nie jest odpowiedź na postulaty tradycjonalistów. To ofensywa Benedykta XVI, który jeszcze jako kardynał słynął z krytyki niektórych posoborowych zmian w liturgii, prowadzących według niego do zaniku poczucia sacrum.

z onet pl


co wy na to?:) ja się nawet wtedy przejde do kosciola, zobacze ta msze po lacinie :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: Darnok »

W sumie ma rację. Jak ktoś napisze książkę w której jest wiele niezrozumiałych wyrazów, to zaraz staje się "biblią szatana" albo czymś podobnym. Idzie z trendami :)

Wróć do „Wiara, religie i sekty”