Kościół katolicki

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

ja się tam ciesze, bo wszyscy co wejdzie do gimnazjum mnie już nie tyczy ;D bo wchodzi od następnego roku :) hahaha! nie będe nosił mundurka ani religii liczącej się na świadectwie! znowu przegrałeś Roman! ;D

ok to był mały OT.. wiec powróćmy do tematu....
Gość

Post autor: Gość »

Nightwalker pisze:w księgach w których jest wiele wiadomych błędów
w księgach jest nie wiele błędów. To ludzie je źle odczytywują. :)
Nightwalker pisze:ingeruje nawet tam, gdzie nie powinien.
ale czy takie ingerencje mają na celu dobro człowieka? Tak powinno brzmieć to pytanie :)
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Blackdragon pisze:To ludzie je źle odczytywują.
Typowych, prostych określeń nie da się źle odczytać, podobnie jak liczb. Podobnie tyczy się to sprzeczności samych określeń.
Blackdragon pisze:ale czy takie ingerencje mają na celu dobro człowieka? Tak powinno brzmieć to pytanie
Sam kościół jeżeli robi coś dla dobra, to własnego.

Co do Giertycha - chyba od 2010 r. religia ma być na maturze.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Nightwalker pisze:Sam kościół jeżeli robi coś dla dobra, to własnego.
Poprzyj to argumentami, a nie puszczaj słowa na wiatr. Ty nie widzisz obu stron medalu. Ty widzisz tylko to, że kościół fe, że się mordowali tysiąc lat temu (a turki do dziś się klepią) o i że jest jeszcze legenda o papieżycy, i to też wielki argument na nie.
Nightwalker pisze:Co do Giertycha - chyba od 2010 r. religia ma być na maturze.
I dobrze jesteśmy katolickim krajem. A to, że jesteście niepraktykującymi katolikami, to już wina rodziców, a nie całego, złego świata.
Ps: Religia to nie nauka, więc szukanie dowodów na istnienie Boga to bezsens. Możemy szukać dowodów na istnienie świętych (np. niedawno odnaleziony grób św. Jana bodajże), albo Jezusa (który notabene też jest Bogiem).
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Darnok pisze:I dobrze jesteśmy katolickim krajem
Nie każdy tu jest katolikiem :/ To co, mam się uczyć Bibli na pamięć żeby zaspokoić zachcianki Giertycha ?
Darnok pisze:albo Jezusa (który notabene też jest Bogiem).

Jezus był człowiekiem. Jego świętość została przegłosowana na soborze nicejskim.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Raziel pisze:Jego świętość została przegłosowana na soborze nicejskim.
A więc jest Bogiem.
Raziel pisze:Nie każdy tu jest katolikiem :/
To ma pecha.
Raziel pisze:To co, mam się uczyć Bibli na pamięć żeby zaspokoić zachcianki Giertycha ?
Wystarczy, żebyś nie myślał tylko o sobie, bo Giertych po prostu wybiera mniejsze zło. Bardzo duża większość jest Katolikami, dlatego oni nie powinni stękać na to. A co do innych religii... no cóż, większość się tutaj wprowadziła, a ci, którzy wybrali inną religię nie powinni brać udziału w dyskusji na temat tego przedmiotu maturalnego. Dojdzie do tego, że nie będziemy mogli w sklepie choinki postawić, bo to niepoprawne politycznie...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Assassinio pisze:ychowali na wiernego fana Romana i kościoła katolickiego to nie znaczy że każdy jest katolikiem i jednak niektórzy myślą nie tylko o sobie, bo rozumieją a nie zachowują się równie głupio jak ty...
Nie lubię Romana, ba nawet go wyśmiewam, ale popatrz sobie na USA, gdzie posiadanie choinki niedługo będzie przestępstwem. Wszystkim się wokół dupy lata, a jak zobaczy taki muzułmanin choinkę w jakimś sklepiku, to będzie się po sądach szlajał, bo sklepikarz uraził jego odczucia religijne. Nie mam nic do żydów, muzułmanów i innych, oraz nie jestem rasistą, ale jak widzę, co wyprawiają, to mi się płakać chce.
co z tego że większość to katolicy?! jak chcesz możesz pisać ale przymus pisania matury z religii to szczyt głupoty człowiek!
Nie żyj w swoim sterylnym świecie, tylko pomyśl, a potem pisz . Katolicyzm to jedna z najbardziej humanitarnych religii i jeżeli ktoś się będzie kłucił, to znaczy że jet głupcem. Powiem wam teraz to, co opowiedział mi ksiądz, który 20 pare lat spędził w Congo (pomine to, że stracił przyjaciela tam- oczywiście innego mosjonarza).
Ksiądz, Włoch jechał sobie samochodem, a z tyłu jakaś grupka osób (nie sprecyzował). Włoch potrącił małą dziewczynkę. Ludzie, którzy siedzieli z tyłu krzyczeli, by jechał na policję, ale nie dlatego, by zgłosić wypadek. Jeżeli ktoś spowoduje wypadek samochodowy to czeka go tylko jedno- prości ludzie dopadną i zabiją. Ksiądz się nie lękał i został, by pomóc rannej. Murzyni wybiegli z wiosek, zabrali maczugi i posiekali księdza. Pasażerów zabrali za zakładników, ale wojsku udało się ich ocalić. Więc nie pieprz, że wszyscy równi, ale żyj w naszym świecie, a nie gierek, gdzie rycerze ratują świat. To nie jest "Siedmiu Samurajów" Kuruosawy, ale życie.
Ostatnio zmieniony 2006-12-19, 19:02 przez Darnok, łącznie zmieniany 4 razy.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

ekhm...

ŻADEN kraj nie powinien łączyć się z daną relgiią, bo wtedy odrzuca tą część społeczeństwa która nie należy do danej religii.. a w ogóle to skad się katolicyzm tutaj wział? z tego że nie chcieli żeby ich lali katolicy.. CO TO ZA SYF.. ludzie musza w coś wierzyc bo jak nie to ich utłuka? no prosze was..
z takiej oto przyczyny wziął się w polsce katolicyzm.. wiec tak naprawde to ten kraj został do tego zmuszony..
więc tak naprawde wiekszość napewno nie wierzyła.. ale musiała i z tradycji przeszło dalej.. i dalej..
dlatego sądze że kraj nie powinien być katolicki, pogański czy innch islamistów... kraj powinien być krajem i nie określać swojej religii bo każdy moze wierzyc w co chce!

ale ten kraj nie jest wolny.. chyba że komuś wystarczy wolnosć w rodzaju- nie musimy latać do ruskich żeby coś zrobić..
Darnok pisze:. Więc nie pieprz, że wszyscy równi, ale żyj w naszym świecie, a nie gierek, gdzie rycerze ratują świat. To nie jest "Siedmiu Samurajów" Kurusawy, ale życie.
każdy inny wszyscy równi.. jak wolisz rasizm czy ocenianie kogoś po religii to twój osobisty problem ;P

poprzednie pisalem jako osoba wkurzona sposobem patrzenia osoby ograniczonej co tylko do swoich przekonań.. zreszta usunełem bo uznalęm że przesadziłem.
Darnok pisze:Nie żyj w swoim sterylnym świecie, tylko pomyśl, a potem pisz od rzeczy. Katolicyzm to jedna z najbardziej humanitarnych religii i jeżeli ktoś się będzie kłucił, to znaczy że jet głupcem.
ekhm.. porównujac z buddyzmem to chrzescijanstwo jest okropne i brutalne :P
Ostatnio zmieniony 2006-12-19, 19:12 przez Assassinio, łącznie zmieniany 1 raz.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Darnok pisze:Nie żyj w swoim sterylnym świecie, tylko pomyśl, a potem pisz od rzeczy. Katolicyzm to jedna z najbardziej humanitarnych religii i jeżeli ktoś się będzie kłucił, to znaczy że jet głupcem.
ekhm.. porównujac z buddyzmem to chrzescijanstwo jest okropne i brutalne :P
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Darnok pisze:. Więc nie pieprz, że wszyscy równi, ale żyj w naszym świecie, a nie gierek, gdzie rycerze ratują świat. To nie jest "Siedmiu Samurajów" Kurusawy, ale życie.
każdy inny wszyscy równi.. jak wolisz rasizm czy ocenianie kogoś po religii to twój osobisty problem ;P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Assassinio pisze:ekhm.. porównujac z buddyzmem to chrzescijanstwo jest okropne i brutalne :P
Wyżej napisałem pewną (prawdziwą...) opowieść o Włochu. Buddysta najwyżej by zaczął medytować, by wyleczyć dziewczynkę...
Nie oceniam nikogo po religii, ani po rasie. Dla mnie każdy równy, ale chyba tylko dla mnie. Ja pisałem, jak jest, a nie jak chciałbym, by było. Nie obraziłem się na Ciebie, ponieważ zetknięcie z prawdą bywa brutalne :)
ps: Posklejaj swoje posty.
Ostatnio zmieniony 2006-12-19, 19:01 przez Darnok, łącznie zmieniany 2 razy.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Darnok pisze:Assassinio napisał/a:
ychowali na wiernego fana Romana i kościoła katolickiego to nie znaczy że każdy jest katolikiem i jednak niektórzy myślą nie tylko o sobie, bo rozumieją a nie zachowują się równie głupio jak ty...

Nie lubię Romana, ba nawet go wyśmiewam, ale popatrz sobie na USA, gdzie posiadanie choinki niedługo będzie przestępstwem. Wszystkim się wokół [pupci] lata, a jak zobaczy taki muzułmanin choinkę w jakimś sklepiku, to będzie się po sądach szlajał, bo sklepikarz uraził jego odczucia religijne. Nie mam nic do żydów, muzułmanów i innych, oraz nie jestem rasistą, ale jak widzę, co wyprawiają, to mi się płakać chce.
to jest to samo co powiedziałęm w druga strone.. Ty chcesz przymusu naszej religii dla nich, ja chce żeby nie było przymusu żadnej religi.. ale niedlugo bedzie.. religia bedzie się liczyła do średniej..

Darnok, - ja wiem jaka jest prawda, ale nie gadaj że buddysci by tylko medytować zaczeli bo pewno jakis ktoś z tamtad by powiedział że ksiadz to by się tylko modlić zaczął.. wiec nie przesadzaj.. zreszta mówiliśmy o religii a nie o osobnych przypadkach, księdza pocieli, gdzięs indziej buddyste, a jeszcze gdzieś islamiste za podobne czyny.. nie mów że tylko ksiadz czy inny katolik jest do czegoś takiego zdolny...

ale zobacz.. jezeli taka jest prawda i jest szczerze mówiąc beznadziejna, antywolnościowa, patrząca lepiej na jednych a gorzej na innych to czy nie powinnismy chciec jej zmienic?

PS- posty zaraz posklejam..
Ostatnio zmieniony 2006-12-19, 19:09 przez Assassinio, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Assassinio, odważyłbyś się pomóc dziewczynce? raczej bałbyś się o swoje życie, a ksiądz zrobił tak, jak mu religia nakazywała. Rozumiesz?
Czy Islam pomaga Afryce? czy Judaizm pomaga Afryce? czy prawosławie pomaga Afryce? nawet jeżeli pomagają, to nie w takim stopniu, jak My, bo Nasza religia opiera się na dobru wspólnym, a nie jednostki. Dlatego nasza religia jest bardziej przemyślana od innych. Dlatego wszyscy są oburzeni, bo nawet jeżeli są katolikami, to to olewają i zasłaniają się wolnością. Chrześcijanin jest w gruncie rzeczy niewolnikiem. On ma obowiązek pomagać innym. A tu taki wyskakuje turek (akurat ich baardzo nie lubię- Chodzi o konserwatystów) i lamentuje, że go boli, że nie biegamy z bombami pod spodniami i zapalnikami w kieszeni i że nie palimy kukieł Busha.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

BloodLust pisze:piszesz, zeby nie oceniac tylko z jednej strony, a pozniej piszesz, ze kto nie jest katolikiem to jego pech
Pisze jaki jest świat, a nie jaki ma być...
BloodLust pisze:ze tez jestes nie malym fanatykiem tej religii
Nawet nie praktykuje...
BloodLust pisze:nie znasz innych religii, a to ze mniej pomagaja ludziom,
Racja, nie praktykowałem...
BloodLust pisze:znacza tylko, ze naprawde nie zalezy im na pieniadzach, bo KK akuratnie nie daje nic
Wiem, chciałeś sprowadzić temat do biskupów i Papieża, ale ja tutaj piszę o ludziach, tych szarakach, którzy stosują się do praw kościelnych. Czy w islamie masz "Nagich przyodziać, wędrownych w dom przyjąć"?
BloodLust pisze:po co na mszy rzucasz za misje swiete etc. to pieniadze ludzi, a ksiadz nic nie daje od siebie.
Sam piszesz, że takie uogólnienia są złe, a co teraz robisz? wystarczy, by ksiądz wstawał o 6 rano, potem jeszcze kilka mszy, może jeszcze spowiedź przedświąteczna no i msze w dni powszednie. Mały nakład pracy? to, że łaskawie pójdziesz do kościoła i wrzucisz 2zł nie daje ci prawa osądzać księży. Jezus uczył, by dawać z niedostatku, a nie dostatku. Kasa idzie na budowy kościołów, rachunki, rzeczy potrzebne dla świątyni i utrzymanie księży.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Darnok pisze:Assassinio, odważyłbyś się pomóc dziewczynce? raczej bałbyś się o swoje życie, a ksiądz zrobił tak, jak mu religia nakazywała. Rozumiesz?
buddysta traktuje życie zwierzęcia i człowieka tak samo.. czy to nie jest jeszcze piekniejsza idea?

na dodatek: to że on to zrobił nie oznacza że każdy ksiądz, to że ktoś by tego nie zrobił niewierzący nie oznacza że każdy nie wierzący by tego nie zrobił...

NIE OCENIAJCIE LUDZI PO RELIGII.. TYLE! wiecej nie czytam bo mi się gorzej robi jak czytam o czyms takim ze tylko ksiadz pomaga, ze wszyscy inni nie... takie twierdzenie to twierdzenie głupca, wiec mam nadzieje że nie chodziło ci o to o czym powiedziałem przed chwilą. TYLE!
Gość

Post autor: Gość »

Assassinio pisze:NIE OCENIAJCIE LUDZI PO RELIGII
chyba że to Masoni albo geje ale to nie są religie :)
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

blackdragon - po orientacji seksualnej też nie należy nikogo oceniać :/ to, że ktoś jest bi, homo albo z ''białej mniejszości'' to tylko jego wybór
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”