Obserwacja 3maja12

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Elizium
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-07, 20:57
Lokalizacja: Kraków

Obserwacja 3maja12

Post autor: Elizium »

Witajcie.

Chciałbym podzielić się czymś niezwykłym. Mój opis będzie dotyczył zjawiska jakie miało miejsce 3 maja 2012 roku. Za nim do tego przejdę napiszę może coś innego jeszcze.

Mniej więcej rok temu w trakcie jednej z urządzonych spotkań przy grilu, znajomy opowiedział mi o czymś niezwykłym, mianowicie o dziwnych światłach poruszających się równo z jednej strony horyzontu na drugą a później jedno światło które kilka krotnie szybciej się poruszało goniąc te poprzednie.
Posłuchałem przyjąłem do wiadomości i tak zostało w między czasie od czasu do czasu szperając w necie za odpowiedzią tego hmm, zjawiska, np. http://infra.org.pl/fenomen-ufo/raporty ... d-krakowem

Starałem się w jakiś sposób odpowiedzieć sobie i znajomemu co to mogło być.
Ostatnią wersją jaką o jakiej rozmawialiśmy to chińskie lampiony po kilka złotych choć ten szybko przelatujący ostatni ... no nie wiem, rozmawialiśmy o tym mniej więcej w połowie kwietnia i ze sporą odrobiną humoru.

OBSERWACJA.
Kraków 3 maja 2012.

Kolejne nasze spodkanie grilowe, pod sam koniec gdy już powoli zbieraliśmy się , Ja i znajomy wstaliśmy z krzesełek ogrodowych oddalając się dosłownie 5 metrów od pozostałych. W tym momencie ( nie pamiętam dokładnie co) powiedział: " A to co tam?" i wskazał jak dla mnie północno-wschodnią część nieba. Na niebie ewidentnie widoczna była jasno świecąca gwiazda, delikatna poświata od księżyca który był też całkiem dobrze widoczny choć miejscami były ( rzadkie, małe chmury, może kłębiaste czy jak się nazywają bo dopiero od tego dnia zaczynam się bardziej przygotowywać do takich obserwacji) chmury, ale...
Jeśli dobrze doczytałem jak obliczyć odległość czy jak , na wyciągniętą pięść , około 10 stopni w lewo od tej gwiazdy, poruszał się prawie identycznie świecący obiekt , hmm , obiekt tego nie wiem , światło zdecydowanie.
Co zrobiło takie wrażenie to to że owe światło poruszało się mniej więcej jak sinusoida z duża prędkością , widuję samoloty co dzień i to też jest pewne że to nie on .
Za duża prędkość co do promienia skrętu, zmiany wysokości( nie jestem w stanie określić) , jaka odległość była od obserwowanego światła, nieznana.

Cała obserwacja trwała do 10 sekund, spojrzenie , widzę ruch , szybko poruszające się światło w jednym kierunku po około 1-2 sekundach , zwrot o jakieś 160 stopni wpadające w chmurę w której musiało zrobić kolejny zwrot , wyłoniło się znów z chmur , około 2-3 sekund ( w między czasie wołałem by jeszcze ktoś to zobaczył i przesuwając się nie patrząc pod nogi wlazłem w pokrzywy i w sumie to nie przeszkadzało, będąc w chmurach, coś w rodzaju błyskawicy ale w punkcie, rozbłysk i światło skierowało się w kierunku północnego horyzontu i wrażenie nagłego wzrostu prędkości po czym straciliśmy je z oczu.

Było nas tam pięcioro, dwie osoby widziały i przyznam się że od tego czasu zdecydowanie więcej czasu w ciagu dnia i jeśli to możliwe wieczorem patrzę w niebo.

Postarałem się o mobilny przenośny radar samolotów.

Co myślicie? Napiszcie.
Usunięto użytkownika 5972

Re: Obserwacja 3maja12

Post autor: Usunięto użytkownika 5972 »

Najbardziej racjonalne wytłumaczenie to oczywiście samolot ;). Jednakże przydałoby się jakieś nagranie... Patrząc pod kątem paranormalnym stawiałabym na ufo i (chyba nawet bardziej) na tzw. kule świetlne. Kiedyś gdzieś widziałam o tym film ale niestety nie pamiętam gdzie. Kule te potrafiły się rozdzielać i łączyć, poruszać w różnych kierunkach po czym ponownie do siebie wracać. Ogółem zjawisko to było (w tym filmie) badane przez naukowców a także badaczy paranormalnych zjawisk bo te kule pojawiały się dość często. Także wypatruj ich ponownego pojawienia się najlepiej z dobrą kamerą ;).
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Obserwacja 3maja12

Post autor: Monomagnum »

Bardzo możliwe, że byłeś świadkiem manifestacji UFO. To niezwykłe, choć spotykane zjawisko, szokuje coraz mniej. Większość z nas, ludzi, tym bardziej forumowiczów nie pyta czy NOL istnieje. Tutaj pytamy raczej czym to jest. Polecam Ci też przeglądnąć tematy związane z UFO, masa filmów, relacji i opinii ludzi ze świata.
Pozdrawiam!

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”