Ufo - Kalisz

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
werewolf836
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-11-29, 15:54

Ufo - Kalisz

Post autor: werewolf836 »

Witajcie,dziś w gazecie znalazłem bardzo ciekawy artykuł (Życie Kalisza) Człowiek Jarosław Wujkowski, robił fotki zaćmienia księżyca ,po wrzuceniu na kompa zauważył dziwny obiekt koło księżyca,wrzucę te zdjęcia tutaj i podyskutujmy o tym.Facet jest fotografem hobbystom.

http://patrz.pl/zdjecia/ufo-kalisz

Tutaj kawałek z wersji elelktronicznej gazety

Kaliszanin Jarosław Wujkowski, hobbystycznie zajmujący się robieniem zdjęć (www.flickr.com/photos/jarek_wujkowski/), fotografował niedawne zaćmienie Księżyca widoczne dość wyraźnie nad Kaliszem. Później, gdy przeglądał te zdjęcia na ekranie komputera, zauważył dziwny, niezidentyfikowany obiekt. Zapytany, czy widział go na niebie, odpowiedział:
– Nie, nic nie widziałem w trakcie robienia zdjęć. Zależało mi tylko na zaćmieniu, więc na nic nie zwracałem uwagi. Dopiero na fotkach zobaczyłem te maleństwa. Ale najprawdopodobniej jest to jakiś refleks świetlny. Chociaż dziwne, bo robiłem lustrzanką. Do komory światło z diod przecież nie dochodzi. W domu (w pokoju za obiektywem) światło było zgaszone. Robiłem z balkonu z nieruchomej podstawy. Więc się trochę dziwię.
O ocenę zdjęć poprosiliśmy najbardziej aktywnego w Polsce specjalistę w tym temacie – Janusza Zagórskiego.

Więcej w Życiu Kalisza
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Ufo - Kalisz

Post autor: Doctore »

Mi to wygląda na statek kosmiczny normalnie, ale głowy bym nie dał...
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ufo - Kalisz

Post autor: Dagmara »

Zawsze jak na zdjęciach pojawi się jakiś dziwny obiekt to wszyscy z góry zakładają, że jest to statek kosmitów, w ogóle nie biorąc pod uwagę naturalnych aspektów. Przecież to może być cokolwiek, gra świateł, plama na obiektywie, opiłek kurzu, jakiś owad itd.
Ciekawa jestem co by wykazała dogłębniejsza analiza fotografii.
werewolf836
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-11-29, 15:54

Re: Ufo - Kalisz

Post autor: werewolf836 »

dagmara pisze:Zawsze jak na zdjęciach pojawi się jakiś dziwny obiekt to wszyscy z góry zakładają, że jest to statek kosmitów, w ogóle nie biorąc pod uwagę naturalnych aspektów. Przecież to może być cokolwiek, gra świateł, plama na obiektywie, opiłek kurzu, jakiś owad itd.
Ciekawa jestem co by wykazała dogłębniejsza analiza fotografii.
Wybacz,ale czy ty przeczytałaś co piszesz?Owad przy ksiezycu?gra swiatel od czego?Wlasnie kiedys czytalem "nie wiem dlaczego wszystkie zdjecia ufo sa tak niewyrazne "odpowiedz jest prosta-nigdy nie wiadomo gdzie się pojawi i przewaznie robione sa na szybko bez ustawien aparatu,a znowu jak jkest wyrazne tak jak to to zawsze jest jedno,gra swiatel,brud itp,to samo bylo jakie zycie poza ziemia?A tutaj odkryto planete keppler 22b i zdziwienie.Plama na obiektywie nigdy nie ma odblaskow poniewaz plamy sa przewaznie ciemne a nie jasne to efekt brudu na lustrze badz obiektywie a tutaj zdjecie jest w nocy
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ufo - Kalisz

Post autor: Dagmara »

Owad mógł się znaleźć lub przelecieć obok obiektywu, a nie znajdować się przy księżycu, takie przypadki już się zdarzały nie raz, a na zdjęciach później wychodziły dziwne plamy, przez nie jednego uważane za UFO.
Gra świateł, nie wykluczone, sam autor co do tego nie jest pewny i podejrzewa refleksy świetlne, które mogły być też spowodowane blaskiem księżyca.

Jak dla mnie to zdjęcie to żaden dowód na to, że jesteśmy odwiedzani przez przybyszów z innych planet.
Zdjęcie powinno być poddane szczególniejszej analizie komputerowej, by wykluczyć wszystkie możliwe aspekty naturalne, a nie oceniać je jedynie słownie i z góry zakładać niestworzone rzeczy o kosmitach.
I dlaczego w życiu Kalisza nie można znaleźć opinii Janusza Zagórskiego na temat zdjęć?

Aha i na przyszłość nie cytuj całych postów, masz to wyraźnie zaznaczone w regulaminie forum.
werewolf836
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-11-29, 15:54

Re: Ufo - Kalisz

Post autor: werewolf836 »

Ach trafi¶łem w sedno jesli kobieta poucza,trzeba się przyczepic do czegos.No jeszcze nie ma ogledzin tego czlowieka wiec wiesz.Ale raczej zaden owad nie ma cylindycznego ksztaltu i nie swieci swoim dupskiem no chyba ze owad swietojanski ktory raczej w tym czasie nie wystepuje i zaden nie odbija w ten sam sposob swiatla lecec bo chyba zauwazylas ze obiekt się przemieszczal?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ufo - Kalisz

Post autor: Dagmara »

Niczego się nie czepiam, ale moderator, lub któryś admin jak najbardziej mógłby.
Skoro nie ma jeszcze ekspertyzy co do tych zdjęć, to o czym my tu rozmawiamy, tak jak pisałam wyżej to może być w takim razie cokolwiek, no, ale niektórzy pośpieszyli się z własną oceną najwyraźniej, nie czekając na opinię Zagórskiego, nagłaśniając iż szare, czy zielone ludziki nas nawiedziły ;]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ufo - Kalisz

Post autor: Spooky Fox »

werewolf836 - po pierwsze więcej szacunku dla innych. Jak Cię mamusia z tatusiem nie nauczyli, to radzę odłączyć internet i nie trollować.

Bo jeśli nie znosisz żadnej krytyki i konstruktywnego, TRZEŹWEGO spojrzenia na zdarzenie, to nie jest to dyskusja, a jedynie jakieś "widzimisię autora tematu. Chcesz dyskusji, to masz. A teraz postaraj się wznieść na wyżyny swojego intelektu i normalnie porozmawiać. A jeśli nie jesteś w stanie osiągnąć poziomu normalnej dyskusji, to raczej nie masz tutaj czego szukać.

To po pierwsze. Po drugie facet nie jest fotografem hobbystą, a jedynie hobbystą, któremu zdarzyło się mieć lepszy aparat. Bo tak zerkam na na jego galerię na flikerze i dochodzę do wniosku, że swoim aparatem w telefonie zrobiłbym podobne, kiepawe zdjęcia.

Po trzecie
O ocenę zdjęć poprosiliśmy najbardziej aktywnego w Polsce specjalistę w tym temacie – Janusza Zagórskiego.
Specjalista w jakim temacie, przepraszam bardzo? UFO? Czy fotografii? bo jeśli UFO, to oczywiście pewniakiem jest, że taka osoba jak Zagórski zobaczy na zdjęciu pojazd małych szarych ludzików.

Poproszę o zdanie fotografa, który weźmie zdjęcie na warsztat. Już sama gazeta - przed opublikowaniem zdjęcia - powinna takie zdjęcie dogłębnie zbadać. Jeśli tego nie zrobiła, to goni tylko za sensacją, a co za tym idzie równie dobrze możemy pokazać tutaj artykuł z innych brukowców, chociażby Faktu.

Szczerze przyznam, że samo zdjęcie może robić wrażenie, niestety chamskość autora tematu zraża mnie do poważnej dyskusji.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”