NOL-e nad Polską

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Veo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-28, 15:50

NOL-e nad Polską

Post autor: Veo »

Cześć. Ostatnio nad polskim niebem można zaobserwować w godzinach późno wieczornych obiekty, które świecą kolorem intensywnym czerwono-pomarańczowym i dziwnie się zachowują - np. pierwszy obiekt gaśnie wśród gwiazd i po chwili się zapala a wśród tychże gwiazd widać jak by to dalej leciało. Światła lecą w różnych odstępach czasowych, czasem zdarzało im się wariować - tzn zmieniały dziwnie kierunek etc. Ja osobiście widziałem te obiekty dlatego mogę je opisać bardziej "fachowym" okiem z tego względu że interesuję się Ufologią od dłuższego czasu. To moja już druga obserwacja NOL-i. Bez żadnych wątpliwości mogę stwierdzić że to na pewno nie były lampiony chińskie, satelity, samoloty, helikoptery i inne tego typu wynalazki.

Obiekty poruszały się dosyć szybko, znacznie szybciej niż samolot - tzn. poruszały się szybciej względem tego samolotu (który leciał z drugiej strony nieba) więc musiały lecieć bardzo nisko ziemi lub ze znacznie szybszą prędkością.


Zapraszam do rozmowy na temat tychże obiektów.
Ostatnio zmieniony 2011-09-24, 15:51 przez Veo, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: NOL-e nad Polską

Post autor: Darnok »

A z której strony nieba się pojawiają?
Veo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-28, 15:50

Re: NOL-e nad Polską

Post autor: Veo »

Według innych relacji kierunki były różne. U mnie leciały z południowego zachodu na północny wschód. Zastanawiam się co by było gdyby skierować w te obiekty zielone wskaźniki laserowe o dość dużej mocy (wytwarzają również silną wiązkę światła widoczną na kilkanaście/kilkadziesiąt km) dzięki którym można przypadkowo oślepić pilota samolotu... - może zwróciłoby to ich uwagę ? ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: NOL-e nad Polską

Post autor: Darnok »

może zwróciłoby to ich uwagę ?
na pewno policji i wojska :)
Od strony południowej mogły być resztki satelity, która już ponoć spadła (ale jej upadek nie miał w momencie Twojej obserwacji nastąpić- może jakieś małe fragmenty wyrzucone w odpowiednią stronę). Mógł to też być jakiś bolid, albo samolot odbił promienie słoneczne w Twoją stronę (ostatnio takie zjawisko podczas pełni, koło 21 widziałem- samolot właśnie z północy na południe leciał).
Veo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-28, 15:50

Re: NOL-e nad Polską

Post autor: Veo »

W Polsce wspomniane przeze mnie lasery są w pełni legalne. Jedynie w USA zakazali ich używać ;)
Odłamki satelity ? Mam co do tego wątpliwości z tego względu że resztki podobno nie miały spaść na tereny Europy. Bolid ? Raczej nie ze względu na zachowanie i to nagłe zgaszanie. Co do samolotu to też mam wątpliwości z m.in. tego względu że podobne obiekty były widziane w różnych miejscach w Polsce,... ;)
Ostatnio zmieniony 2011-09-25, 23:26 przez Veo, łącznie zmieniany 3 razy.
kuba9449
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2007-02-14, 23:18
Lokalizacja: b-stok

Re: NOL-e nad Polską

Post autor: kuba9449 »

Tez widziałem obiekty pasujące do twojego opisu. Chińskie lampiony.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: NOL-e nad Polską

Post autor: Arek »

W Polsce wspomniane przeze mnie lasery są w pełni legalne.
Legalne to może są, ale gdybyś takim oślepił pilota samolotu, albo nawet tylko spróbował oślepić a ktoś cię przy tym złapie to masz kłopoty.
Jak myślicie?, można by je nagrać kamerą?. Taki film na pewno by wiele wniósł do rozwiązania zagadki
johnkarpenter
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-02, 19:58

Re: NOL-e nad Polską

Post autor: johnkarpenter »

Witam. 30 września tego roku, gdzieś w centralnej Polsce (przejechałem prawie przez cały kraj, więc dokładnie nie pamiętam) widziałem dokładnie takie zjawisko. Był to pomarańczowy, jednostajnie świecący, prawdopodobnie duży obiekt, poruszający się ze stałą, znaczną prędkością w jednym kierunku, prawdopodobnie równolegle do powierzchni ziemi. Po kilkunastu sekundach od jego zauważenia zaczął nacierać pod kątem ok. 45 stopni w stronę ziemi, aż zniknął/uderzył w ziemię. Zdecydowanie nie był to lampion, ani regularny samolot, ze względu na bardzo dużą prędkość i nagły zwrot. Ma ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: NOL-e nad Polską

Post autor: Arek »

Jakby ktoś chciał sobie posłuchać, pooglądać

http://www.youtube.com/user/INFRAserwis
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”