Rozwój DNA

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
loco15
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-08, 17:06

Rozwój DNA

Post autor: loco15 »

Witam. Kiedyś, gdzieś natknąłem się na artykuł o DNA. Tzn. ''zwykli'' ludzie mają podwójną nić DNA, ale obecnie rodzą się dzieci z potrójną nicią. Podobnie rzecz ma się ze świadomością człowieka. Czytałem kiedyś o tym że ludzie są na II poziomie świadomości a w 2012 nie będzie kataklizmów tylko do tego czasu ludzie będą mieli czas żeby przejść na ''wyższy poziom''. Macie na ten temat jakiekolwiek informacje, linki, artykuły,stronki??? Prosiłbym o jakiekolwiek dane z waszej strony.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Rozwój DNA

Post autor: Spock »

DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Z tego co kiedyś czytałam na ten temat to nie ma udowodnionych przypadków wykrycia potrójnej helisy DNA u ludzi. Są przypadki, ale żadnego potwierdzonego, żeby ktoś się urodził z potrójnym łańcuchem. Potrójne DNA miało jakiś ścisły związek z bakteriami E.Coli. Poza tym jest jeszcze edna rzecz, która mi się przypomniała, kiedy czytałam post loco15. Pojawienie się potrójnej helisy miało mieć związek z przepowiednią Edgara Cayce'a, dotyczącą tzw. "dzieci Indygo". Mieli to być ludzie wyczuleni na wszystko co "para". Jednak czy w to wierzyć? Chciałabym zobaczyć jakiś wiarygodny dowód potwierdzony naukowo i genetycznie, że faktycznie trzecia nitka jest możliwa. Bo jak na razie to cięzko mi to ogarnąć. Nie tego się uczyłam i nie bardzo wiem, w jakie wiązania mogłyby wchodzić zasady w takim łańcuchu.
loco15
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-08, 17:06

Re: Rozwój DNA

Post autor: loco15 »

DanaS
Masz link albo plik dotyczący tych dzieci Indygo, bo w necie tego za dużo nie ma.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Rozwój DNA

Post autor: Spock »

Chciałabym zobaczyć jakiś wiarygodny dowód potwierdzony naukowo i genetycznie, że faktycznie trzecia nitka jest możliwa. Bo jak na razie to cięzko mi to ogarnąć. Nie tego się uczyłam i nie bardzo wiem, w jakie wiązania mogłyby wchodzić zasady w takim łańcuchu.
Ciężko coś znaleźć na ten temat. Z tego co wyczytałem, to raczej nie są trzy nici splecione na całej długości. Ta trzecia nitka jest w istocie bardzo krótka, łączy się na długości jakiegoś pojedyńczego genu. Przez wiązania wodorowe.

http://www.vismaya-maitreya.pl/zmiany_w ... x_dna.html
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Niestety loco, to mi się tylko obiło. Nie szukałam pod tym kątem w sieci, bo kiedy na to wpadłam, to od razu mi zaczęło śmierdzieć kantem dużych rozmiarów. Już sama trzecia nitka była dla mnie dobrym żartem a dzieci Indygo...może zostawię tą kwestię ;)
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Rozwój DNA

Post autor: Isen »

ta potrojna helisa to z pewnoscia kant, z pewnoscia bylo to by widoczne wkoncu mieli by oni 50 % wiecej genow. taka mutacja pociagla by za soba duze zmiany w czlowieku (nie tylko fenotypowe)
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rozwój DNA

Post autor: Ruskof »

Isen,zauwarz ze ta potrojna nic wystepuje tylko w jednym miejscu a nie wszedzie :)
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Rozwój DNA

Post autor: Isen »

posiadanie chodzby jednego genu wiecej powoduje roznorakie mutacje. np mutacja 21 chromosomu powoduje zespol downa . mutacje sa w wiekszosc przypadkow szkodliwe(prawie we wszystkich) pojedyncze mutacje raz na xxx lat sa pozytywne wiec nie mozliwe aby taka mutacja zasza w wiekszej populacji i u wszystkich byla pozytywna !
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rozwój DNA

Post autor: Ruskof »

Zeby to udowodnic trzeba przepowadzic badania,a klamcow na electric chair poslac :P
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Rozwój DNA

Post autor: Isen »

kazesz przeprowadzac badania aby udowodnic moja teze odnosnie "twoich majakow" ;) a sam bronisz swojej pseudo teorii opartej tylko i wylacznie na czyichs domyslach. zastanow się dobrze nad tym ;]
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Rozwój DNA

Post autor: Beowulf »

A propos trzeciego łańcucha DNA... Według mnie jest to możliwe, aczkolwiek mutacja jaką przeszedł by taki człowiek była by wręcz nie prawdopodobna, oczywiście zdarzały się przypadki, lecz z tego co wiem tylko u noworodków które zmarły po 2 dniach życia, po prostu dłużej by nie przeżyły... Koniec :P Pozdrawiam!
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rozwój DNA

Post autor: Ruskof »

Isen-Tak stwierdzilem opierajac się na twojej wypowiedzi :)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Ale utrzymywanie, że tacy ludzie mieliby dożywać dorosłych lat i mieć zdolności wieszczenia jest mocno przesadzona. A co do posyłania na electric chair to bym jeszcze paru do tej kolejki dostawiła :/
Nyh
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-01-19, 19:34

Re: Rozwój DNA

Post autor: Nyh »

Niemożliwe jest posiadanie przez człowieka DNA złożonego z 3 łańcuchów.
Możliwe jest posiadanie zwiększonej liczby chromosomów - człowiek ma 23 pary. Zdarzało się, że rodziły się dzieci z 23 TRÓJKAMI chromosomów, ale nie z potrójnym łańcuchem DNA.
Oczywiście dzieci te umierały niemal zaraz po narodzinach.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Nyh, doczytaj cały temat proszę. Nie chodzi o potrójny łańcuch tylko o trzecią nitkę w helisie. Czyli dokładnie to co Ty napisałeś.
Nyh
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-01-19, 19:34

Re: Rozwój DNA

Post autor: Nyh »

Niemożliwe mieć 3 nitki w helisie DNA, o to mi chodzi. Można mieć potrójny komplet chromosomów, a to nie to samo...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Ale Nyh, ale jak "potrójny komplet chromosomów"? Weź mi to rozrysuj jak możesz i podeślij bo nie potrafię sobie zwizualizować o co Ci może chodzić. Nie można mieć potrójnego kompletu.
Nyh
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-01-19, 19:34

Re: Rozwój DNA

Post autor: Nyh »

Mamy 46 chromosomów - 22 pary chromosomów autosomalnych (czyli takich "zwykłych", zawierających informację o kolorze oczu, włosów, niektórych chorobach itp) i parę chromosomów płci - XX u kobiet, a XY u mężczyzn. Zatem 22 * 2 = 44 + 2 (chromosomy płci) daje 46.
Czytałam ( nie pamiętam źródła, ale na taką informację gdzieś się natknęłam), że może zdarzyć się sytuacja gdy zamiast tych 22 PAR chromosomów mamy 22 TRÓJKI chromosomów (czyli 3 chromosomy pierwsze, trzy chromosomy drugie itd.) i TRZY chromosomy płci (np. XXY, lub XXX).

Wróć do „Nauka”