Korekta

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Korekta

Post autor: Serephinea »

Redaktorzy włożą po pozwoleniu Naczelnego. Ruskof mam wrażenie, że nie wiesz iz gazeta wyborcza i strona o konkretnym profilu ma tak samo funkcjonować i ich redakcja jest taka sama w składzie? Widać, że mało się znasz, a jednak próbujesz mi- osobie prowadzącej artykuły na jednaj stronie (taka głupia o kobietach, już tam mnie nie ma na szczęscie, tematyka mi nie pasiła), która ma doświadczenie- powiedzieć, ze Ty wiesz lepiej? Oj nie dogadamy się. Może nich Iv uświadomi jak wygląda praca redakcji tak w necie jak i w gazecie. Może jego słowo sprawi, że zamkniesz buzię w ciup i wyjdziesz z tematu który dotyczy korekty a nie twojego bycia jako redaktora.
i zaświadczam ci, że napisanie działu redakcji na stronie głównej zajmie Markowi mniej czasu, albo tyle samo co zrobienie panelu. Z czego nie wiem po co ci to? Piszesz dla pisania czy dla panelu? Mi na panelu nie zależy i jest on od dupy maćki niepotrzebny.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Korekta

Post autor: Spock »

Ruskof, nie dyskutuj. Dział korekty jest potrzebny, czy ci się to podoba, czy nie. Nie może być tak, że każdy komu zamarzy się redaktorstwo, wrzuca na główną swoje wynurzenia, pisane ciurkiem bez akapitów. A już całkowitą głupotą jest oddawanie korekty użytkownikom - może jeszcze mają głosować nad doborem słów ?
Porządek musi być. Bez względu na ustrój.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Korekta

Post autor: Ruskof »

Jestem zaskoczony twoja szczeroscia. "zamkniesz buzie w ciup".Ja tu pisze,a nie mowie.
Nie widze gdzie widzialem zebym pisal ze cos wiem lepiej od ciebie,przedstawiam swoje mysli,i to tak zeby nikogo nie obrazic.Ten temat nie dotyczy mnie?W pewnej czesci dotyczy.Sama o mnie w tresci wspominalas,wiec nie zachowuj się jak dziecko,zmieniajac punkt widzenia od kierunku wiatru.
Tak jak juz wspomnialem,pisze zeby poprowadzic strone o nowy maly krok do przodu,a nie po to zeby pisac dla pisania lub dla panelu.
Spock,nie chodzilo mi o to.Nie sprzeciwiam się korekcie,nie rozwijaj czegos czego w ogole nie mialem na mysli.
A poza tym,to wlasnie tu dyskusja jest potrzebna,nie moge się zamknac,i nie zamierzam,zapisalem się na forum po to wlasnie zeby pisac,a nie przyciszac się.Moze jestem mlodszy tu od was..Ale nikt mi ne zabronil tu pisac,a ze staram się konkretnie pisac a nie "ty jestes glupsza ode mnie wiem to bo tak haha" wiec prosze cie Adminie drogi :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Re: Korekta

Post autor: Ivellios »

Jak już słusznie zauważył Ruskof, Paranormalium nie jest gazetą a serwisem internetowym. Portale internetowe rządzą się nieco innymi prawami, nie ma żadnych działów korekty itd - po prostu jak ktoś widzi błąd, to sugeruje korektę, pisze co by trza było zmienić, i tyle, nie ma żadnego wydziwiania że "najpierw tekst idzie do X, potem do Y, jak Y sprawdzi to wysyła do Z, jak Z stwierdzi że nie jest ok to wysyła spowrotem do X".

Podam przykład. Prócz Paranormalium moderuję też na paranormalne.pl, tam to korygowanie artykułów jest rozwiązane w taki sposób, że w dziale przeznaczonym dla tłumaczy (choć z tego działu korzystają właściwie wszyscy piszący artykuły :P przyczem u nich ów dział jest ukryty) ktoś zapodaje swój tekst z prośbą o ewentualne poprawki. Jeśli nikt przez jakieś, dajmy na to, parę dni żadnych poprawek nie zasugeruje, tekst idzie do publikacji na forum publicznym. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do tekstu i chce go skorygować, to kopiuje cały tekst, a miejsca które następnie poprawia - oznacza pogrubioną czcionką. Nie ma tam osób z funkcją "korektor" - po prostu tekst korygują moderatorzy, "zasłużeni" (osoby które wniosły wcześniej jakiś wkład na rzecz forum, np sponsorzy i byli moderatorzy) i moderatorzy.

EDIT:

Jeszcze raz przeczytam u kogokolwiek tekst typu "zamkniesz buzię w ciup" a iskry polecą. Możecie jedno drugiego nie lubieć, ale chamstwa na Paranormalium tolerować nie będziemy!
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Korekta

Post autor: Ruskof »

Dziekuje ci bardzo zalozycielu tej pieknej strony.O to wlasnie mi chodzilo :)
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Korekta

Post autor: Serephinea »

[quote="Ruskof'']My tu mamy Paranormalium,a nie gazete wydawnicza.
[/quote]
Gazeta wydawnicza a Paranormalium to kwestia tego, że Iv nie zapisał strony jako gazety. Tak czy siak portale tematyczne z artykułami to jedynie gazety on line. Ich cel, środki itd,są takie same.

Nic nie jest idealne,jak moj tekst moglby byc idealny? :)
Nie chodzi o treść a o kształt, forme, brak błędów wszelkiej maści. Tym zajmuje się korekta. Treść merytoryczna- ew jeśli zdanie jest nielogiczne. Więc jeśli napiszesz średni artykuł, ale o porządnej otoczce to przynajmniej jednym się nie powstydzisz.
Nie zamierzam "piac pod niebiosa jak to się napracowalem" tak jak to powiedzialas,nie zalezy mi na tym by się podzielic tym jak to ja się nameczylem,tylko na tym zeby napisac cos nowego i tym strone poprowadzic maly krok do przodu.
Ty strony prowadzić nie będziesz, bo żadne z ciebie światło ani mesjasz. Jesteś nastolatkiem, który chce pisać- no pięknie. Nie zmienia to jednak faktu, że bez akceptacji korekty nic nie zamieścisz.
Czy to aby nie za duzo mieszania?Niech bedzie prosta redakcja,ewentualnie korekta.Moim zdaniem,Iv mialby zbyt duzo pracy na zbyt malo efektow.
Em? Co jest mieszaniem? Prosta redakcja składa się z red. naczelnego, redaktorów. Gdzi Red. Naczelny pełni rolę korekty. Ale w przypadku jakichś dużych stron, gazet itp to fuchę dostaje dział korekty. I jest to NORMALNE, a nie mieszaniem. Iv będzie miał za dużo pracy z Twoimi błędami i ich poprawianiem, a nie z dodaniem do redakcji działu korekty w postaci 2 osób.

Redaktor w pelni prawny chyba ma wlasnie pod nickiem napisane "Redaktor" po to zeby mogl odrazu publikowac swoje gotowe artykuly,Iv powinien jednak ten panel zrobic,nie musialby wszystkie maile z nowymi artykulami wklejac na strone glowna.Ci wlasnie "Redaktorzy" robili by to za niego.
Ty mieszasz możliwość wkładania za Marka artykuły, w celu ominięcia korekty,. Człowieku. Dla Marka wstawienie arta to jest pikuś. Korekta tego tekstu jest gorsza. Także naprawdę nie produkuj się na temat o którym nic nie wiesz, bo zaprawdę a wyjdę z siebie, a kobieta ze mnie jest energiczna. Nie pchaj się za dużo w kompetencje Marka, bo ledwo dostałeś fuchę, nic nie napisałeś konkretnego, każdy mówi, że korekta dla ciebie się nada, a ty się rzucasz na panelik Iva...loll?

Tyle ode mnie jeśli chodzi o "miłe" posty. Żeby było jasne, że gadasz same głupoty a niczym znawca. Zatem informuje cie- znawcą nie jesteś. I wypowiadaj się w granicach tego co pozwala ci redaktor a nie rob z siebie Marka.

-- 28 Kwi 2010 20:50 --

Przepraszam Cię Marek, ale to, że robisz SAM niemal tą stronę i pomagasz w Paranormalne to nie znaczy, że sam wiesz jakimi prawami się rządzą. Normą jest to, że dział korekty istnieje. Idź na Gameexe.pl- tam masz dział korekty. I całą listę redaktorów. I ja nie wiem, ale w takim razie okazuje się, że ja, mająca doświadczenie, praktykę, pracę i studiująca odpowiednio, nie wiem nic o swojej robocie. Nie no, cudownie.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Korekta

Post autor: Ruskof »

Ty strony prowadzić nie będziesz, bo żadne z ciebie światło ani mesjasz. Jesteś nastolatkiem, który chce pisać- no pięknie. Nie zmienia to jednak faktu, że bez akceptacji korekty nic nie zamieścisz
Alez droga Serephineo,nie mam takich na mysli takich celow.Zle mnie rozumiesz,ty przesadzasz rzucajac się tak na mieso,ktorego nie ma.Chodzi mi o to,ze to cos co napisze bedzie na stronie,i to bedzie dodatkiem na niej wsrod pelnii juz istniejacych artykulow.
Tyle ode mnie jeśli chodzi o "miłe" posty. Żeby było jasne, że gadasz same głupoty a niczym znawca. Zatem informuje cie- znawcą nie jesteś. I wypowiadaj się w granicach tego co pozwala ci redaktor a nie rob z siebie Marka.
Także naprawdę nie produkuj się na temat o którym nic nie wiesz, bo zaprawdę a wyjdę z siebie, a kobieta ze mnie jest energiczna. Nie pchaj się za dużo w kompetencje Marka, bo ledwo dostałeś fuchę, nic nie napisałeś konkretnego, każdy mówi, że korekta dla ciebie się nada, a ty się rzucasz na panelik Iva...loll?
Zaszczyt mi wielki czytac twoje posty?Porownujesz mnie do Iva,a pozwole zacytowac sobie ciebie :
I jest to NORMALNE, a nie mieszaniem. Iv będzie miał za dużo pracy z Twoimi błędami i ich poprawianiem, a nie z dodaniem do redakcji działu korekty w postaci 2 osób.
Czy ty przypadkiem nie robisz z siebie takiego drugiego Ivelliosa?


Iv,sory ze tak o tobie tu wspomnialem,ale niestety Serephinea ma jak mysle szerokie pole wyobrazni,przemienia moje teksty w twierdzenia o ktorych nawet nie snilem,czasem daleko zachodzace poza omawiany temat,to troche denerwujace,szczegolnie jesli wymysla duuuzo duzo rzeczy,ktore faktami nie sa.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Korekta

Post autor: Serephinea »

Masz prawo się bronić, jednak z tematu który nie miał być sporem, spór zrobiłeś.
Niech będzie, że przemieniam. Niech będzie- tak jestem Ivem z Cyckami. Super. Odrzucaj kolejną piłeczkę zarzucając mi to, że nie umiem czytać, że brak mi doświadczenia i że jesteś przeze mnie źle zrozumiany.... :( No przykro mi, bardzo mi przykro.
I wiesz co? Na tym niech to stanie, bo jak widze jajko mądrzejsze od kury, a Marek Ty nawet nie rozumiesz, że redakcja powinna mieć jakieś zasady a nie vox populi. Przepraszam, bo dla mnie to jest takie coś, że ktoś wejdzie na stronę zobaczy artykuł, po czym wejdzie na forum, znajdzie go w wersji "o maj gad ratunku!" i zrobi wielkie oczy. jeśli dla ciebie to jest si, to spoko, to korekta ci nie potrzebna. Po co ci odpowiedzialna grupa osób która będzie z własnej woli chciała mieć obowiązek czytania tych wypocin i korektorowania ich, skoro będziesz mógł wrzucić to na forum i niech robią to użytkownicy. A jak nie zrobią, bo to nie jest ich zadanie, to sam będziesz musiał. I tyle. kwiatek na kwiatku. Gratuluję redakcji.
I nie, nie focham się. Ale dziwię się, że rzeczy, które są dla mnie z autopsji znane i to na stronach internetowych tak jak w gazetach i radiach(choć tu nieco inaczej); tutaj są jak kosmos.
Ja i Krypto nie mamy ochoty (o tak, wypowiem się za niego, chociaż on jest bardziej neutralny) robić czegoś jeśli wybiera się drogę wrzucania na forum i poddawania głosom i pomocy całego forum. Bezsens.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Korekta

Post autor: Ruskof »

Widze ze dyskusja z toba jest jak rzucanie grochem o sciane,ale nie martw się.Podobaja mi się twoje okreslenia,ze jestes cyckami Iv'a,tak wlasnie go szanujesz porownujac się do jego "cyckow".
Pamietaj,ze niezaleznie od tego co twierdzisz o moich postach,jak je komentujesz,Iv tu ma ostatnie slowo,jak bedzie chcial to zrobi jak proponujesz,jak nie to nie,wtedy ty bedziesz...Nie zacytuje tego co mi wczesniej powiedzialas.
Jesli masz cokolwiek innego do zarzucenia mnie,zapraszam cie,kochana Serephineo,do napisania do mnie PW.Dla mnie dyskusja z toba z tym temacie na tym się konczy.

-- 2010-04-28, 23:18 --

Sory,zle przeczytalem co to napisalas.Na to co z cyckami co powiedzialem macie nie zwracac uwagi :D
Ostatnio zmieniony 2010-04-28, 23:18 przez Ruskof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Korekta

Post autor: Spock »

Ruskof, skoro nie sprzeciwiasz się korekcie, to po co bijesz pianę ? Kłócisz się o nic.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Korekta

Post autor: Serephinea »

To może usuń albo edytuj swojego posta, bo mnie głupota bijąca z niego aż po oczach wali.
Doprawdy. Nie rób z siebie chojraka. Ty mnie nie masz do czego przekonywać. Jestem osobą z branży, Ty chłopakiem z zapałem, ale bez żadnego doświadczenia. Wybacz, ale ledwo Marek może mnie przekonać, mimo, że postępuje jakby raczej chciał robić z forum jedną wielką rodzinę, ale bez żadnych konkretnych kategorii i podziałów na zadania.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Korekta

Post autor: Ruskof »

Chodzi ci o to co Sere napisala,ze niby mieszam mozliwosc samemu nakladania artykulow na strone glowna zamiast Iv'a?Skad...Mowie ze korekcie się nie przeciwstawiam,ale przeciwstawiam się takiemu mieszaniu,typu korekta,korekta korekty.Proponuje zrobic jak napisal Iv-Wkleic gotowy artykul jako temat na forum.Jesli w ciagu kilku dni nikt zadnego komentarza w sprawie korekty nie napisze,droga wolna do strony glownej.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Korekta

Post autor: Serephinea »

Wiesz czemu to *bardzo brzydki wyraz* tak ustawiłam? Żeby Krypto nauczył się korekcenia, bo nie jest polonistą, ani nie zna się na tym , co nie znaczy, że nie może. Lepiej niech sprawdzi dwoje, a nie jeden który się uczuć będzie dopiero tego fachu.
Trudne do zrozumienia?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Korekta

Post autor: Spock »

Dobra, słuchaj pan, panie Ruskof: pan jesteś redaktor; pan nie jesteś od proponowania, pan jesteś od robienia łopatą. Nie pana rzecz, jaką drogę przejdzie artykuł zanim trafi na główną.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Korekta

Post autor: cleric »

dobra, a teraz słuchaj pan, panie Spock. uspokój się, zebys ty czasem łopatą nie porobił. sere, nie bluzgaj. jestes tylko studentką a nie osobą z branży jakiejkolwiek. bez kitu, rozkładacie mnie na łopatki.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Korekta

Post autor: Darnok »

Co do formy redagowania tekstów, to proponuję najpierw uzgodnić tę kwestię wśród moderatorów, bo widzę, że mamy różne poglądy, a przez to stwarzamy sztuczne problemy.
Dlatego proszę administrację przenieść się do staffu, wylać całą żółć tam, a tutaj nie róbmy cyrku, bo zaczną się z nas użytkownicy śmiać.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Korekta

Post autor: Spooky Fox »

Darnok pisze:Ruskof chyba pomocy nie potrzebuje, a dzień przed opublikowaniem tego na stronie głównej może umeiszczać to na forum w odpowiednim dziale, a użytkownicy mogą mu zasugerować korekty- w błędach ortograficznych nie ma nic wstydliwego, jeśli korzysta się z dwóch języków na raz lub gdy ta wiedza przychodzi z trudnością. Użytkownicy na pewno pomogą- w szczególności Krypto i Sere ;]
I o to chodzi. Dziękuję Darnoku.

Sere - mi nic nie zaszkodziło. To, że Spock Cię broni, to mnie akurat to ani grzeje ani ziębi. Szczerze powiedziec? To po prostu nienawidzę, jak ktoś na chama próbuję się wcisnąc tam, gdzie go po prostu nie chcą. I chyba nikt normalny tego nie lubi.

Spock - ja nie rozumiem, po co najeżdżasz na Ruskofa. Serephinea chyba nie potrzebuje adwokata, z tego, co mi się wydaje. Kobieta jest na tyle rozgarnięta, że potrafi, jak widzę, trzymac swoją stronę i niechże ją trzyma. Ruskof nie jest od łopaty i raczej nie będzie, a jeśli administracja tak właśnie widzi każdego, kto stara się jakoś podtrzymac stronkę i jej pomóc, to raczej nie jest miłe. My tu nie jesteśmy od łopaty. My jesteśmy tutaj po to, żeby przy tej łopacie Tobie i administracji pomóc. Więc troszeczkę szacunku, na który zasłużyliśmy, bardzo proszę.

Sere, Krypto - pchacie się do korekty? Chwała Wam za to. Ja będąc w pracy ogólnie zdarzenie to przemyślałem i zmieniłem zdanie, będąc w chwili obecnej na tak. Możemy po prostu sprawdzic jak to Wam wszystkim pójdzie.

Bo tak szczerze mówiąc, Ruskof jeszcze żadnego artykułu nie przetłumaczył, ba, nie jest jeszcze redaktorem, Wy żeście jeszcze żadnego artykułu nie skorektowali, nie będąc jeszcze "korektorami", a już tworzą się niepotrzebne flame'y i dzielimy się na dwa obozy.

PANIE I PANOWIE! TO JEST FORUM PARANORMALNE, DO JASNEJ CHOLERY, MIEJSCE, W KTÓRYM POWINNIŚMY KŁÓCIC SIĘ JEDYNIE O TO, CZY UFO I BIG FOOT ISTNIEJĄ CZY NIE! WEŹMY SIĘ W GARŚC, ZAMIAST SIĘ KŁÓCIC I NIECH W KOŃCU REDAKCJA ZOSTANIE URUCHOMIONA, BO JAK BÓG MI ŚWIADKIEM, JAK ZACZNIEMY SIĘ TU WSZYSCY KŁÓCIC, TO WAS WYTROPIĘ I KAŻDEGO Z OSOBNA ZAGRYZĘ!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Re: Korekta

Post autor: Ivellios »

Serephinea pisze:Przepraszam Cię Marek, ale to, że robisz SAM niemal tą stronę i pomagasz w Paranormalne to nie znaczy, że sam wiesz jakimi prawami się rządzą. Normą jest to, że dział korekty istnieje. Idź na Gameexe.pl- tam masz dział korekty. I całą listę redaktorów. I ja nie wiem, ale w takim razie okazuje się, że ja, mająca doświadczenie, praktykę, pracę i studiująca odpowiednio, nie wiem nic o swojej robocie. Nie no, cudownie.
Po necie szusuję, administruję Paranormalium, moderuję na paranormalne.pl i współpracuję z innymi serwisami już na tyle długo, że, do zwaflałego ptaszka, wiem, jakimi prawami się one rządzą. Nie mów mi "jak jest"w chwili, gdy widzę, że jest inaczej, niż próbujesz mi to wmówić.

Proponuję pozostawić ten temat do czasu, aż z moderatorami i adminami przedyskutujemy w staff area sprawę korekt.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Korekta

Post autor: Serephinea »

Dostałaś warny. Raz za offtop. Dwa za chamstwo i szykanowanie.
Zablokowany

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”