pomysl?

Tematy o hipnozie, autohipnozie i szeroko pojętej psionice (czyli postrzeganiu pozazmysłowym i psychokinezie).
Awatar użytkownika
elladan666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-24, 14:27
Lokalizacja: lodz

pomysl?

Post autor: elladan666 »

Nie wiem, moze to jest glupi pomysl, ale czy nie dalo by się wykozystac hipnozy, ewentualnie autohipnozy do wchodzenia w wyzsze stany swiadomosci ??
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

elladan666 pisze:Nie wiem, moze to jest glupi pomysl, ale czy nie dalo by się wykozystac hipnozy, ewentualnie autohipnozy do wchodzenia w wyzsze stany swiadomosci ??
Hipnoza, czy też autohipnoza sama w sobie następuje w wyższych stanach świadomości. Hipnoza występuje przy częstotliwości fal mózgowych 6-11 hz, czyli mieszczących się w zakresie fal alfa.
Awatar użytkownika
elladan666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-24, 14:27
Lokalizacja: lodz

Post autor: elladan666 »

Ale w stan hipnozy jest chyba latwiej się wprowadzic (lub byc wprowadzonym) niz samemu za pomoca "oddechow" itp do tego dochodzic. Tak mi się zdaje :P
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

elladan666 pisze:Tak mi się zdaje
masz racje, zdaje Ci się :P

W stan hipnozy, również wchodzi się poprzez oddychanie i rozluznienie ciała.
Awatar użytkownika
elladan666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-24, 14:27
Lokalizacja: lodz

Post autor: elladan666 »

Ale chyba latwiej jest się skupic na czyjejs sugestii po wyciszeniu niz nie myslec o niczym, przynajmniej jest takie moje wrazenie po probach "oddechow". To ze myslec o niczym jest bardzo trudno zrozumialem juz w wieku 6 lat (bylem raczej odludkiem i duzo czasu spedzalem na mysleniu :P ).
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

elladan666 pisze:Ale chyba latwiej jest się skupic na czyjejs sugestii po wyciszeniu niz nie myslec o niczym,
To chyba zależy indywidualnie od człowieka.
Awatar użytkownika
elladan666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-24, 14:27
Lokalizacja: lodz

Post autor: elladan666 »

Wiec przynajmniej w czesci mialem racje :D A czy ktos juz czegos takiego probowal ?

Wróć do „Hipnoza, psionika (PSI)”