Kara śmierci w Polsce?

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?

Kara śmierci w Polsce?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Darnok »

Dlatego, gdyby już miała być ta kara śmierci, to egzekucję powinna wykonać ofiara lub rodzina ofiary. Własnymi rękami. To tak a propos empatii.
Natomiast instytucją zawodowego kata gardzę.
Prawo ustalają społeczności, nie jednostki. Prawo powinni ochraniać ludzie specjalnie do tego przeszkoleni, wyznaczeni przez całe społeczeństwo jako kolektyw. Dlatego właśnie mamy policjantów, a nie pomoc sąsiedzką (równie dobrze idąc Twoją logiką mogę powiedzieć "skoro nie jesteście w stanie sami obronić swojego domu, to nikt za Was tego nie zrobi"), mamy sędziów ("Skoro nie możesz skazać kogoś na 25 lat, to znieśmy tak wielkie kary") oraz właśnie w ostatniej instancji kaci powinni być.
Quantian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2011-05-24, 22:23

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Quantian »

Kara smierci... Jestem za. Dla pedofili i tym podobnych. Ludzi ktorzy się juz nie zmienia. Nie uwazam jednak ze istnienie kary smierci spowodowaloby ze ktorykolwiek ze zwyrodnialcow zastanowilby się i pomyslal o konsekwencjach. Jesli popelniasz przestepstwo nie bierzesz pod uwage ze cie zlapia.

Co do prawa Hamurabiego to mialo podstawowa wade. Nie zakladalo ze cos moze się zdarzyc z przypadku. Nie brano pod uwage ze Kowalski popchnal Nowaka w zartach lub byla jakas niewinna sprzeczka czego skutkiem byl zgon Nowaka. Nowak nie zyje wiec Kowalski umrzec musi...

Co do instytucji kata tudziez wykonywaniu egzekucji wlasnorecznie... Sa takie osoby w stosunku do ktorych by mi nawet reka nie zadrzala. A niech ktos by zrobil krzywde mojemu dziecku to nie ma takiego prawa ktore by mnie powstrzymalo... Sumienie? Co to takiego? Ja się chyba urodzilem bez albo umarlo to we mnie tak dawno temu ze juz nie pamietam jak to jest zalowac ze cos zrobilem. Przedzej zaluje ze czegos nie zrobilem :lol:
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Sothis »

Quantian pisze:Kara smierci... Jestem za. Dla pedofili i tym podobnych.
Warto zaznaczyć, że przestępcy dokonujący czynów pedofilnych nie muszą być wcale pedofilami w medycznym znaczeniu tego słowa.
Quantian pisze: Co do prawa Hamurabiego to mialo podstawowa wade. Nie zakladalo ze cos moze się zdarzyc z przypadku. Nie brano pod uwage ze Kowalski popchnal Nowaka w zartach lub byla jakas niewinna sprzeczka czego skutkiem byl zgon Nowaka. Nowak nie zyje wiec Kowalski umrzec musi...
Muszę przyznać, że to bardzo interesująca wykładnia tego starożytnego kodeksu. :roll:
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Arek »

Jestem ZA.
Wiem że gadają że kara śmierci nie odstrasza, jestem jednak innego zdania. Uważam że surowe kary bardziej odstraszają
oldman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-06, 12:37

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: oldman »

Ja także jestem za ale nie da się jej w Polsce wprowadzić ponieważ prawo europejskie tego zabrania i dlatego dyskusje na temat kary śmiercią są czysto akademickie.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Dagmara »

Również jestem za, choć też wątpię, czy by to coś zmieniło-liczbę przestępstw.
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: agnieszkaplus3 »

Zdecydowanie przeciw karze śmierci. W naszym kraju w wiezieniu przebywa od 3-6% osób które nie popełniły przestępstwa,to jest około 250-500 osób.Jakoś nie widać chętnych do rozwiązania problemu a kara śmierci to łatwy lep na muchy. To naiwna wiara w uczciwych policjantów,prokuratorów i sędziów a w tym środowisku przestępczość szacuje się na 3%, a to około 6000 osób. Chcecie bandytom dać prawo do zabijania.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Spooky Fox »

Jestem ciekaw, czy jak by Ci ktoś zabił jedynego potomka, poćwiartował jego zwłoki po czym z premedytacją wrzucił Ci je pod drzwi domu, to czy też tak byś bezmyślnie szafowała procentami i liczbami. Kara śmierci jest potrzebna. Ot choćby dlatego, żeby odstraszyć potencjalnych przestępców.

A jak jesteś taka super ultra matematyczka, to policz sobie ile zabierają Ci miesięcznie kasy na samo wyżywienie tego marginesu społecznego.

I przy okazji oblicz ilu więźniów z tych 250-500 "niewinnych", o których wspomniałaś (a które to liczby są oczywiście wyssane przez Ciebie z palca) otrzymałoby karę śmierci, jeśli takowa by była.

Reasumując - kolejne bezsensowne rzucanie liczbami, które z prawdziwym światem mają tyle wspólnego, co cep z promem kosmicznym.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Doctore »

Ja również jestem za karą śmierci, ale tylko w naprawdę najgorszych przypadkach... Bo jeśli ktoś siedzi w więzieniu za brutalne zabójstwo i mówi, że po wyjściu zabije znowu bo nie może bez tego żyć to po co go jeszcze utrzymywać??

A jeśli nie kara śmierci to niech zmienią w polskim prawie definicję "dożywocia" które wygląda tak, że delikwent wychodzi z więzienia po 30-stu latach za dobre sprawowanie. Powinno być tak jak w USA gdzie są kary kilkuset lat, wtedy nawet jak skrócą takiemu wyrok o te 50 lat to i tak z pierdla nie wyjdzie...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Kara śmierci w Polsce?

Post autor: Spooky Fox »

Dokładnie. Poza tym nie dajmy się zwariować - demokratyczne prawo w Polsce ma dopiero około dwudziestu lat. Jestem pewien, że dojdzie do tego, iż owe prawo będzie się trzymać kupy, ale świadkiem tego będą dopiero Nasze dzieci albo wnuki. Póki co musimy trzymać fason, kiedy zabójca i wielokrotny gwałciciel dostaje 12 lat i po 4 wychodzi, a za kolokwialne "kwadraty" czy "dziesiony" klienci dostają po osiem lat i też mogą wyjść po czterech.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”