Przekaz podprogowy...

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Przekaz podprogowy...

Post autor: ArturVonFornal »

Czym jest przekaz podprogowy? Na czym polega? Czy jesteśmy sterowani przez kogoś i nawet o tym nie wiemy? Czy to całe puszczanie płyt od tyłu naprawde działa? Czy już niedługo będziemy bezmózgimi zombie będącymi pod kontrolą jakiegoś "evil geniusa" rodem z Bonda? Chciałbym poznać Wasze opinie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Ponoć w Polsce jest to zabronione... ale są dowody, że przekaz podprogowy nadal się w naszym kraju stosuje :?
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Przekaz podprogowy to dla mnie bzdura. Jesli jest to obrazek wkomponowany w film to i tak go nie w żaden sposób nie zobaczymy. Problem polega na tym, ze ludzkie oko widzi nie obraz klatka po klatce ale ciagłośc obrazu(przy 25-27 klatkach na sekunde). Zreszta poczytajcie w necie o doświadczeniach........
A z tymi płytami tez słyszałem...... podobno jak się pusci płytke z Windowsem XP od tyłu to lecą szatańskie msze..... ale mówie wam, jeszcze lepiej jak się ja pusci normalnie, wtedy instaluje się windows! :lol:
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Heh co do płytki to mi chodziło o winyla :P Kiedyś widziałem program w którym wspoinali że jakaś tam grupa rockowa (nie pamiętam nazwy... może ACDC ale pewien nie jestem...) wydała płyte i jakiś czas później był proces ponieważ jakiś nastolatek popełnił samobójstwo :P obwiniali za to płytę na której podobno gdy pusciło się ją od tyłu była wiadomość "zrób to", kto wygrał proces tego nie pamiętam ale afera była niezła :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

R2rVonFornal pisze:Heh co do płytki to mi chodziło o winyla :P Kiedyś widziałem program w którym wspoinali że jakaś tam grupa rockowa (nie pamiętam nazwy... może ACDC ale pewien nie jestem...)
A nie był to czasem Pink Floyd :?:

Była z nimi afera, że na "Atom Heart Mother" nagrali jakiś podprogowy tekst.

Wiem, bo i czytałem o tym, i mam ten albumik :) (w MP3)
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Racja to był chyba Pink Floyd
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

5 lat temu w "Nie do wiary" był właśnie reportaż o przekazie podprogowym. Zrobili test na studentach chyba Uniwersytetu Warszawskiego (nie pamiętam zbyt dobrze...), pokazali im film pokazujący powodzie, trzęsienia ziemi, tsunami itd. No i mieli wybrać co widzieli - była m. in. kaczka, łoś, kot, koń i parę innych zwierzaków. 75% uczestników testu wybrało czarnego kota...
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Kamila pisze:To ja mam dla was coś takiego:
Trzech mieszkańców Lufkin w Teksasie oskarżyło wytwórnię filmową Walta Disneya o to, że trzy popularne filmy dla dzieci zawierają podprogowe sygnały o charakterze seksualnym. O ukryte treści podejrzewane są filmy "Mała Syrenka", w którym rzekomo pojawia się podprogowy obraz erekcji jednego z bohaterów; "Król Lew", w którym podobno co jakiś czas w chmurach rozlega się słowo "seks", oraz "Alladyn", gdzie podprogowy sygnał zachęca widzów do rozebrania się. Prawnicy wytworni zastanawiają się, jakie kroki podjąć wobec trzech strażników "podprogowej moralności".
Hahahaha....
Kurcze ciekawe to jest...
No i właśnie jak puścić płytę od tyłu? :D
Z małą syrenką to było coś, że jakiś rysownik, który miał iść na zwolnienia narysował plakat (chyba) do tego filmu , w tle było widac ten zamek Króla-syren czy coś (jakis złoty zamek) no i jedna z wież owego zamku miała kształt 'aktywnego' męskiego członka :D
Co do króla Lwa to jest tam taki moment, że świetliki czy cóś se latają i niby autorzy chcieli zaszpanować, i te cóśki miał tworzyć napis F/X ... wyszło na to, że wygląda to jak SEX
Co to Alladyna to nie słysałem
Natomiast jest taki film "Dorwać Królika Rogersa" czy jakoś tak - połączenie animacji ze zwykłym filmem. Jest tam także taka animowana laska i w jednym ujęciu widać jak ktoś wyszarpuje ją z wozu... gdy się to puszcza klatka po klatce to widać że dziewka w pewnym momencie rozkłada nogi i widać...wiadomo co (bynajmniej nie gacie po tacie)
Podobnie nastepna animacja - "Bernard i Bianka" (o tych dwóch myszach)... owe mysze lecą se na czymś i mijają blok - w jednym z okien widać gołą kobietę i jakiegoś bruneta (nie cień tylko full 100% jak wycięte z ulotki co się po Wawie walają...)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

masz gdzieś ten plakat z małej syrenki :?: :lol:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

R2rVonFornal pisze:Racja to był chyba Pink Floyd
http://www.republika.pl/niewyjasnionezj ... agment.mp3
Fragment "Atom Heart Mother", który ma rzekomo zawierać przekaz podprogowy
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”