"The Hands Resist Him"

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

"The Hands Resist Him"

Post autor: Ignorant »

Obrazek
"The Hands Resist Him" (ręce go odrzuciły) to obraz olejny namalowany przez współczesnego malarza, Williama Stonehama. Jak mówił sam Stoneham, do namalowania obrazu zainspirowała go idea zbiorowej nieświadomości Carla Gustava Junga. Zdaniem autora, ludzie sztuki w pewnym sensie odbierają zawarte w niej sygnały, artykułując je następnie w swojej twórczości - są łącznikami z rzeczywistością. Symboliczne znaczenie mają cztery występujące na obrazie elementy: chłopiec, lalka, rączki i szyba. Dziecko stanowi personifikację osoby autora, dłonie to inne życia, inni ludzie połączeni przez "wspólną, ponadosobową psyche". Szyba jest w tym obrazie przesłoną między jawą a snem, lalka zaś jest symbolem towarzysza, przewodnika pomiędzy tymi stanami.

Wokół "The Hands Resist Him" krąży wiele osobliwych historii. Założyciel galerii, w której po raz pierwszy wystawiono obraz, umarł w tajemniczych okolicznościach, taki sam los spotkał później człowieka, który jako pierwszy opisał obraz w jednym z katalogów. Ludzie, którzy zetknęli się z tym obrazem, doznawali zawrotów głowy, niekiedy mdleli, wielu z nich widziało postaci z obrazu pojawiające się w mieszkaniach, a dzieci, które nań spojrzały, natychmiast zaczynały płakać. Co powoduje tą zbiorową histerię? Czy jej powodem rzeczywiście są siły nadprzyrodzone, czy może raczej zbędna propaganda i autosugestia?


Co o tym sądzicie ja osobiście żadnych dziwnych odczuś oglądając te zdjęcie nie doznałem ale na internecie czytałem wypowiedzi ludzi którzy mówili że mieli właśnie zawroty głowy było im gorąco itp.Ja sam nie wiem czy wierzyć w to że ten obraz jest jakiś przeklęty może to po prostu zbieg okoliczności no ale każdy ma swoje zdanie a ja czekam na wasze ;]
zblazowany

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: zblazowany »

Założę się że te zawroty głowy i uczucie gorąca pojawiało się dopiero wtedy gdy przeczytali że ten obraz takie wrażenia wywołuje. Sam obraza jakiś przerażający nie jest, ale nie chciałbym mieć go powieszonego w pokoju. Te postacie są takie jakby sztuczne, jak kukły jakieś. Za tą szybą widać jakieś dłonie. To wszystko razem sprawia że obraz nie wygląda przyjemnie.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Ignorant »

No a mi się tan obraz nawet podoba.A co do tego uczucia ciepła i zawrotów głowy to pewnie masz racje bo ludzie sami sobie potem wmawiają że im się coś takiego dzieje!No ale jest więcej takich (niby) nawiedzonych obrazów jak chodźby "Płaczący chłopiec" .
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Arek »

Takich przekltętych obrazów jest więcej. Przy niektórych ludzie czują się żle, przy innym ludzie dość za często umierali, a znów przy innym często wybuchały pożary w domach gdzie on się znajdował.
Myślę że może z początku naprawdę (ale przypadkowo) ludzie mieli jakieś niemiłe sytuacje z takimi obrazami, ale póżniej to już obcesowo każde złe wydarzenie przypisywano temu obrazowi, i dlatego narodziły się takie legendy.
A biedny obraz nic nie może za to.
Ale powiem wam bo sam fotki tych obrazów kiedyś w necie oglądałem, te obrazy nie są miłe, mają naprawdę coś wrednego w sobie, takiego obrazu zwyczajny człowiek nie chciałby mieć u siebie w pokoju i patrzeć na niego. Także ten który tutaj wkleił Ignorant zalicza się do tej kategorii. Wiem że każdy ma swój gust, ale mnie ten obraz nie zachwyca, a raczej jest sztuczny jak te lalki tam.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Ignorant »

Ciekawi mnie w tym obrazie jeszcze to że małe dzieci widzą te postacie które wychodzą z obrazu!Czyli sceny rodem z Gęsiej Skórki :P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Arek »

Ciekawi mnie w tym obrazie jeszcze to że małe dzieci widzą te postacie które wychodzą z obrazu!
Nie zrozumiałem. Jak wychodzą?
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Ignorant »

wielu z nich widziało postaci z obrazu pojawiające się w mieszkaniach
Chodzi mi o to ale też właśnie na jakiejś stronie czytałem że te dzieci widziały jak te postacie wychodziły z obrazu!Jak znajde tą wzmianke to postaram się dać linka albo coś :P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Arek »

Hmmm, myślę że to ma coś wspólnego z sugestią. Za dużo napatrzyły się na ten obraz i to dlatego tak.
Tak samo z filmami-horrorami, po takich filmach nie rzadko człowiek ma koszmarne sny.
Z mojego punktu widzenia , sam obraz nie ma nic do tego, ludzka psychika robi takie figle
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Ignorant »

Wiem coś o tym że ludzka psychika robi sobie figle ponieważ jak zaczynałem moją przygode z forum to napisałem temat o dziwnych postaciach które widywałem jak byłem mały potem nasi inteligętni koledzy i koleżanki z forum mi wyjaśnili że to tylko moja psychika była!A po za tym mam w domu obraz pana Jezusa który kiedyś wisiał w kościele i był święcony przez 2 biskupów(moja babcia dostała go od księdza ponieważ w kościele robiono remont i gdy go zrobiono obraz nie pasował do wnętrza więc ksiądz chciał go wysłać do innego kościała ale moja babcia się tam codziennie modliła więc ksiądz postanowił że go jej podaruje)i niekiedy mam wrażejie że jak na niego patrze to on mnie śledzi wzrokiem ale on po prostu jest tak namalowany więc nic w tym dziwnego! ;]


ps.to jest chyba mój najdłuższy post na tym forum :P
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: FearTheReaper »

To coś w rodzaju psychoaktywnego obrazu, którego specyficzna kombinacja znaków, motywów i symboli działa jak kondensator strachu, kumuluje u widza negatywne emocje. Działa silnie na podświadomość ale nic poza tym.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Ignorant »

To wiadome bo czy coś takiego jak obraz mogło by czynić tak wielkie zło ;]
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Arek »

ps.to jest chyba mój najdłuższy post na tym forum
Nie przejmuj się, to nie boli.

FearTheReaper
Właśnie, może tak zadziałać, ale niekoniecznie musi być tam coś ukryte. Psychika człowieka może sama uznać że coś tam jest i wtedy ma się już przesrane
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Chantelle »

Dzieci czesto tak reaguja na rozne rzeczy ,boja się najprzerozniejszych rzeczy , po prostu cos je przerazxa i tyle. Zwlaszcza rzeczy niezrozumiale, moze te rece tak jakos dziwnie na szybie i takl dalej. No a z osobami doroslymi, mysle ze sugestia , wlasnie to ze dowiedzieli się jak dziala ten obraz na innych . Albo sama 'tresc' , to co opisuje, duzo ludzi przerazaja takie 'rozkminy' .
Musze powiedziec ze po dokladnym przyjrzeniu się nawet mi się podoba , aczkolwiek , takie ogladanie obrazu w internecie to jak calowanie przez szybe. Bez sensu. Czesto w samym odbiorze obrazu duzo zmienia jego wielkosc. Duzo ludzi jest przekonanych ze Mona Lisa to duzy obraz , a ogromny to on nie jest ;)
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Ignorant »

Ja osobiście bardzo bym chciał zobaczyć ten obraz na żywo i porównać właśnie jakie miałbym odczucia patrząc na obraz na żywo a jakie patrząc przez monitor bo to pewnie duża różnic!
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Chantelle »

Wlasnie , wtedy bede mogla się wypowiedziec. ale serio podoba mi się lubie takieobrazy, chcialabym miec mozliwosc kupowac oryginaly :) Gdybym miala tyle kasy , to bym miala galerie w domu :)
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Ignorant »

Ja bym tam znowu takiej całej galerii w domu nie chciał mieć bo by się bali do mnie przychodzić i by jeszcze powiedzieli że jestem jakimś psychopatą albo coś w tym stylu! :P
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Chantelle »

Nie no czemu tak sadzisz. No hmm w sumie wszystko zalezy jakie to by byly obrazy , jak na przyklad same Beksinskiego czy Ociepki , to rzeczywiscie :D Czyli takie jaK ja lubie najbardziej.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: Spooky Fox »

Ja w sumie wpatruje się w ten obraz 15 minut i ni chu chu nic nie czuję. Może to tylko w realu działa?

Ja mogę uwierzyc, że obrazy, muzyka itp może powodowac samobójstwa. Wiecie, na pewno słyszeliście o takich kawałkach, przy których ludzie lubią sobie podyndac czy poskakac.

Ale żeby zabijał? Klątwa rzucona na obraz? W jakim celu, jeśli już? Mnie się bardziej wydaje, że to sami ludzie.

Namalujcie obraz, w którym połączycie: dzieci, mrok, duchy, dziwna lalka, las.

Nie minie dziesięciolecie, a obraz znajdzie się w Top10 najbardziej zaklątwiałych obrazów.
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: "The Hands Resist Him"

Post autor: FearTheReaper »

Spooky Fox pisze:Ja w sumie wpatruje się w ten obraz 15 minut i ni chu chu nic nie czuję. Może to tylko w realu działa?

Ja mogę uwierzyc, że obrazy, muzyka itp może powodowac samobójstwa. Wiecie, na pewno słyszeliście o takich kawałkach, przy których ludzie lubią sobie podyndac czy poskakac.

Ale żeby zabijał? Klątwa rzucona na obraz? W jakim celu, jeśli już? Mnie się bardziej wydaje, że to sami ludzie.

Namalujcie obraz, w którym połączycie: dzieci, mrok, duchy, dziwna lalka, las.

Nie minie dziesięciolecie, a obraz znajdzie się w Top10 najbardziej zaklątwiałych obrazów.
Taki obraz nie zadziała jeśli zostanie stworzony bez intencji. To jest ważniejsze od fizycznie namalowanego na tworzywie obrazu. Energia artysty, jego nastrój w chwili tworzenia, jego myśli i intencja oraz wibracje motywu (czym epatuje obraz, jakie serwuje wrażenia) to dopiero całość dzieła.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”