Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

Pewnie zobaczyliscie to juz,nasz wieczny sceptyk Zblazowany (nie bierz tego na powaznie :D) wkleil na shoutboxie link do tematu,ktory rzekomo ma potwierdzic to,ze przepowiedzenie tragedii w Smolensku to falszerstwo,link macie panstwo tu : http://www.kyo.pl/czyzby-oszustwo-porta ... -smolensku

Wiec oto zaczyna się wszystko od tego.Jesli weszliscie,w temat,to widzicie link do obrazka danego na demotywatory,link macie tu: http://demotywatory.pl/1397002/Prorocy

Wiec,nie uchodzac tu za sceptyka (wierze z jednej strony,ze osoba ktora zacytuje mogla to faktycznie przepowiedziec,jednak nie wykluczajmy ze przy odpowiedniej wspolpracy z wlascicielami strony http://www.samosia.pl ta osoba mogla sfalszowac date wpisu,czyli zaantydatowac,upozorujac przepowiedz tragedii prezydenta),pokaze Zblazowanemu i oczywiscie pozostalym czytelnikom tematu to,ze ta przepowiednia mogla byc faktem,sprawdzila się i się sprawdzi w przyszlosci.

Oto cytat:

"W KWIETNIU TEGO ROKU BEDZIE OGLOSZONA ZALOBA NARODOWA W LIPCU ZNOWU a WE WRZESNIU UMRZE KTOS ZNANY I CENIONY"

Prosze o wasza uwage:Jezeli wyjdziemy z zalozenia ze ta niby przepowiednia to falsz,przeczytamy ja,wezmiemy pod uwage to co gruba czcionka napisane jest,pewnie domyslicie się drodzy ludzie,ze lipca,ani wrzesnia jeszcze nie mamy.Co byscie powiedzieli na to,ze w lipcu bylaby zaloba narodowa,albo ze we wrzesniu ktos znany i ceniony odszedl?

Wzielibyscie znow pod uwage strone na ktorej to jest napisane,powiedzieli,ze antydatowali wpisy,i cala przepowiedz znow jest udawana?Watpie.Oczywiscie,watpie ze w lipcu moze byc zaloba znow,ze we wrzesniu ktos umrze znany,ale napewno cos w tym jest,napewno nie slowa na chybil trafil rzucane,ale z drugiej strony,nie potepiajmy tego,zalozmy ze to jest powazne,osoba na powaznie ma zdolnosci jasnowidzenia i to przepowiedziala.Mam nadzieje,ze nikt tego tematu nie usunia przynajmniej do lipca lub wrzesnia tego roku,chcialbym zobaczyc co ludzie by powiedzieli na to ze te przepowiednie się spelnily.A wiec,co wy na to?Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam,Ruskof.
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

Pożyjemy, zobaczymy. Jeśli to się sprawdzi to chyba będę musiał zmienić to w co do tej pory wierzyłem, a raczej nie wierzyłem. Ale jakoś nie wydaje mi się że to się sprawdzi, tym bardziej że to fejk. A po za tym jest bardzo wielu ludzi którzy są znani i cenieni i przeważnie raz albo nawet kilka razy w miesiącu ktoś taki umiera.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

To zalezy jak na to patrzysz-Czy z punktu widzenia takiego,ze ta osoba jest znana w polsce,czy miedzynarodowa gwiazda,superznana za ktora kazdy by plakal.Jesli chodzi ci o ta druga opcje,to moge się z toba zgodzic,ale wiesz,to moze byc szczegolnie znana i ceniona osoba,wiesz,takich na szczytu nie ma tak duzo..Ale mi to z ta znana osoba raczej zajezdza People'm,ze np moze Brosnan umrzec,cos w tym stylu.Niczego oczywiscie nie sugeruje.
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

No własnie w tej przepowiedni nie ma podane o jaki kraj chodzi. A biorąc pod uwagę cały świat to mamy mnóstwo takich osób którzy są cenieni jedynie w swoich krajach.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

To ze w innych krajach sa jakies krajowe gwiazdy nie oznacza ze my o tym bedziemy wiedzieli.Mysle,ze tak to przepowiadajac bierze pod uwage caly swiat i najbardziej znane w nim osoby,i tego chyba dobrze się trzymac,bo wplatanie się w szeczegoly "na swiecie jest ponad 200 krajow,kazdy kraj ma swoja gwiazde a gdyby umarla to by nikt nic o tym nie wiedzial oprocz mieszkancy tego kraju" jest bezsensowne i nic nie wnosi,trzeba raczej skierowac uwage na nasz kraj albo jak mowilem na swiatowe gwiazdy,a nie jakas z bahamskij bambusowni ktora jest super gwiazda bo plemiona tamtejsze im kurna hold skladaja.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Chantelle »

Czytalam ten temat na samosi , sama się zastanawiam czy moze to byc prawda. Jesli zrobili to perfidnie dla reklamy , to jest to jak dla mnie ponizej pasa. Niestety ta wersja bardziej mnie przekonuje.

Zreszta po tym co się stalo na wileu forach takie domorosle Nostradamusy się rozpisywaly jakie to prorocze sny mieli przed ta katastrofa.
Poczekamy do lipca, oczywiscie mam nadzieje ze nic się nie stanie...
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

Niektóre osoby są znane i cenione jedynie w sowim kręgu kolegów, ludzi z pracy np. malarze, muzycy, artyści, naukowcy, aktorzy i wielu innych. Zainteresowani będą wiedzieli kto umarł znany i przez nich ceniony.
Teraz oglądając wiadomości w telewizji można mieć wrażenie nic na świecie po za naszą narodową tragedią się nie dzieje. Wystarczy jednak poszperać po portalach netowych żeby się dowiedzieć że było trzęsienie w chinach i zginęło kilkaset osób. Jak i wiele innych wydarzeń które są w mediach pomijane
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Serephinea »

Zblaz, a Ty myślisz, że Nostradamus mówił o Staszku spod Żabki swoje przepowiednie? Czy też kierował się zasadą- pan Staszek Premier spod Żabki w Parlamencie? ;)
Przepowiednie nie tyczą się szaraczków, a dość ważnych person.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

Serephinea pisze:Przepowiednie nie tyczą się szaraczków, a dość ważnych person.
To wlasnie probuje Zblazowanemu powiedziec od poczatku,ale widzisz,szuka wszelkich malych dziurek zeby okazywac swoj sceptycyzm.Zblaz,swoja droga idac..Moge mowic ze jutro umrze jakas,powiedzmy,miejska ceniona postac.Wiesz ile ich umiera?Gdybym to tym wiesniakow,czy mieszkancom miasta powiedzial,i by się to stalo,to by mnie za bozyszcze uwazali,ale takich miejskich lub "departamentalnych" gwiazd znanych,cenionych,jest w ch*j..I wlasnie,tak jak Sere napisala,Nostradamus przepowiadal tragedie znanych osob a nie zwyklych szaraczkow.Zapamietaj to :D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Darnok »

ge mowic ze jutro umrze jakas,powiedzmy,miejska ceniona postac.Wiesz ile ich umiera?Gdybym to tym wiesniakow,czy mieszkancom miasta powiedzial,i by się to stalo,to by mnie za bozyszcze uwazali,ale takich miejskich lub "departamentalnych" gwiazd znanych,cenionych,jest w ch*j.
Czyli przyznasz, że przepowiednie są tak wszechstronne, że co roku da się ją do czegoś podpiąć i tak przez tysiąc kolejnych?

Czy Kaczyński był wielką personą? czy bez niego nie damy sobie rady? przecież nie dostałby prawdopodobnie kolejnej kadencji, odszedłby w zapomnieniu. Ja wiem, że od czasów zaborów mamy manię robienia z siebie Chrystusów, ale przepowiednia, która jest mocno interpretowana PO zdarzeniu to żadna przepowiednia.
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

Jakich znanych osób przewidział nostradamus, wymienił ich z nazwiska?

Staszek spod żabki może być kimś znanym i cenionym. Szaraczków jest bardzo nie wielu, każdy kto osiągnął coś w życiu, reprezentuje jakiś urząd swoją osobą albo jest człowiekiem na innym ważnym stanowisku to będzie znany i ceniony.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

O co ci chodzi??
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: cleric »

Darnok, tak był wielką personą, nie odszedłby w zapomnieniu.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Darnok »

nie odszedłby w zapomnieniu.
Dalej działałby w opozycji, jego żona byłaby dalej w tych feministycznych organizacjach (byłaby bardziej aktywna), a gdy dokonałby swojego żywota, to pojawiłby się na pasku w TVNie.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: cleric »

tak tak :] napewno :] ale co ja bede z toba dyskutowac :]
a co do samosi to mysle ze to manipulacja dla podbicia wejsc na strone itd. nie wierze w zadne wielkie przepowiednie spisane na Samosi :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Darnok »

a co do samosi to mysle ze to manipulacja dla podbicia wejsc na strone itd. nie wierze w zadne wielkie przepowiednie spisane na Samosi :P
Już dawno udowodniono, że to przekręt jest.
http://www.kyo.pl/czyzby-oszustwo-porta ... -smolensku
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Kryptozoolog »

accurs@
I co z tego że Ewangelia?
Jeśli jest tam wzmianka o zielonym ludziku zza niekończącej się krainy ciemności to mam w to wierzyć? Bo pisały o tym jakieś psychicznie chore staruchy prawdopodobnie na zlecenie władzy? Dajcie coś co mnie na prawdę może przekonać by nie wierzyć w to, a nie słowa które i ja mogę za chwilę napisać.

Hartowana w czeluściach piekielnych,
gdzie zawodzą jęki niewiernych.
Potęgą wieczystą wichrów zalana,
sceptyków śmierci, stałą nazwana.
Ostrzem zbrodności w rękach Krypto Tyrana,
którego tarcza jest skazą pozwana.
Berłem Krypto, mocą obdarzonę,
cieło powietrze, rozrywało skronie.
W czeluści otchłani zapomnienia,
w odmętach stanów niewidzenia,
spoczeła stal tyrana,
a nazwę klindze, zielone ludziki nadały.

Ewangelia według Św. Krypto akapit o ''Niezidentyfikowanym Ostrzu Latającym''.

Wierzycie już że tak było?
Awatar użytkownika
Dandy_of_Dada69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 2009-06-29, 12:01

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Dandy_of_Dada69 »

Chciałabym zwrócić uwagę na dalszy ciąg tych "przepowiedni". Po tragedii w Smoleńsku ludzie zaczęli w tym samym temacie na samosi nawoływać tę dziewczynę, aby się odezwała, napisała coś jeszcze. Sprawa była o tyle trudna, że dziewczyna nie była zalogowana, napisała jako gość - anonim. Czytając komentarze w pewnej chwili zjawia się osoba podająca się za tę dziewczynę. Pisze, że w ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia żałoby narodowej umrze jakiś bardziej znany muzyk (niekoniecznie Polak). I tak 14 kwietnia na zawał serca umiera Peter Steele z Type O'Negative. Może nie każdy jej słucha (ja nie), nie każdy ją zna, ale jakby nie patrzeć ta grupa nie należy do podziemia i można uznać Peter'a za "bardziej znanego muzyka".
Są dwie opcje:
1. Ktoś podał się za tę pannę, strzelił z przepowiednią - udało mu/jej się fartem;
2. Ta dziewczyna naprawdę wróciła, aby zobaczyć, co się dzieje w założonym przez nią wątku (wcześniej screen został wstawiony na demotywatory - zakładając, że jest to osoba bardzo młoda, podobno ma 16 lat, to odwiedza tę stronę) i napisała, co od tego czasu jej się śniło.
Jeśli druga opcja jest tą prawdziwą, to jest już to dla mnie dziwne.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”