Przyszłość

Dyskusje na temat przepowiedni przyszłych zdarzeń
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Przyszłość

Post autor: Spock »

Klęska pisze:Znam także daleka przyszłośc... 2012 los chrześcijaństwa...
No właśnie. Zastanawialiście się kiedyś, jak będzie wyglądała przyszłość ? Jak potoczą się losy człowieka za sto, pięćset, za tysiąc lat ? Pozabijamy się, czy zjednoczymy ? Wyjdziemy w kosmos, czy ugotujemy się we własnym sosie ? A może jeszcze inaczej ?

Sam jestem raczej czarnowidzem; Widzę dłuuuugi tunel i maleńkie światełko wyjścia w oddali.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Przyszłość

Post autor: Spooky Fox »

Spock pisze:Sam jestem raczej czarnowidzem; Widzę dłuuuugi tunel i maleńkie światełko wyjścia w oddali.
To nie wyjście. To przednie światło lokomotywy. Która ciągnie wagony. Które są po brzegi załadowane węglem. Który jest mokry.

To chyba najkrótsze stwierdzenie, co nas czeka w przyszłości. Zjednoczone Emiraty Amerykistanu przez cały czas szukają kolejnych wysokich budynków do "rozbiórki". Jak tak dalej pójdzie, to wybudują, żeby dzień później wpakowac w nie...ach, nieważne. Ważne jest, co robią. Rosja grozi blokadą gazu, a małe, kaprawe, łakome oczka Putina patrzą zachłannie na Ukrainę i Polskę. W Niemczech nie jest lepiej. Korea Płn. zbroi się, grożąc Południowej, pszczoły umierają z niewiadomych przyczyn, co może spowodowac klęski głodu na całym świecie (pszczoły>nektar>zapylanie>kwitnięcie roślin>rośliny>zwięrzęta>człowiek), Iran grozi wszystkim, Osama biega po pustyni, przypominając mi o filmie Borat, wszyscy chrzanią totalne bajki o nieistniejącym globalnym ociepleniu, Amerykistan osłabia sztucznie dolara, żydzi się zabijają sami, nie czekając na drugiego Hitlera, a Niemczech nie przyznają się do Oświęcimia.

Wszystko tylko dla jednego - kasa, kasa, kasa, kasa. Nic więcej.

Więc, jeśli ktoś mi powie, że człowiek idzie w dobrym kierunku, to...to nie wiem co zrobię. Przydałoby się, żeby coś w ziemię pierdykło, tak raz, a porządnie, znosząc wszystko, zostawiając tylko jedną, małą, pojedyńczą komóreczkę, która mogłaby zacząc wszystko od początku.

A powiedzcie, czemu nie? Uwierzcie mi, że Ziemi przydałby się taki "format systemu".
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Przyszłość

Post autor: Darnok »

Ja jednak to widzę w jaśniejszych barwach- w końcu Chiny przestaną być źródłem taniej siły roboczej- wszystko stanie się kilkaset procent droższe, więc albo zakończy się to zamieszkami (bogatsi za wszelką cenę będą chcieli zatrzymać swoje dobra), albo wszyscy zaczniemy dzielić się po równo (ewentualnie dobrobyt będzie zależny od przydatności społecznej- dzisiaj też to istnieje, ale ta zasada nie jest odgórnie ustalana przez państwo). Druga opcja to ta, którą preferuję ;)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Przyszłość

Post autor: Spock »

Będzie tak:

Przez chwilę będzie jeszcze "w miarę". Ale za niedługo, zakrztusimy się wzrostem gospodarczym. Wzrost liczby ludności, wymusi coraz dalszy wyrąb lasów pod pola uprawne, miasta i drogi, a nowe technologie wydobycia, wycisną z ziemi masymalną ilość kopalin. Zignorujemy dewastację ekosystemu. Katastrofa ekologiczna stanie się faktem.

W końcu zasoby się skończą, zabraknie czystej wody i pożywienia. Powróci głód, epidemie i zamieszki. To, co dziś obserwujemy w krajach Trzeciego Świata, obejmie cały glob. Nikt nie nakarmi pustych brzuchów. Głód na szczytach władzy popchnie świat ku wojnie. Ktoś sięgnie po broń atomową, inny odpowie i zginą miliardy, rozwiązując tym samym problem przeludnienia.

Po wojnie, jak to po wojnie - bałagan, bieda, kupa roboty i...skok technologiczny. Wynalazki dotychczas ukrywane w laboratoriach armii, ujrzą swiatło dzienne dla cywilnych potrzeb. Zarazem, nastanie dobry czas na przebudowę światowego systemu.
Za jakiś czas, gdy opadnie wojenny kurz, a nowa cywilizacja jako tako okrzepnie, zaczniemy wreszcie eksploatować Układ Słoneczny. Wprawdzie bardziej z konieczności, niż z chęci. Wymusi to dalszy rozwój technologii. Po dłuższym czasie, stacje pozaziemskie postanowią się uniezależnić od Ziemi. Co dalej ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Przyszłość

Post autor: Darnok »

Co dalej ?
Pierwszy test silnika Warp i kontakt z Wolkanami ;)
Co do pożywienia, to na razie bym się nie martwił, bo europa połowę żywności, którą wyprodukuje marnuje, więc mamy jeszcze czas. Ekologiczna energia zastąpi dzisiejszą, brudną, a metale i inne surowce będą przetwarzane. Drewno przestanie być wykorzystywane przy ogrzewaniach (nawet ogniska zostaną zastąpione jakimiś gazowymi tworami), a lasy odrosną. Domy będą zasilane energią pochodzącą z elektrowni atomowych (na Kopalni Wiedzy pisali o takich pseudobateriach atomowych, które mogłyby być zakopywane pod ziemią, a ich wydajność spokojnie starczyłaby na wieś lub dwie przez kilka lat).Twoja apokaliptyczna wizja nie nastąpi za naszego życia ;)
Ps. Czytałem, że w jakimś brazylijskim mieście bodajże postawili filtr, który był wielkości przystanku autobusowego, a filtrował z wydajnością tysiąca drzew. Postawienie kilku takich w każdym większym mieście powinno rozwiązać problem z tlenem.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Przyszłość

Post autor: Spock »

W tej chwili topnieją arktyczne lodowce. Grozi to wyginięciem endemicznych gatunków. Wzrost poziomu mórz zatopi wybrzeża. Miliardy ton czystej, słodkiej wody z roztopów miesza się ze słonym oceanem - a w Afryce susza. Co robimy w tej sprawie ?
Kombinujemy, jak dobrać się do złóż ropy pod lądolodem. Że niby jak się roztopi, to będzie łatwiej wydobywać i żeglować.

Jesteśmy krótkowzroczni. Dlatego obawiam się, że na ekologiczną eneregię może być w końcu za późno.
Awatar użytkownika
Simisti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2006-05-19, 13:15
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Przyszłość

Post autor: Simisti »

Spock pisze:W tej chwili topnieją arktyczne lodowce.
Wybacz, to zdanie wywołało uśmiech na mojej twarzy. Raczej w tej chwili nie topnieją, a wzmianka o totalnym ociepleniu nalezy odłożyć do wiosny.
Po tej aferze z wykradzeniem dokumentów naukowcom w których wyraźnie pisze, że nie ma dowodów na ocieplenie klimatu, ludzie do tego podchodzą sceptycznie.

Jedyna katastrofa jaka nas czeka to taka, że zostaniemy w końcu na ziemi jako jedyny gatunek, bo pozostałe wyginą.
zblazowany

Re: Przyszłość

Post autor: zblazowany »

W tym roku mamy dość srogą zimę i już wszyscy krzyczą że globalne ocieplenie to ściema. Takie zachowanie bierze się z tego że ludzie nie rozumieją jaka jest różnica między pogodą a klimatem i między jedną mroźną porą roku a całą statystyką określonej pory roku na przestrzeni lat. To że teraz trafiła nam się ostra zima nie znaczy że możemy odwołać teorie o globalnym ociepleniu. Trzeba najpierw trochę na ten temat poczytać a potem zajmować stanowisko. Bo w większości ludzie nie czytają a gadają co im do głowy przyjdzie. Ja nie chwaląc się przeczytałem na temat ocieplenia kilka książek, setki artykułów( w tym też po angielsku). I z tego co wyczytałem mogę zapewnić że globalne ocieplenie to nie jest wymysł sprzedajnych naukowców.
A z tymi lodowcami to też nie jest taka prosta sprawa. W tym raporcie błędnie założono (czy celowo czy nie to już inna sprawa) że lodowce stopią się w znacznym stopniu, ale okazało się że proces ich topnienia przebiegł wolniej.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Przyszłość

Post autor: Darnok »

Pewnie zbliżające się przebiegunowanie to też nasza wina ;)
Ja bym jednak był sceptyczny, po ostatnich wydarzeniach (kiedy wypłynęły emaile, w których naukowcy otwarcie przyznają, że manipulują danymi), a raczej skupił się na obserwacji słońca- bo to przecież kluczowy czynnik.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Przyszłość

Post autor: Spock »

Tak to niestety wygląda, kiedy prasa uczepi się jakiegoś wyrwanego z kontekstu zdania. Od razu kamień z serca i można robić to co dotychczas - czyli nic. Naprawdę myślicie, że jakiś doktorant w kanciapie będzie sam siebie wprowadzał w błąd ?

Te maile nie mówią wcale o fałszowaniu danych, tylko o dopasowaniu różnych metod pomiarowych (tak jak przeliczanie mil na kilometry, albo stopni kątowych na radiany)

Ale oczywiście durnej opinii publicznej wystarczą dwa słowa na krzyż.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Przyszłość

Post autor: Darnok »

Spock- przyznasz jednak, że niektórzy pokroju Ala Gora, który mówi, że w Polsce skażenie środowiska jest tak duże, że chowamy nasze dzieci do kopalń to zwykły zabieg marketingowy ("Polacy się trują, więcej kasy na środowisko").
http://img215.imageshack.us/img215/1509/67002344.png
Słyszał ktoś coś ostatnio o dziurze ozonowej?
Ja jestem jednak zwolennikiem naturalnych przyczyn ocieplenia.
zblazowany

Re: Przyszłość

Post autor: zblazowany »

To jest skan z książki tego gora?
Gościu powtarza jakieś głupoty pewnie z internetu. To jest dość powszechne zjawisko. Widać je na wielu polskich forach.

Ocieplenie według mnie ma naturalną przyczynę, pewnie jest to aktywność słońca z małą domieszką z działalności człowieka. Dochodzi do tego również emisja gazów cieplarnianych czyli tego sławnego Co2, chociaż uważa się że groźniejszym gazem jest para wodna, potem mamy metan i inne gazy.

Niektórzy znawcy tematu uważają że globalne ocieplenie może doprowadzić do lokalnych ochłodzeń z powodu zatrzymania się niektórych prądów morskich. A co do lodowców. Niektóre topią się a innych przybywa.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Przyszłość

Post autor: Spock »

Inaczej:

Słońce robi swoje, ale większość gazów cieplarnianych emituje człowiek, przynajmniej na razie. Za jakiś czas może się ocieplić tak mocno, że odtaje syberyjska wieczna zmarzlina - a wtedy do atmosfery przedostanie się uwięziony w niej metan, który jest znacznie silniejszym gazem cieplarnianym niż dwutlenek węgla. Zresztą, ten proces już się rozpoczął.

Gore przesadza, ale na ochronę środowiska nigdy nie może być żal pieniędzy. Oczywiście pod warunkiem, że te pieniądze faktycznie pójdą na budowę oczyszczalni itp., a nie do prywatnej kieszeni jakiegoś cwaniaka. Ani że nie skończa się po upływie kampanii wyborczej.
Awatar użytkownika
Simisti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2006-05-19, 13:15
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Przyszłość

Post autor: Simisti »

Właśnie Gore zniknął, chyba dlatego, żeby nie odpowiadać na niewygodne pytania. Tu macie kawałek tekstu z portalu informacyjnego:

"Jak informuje "Washington Post", w pobielonej stolicy USA rozpoczęły się poszukiwania Gore’a. Okazuje się bowiem, iż zwykle nadzwyczaj aktywny medialnie polityk po prostu zniknął. Budzi to wielką wesołość, zwłaszcza wśród Republikanów. Jeden z senatorów prawicy ulepił nawet dla Gore’a igloo.

Wściekli zwolennicy guru "globalnego ocieplenia" krzyczą, że krytycy Gore’a nie znają się na nauce. Trudno im jednak wykrzesać z siebie jakikolwiek rzeczowe argumenty. Zwłaszcza po tym, gdy do mediów wyciekły listy "klimatologów" świadczące o dokonywanych przez nich fałszerstwach na wynikach badań. " Źródło
zblazowany

Re: Przyszłość

Post autor: zblazowany »

Może Poeta mieszka w USA?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Proroctwa i przepowiednie”