Przeklete obrazy

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Nie...ja słysałem inna wersja. Z tego co wyczytałem ty mówisz, że jest jeden obraz i do tego podróbka tia?
Ja słyszałem, żę jest to jeden z masowo wyrabianych obrazów, a żeby dom się spalił właściciel musi wiedzieć o klątwie. Oczywiście każda kopia jest przeklęta.
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Taa...zarzucam obrazkiem :

Obrazek

(po kliknieci się powiekszy :])
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Oto chodzi właśnie.
Sam obraz przedstawia chłopca - sierotę, który niedługi czas po namalowaniu obrazu zmarł...zgadnijcie jak, tak zginął w pożarze

BTW możesz zmienić temat na Przeklęte obrazy to wsadze jeszcze jeden ... :?:
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Więc drugi obraz nosi tytuł "Hands Resist Him" i powstał w 1972 roku dzięki Billowi Stonehamowi. Przedstawia on artystę, jako małego chłopca prowadzonego przez lalkę na podróż po jego poprzednich życiach. Autor wyjaśnia, że ręce, za oknem są odzwierciedleniem jego poprzednich żyć, okno symbolizuje cienką 'granicę' między rzeczywistością a snem. Niewiadomo dlaczego obraz jest przeklety. Gineli po kojei właściciele obrazu, zginął także właściciel galerii gdzie był wystawiany oraz człowiek, który obraz skatalogował. Ludzie, którzy mieli obraz w posiadaniu widywali postacie z obrazu w swoim mieszkaniu. Obraz sprzedano na Ebay'u (zagraniczne Allegro, od niedawna w polsce) za grubo ponad 1000000 (milion) dolarów
Obrazek poniżej:

Obrazek

Możliwe, że to był tylko trik reklamowy... ale aktualnego posiadacza się nigdzie nie doszukałem

Zmieniłem wygląd linka do obrazka, bo ktoś może sobie nie życzyć widoczku obrazka...link dalej działa
Ostatnio zmieniony 2005-05-01, 17:20 przez _Nameless_, łącznie zmieniany 1 raz.
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Tego nie ma...no...powiem, że te śmierci dodałem od siebie, wszędzie piszą tylko o halucynacjach oraz zawrotach głowy i poważnych bólach tejże części ciała
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Zmieniłem wygląd linku do obrazka, bo przeczytałem oficjalne ostrzeżenie sprzedawcy z Ebay'a ... podobno otrzymal 7 maili w których ludzie mowili, ze podczas ogladania obrazu (przez neta :!: ) w ich mieszkaniu działy się różne rzeczy. Ponadto sprzedawca ostrzega, żeby obrazka nie pokazywać dzieciom oraz nie robic se z niego tapetki lub tłą na stronę...nie wiem ile w tym prawdy ale nie chce mieć kogoś na sumieniu :P

Podobno jest druga część obrazu...właśnie jej szukam
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Wiesz...ja go widziałem już z rok temu i nic mi nie jest...ale zawsze jak na niego patrze to mam dziwne uczucie, że nie powinienem, a na ramionach czuje dziwne mrowienie jakby ktoś mi na nich trzymał ręce...brrr...
Btw .. mam drugą część, ale podobno nie jest przeklęta...posazukam, jak coś znajdę to zamieszczę (oczywiście zakryty). Mam też inny obraz, który podobno jest nawiedzony przez ducha, który jest na nim namalowany. Cały obraz powstał na podstawie fotografii bezgłowego ducha.
Zdjęcie i obraz poniżej :
Obrazek
(zdjęcie)
Obrazek
(nawiedzony obraz)
Duch z obrazu...z tego co wyczytałem...brudzi ściany i dachy (:!: :?:)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Mała poprawka: Hands Resist Him został sprzedany za 1025 dolarów a nie tam za milion (te info wziełem z jakiejś strony, a te o 1025 pochodzi wprost z Ebaya'), zaś zena wywoławcza wynosiła 199 dolców (jakieś 796 zeta)
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

klatwa czy nie klatwa, ale watpie ze te zdarzenia to tylko dziwny zbieg okolicznosci...
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

no pewnie kazdy przedmiot troche się "energetyzuje" w styku z roznymi silnymi uczuciami z otoczenia
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”