"Paranormal Activity" i demon.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Gość

"Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

Witam.

Co sądzicie o tym filmie ? (jeśli ktoś z was go oglądał oczywiście)

To dla tych którzy nie oglądali : http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... na,48643,1

Mam pytanie do oglądaczy tego filmu.

Kto / Co na Tabliczce Ouija pokazało litery Diane/Diana ?

Pozdrawiam.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

Mamy już jeden temat o tym filmie. http://www.paranormalium.pl/off-topic/p ... t6745.html :)
A co do tabliczki, w filmie było chyba wytłumaczone, że ta cała Diane chciała ich ostrzec. O ile dobrze pamiętam.
Gość

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

Fakt ostrzec.
Nasuwa mi się kilka różnych innych pytań.
Jak mogła Katie się przed tym uchronić jeśli to COŚ nie było w domu , tylko podążało za nią od dzieciństwa ?
Kolejne pytanie : Dlaczego ujawniło jej to na tabliczce w identycznej postaci jak demon ?
Następne : Jeśli zawołali by egzorcystę (jak myślicie) jak by się to dalej potoczyło?
Tak samo jak z tym przypadkiem Diane ?
I również zapytam : Dlaczego ten gość od duchów DR... zapomniałem imienia nie podjął się nawet sprwadzenia taśm / i tego sprawdzić ? tylko był tak przestraszony jak małe dziecko ?

Z góry dziekuję za odpowiedz.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

Jak mogła Katie się przed tym uchronić jeśli to COŚ nie było w domu , tylko podążało za nią od dzieciństwa ?
Cóż, to pytanie wykracza poza granice mojej wiedzy w tym wypadku. Może ktoś inny odpowie. :)
Kolejne pytanie : Dlaczego ujawniło jej to na tabliczce w identycznej postaci jak demon ?
Tzn w jakiej?
Następne : Jeśli zawołali by egzorcystę (jak myślicie) jak by się to dalej potoczyło?
Tak samo jak z tym przypadkiem Diane ?
Myślę, że jeden seans nie przyniósłby zbyt dużych zmian, a z każdym dniem działo się coraz gorzej. Tak więc sądzę, że główna bohaterka mogłaby skończyć jak owa Diane.
I również zapytam : Dlaczego ten gość od duchów DR... zapomniałem imienia nie podjął się nawet sprwadzenia taśm / i tego sprawdzić ? tylko był tak przestraszony jak małe dziecko ?
Było powiedziane, że sama jego obecność w tym domu tylko rozwściecza demona, tylko pogarszał on sytuację w domu.
A co do taśm, myślę że taka osoba potrafiłaby "wyczuć", uwierzyć w obecność takiego bytu nawet bez nagrań. Więc może było to zbędne.
Ostatnio zmieniony 2009-12-01, 17:45 przez |-_-|, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

2gie pytanie.
Mam na myśli w takiej jak demon , ponieważ działo się to samo gdy powracał po/trochę przed godziną 3:00 w nocy.(Demon)
I tak zapytałem ponieważ nie zauważyłem różnicy pomiędzy Duchem Diane a Demonem.
Więc skąd wiadomo że to Diane próbowała ostrzec ? jaki to miało by cel , jeśli i tak Katie by się od tego nie uwolniła ?
Ja natomiast mam co do tego cichą myśl że to samo co robił Byt zrobił również z tabliczką , by tylko jej uświadomić że właśnie to samo się z nią stanie co z Diane.
By bała się bardziej.

3cie pytanie.
|-_-| - zaryzykowała byś i zgodziła się na egzorcyzm ?
Powiedzmy że byś była w sytuacji Katie. ( W głębszym jej zastanowieniu bez wyjścia/bez szans)

4te pytanie.
Masz racje.

5te pytanie.
Jeszcze nie zadałem, więc zadam teraz.
Czy kupienie kamery i nagrywanie tego wszystkiego bardziej to COŚ rozłościło ?
Czy jeśli zostawili by to tak jak jest . było by w miarę normalnie ( mam na myśli to że obeszło by się bez ataków tego Bytu ) ?
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

2gie pytanie.
Mam na myśli w takiej jak demon , ponieważ działo się to samo gdy powracał po/trochę przed godziną 3:00 w nocy.(Demon)
W gruncie rzeczy demon nie powracał, ale był w domu praktycznie cały czas. Wraz z czasem zaczął ukazywać swą obecność i w dzień, tak więc nie widzę tutaj związku.
I tak zapytałem ponieważ nie zauważyłem różnicy pomiędzy Duchem Diane a Demonem.
Więc skąd wiadomo że to Diane próbowała ostrzec ? jaki to miało by cel , jeśli i tak Katie by się od tego nie uwolniła ?
Ja natomiast mam co do tego cichą myśl że to samo co robił Byt zrobił również z tabliczką , by tylko jej uświadomić że właśnie to samo się z nią stanie co z Diane.
By bała się bardziej.
Nie wiadomo. To były tylko podejrzenia.
Cel miał być właśnie taki, by ostrzec ją przed tym co się stanie. Być może gdyby w odpowiednim momencie zareagowała demona dałoby się odegnać. Tego nie wiemy. A myślę, że demon powiadamiając ją o Diane, mógłby dać jakąś wskazówkę, tylko zburzyć to, co sam już dał radę zbudować. (bo siła woli Katie z każdym dniem słabła i ulegała demonowi)
3cie pytanie.
|-_-| - zaryzykowała byś i zgodziła się na egzorcyzm ?
Powiedzmy że byś była w sytuacji Katie. ( W głębszym jej zastanowieniu bez wyjścia/bez szans)
Bez wahania. Postarałabym się o pomoc na samym początku, nie pozwalając demonowi poczuć się zbyt pewnie.
Może Katie nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia, stąd ta późna reakcja. Ja postąpiłabym inaczej, tak sądzę...
5te pytanie.
Jeszcze nie zadałem, więc zadam teraz.
Czy kupienie kamery i nagrywanie tego wszystkiego bardziej to COŚ rozłościło ?
Czy jeśli zostawili by to tak jak jest . było by w miarę normalnie ( mam na myśli to że obeszło by się bez ataków tego Bytu ) ?
Nie. Nagrywanie kamerą nie miało większego wpływu na zachowanie demona. Aczkolwiek mieli twarde dowody na jego istnienie (zresztą, czy w ich wypadku to trzeba było udowodnić nagraniem?) i tym samym mogli szybciej zacząć działać.

Zbyt późno się obudzili. :)
Gość

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

By zawołać Dr. ..... lub egzorcystę , Katie miała już pomysł od samego początku.
Tyle że ostrzegał ją jej mąż.
Gdy zobaczyli nagranie w internecie o Diane , i to co w ciągu 2 minut się z nią stało , to ja również bym miał obawy przed egzorcystą.
Chyba że miał bym pewność że robi to ze mną naprawdę doświadczony gość.
A jak myślisz skąd się wzieło jej zdjęcie z dzieciństwa ? (pół spalone , na strychu domu). ?
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

Pomysł miała, ale nie wcieliła go szybko w życie. :)
Gdy zobaczyli nagranie w internecie o Diane , i to co w ciągu 2 minut się z nią stało , to ja również bym miał obawy przed egzorcystą.
No owszem, ale jak myślisz? Gdyby wiedziała co się stanie, gdy nie skontaktuje się z demonologiem, czy egzorcystą, zdecydowałaby się na ten egzorcyzm? Myślę, że tak.

Zdjęcie z dzieciństwa... Jej rodzinny dom pochłonął pożar, który pojawił się z niewiadomych przyczyn. My jednak możemy domyślić się , że to robota demona.
Jedynym wytłumaczeniem (choć nieco nieprawdopodobnym) jest to, że demon przeniósł tam jej zdjęcie. Innego wytłumaczenia znaleźć nie potrafię. :)
Gość

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

|-_-| pisze:Pomysł miała, ale nie wcieliła go szybko w życie. :)
Gdy zobaczyli nagranie w internecie o Diane , i to co w ciągu 2 minut się z nią stało , to ja również bym miał obawy przed egzorcystą.
No owszem, ale jak myślisz? Gdyby wiedziała co się stanie, gdy nie skontaktuje się z demonologiem, czy egzorcystą, zdecydowałaby się na ten egzorcyzm? Myślę, że tak.
Oczywiście, jak nie odprawianie egzorcyzmów przynosi skutek taki że najpierw stoi godzinami w nocy nad swoim mężem, potem sama zabija swojego męża , to jakby o tym wiedziała spróbowała by i tej deski ratunku (egzorcyzmów). - Pytanie :P - co by się wtedy stało ?
Znasz jakieś dobre wypadki egzorcyzmów ? Bo ja ogólnie słyszałem o tylko takich ogólnych podam przykład Anneliese Michel. (to troszkę może inny przypadek , ale co do mojej myśli że moim zdaniem stało by się to samo co z Anneliese powinien pasować).

Zdjęcie z dzieciństwa... Jej rodzinny dom pochłonął pożar, który pojawił się z niewiadomych przyczyn. My jednak możemy domyślić się , że to robota demona.
Jedynym wytłumaczeniem (choć nieco nieprawdopodobnym) jest to, że demon przeniósł tam jej zdjęcie. Innego wytłumaczenia znaleźć nie potrafię. :)
Można również w dłuższym zastanowieniu/i pociągnieciu tej sprawy pomyśleć , że mogła to zrobić również dobrze sama Katie...

Nie miała świadomości że wstaje w nocy , godzinami stoi w kierunku męża , następnie idzie na dwór. (to raczej nie było lunatykowanie , tylko działanie owego demona).

Pomyślałaś może o takiej opcji . ?:)
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

Oczywiście, jak nie odprawianie egzorcyzmów przynosi skutek taki że najpierw stoi godzinami w nocy nad swoim mężem, potem sama zabija swojego męża , to jakby o tym wiedziała spróbowała by i tej deski ratunku (egzorcyzmów). - Pytanie :P - co by się wtedy stało ?
Albo by przyniósł rezultaty, albo by skończyła jak Diane. :P
Znasz jakieś dobre wypadki egzorcyzmów ? Bo ja ogólnie słyszałem o tylko takich ogólnych podam przykład Anneliese Michel. (to troszkę może inny przypadek , ale co do mojej myśli że moim zdaniem stało by się to samo co z Anneliese powinien pasować).
Raczej nic konkretnego... O Anneliese słyszałam, czytałam książkę, oglądałam film. :) Przypadek chyba jeden z najgłośniejszych, i dla wielu niewyjaśniony.
W przypadku Katie demon odchodził, by po kilku latach wrócić. Jeśli chodzi o Annelise, duchy się ukazały (z tego co pamiętam również były w ich działaniu jakieś przerwy czasowe) i stale o swojej obecności przypominały... Więc ten proces, że tak to ujmę... jej śmierci trwał przez kilka lat. A wydawało mi się, że Katie dość szybko się mu poddała, i jedno czego żałuję, że nie wiemy co się z nią dalej działo...
Można również w dłuższym zastanowieniu/i pociągnieciu tej sprawy pomyśleć , że mogła to zrobić również dobrze sama Katie...

Nie miała świadomości że wstaje w nocy , godzinami stoi w kierunku męża , następnie idzie na dwór. (to raczej nie było lunatykowanie , tylko działanie owego demona).

Pomyślałaś może o takiej opcji . ?:)
Pomyślałam. Kobieta mówiła, coś w stylu: "to zdjęcie powinno spłonąć" (?).
W każdym razie nie powinno być go na strychu. Tak więc idąc tym tokiem, nie miała szansy by nawet nieświadomie tego zdjęcia tam przenieść.
Gość

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

O Annaliese mówisz o duchach ? :)
Przecież to były demony : Judasz, Lucyfer, Hitler, Fleischmann, Neron, Kain.

A co do zdjęcia , tak właśnie powiedziała że mogło być spalone.
Psikus rodziny / kogokolwiek z bliskich ludzi? wątpię .
Że podpalono jej dom to każdy zapewne sam się domyśli że to sprawka demona ALE...
Ale spójż |-_-| (mogę wiedzieć jak masz na imię? bo trochę ciężko mi się tak do Ciebie zwracać :) ) brałaś pod uwagę że to mogła zrobić Katie ? (podpalić dom...) nieświadomie tak jak zabić męża ?
Przypadkowo wziąć zdjęcie ?
Przecież mogło się z nią dziać wtedy to samo(za dzieciństwa) co i teraz.

-- 05 Gru 2009 02:11 --
i jedno czego żałuję, że nie wiemy co się z nią dalej działo...
Ależ wiemy co ... została postrzelona przez policjanta.
W samym filmie jest dedykacja dla niej i dla męża także RACZEJ zginęła w wyniku postrzału.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

O Annaliese mówisz o duchach ? :)
Przecież to były demony : Judasz, Lucyfer, Hitler, Fleischmann, Neron, Kain.
Cóż, oni wszyscy byli ludźmi, dlatego określiłam duchami. :P Edit: Eeee, no dobra... miałam na myśli Judasza, Hitlera, Fleischmanna, Kaina i Nerona. Lucyfer się nie wlicza. :P
Ale spójż |-_-| (mogę wiedzieć jak masz na imię? bo trochę ciężko mi się tak do Ciebie zwracać :) ) brałaś pod uwagę że to mogła zrobić Katie ? (podpalić dom...) nieświadomie tak jak zabić męża ?
Przypadkowo wziąć zdjęcie ?
Przecież mogło się z nią dziać wtedy to samo(za dzieciństwa) co i teraz.
Na imię mam Honorata. ;]
Być może i Katie to zrobiła... ale jeśli była już tak bardzo przez demona kontrolowana, to dlaczego wolał on spalić dom, a nie np. zamordować rodzinę? Nie bym coś tutaj sugerowała... ale z takiego morderstwa miałby chyba większą satysfakcję. (o ile w przypadku tego bytu można tak powiedzieć)
Ależ wiemy co ... została postrzelona przez policjanta.
W samym filmie jest dedykacja dla niej i dla męża także RACZEJ zginęła w wyniku postrzału.
Hm? Pamiętam tylko pod koniec tekst w stylu: "Ciało Micah'a zostało znalezione dnia...bla bla bla. Miejsce pobytu Katie nie jest znane".
Chyba musiałam coś przegapić.
Ostatnio zmieniony 2009-12-05, 19:35 przez |-_-|, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

Bardzo mi miło / ja na imię mam Patryk.
Słuchaj Honorata, bynajmniej w mojej wersji filmu jest na końcu TYLKO "Film dedykowany dla Micahelle i Katie" i następnie raporty policji że znaleźli kamerę i że nadal ona kręci.
Co do demonów/duchów które opętały Emily porozmawiać możemy na innym temacie :).

"to dlaczego wolał on spalić dom, a nie np. zamordować rodzinę?"
Uważam że zrobiła to ( jeśli to on jej tak nakazał ,demon) bo po prostu taki był kolejny "rytuał" jak np. w przypadku poprzedniczki Diane.
Również może dlatego zrobił to samo z Diane (bądź zrobiła to sama Diane , podpaliła dom) ponieważ demon sobie tak zażyczył , dlaczego ? Uważam - że dlatego że w świecie/wymiarze demonów CZAS nie ma najmniejszego znaczenia
i to czy od razu ją zabiję (np. Katie) czy pobawi się w kotka i myszkę również nie ma znaczenia.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

Słuchaj Honorata, bynajmniej w mojej wersji filmu jest na końcu TYLKO "Film dedykowany dla Micahelle i Katie" i następnie raporty policji że znaleźli kamerę i że nadal ona kręci.
Nic takiego sobie nie przypominam... :)
Również może dlatego zrobił to samo z Diane (bądź zrobiła to sama Diane , podpaliła dom) ponieważ demon sobie tak zażyczył , dlaczego ? Uważam - że dlatego że w świecie/wymiarze demonów CZAS nie ma najmniejszego znaczenia
i to czy od razu ją zabiję (np. Katie) czy pobawi się w kotka i myszkę również nie ma znaczenia.
Jeśli chodzi o czas to owszem. Nie ma znaczenia. Jednak dla demona zabawa w kotka i myszkę gwarantuje jeszcze więcej dobrej zabawy...

Tak czy inaczej sądzę, że Katie nie miała żadnego związku z tym zdjęciem... ale z drugiej strony przecież demon sobie go tam nie przyniósł. :)
Gość

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

No jak by mógł go przynieść ?
Tak na zdrowy rozsądek...
Teleportacja z jednego miejsca do drugiego ... ?:) śmieszne.
No to jest zagadkowe okropnie.
Wiadomo na pewno to że wie to ten kto to zdjęcie przyniósł :P .
Moje pytania już się na ten temat zakończyły.
A Twe ? :)

Edytuje ten post i jednak jeszcze o coś zapytam :
To nie daje mi cichego spokoju że jeśli Diane i Katie nie ŁĄCZY NIC , tylko rytuał , mianowicie to że MUSI ( czy musi ? ) zdażyć się to samo z Katie co i z Diane ( mam na myśli zły happy end pod każdym względem) ? Bo jeśli by Katie specjalnie np. zgineła w wypadku samochodowym ?
Czy "klątkwa/rytuał" przeszło by na kogoś innego (przypadkowego) ?
Czy by się to po prostu skończyło ? ponieważ demon nie wykonał by tego co planował ? ( biorąc pod uwagę że nie ma czegoś takiego jak PRZEZNACZENIE ) ?
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

Nie wiem czy można mówić w tym wypadku o rytuałach. Demon po prostu po wykończeniu jednej osoby przechodził na inną. Losowo. Jeśli Katie zginęłaby nie z rąk czy powodu demona, to znalazłby sobie inną ofiarę.
Czy by się to po prostu skończyło ? ponieważ demon nie wykonał by tego co planował ? ( biorąc pod uwagę że nie ma czegoś takiego jak PRZEZNACZENIE ) ?
Czy by się skończyło... Nie sądzę. Chociaż to zależałoby od tego demona, a nie mógłby być "bezrobotny". :P
Moje pytania już się na ten temat zakończyły.
A Twe ? :)
Raczej tez. :)
Gość

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Gość »

Ciekawe czy ten demon przeszedł na kolejną osobę :)
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

O ile historia przedstawiona w filmie jest prawdziwa.
Jeśli tak... to nie zazdroszczę. :P
Malywlp
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-21, 19:58

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: Malywlp »

Hey.
Jestem nowy. Założyłem sobie tu konto właśnie dzieki temu filmowi "Paranormal Activity".
Słyszę że macie różne zakończenia tego filmu. To jest spowodowane tym że są trzy różne zakończenia. Owszem jest na końcu takie "coś" zdj Micah i Katie i dedykacja dla nich.
Widzę że to już dawno nie "ruszany" temat, ale chętnie napiszę i poczekam aż ktoś odpowie.
Ten film przedstawia, myślę że prawdziwą historie, która jest tragiczna.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: "Paranormal Activity" i demon.

Post autor: |-_-| »

Proponuję zajrzeć również do tego tematu :
http://www.paranormalium.pl/off-topic/p ... t6745.html

Historia owszem - jest tragiczna, ale nie ma nigdzie słowa co do autentyczności tych nagrań, więc wniosek taki, iż historia przedstawione w filmie prawdziwa nie jest. :)
Zablokowany

Wróć do „Demonologia i demonolatria”