Sekret

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
darklady
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2007-10-19, 01:24
Lokalizacja: daleko stąd

Sekret

Post autor: darklady »

Mam nadzieję, że wybrałam dobre forum na tą rozmowę :)
Sekret to książka, w której podobno spisane zostały prawa - ich zastosowanie przynosi szczęście. Chciałam się dowiedzieć jak te prawa sprawdzają się w życiu codziennym? Stosował ktoś? Czy jest możliwe, np. opisane w Sekrecie przeciąganie zdarzeń?
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

tak w ogóle nie słyszałem o tej księdze ale chętnie o niej posłucham i nie usuwajcie mi tego posta

[ Dodano: 2007-10-19, 10:41 ]
właśnie poczytałem o tej książce i...............wątpię w jej jakby to powiedzieć no działanie tych praw.... ech jakoś mi to nie pasuje....
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

darklady, proponuję coś o tym napisać - chociażby jakiś cytat wlepić, czy coś, żeby każdy wiedział o co dokładnie chodzi.
Tak łatwiej nawiązać dyskusję (;
darklady
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2007-10-19, 01:24
Lokalizacja: daleko stąd

Post autor: darklady »

"Sekret jest jednym z siedmiu praw, decydujących o osobistym sukcesie. Fragmenty Sekretu odnaleźć można w ustnie przekazywanych opowieściach, literaturze, religiach i filozofiach istniejących na przestrzeni wielu wieków. Po raz pierwszy jednak wszystkie kawałki Sekretu złożono w całość, niesamowitą rewelację, zdolną zmienić życie każdego, kto po nią sięgnął. Dzięki tej książce nauczycie się, jak wykorzystać Sekret w każdym aspekcie swojego życia, by zdobyć szczęście i pieniądze, trwając przy tym w dobrym zdrowiu i przyjaźni dla wszystkich." - fragment z portalu książka.net.pl

Książka "zawiera mantrę (poproś, uwierz, otrzymaj), która mówi, że możesz urzeczywistnić to, o czym myślisz. Jak powiada Byrne: "Zamknij oczy i po prostu wyobraź sobie to, czego chcesz". Czy chodzi o BMW, utratę wagi czy lek na raka, "twoje elektromagnetyczne pole zaczyna działać i przyciąga to"" - fragment z portalu nowaproza.eu


Coś więcej napisać? Hmm będzie trudno, bo ja tej książki nie czytałam - tylko o niej słyszałam. Dlatego właśnie pytam, czy może ktos coś więcej wie :D
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Aaa, to tak myślałam, że o to chodzi.
Jest bardzo fajny film o Sekrecie - zwie się The Secret xD
Mówiąc w skrócie, wszystko to działa w stu procentach ;D
darklady
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2007-10-19, 01:24
Lokalizacja: daleko stąd

Post autor: darklady »

Yhm, w 100%?
A próbowałaś, któregoś z tych "praw" na sobie? I z jakim skutkiem?
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Ja tam nie wiem, o jakich prawach mowa. Wiem tylko, że Sekret sam w sobie opiera się na prawie przyciągania (przyciągamy do siebie to, o czym myślimy). I skoro mówię, że działa w stu procentach, znaczy że próbowałam i skutek był pozytywny - czyż to nie logiczne? ;D
street
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2007-10-19, 12:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: street »

Mnie właśnie zainteresował ten temat. Z tego co zrozumiałam nawet jeśli myślę: nie chcę więcej kłopotów to te kłopoty mnie znajdą. Może mi ktoś wyjaśnić jak to działa? Przecież myślę NIE CHCĘ...
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Można powiedzieć, że kiedy myślisz "nie chcę", to "nie" gdzieś się gubi i zostaje samo "chcę". Myśląc o czymś, przyciągasz to do siebie, wysyłasz Wszechświatowi informację o tym, czego potrzebujesz, a Wszechświat dopasowuje się wtedy do Ciebie.
Jeśli chcesz coś zmienić, myśl o tym tak, jakby tego nie było (;
Przykład - jesteś chory? Myśl i wierz całym sercem, że jesteś zdrowy - będziesz (;
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

The Little One,
Wytłumacz prosze dlaczego te "nie" gdzieś się zgubiło???????????????
Miłość, pozytywne myślenie itd. mają bardzo wielką moc, mogę potwierdzić bo sam praktykuję, ale zdarzają się tu na Ziemi rzeczy i nie ma na nich za bardzo rady. Dostaniesz grypę i musisz conajmniej 2-3 dni to przejść nawet najlepsza magia cie od tego nie uchroni. Pozytywne myślenie pomoże że przejdziesz tę chorobe łatwiej ale i tak musisz ją przejść.
To są moje intensywne obserwacje ostatnich 7 lat

pozdrawiam Ar
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Wytłumacz prosze dlaczego te "nie" gdzieś się zgubiło
Nie od dziś wiadomo, że podświadomość nie uznaje słowa "nie (;
Najbanalniejszy przykład - lepiej powiedziec komuś "pamiętaj", niż "nie zapomnij", bo wtedy podświadomość 'koduje sobie' tylko wyraz "zapomnij" (;

Co do tej choroby - miałam na myśli nie banalną grypę, a choroby nieuleczalne, kiedy to człowiek nie ma szans na wyleczenie się - to są właśnie te cudowne przypadki w medycynie. Tacy ludzie powracają do zdrowia przez nic innego, jak przez Sekret - świadomie lub nie.
darklady
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2007-10-19, 01:24
Lokalizacja: daleko stąd

Post autor: darklady »

Ja rozumiem, że promowanie pozytywnego myślenia ( a z tego, co zdążyłam się zorientować właśnie o tym jest książka) nie jest ani nowe, ani jakoś specjalnie odkrywcze. Jednak z pewnością nie można tego nazwać bzdurami :P
street
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2007-10-19, 12:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: street »

Czyli nie się gubi zostaje samo tak. Nie rozumiem czemu ale może t o przeczytam w książce. Ale pytanie mam inne:
- dlaczego w takim razie tyle biedy i nieszczęść na świecie skoro "sekret" jest taki prosty?
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

poniewaz to jest prosty chwyt reklamowy...

przeczytaj ksiazke i się stosuj a bedzie tak jak chcesz - nie zaciekawia cie to?

no wlasnie...

jedynym plusem tej ksiazki jest to ze jezeli sam uwierzysz w to co chcesz to bedzie to bardziej realne niz wtedy gdy myslisz "na pewno się nie uda to nie mozliwe".
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Tu nie chodzi o jakąś książkę, barany! xD
Ja żadnej książki nie czytałam. Po prostu wiem, że Sekret działa i stosuję go już od dłuższego czasu wtedy, gdy tego potrzebuję.
I był on stosowany od zawsze, przez wielu ludzi, również tych znanych, jak Einstein, Ford i wielu innych (;
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

einstein i jakiś sekret eee tam einstein to potęga umysłu a nie żadnego sekretu
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

A Sekret to nic innego jak potęga ludzkiego umysłu, polikopolik.
Najpierw się dowiedz, o co chodzi, a potem wyrażaj swoje zdanie (;
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

TLO jakiś ty szybka Boże... aha więc co to za sekret niby ma byc jak umysł to umysł i tyle... BLEEE
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”