Paranormalne węże?

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

wąż jest gadem, owodniowcem, zatracił kończyny i pare innych anatmicznych szczegółów. nie wydaje mi się by miał jakas złą nature.. wąz to wąż..
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Zależy chyba od tego, z jakiej perspektywy na węża popatrzeć... :P
Bo jeśli z perspektywy biblijnej, to rzeczywiście, można uznać węża za z natury złego zwierza.
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Jejciu....
Zwierzęta, w odróżnieniu od ludzi nie mogą mieć ,,dobrej" lub ,,złej" natury. :) Twierdzenie, że wąż może mieć ,,tę drugą złą naturę" to antropomorfizowanie go, czyli nadawanie mu cech ludzkich, a tak nie powinno się robić.

Węże to z pewnością jedne z najlepiej przystosowanych zwierząt, jedne z tych, które osiągnęły największy sukces ewolucyjny, wyśmienicie radzą sobie w swoim środowisku, są doskonałymi drapieznikami, zdolnymi zwyciężyć w pojedynku z krokodylem, lampartem, jaguarem.
Poza tym, są całkiem zwyczjanymi zwierzętami.
Jeśli chodzi o bibilijąną pozycję węża - świadczy to tylko dobitnie o tym, że to, co zostało zawarte w ksiądze Genesis wynika wyłącznie z niewiedzy jej twórców, którzy nie potrafily pojąć, jak zwierzę beznogie, a raczej tak różne od nas, może normalnie funkcjonować, uznali więc, że musiało zostać ukarane.
Tymczasem to, co znajdujemy o wężu w Bibli, zaprzecza samo sobie - bo znaczyłoby to, że Bóg węża za kuszenie Ewy nie ukarał...ale wynagrodził. Ludziom w tamtych czasach po prostu nie mieśicłio się w głowie, że zwierzę bez nóg może się sprawnie porusząc - bo przecież człowiek by nie mógł....a przecież to, że wąż nie ma nóg, daje mu same zalety - beznogi sposób porusznia się sprawdza się zarówno tam, gdzie dobrze radzą sobie czworonogi jak i tam, gdzie nogi tylko by przeszkadzały. Dzięki brakowi nóg i wydłużonemu ciału węże opanowały wszystkie środowiska, potrafią pływać, latać, ryć w ziemi, pełzać po ziemi i całkiem pionowych pniach.
Dzięki brakowi nóg niektóre węże rozwinęły technike duszenia ofiary - co w starciu z śmiertelnie grożnymi szczekami krokodyla czy pazurami wielkiego kota okazuje się często skuteczniejsze.

Widać więc, że to pełzanie na brzuchu, przez autorów Bibli uważane za dobitną karę dla węża to raczej błogosławieństwo, bo to najbardziej uniwersalny sposób porusznia się. :)
Ostatnio zmieniony 2007-03-11, 15:42 przez Schnappi, łącznie zmieniany 2 razy.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Schnappi pisze:wszystko, co zostało zawarte w ksiądze Genesis wynika wyłącznie z niewiedzy jej twórców
chyba zeby się uprzec, ze to symbol falliczny :P

eh ten freud ;)
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

No nie jaką drugą naturę ??? To jedne z (moim zdaniem :) z najwspanialszych zwierząt ale dlatego że pełzają to ludzie od razu że jest zły.Drapieżnik musi zabijać ale nie robi tego ze złośliwości tylko by przeżyć .bez sensu zabijają tylko ludzie.popatrzcie na pytona siatkowego czy nie jest wspaniały?? 11m to robi
wrażenie a nasza polska żmija jest prześladowana od stuleci-co ktoś widzi węża w ogrodzie myśli że to żmija i pewnie tylko czeka by go znienacka ukąsić to pach go najlepiej szpadlem na pół niestety nie tylko węże są tak postrzegane:
np.wilki,rekiny,krokodyle
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Wąż nie ma nóg ,ale czy tak bylo w Eden?
Jego postawa mogla byc calkiem inna a dopiero w skutek przeklenstwa -pelza po ziemi.
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Joela, przeczytałaś mój poprzedni post? :)
To może przeczytaj jeszcze raz, zwałszcza jego ostatnie zdanie.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Ok , jednak nie powiedziałabym ze to jest błogosławienstwem.

Z postawnego powabnego ,budzącego żądze samca pozostało tylko wspomnienie pełzające w prochu.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Joela, Ty serio czy to zart? wąz nie ma nózek bo mu zanikły.. zoologia się kłania :/
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

cleric pisze:Joela, Ty serio czy to zart? wąz nie ma nózek bo mu zanikły.. zoologia się kłania :/
teraz ty przeczytaj uważnie moje :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

ale to jakies biblijne jest :P waz nie ma nóg bo nie ma, a nie ze jakas kara :P
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Joela pisze:Ok , jednak nie powiedziałabym ze to jest błogosławienstwem.

Z postawnego powabnego ,budzącego żądze samca pozostało tylko wspomnienie pełzające w prochu.
eee..nie do końca rozumiem, o co Ci chodzi z tym powabnym samcem... :P czyżby jakieś niespełnione fantazje? ^^
Ino jeden:
Ile razy mam powtarzać, że tylko z puntku widzenia człowieka, przyzwyczjonego do czworonożnych ssaków i niezdolnego do porusznia się na brzuchu, brak nóg jest dla węża przekleństwem. Zrozum, wąż jest takim samym ,,powabnym, budzącym rządze samcem", to, że dla nas pełzanie na brzuchu byłoby przekleńśtwem nie oznacza, że dla niego też, nie można sądzić wg własnych możliwości! Czy jakikolwiek inny wariant budowy sprawdza się idealnie tak samo na ziemi, pod nią, w wodzie, w koronach drzew a nawet w powietrzu??? Jaka grupa czworonogów, której przedstawiciele nie różnią się od siebie budową, opanowała te wszystkie środowiska? ,,Wspomnienie pełzające w prochu" jest bardziej uniwesalne od sposobu poruszania się, do którego przywykliśmy.
Dla natury nie jest ważne, czy z naszego puntku widzenia wąż jest dostojny i powabny czy nie, zwierzęta nie istnieja po to, by cieszyć nasze oczy ,,dostojanosicią", ważne jest, by dobrze radziły sobie w środowisku, a wężom wychodzi to doskonale, lepiej niż niejednemu czworonogowi.

Ino dwa:
Zrozum, że gdyby Bóg tak poprostu odebrał wężowi nogi - dziś węży by nie było. Zwierzę przystosowane do porusznia się na nogach nie przeżyłoby bez nich. Węże mogły utracić nogi tylko w wyniku milionów lat ewolucji, której pocztki widać u wielu rodzin jaszczurek w postaci zredukowanych nóg, a efekt końcowy u prymitywnych węży, w postaci pozostałości miednicy. :)
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Ja rozumiem i wiem ,a ty ? :)
Wąż to nie wszystko wedle twego patrzenia skoro o nim napisano to nie bez powodu.
Marsz racje ,ze on opanował wszystkie środowiska - swiat leży w złym ,niestety.
A W ąż o którym zaczeto wątek nie jest takim ot sobie.
misumenos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-06, 10:42
Lokalizacja: Daleko

Post autor: misumenos »

taki temat mozna snuc o wszystkim, kotach psach szczurach koniach muchach czy chomikach.
'
wąz nie posiada wystarczajaco rozwinietego mózgu zeby nawet miec jedna "nature" one reaguja (jesli chodzi o uproszczenie ) bodziec=reakcja .

moim zdaniem ta dyskusja opierajaca się lekko o biblię (która jest bez nadziej nym zrudłem historycznym jest bezsensowna)
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

Biblia nie jest beznadziejnym Źródłem .
Cyba ,że dla tych co są jak naczynie dzurawe i przeciekaja.

Biblia to znaki i symbole a wszystko to zakryte bo tak musi byc.
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

misumenos ma rację, Biblia to niezbyt dobre źrudło
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

KocicaXX pisze:misumenos ma rację, Biblia to niezbyt dobre źrudło

Jeśli tak widzisz to tracisz .
Dla mnie Biblia to ŹRÓDŁO ale nie każdy potrafi naczerpać wody.
misumenos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-06, 10:42
Lokalizacja: Daleko

Post autor: misumenos »

Biblia to dzira, bezmyslne tłumaczenia i wyblakłe symbole.

przyklład?

Lud wyzowolony z egiptu nie przechodził przez morze które się rozstąpiło. tylko przez morze czcin.

Pomijając fakt, że : biblia nigdy nie była kompletna, i nigdy niebedzie, kosciół który się o nas troszczył spalał wszystko co mu się nie podobało, taka prawda drogie dzieci.

ja niemam nic przeciw wiary w boga, ale mam kilka ale, ograniczacie się do bibli, a czemu nie czytacie i nie opieracie się na ksiegach wierzen japońskich, słowiańskich czy koran ? hm?


Adam
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Post autor: Joela »

misumenos pisze:Biblia to dzira, bezmyslne tłumaczenia i wyblakłe symbole.

przyklład?

Lud wyzowolony z egiptu nie przechodził przez morze które się rozstąpiło. tylko przez morze czcin.

Pomijając fakt, że : biblia nigdy nie była kompletna, i nigdy niebedzie, kosciół który się o nas troszczył spalał wszystko co mu się nie podobało, taka prawda drogie dzieci.

ja niemam nic przeciw wiary w boga, ale mam kilka ale, ograniczacie się do bibli, a czemu nie czytacie i nie opieracie się na ksiegach wierzen japońskich, słowiańskich czy koran ? hm?


Adam
Ano ja Wybieram Biblie ponieważ w Niej mam Słowa Życia
A wtych które ty wymieniasz maja tylko wiedze.
Biblia jest pisana do Żydów i na ich mentalność ,nie jest dla każdego nie każdy chce Poznać
Biblia to Symbole warto posiedzieć ,popytac tego kto wie .
Mówisz o kosciele rzymskokatolickim no i masz racje ,że palili ,ale islam chciałby Żydów
potopic i co z tego ? Bóg israela WIE co robi i wie kto jest ,kto.
?
Koran , japonia a gdzie tu Bóg?

[ Dodano: 2007-04-10, 19:55 ]
Jeszcze troche o Wężu
cytat
Waz oszukal kobiete. Szatan ma dwa sposoby ataku,
ktore przedstawione sa w Biblii; jako waz i jako smok.
W Objawieniu czytamy jak waz i smok zrzuceni sa na ziemie.
Smok przedstawia szatana dreczyciela, waz przedstawia szatana
zwodziciela lub oszusta. Co dzieje się w dniach ostatecznych
to to, ze atak przychodzi z obydwu stron. Kosciol przesladowany
jest z zewnatrz, i jednoczesnie zwodzony lub oszukiwany jest
od wewnatrz, czyli przez smoka i weza. Spojzcie jak waz
oszukal kobiete Ewe. On nie powiedzial jej wierutnego klamstwa.
Wzial on cos co bylo prawda, cos co powiedzial Pan Bog,
a nastepnie przekrecil to i znieksztalcil. Szatan jest zbyt
przebiegly, zeby mowic ludziom wierutne klamstawa.
On przekreca rzeczy, ktore sa prawda.
Sposoby jakimi szatan
"
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”