Wampiryzm

Tutaj możesz napisać dla nas nowy artykuł
Nephesh

Wampiryzm

Post autor: Nephesh »

Poniżej umieszczam mój art o wampiryźmie jeszcze ze starego forum ;) wtedy jako post co prawda był, ale raczej pod względem rozmiaru uznałem, że dam go tutaj.

Wampiryzm

Podane poniżej informacje dotyczące wampiryzmu nie mają nic wspólnego raczej ze współczesnym wizerunkiem gościa ubranego na czarno i szukającego dawców krwi w internecie ;), a głównie są to spostrzeżenia sporego grona bractw okultystycznych na przestrzeni wielu wieków, będące głównie wynikiem obserwacji i badań tego tematu. Po pierwsze wampiryzm energetyczny :) no tutaj chyba nie trzeba za wiele wyjaśniać ;) w zaawansowanej formie czarna obwódka dookoła aury, wypustki i kradzież energii. Można zaobserwować u osób będących dłużej w tym stanie mocno osłabione ciało energetyczne w okolicach podbrzusza. Wbrew temu co twierdzi wiele osób nie jest to ani inna "rasa", a po prostu, że tak powiem choroba ciała astralnego i nie jest nieuleczalna :), zresztą sposoby leczenia tego można znaleźć w książce Joe H. Slate pt. "Psychiczne wampiry są wśród nas" (ew. może pomóc ktokolwiek kto umie uzdrawiać energią). Ogólnie główną przyczyną wampiryzmu i nieodzowną cechą jest odcięcie od energii uniwersalnej (czy jak kto ją nazwie, ale ogólnie odcięcie od życia). Drugim dosyć popularnym typem wampira są tzw. wampiry sang. Po pierwsze 3/4 z nich to są po prostu dewianci seksualni i fetyszyści krwi :P albo niedowartościowane osoby chcące pobawić się w wampira. Pośród nich istnieje mały procent osób, które rzeczywiście umieją w ten sposób czerpać energię. Też jest to właściwie wampiryzm energetyczny tylko odbywa się nie poprzez bezpośrednią kradzież energii, a stosowanie magii sympatycznej tzn. krew odgrywa tutaj łącznik pomiędzy wampirem, a energią życiową ofiary i wystarczy chociażby odpowiednio mocne nastawienie psychiczne takiego wampira, że poprzez wypicie krwi ofiary sam przejmie jakąś tam część jej energii życiowej, aby to zadziałało. Inną kwestią są wampiry emocjonalne. Nienajgorzej opisał je Bernstein w swojej książce pt. "Wampiry emocjonalne". Po pierwsze prawdziwy wampiryzm emocjonalny nie jest rzeczą świadomą, a po prostu... chorobą psychiczną :P W dużym skrócie polega on na zawalaniu danej osoby swoimi problemami, nastrojami itp. No i teraz chyba najciekawsza odmiana wampiryzmu, wampiryzm astralny. O tyle ciekawe zjawisko, że nie tylko tłumaczy mity, nie tylko zostało udowodnione przez okultystów, ale i dalej jest obecne (co prawda głównie w Afryce i tamtych rejonach ;) a w europie jako taki jest rzeczą naprawdę rzadką chociaż nie nieobecną). Najczęściej jest to po prostu projekcja astralna dokonana przez wampira energetycznego, który napada na ofiary i kradnie im energią (zazwyczaj we śnie, bo jest to o wiele łatwiejsze niż kradzież osobie obudzonej). Innym i właściwie ciekawszym objawem wampiryzmu astralnego jest atak, że tak powiem prawdziwego wampira astralnego, czyli osoby (wampira), który po swej fizycznej śmierci siłą woli powstrzymał proces Drugiej Śmierci, co niestety nie oznacza, że może sobie być na ziemi w swej powłoce eterycznej dowolnie długo ;) przez to, że został odłączony od energii właściwie umiera z każdą chwilą. Dla tych co niewiedzą Druga Śmierć to stan, gdy umiera powłoka eteryczna i dana istota zostaje uwolnione ze sfery ziemskiej, a następnie przechodzi do wyższych sfer. Najczęstszą przyczyną powstrzymywania jej jest strach przed tym co jest tam dalej lub po prostu wiara w to, że tam dalej już nic nie ma (np. taką filozofię przedstawia Świątynia Wampirów, Temple of Azagthoth itp.), dlatego między innymi powinno się jednak wierzyć w coś lepszego po śmierci niż koniec ;) bo myślenie negatywne tylko dostarcza astralnych szkodników do wytępienia. Dlatego np. w Afryce bywa ich wiele, bo nie obrażając jej mieszkańców nie jest to miejsce super zaawansowane pod względem duchowym i strach przed śmiercią bierze górę (pomijam fakt, że materialiści właściwie są na jeszcze niższym poziomie, bo oni nawet nie mają siły, aby powalczyć o życie i przetrwać jako wampir). A teraz co do ataków takich istot. Po pierwsze rzeczywiście mogą zostawić ślad na ciele (chociaż niekoniecznie dwa nakłucia, częściej bywają to siniaki itp.), a po drugie często towarzysz temu niewyjaśniona utrata krwi (akurat właśnie w Afryce można by się temu przyjrzeć, ponieważ strasznie często zdarzają się tam takie niewyjaśnione anemie ;) co ciekawe ofiary ich często nie tylko posiadają oznaki ataku wampira astralnego, ale i mogą twierdzić, że go widziały, bądź czuły jak coś siedziało im na piersi i je dusiło). Niektórzy twierdzą, że takie istoty mają tak jak w legendach długie kły ;) no cóż to już sami oceńcie, ale z drugiej strony co najmniej połowa takich wampirów nie wie, że ciało eteryczne można kształtować siłą woli, a skoro nawet podświadomie wiedzą, że każdy drapieżnik zawsze ma kły to i to może wpływa na ich wygląd (i patrząc na takie przypadki naprawdę większość takich wampirów chyba nie zdaje sobie sprawy ze swoich mocy, ponieważ atakuje bezpośrednio, a nie próbuje podłączać kanałów energetycznych itp.). Pozostają teraz jeszcze obrona i metody walki z takimi wampirami. Najprościej jest po prostu otoczyć się kręgiem ochronnym, symbolami itp. Drugi sposób (w przypadku jeżeli osoba faktycznie jest doświadczonym okultystą, a nie wydaje jej się, że jest) odprawić ceremonię mającą na celu zniszczenie wampira (po jego śladzie astralny wystarczy do niego dojść), albo dokonać projekcji astralnej i stoczyć z nim pojedynek na równych zasadach ;). Trzecim sposobem jest słynny kołek w serce ;) chociaż nie chodzi tutaj dosłownie o kołek. Jest to po prostu działanie typowe dla magii sympatycznej, a ciało takiego wampira (fizyczne oczywiście) po prostu posłuży tak samo jak wanga w voodoo, kołek natomiast zastąpi szpilkę. Przebicie organu witalnego ważnego dla ciała fizycznego odbije się w tej sytuacji na ciele eterycznym wampira (zresztą na upartego jakby ktoś się postarał mógłby zastąpić ciało i kołek, laleczką i szpilką). Sam czosnek akurat jest doceniany ogólnie jako niezły środek ochronny przeciwko atakom okultystycznym (więcej na temat jego użycia itp. można poczytać np. na www.astraldynamics.pl w dziale samoobrona psychiczna ;)) Pozostaje jeszcze najważniejsza kwestia, przemiany w wampira. Chodzi tutaj ogólnie o jakiegokolwiek wampira, ponieważ jak zapewne zauważyliście właściwie same w sobie są (poza emocjonalnymi) jednym i tym samym, energetycznym za życia, astralnym po śmierci ;). Aby nastąpiła zmiana w ciele energetycznym/astralnym w kierunku wampiryzmu u danej osoby powinna zostać ta osoba, albo odcięta od energii uniwersalnej (zmiana powoli nastąpi z powodu braku innego wyjścia, aby przetrwać), przekazanie kodu energetycznego wampira (spora ilość energii wampira, bądź inwokacja itp.), albo po prostu dana osoba, gdy zacznie wampiryzować to po dłuższym czasie takich praktyk automatycznie sama zacznie zmieniać się w tym kierunku. Dion Fortune opisała jeszcze przypadki zmiany typowo mitycznej tzn. poprzez ukąszenie wampira astralnego (chociaż i przynajmniej ten pierwszy przypadek z dwóch poniżej podanych może być wykonany przez wampira energetycznego jeszcze żywego, nawet bez dokonania projekcji astralnej). Gdy wampir dłużej drenuje pewną osobą, zmienia ją w pewnym sensie w próżnię energetyczną i osoba mimowolnie zaczyna kraść energię innych stając się takowym wampirem. Druga metoda, ta już stricte należąca do wampirów astralnych, które przetrwały Drugą Śmierć, polega na opętaniu ofiary i powolnym żerowaniu na niej (w końcu ofiara zmienia się również w taką próżnie energetyczną, a następnie wampira, przy czym drenując kradnie energię i dla siebie, i dla wampira, który ją opętał, aby się tego pozbyć jeżeli osoba jeszcze nie stała się wampirem wystarczy prosty egzorcyzm ;) potem i egzorcyzm, i "kuracja"). No i to właściwie tyle na temat wampiryzmu :) poniżej podałem jeszcze tytuły książek poświęconych tej tematyce:
1.”Vampire the occult truth” Konstantinos (dostępna w Polsce tylko na aukcjach internetowych).
2.”Psychiczne wampiry są wśród nas” Joe H. Slate.
3.“Wampiry emocjonalne“ Albert J. Bernstein.
4.”Vampire Codex” Michelle Belanger (raczej kiepskie :P jak większość dzieł wampirycznych tej autorki).
5.”Dawcy i biorcy” Gdańskie wyd. psychologiczne.
6.”Księga Wamphyri i Cieni” ToA.
7.”Vampire Bible” Świątynia Wampirów.
8.”The Undead Text”.
9.”Vampire Teaching” (czy jakoś tak).
10.”Samoobrona psychiczna” Dion Fortune (oraz ogólnie parę swoich dzieł poświęciła wampiryzmowi w całości).
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Artykuł umieściłem na stronie głównej.

Czy mogę go w najbliższym czasie dać także do innego mojego portalu :?: :)
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Nie ma problemu ;) ogółem wyrażam zgode na rozpowszechnianie artykułów z ew. zachowaniem mojego podpisu (ale jeżeli się nie uda to szkoda ;)) ważne, aby w jakiś sposób się przysłużyło w szerzeniu wiedzy :)
V.

Post autor: V. »

Nephesh pisze:choroba ciała astralnego i nie jest nieuleczalna , zresztą sposoby leczenia tego można znaleźć w książce Joe H. Slate pt. "Psychiczne wampiry są wśród nas"
Mógłbyś przybliżyć proces, bo wydaje mi się on jednoznaczny z kasacją osobowości.
bakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2007-07-29, 18:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bakal »

,,wampira, który po swej fizycznej śmierci siłą woli powstrzymał proces Drugiej Śmierci"?
Czym jest DRUGA ŚMIERĆ ???
Czy tylko mi wydaje się że twoim zdaniem WAMPIR to istota która może kontrolować grupową projekcje?
I jest w stanie opanować swój instynkt...?
Co oznacza astralny ATAK?
____________________________________________________________________

Poza tymi drobnymi szczegółami artykuł jest ŚWIETNY .... widze że chciało ci się szukać :)
Myślę że zwrócisz uwagę na ten post, i objaśnisz mi to co napisałeś :D
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Co Wy tu w ogóle pie*dolicie, towarzysze? XDD
Takiego bullshitu dawno nie widziałam xD
bakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2007-07-29, 18:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bakal »

hahaha próbuję się tego dowiedzieć ... a ten post jest bardzo nie na miejscu.
Bo myślałem że uzyskam odpowiedz :(
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „NAPISZ ARTYKUŁ”