Czego aktualnie słuchacie?

Co czytamy, czego słuchamy i co oglądamy najchętniej
Awatar użytkownika
kaszunia1
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 137
Rejestracja: 2009-12-30, 23:57
Lokalizacja: janowiec wlkp.
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: kaszunia1 »

kto obraża Sabaton~!! (zart) nie zgodzę się, a wczytałeś w ogóle w te teksty ? poczytałeś tematykę piosenek? Jeśli nie to zrób to i dopiero wtedy się wypowiadaj... Nie zaprzeczam, że muzyka jest banalna, ale Darnok, posłuchaj mnie... naa początku miałam podobne podejście jak ty..

Darnok a na czym konkretnie grasz?

Iron maiden- Can I play with madness- też się nie zgodzę z twoim stwierdzeniem - Czy według ciebie heavy metal to jest tylko piosenka typu: ŁŁAAAAAA ZAJEB.... MI PSAAA, PIES MIAŁ DUŻE OCZY ŁAAAA? Czy może być atrakcyjna melodycznie?

Polecam utwory dream theater
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Spooky Fox »

kaszunia1 pisze:kto obraża Sabaton~!! (zart) nie zgodzę się, a wczytałeś w ogóle w te teksty ? poczytałeś tematykę piosenek? Jeśli nie to zrób to i dopiero wtedy się wypowiadaj... Nie zaprzeczam, że muzyka jest banalna, ale Darnok, posłuchaj mnie... naa początku miałam podobne podejście jak ty..
Jeśli mogę, to ja też chcę zabrać głos. Jeśli chodzi o teledysk do Uprising, to racja - mam na twarzy tak ogromnego banana, że zahaczam nim o meble. Jeśli chodzi o teksty, to z jednej strony miło, że ktoś pamięta i miło, że dzięki nim inni pamiętają.

Ale z drugiej strony, to tak jak bicie żywym kotem o ścianę. Co z tego, że fajne zajęcie, skoro bez sensu? No bo Ci, co słuchają Batona, to przeważnie pamiętają o rzeczach, o których batony śpiewają. A Ci, co nie pamiętają, słuchają zazwyczaj Pelsona, Molesty i Firmy i są JP na 99%. Więc w dupie mają pamięć i Batonów.

Więc ogólnie rzecz biorąc - każda muzyka jest robiona dla pieniędzy. Jedne mniej, inne więcej. Sabaton jest tym zespołem, który gra TYLKO dla kasiorki. Fakt, wpada w ucho, ale wystarczy, że przesłuchasz jeden kawałek i już wiesz jak brzmią wszystkie inne. Nic nowego.

kaszunia1 pisze:Iron maiden- Can I play with madness- też się nie zgodzę z twoim stwierdzeniem - Czy według ciebie heavy metal to jest tylko piosenka typu: ŁŁAAAAAA ZAJEB.... MI PSAAA, PIES MIAŁ DUŻE OCZY ŁAAAA? Czy może być atrakcyjna melodycznie?
Jest zasadnicza różnica między growlem czy metalcorem czy jakoś tak, a heavy metalem czy hardrockiem. Bo growl to właśnie to, co napisałaś. Rzyganie do mikrofonu. Śpiewanie o dupie Maryny i złożeniu ofiary z dziewicy i baranka na zakrwawionym ołtarzu ciemnego pana. Jeśli o to chodzi, to tylko "As I Lay Dying" jest ciekawinką w moim mniemaniu. Ale ja się nie znam :) dla zaspokojenia ciekawości:



A co do tematu - to tego właśnie teraz słucham - As I Lay Dying - Nothing Left
Awatar użytkownika
kaszunia1
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 137
Rejestracja: 2009-12-30, 23:57
Lokalizacja: janowiec wlkp.
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: kaszunia1 »

Ciekawe podejście do sprawy ...

No i znów masz kolejnego plusa u mnie ;p

A jesli chodzi o temat to aktualnie słucham dźwięku palonego drewna w kominku...

nic dodać nic ująć... kominek+lampka wina+ wymiana zdań na paranormalium.pl bądź zamiennie wtulenie się w ramiona (w moim wypadku męskie) i można zaliczyć że wieczór jest udany;p
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Darnok »

Czy według ciebie heavy metal to jest tylko piosenka typu: ŁŁAAAAAA ZAJEB.... MI PSAAA, PIES MIAŁ DUŻE OCZY ŁAAAA? Czy może być atrakcyjna melodycznie?
Może to być melodia, ale Heavy Metal ma swoje określone ramy. To co zrobili, to było POP.
kto obraża Sabaton~!! (zart) nie zgodzę się, a wczytałeś w ogóle w te teksty ? poczytałeś tematykę piosenek?
No czytałem tematykę piosenek. Głównie skupiłem się na tych "polskich" (jak najlepiej zrobić kasę w Polsce? zarobić na patriotyzmie!).
Słuchając tych piosenek czuję się jakbym książkę historyczną słuchał a nie kapeli heavymetalowej. Zresztą w ogóle mi się nie podobali- za sterylne te riffy mają.
Darnok a na czym konkretnie grasz?
Gitara- wcześniej napisałem jaka. Chyba strata chcieli podrobić.
Awatar użytkownika
kaszunia1
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 137
Rejestracja: 2009-12-30, 23:57
Lokalizacja: janowiec wlkp.
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: kaszunia1 »

Darnok no witam w klubie- tez mam chinską podóbkę strata, a masz zapędy na zmianę? jak tak to w jakim kierunku byś uderzył?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Darnok »

No ja nie mam zbyt wielkiego wyboru jako osoba leworęczna. Kupię sobie Corta X2 pewnie leworęcznego, bo układ 2xHB mi pasuje. Jak kasa wpadnie to może Ibanez RG370DXL.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Spooky Fox »

kaszunia1 pisze:Ciekawe podejście do sprawy...
Jak zawsze...

A co do tego czytania tekstów. Nie chwaląc się, ale czytać nie potrzebuje. Ich angielski jest na tyle przejrzysty, że znając ten język, wychwyci się 95% tekstu samemu. I tak jak Darnok napisał - jakby się słuchało encyklopedii IIWŚ a nie rockowego banda.

Popik...i dobrze. Jak znaleźli niszę, w której mogą zarobić, to ogromny plus dla nich, że potrafili ją zapełnić, wykorzystać i czerpać z niej kasiorkę.
Darnok pisze:No ja nie mam zbyt wielkiego wyboru jako osoba leworęczna. Kupię sobie Corta X2 pewnie leworęcznego, bo układ 2xHB mi pasuje. Jak kasa wpadnie to może Ibanez RG370DXL.
No właśnie mam ten sam problem. Wiele, bardzo wiele razy próbowałem uczyć się na własną rękę, ale wszyscy znajomi, którzy mają gitary są praworęczni. Ja - jako ta mądrzejsza mniejszość - mam problem z gitarą.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Darnok »

jako ta mądrzejsza mniejszość - mam problem z gitarą.
No to kupujesz akustyka, przerzucasz struny i wsio ;]
Z elektrykami jest gorzej bo te wcięcia do ostatnich progów przeszkadzają, ale do nauki nie robi to żadnej różnicy.te 17 czy 18 progów starczy ci do 95% piosenek.
Awatar użytkownika
kaszunia1
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 137
Rejestracja: 2009-12-30, 23:57
Lokalizacja: janowiec wlkp.
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: kaszunia1 »

ale powiem wam chłopaki, że ja - pierwszorzędny mańkut mam gitarke dla praworęcznych i za nic w swiecie nie zamieniła bym jej na leworęczną... pochwalę się, że sama uczyłam się od podstaw i juz tak zaraz 5 rok pyknie...

Darnok powiem ci, że też się czaiłam na corta x2, bo to są jedne z najlepszych wioseł w tym przedziale cenowym... polecam też fender squer stratocaster sa amerykańskie i japońskie, ale amerykaniec to amerykaniec . tez ze stajni fendera ale bardzo wdzieczna i wieczna gitka... kuzynek ma humbrecki wymienił na mocniejsze i gitara ;p
Awatar użytkownika
kaszunia1
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 137
Rejestracja: 2009-12-30, 23:57
Lokalizacja: janowiec wlkp.
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: kaszunia1 »

nihgtwish- amaranth
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Dagmara »

Edyta Górniak- ''Teraz Tu''
Ogólnie to nie bardzo ją lubię, ale ta piosenka zdecydowanie wpadła mi w ucho ;]
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Veritas »

Frontside - Herezja Doskonała :twisted:
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Dagmara »




Taka muzyka to coś wspaniałego :)
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Chantelle »

Rzeczywiscie piekne Dagmara.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: ifar15 »

Ja ogólnie lubię metal ale ostatnio preferuję epicki metal :D polecam ten kawałek jak i inne kawałki zespołu Equilibrium. Prawdziwym hitem w ich wykonaniu jest "Mana" ale to już sami sobie znajdźcie :P
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Dagmara »

Chantelle ja kocham taką muzykę praktycznie od dziecka, bez względu jak masz zły humor słuchając czegoś takiego wszelkie zmartwienia odchodzą daleko, zdecydowanie coś magicznego jest w tego tupu muzyce, szczególnie Sakura mi się bardzo podoba ;]
Awatar użytkownika
Cydonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-05-02, 18:02
Lokalizacja: Toruń
Komentarze: 2

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Cydonia »

Linkin park - Blackout
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Post autor: Spooky Fox »

Kosiarz pisze:Sorry, ale po przeczytaniu tego tekstu rozwaliło mnie po całości.
Szkoda, że tak szybko się pozbierałeś, żeby znowu zaśmiecać forum. To po pierwsze. A po drugie, jeszcze jeden Twój post z cytowaniem CAŁEGO POSTU, to wylatujesz stąd w podskokach.

Kosiarz pisze:Wiele lat siedzę w strefie undergroundowego death metalu, żeby o tym nie wiedzieć.
Kolejny pożalsięboże ultra znawca, gdzie to on nie siedział i co nie robił.

A pfff...

Kosiarz pisze:Twoje zdanie, drogi Spooky Fox, jest wyrazem tego, że ni mniej ni wiećej nie wiesz, że na świecie są jeszcze zespoły, które totalnie gardzą komercją i jakąkolwiek formą zarobkowania z tworzenia muzyki.
Bzdura. WSZYSTKIE albumy są robione dla kasy. Inne dla mniejszej, inne dla większej. Ale każda muzyka, każdy album, każdy zespół, nastawiony jest na kasę.

A jeśli Ty siedzisz w undergroundzie, to wybacz szczerość - jesteście po prostu za bardzo do dupy, żeby się wybić i zarobić na tym kasę. Ziomal ma kapelkę. Grają w pewnym znanym w Gdyni klubie "Ucho", najczęściej na supporcie. Nie mogli się wydostać z undergroundu, bo byli dupni jak Marta Wiśniówa, ale zmienili druma i basa i w chwili obecnej są na najlepszej drodze do kariery. Więc nie pitol głodnych kawałków. Jeśli jesteście do dupy, to nic Wam nie pomoże i w undergroundzie będziecie siedzieć do...uhuhu i jeszcze troszkę.

A jeśli to WY CHCECIE siedzieć w tym undergroundzie to końca, to wybacz, ale coś z Wami nie tak. Zwłaszcza, że jeśli rzeczywiście macie talent, to z własnej głupoty go marnujecie.
Kosiarz pisze:Nie będę tu wymieniał setek zespołów, które albumy (F-L, EP, demosy) wydają w podrzędnych wytwórniach lub też przy pomocy domowego sprzętu, a stanowią absolutnie światową czołówkę danego gatunku muzyki.
Nom. I są dostępne w sprzedaży za jedyne 25-45 złotych. :one:
Kosiarz pisze:Znam osobiście kilka takich zespołów i ludzi, którzy je tworzyli.
A ja znam Piaska i mam Paszport Polsatu.


Kosiarz pisze:Drugą poruszoną przez Ciebie sprawą jest zagadnienie, które jest absolutnie beznadziejne w swej formie i pokazuje, jak bardzo stereotypowo podchodzą ludzie do tematu muzyki extremalnej. Jako fan Death Metalu nie mogę zareagować na to, że napisałeś, iż ta muzyka to "rzyganie do mikrofonu i składaniu ofiary z dziewicy". jest to przejaw zarąbiście stereotypowego myślenia przez pryzmat kilku zespołów, które może kiedyś Ci się tam gdzieś nawinęły.
Za chudy w uszach na forum jesteś, żeby zauważyć, że ta cząstka postu była w formie wyśmiania takich stereotypów. Ale spoko, dorośniesz, urosną Ci wąsy, posiedzisz na forum parę miesięcy, to MOŻE zauważysz ton postów, w którym piszę od zawsze.


Dalej nie mam zamiaru Ci tłumaczyć co miałem na myśli pisząc to i tamto. Jesteś znawca ekspert superultradoopaflaj od death metalu i innych rzygań do mikrofonu, to dobrze. Ale nie karm Nas tą niby wiedzą. Jak będziemy chcieli coś wiedzieć, to się zapytamy.



A żeby nie było:



Bob Marley RULEZ :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Książki, muzyka i filmy”