PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Darnok »

"Państwo" (za wyjątkiem niektórych krajów, np. Szwajcarii) to grupka wpływowych ludzi na usługach wielkich korporacji i tych, którzy mają kasę. Co jakiś czas organizuje igrzyska pt. "wybory", by dać swoim poddanym iluzję "wolności" i "demokracji".
No i do tej iluzji należą też dotacje- chociażby na naukę. I nie obchodzi mnie zasada działania państwa, a dotacje na naukę, więc nie zmieniaj tematu.
Państwo "sponsoruje" to, co wie że nie obróci się przeciwko utrwalonej władzy polityków, wojskowych, Banku Światowego, wielkich korporacji i Watykanu.
Nie wiem, od której bzdury zacząć, to może od końca.
Po pierwsze, władza nie jest utrwalona dopóki mamy wybory- musisz uwierzyć, ale to głupi ludzie wybierają ciągle tych samych partaczy. Watykan przez naukę musiał się nieźle napocić, więc nie widzę ich w Twojej liście pierwszych lepszych instytucji, na które zrzucasz brak wiedzy o otaczającym Cię świecie. Wojsko jest przeważnie 20 lat do przodu jeżeli chodzi o technologie. Z czasem jednak musi to ujawnić (bo po co im super samolot, jak go nie użyją?), potem będą musieli się podzielić (jak z GPS), albo ktoś im to odgapi (Chiny i Rosja).
Pozostaje tylko pytanie, co to dla Ciebie "twardy dowód". Dowody są już wokół nas od dawna, tylko problem w tym, że większość ludzi nie potrafi ich ujrzeć, bo nie mieszczą się w ich SYSTEMIE RZECZYWISTOŚCI.
System rzeczywistości systemem, ale chyba wszyscy mamy takie same oczy, co?
Wiesz, że gdy Kolumb przypłynął do Ameryki, Indianie kompletnie nie widzieli statków na morzu, ponieważ to nie mieściło się w ich umysłach. Było to coś całkowicie nowego i nie mieszczącego się w ich systemie rzeczywistości.
To co widzieli? większej bzdury nie słyszałem. Że niby były niewidoczne? a może pomylili je ze słoniami? też mieli łódki- widzieli wielkie łodzie, na których przybyli bogowie (bo tak ich sobie wyobrażali). Jak więc widzisz, to właśnie łatwowierność ich zgubiła. Cieszę się, że przytoczyłeś ten przykład bo pokazuję obłudę Raelianów i innych sekt oraz religii.
Ile było już zdjęć UFO?
A ile było wyraźnych i bez stwierdzeń, że są falsyfikatami?
Ile tysięcy osób spotkało się z nimi?
Ile osób to udowodniło?
Ile rzeczowych dowodów nagromadził np. Billy Meier,
Ile udowodniono mu fałszywek?
a jednak znaleziono sposoby na podważenie tychże dowodów.
Nawet Ci powiem, jak je podważono- wzięto do ręki i jak się okazało, że to dwa zlepione garnki, to odrzucono. Nikt nie doszukiwał się tam na siłę fałszywek- one po prostu nimi były.
Niezarejestrowany

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Niezarejestrowany »

Raelianin, nie myśl, że my odrzucamy takie "dowody" na istnienie kosmitów dlatego, że jesteśmy ignorantami i nie chcemy przyjąć takiej możliwości. Myślę, że każdy z nas jest zafascynowany taką perspektywą i gdyby pojawił się prawdziwy dowód na istnienie kosmitów to i ja i Darnok pierwsi krzyknęlibyśmy "Hurra!" i poszli wyjąć odświętny garnitur z szafy na powitanie gości :)

Nie można, raelianinie iść przez życie z postawą "I want to believe" bo może doprowadzić to do tragedii. Zawsze trzeba wątpić i zadawać pytania, gdyby wszyscy ludzie to robili takie rzeczy jak wyprawy krzyżowe, czy Holocaust nigdy by się nie wydarzyły.
raelianin

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: raelianin »

Darnok pisze: System rzeczywistości systemem, ale chyba wszyscy mamy takie same oczy, co?
Dawno nie czytałem podobnie bzdurnego twierdzenia.

Polecam obejrzeć film "Co my tak na prawdę wiemy?" (ang: What the bleep do we know?)

http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 5A868FD15B

po obejrzeniu tego filmu proszę jeszcze raz zastanowić się nad cytowanym zdaniem :D

Pozdrawiam
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Darnok »

Polecam obejrzeć film "Co my tak na prawdę wiemy?" (ang: What the bleep do we know?)
A, oglądałem- stworzony bodajże przez kreacjonistę lub scjentologa- wygrał w konkursie NASA na najbzdurniejszy pseudonaukowy film. Potem NASA wyjaśniła, że takiej listy nie zrobiła, ale film przez krytyków i naukowców pojechany został ostro. Chyba właśnie zamieszanie było przez to, że byli to naukowcy NASA, ale prywatnie sobie taki ranking robili. I owszem, kilka rzeczy jest tu wytłumaczonych, ale wiele rzeczy nie ma merytorycznej wartości
po obejrzeniu tego filmu proszę jeszcze raz zastanowić się nad cytowanym zdaniem
Oglądałem, zastanowiłem się, pośmiałem i napisałem.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Arek »

Raelianin.
Zapytam że pozwolisz: jak długo już się interesujesz ową grupą raelianów?, i czy należysz do nich?, albo chcesz należeć?
ScoobyDoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-25, 14:38

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: ScoobyDoo »

Arek pisze:Raelianin.
Zapytam że pozwolisz: jak długo już się interesujesz ową grupą raelianów?, i czy należysz do nich?, albo chcesz należeć?
Jak wspominałem, wiem kto to Raelianin. Faktycznie należy do raelian, to Przewodnik na Polskę.

-- 2011-09-01, 13:08 --

Może wrzucę parę średniowiecznych obrazów religijnych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niezarejestrowany

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Niezarejestrowany »

ScoobyDoo, nie ściemniaj - jesteś tą samą osobą co ukrywa się pod pseudonimem Raelianin. Piszecie tą samą poprawną polszczyzną (co wcale nie jest takie powszechne) i mimo, że się "znacie" to ani razu nie zwróciliście się do siebie w dyskusji. Całkiem przypadkiem oboje posiadacie dużą wiedzę o raelianach i udzielacie się TYLKO w tym jednym temacie. Skończ więc tą szopkę i trzymaj się jednego nicka, bo tylko się ośmieszasz.

Zastanawiam się również czy nie ma jakiegoś przepisu na forum zabraniającego zakładania kilku kont przez jedną osobę, ale to już pytanie do moderatora.
ScoobyDoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-25, 14:38

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: ScoobyDoo »

stribog pisze:ScoobyDoo, nie ściemniaj - jesteś tą samą osobą co ukrywa się pod pseudonimem Raelianin.
Nie jesteśmy tą samą osobą. Raelianin ma na imię Jacek, ja Rafał. Mieszkamy innych miastach, różnimy się wiekiem. Znamy się głównie z Internetu, spotkaliśmy się dwa razy - na zjeździe w Warszawie (zawsze pierwszy weekend kwietnia, 1 kwietnia to święto stworzenia człowieka) oraz na tegorocznych seminariach na Słowenii (Około 6 sierpnia - Raeliański Nowy Rok, rocznica wybuchy pierwszej bomby atomowej w Hiroshimie oraz poczęcia Raela. Seminaria wyglądają mniej więcej tak, filmik z zeszłego roku, spotkałem większość występujących na nim ludzi: )
stribog pisze:Piszecie tą samą poprawną polszczyzną (co wcale nie jest takie powszechne)
A jak mamy pisać? Myślisz, że od razu jakaś sekta żerująca na głupocie ludzkiej? Należą nawet naukowcy, oraz 1 z 10 głównych rabinów Izraela (w zasadzie Raelianizm to chyba byłby odłam Judaizmu).
stribog pisze:i mimo, że się "znacie" to ani razu nie zwróciliście się do siebie w dyskusji.
A o czym mamy ze sobą rozmawiać? Już się nagadaliśmy, a szczególnie na temat Raelianizmu to niewiele mamy sobie do powiedzenia. Zresztą w razie czego mamy ze sobą inny kontakt.
stribog pisze:Całkiem przypadkiem oboje posiadacie dużą wiedzę o raelianach i udzielacie się TYLKO w tym jednym temacie.
Całkiem przypadkiem to Jacek jest pierwszym Raelianinem w Polsce, to on tu wprowadzał Raelianizm. Więc co nieco chyba wie.
Ja obserwowałem Raelian chyba przez ostatnie trzy lata, więc też trochę się dowiedziałem, paru poznałem.
Do podobnych wniosków doszedłem z innej strony, bo ostatnio ukazywały się tłumaczenia starożytnych tekstów, m.in. dotyczących potopu oraz zniszczenia Sodomy i Gomory. Interesuję się techniką, nie duchowością i szukałem pomysłów na różne urządzenia. Potem się okazało, że Rael ma identyczne poglądy do moich.
Niezarejestrowany

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Niezarejestrowany »

No dobrze, ScoobyDoo. Czy zgadzasz się ze wszystkimi poglądami twórcy raelianizmu?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Darnok »

Co do tych obrazków, to widać, że jesteście obydwoje ignorantami i wolicie wygodnie rozwiązania typu UFO.
Proszę, wyciągnę Was ze średniowiecza umysłu:
http://sceptycznie.prv.pl/ufo_w_sztuce.html
Zastanawiam się również czy nie ma jakiegoś przepisu na forum zabraniającego zakładania kilku kont przez jedną osobę, ale to już pytanie do moderatora.
Jest, ale nie chce mi się sprawdzać IP- w dzisiejszych czasach jest masa sposobów, by i tak to ominąć, no a kolega robi niezłą reklamę sekcie.
filmik z zeszłego roku, spotkałem większość występujących na nim ludzi: )
Czyli UFO to przykrywka dla orgii? :)
Całkiem przypadkiem to Jacek jest pierwszym Raelianinem w Polsce, to on tu wprowadzał Raelianizm. Więc co nieco chyba wie.
Trzeba mu pogratulować- patrząc na pierwszy post, to sam bym do tego nie doszedł.
ScoobyDoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-25, 14:38

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: ScoobyDoo »

stribog pisze:No dobrze, ScoobyDoo. Czy zgadzasz się ze wszystkimi poglądami twórcy raelianizmu?
Jak dotąd nie znalazłem niczego, z czym bym się nie zgadzał, ale może coś przeoczyłem...
Darnok pisze:Co do tych obrazków, to widać, że jesteście obydwoje ignorantami i wolicie wygodnie rozwiązania typu UFO.
Nie obydwaj. Ja mówię od siebie, Raelianin (Jacek) w imieniu Ruchu Raeliańskiego. Są różnice, gdyż Raelianie powołują się albo na dawne teksty, albo na twierdzenia naukowców, nigdy nie czerpią ze źródeł pozanaukowych.
Darnok pisze: Proszę, wyciągnę Was ze średniowiecza umysłu:
http://sceptycznie.prv.pl/ufo_w_sztuce.html
Dobrze, że przynajmniej tam nie ma o gazach bagiennych albo Wenus :?
Przecież te obrazy były znane, więc jakoś musiano je sobie tłumaczyć do tej pory. Biblia też była znana i jakąś ją sobie tłumaczono.
Znam też takie:
Obrazek
Chyba w tej kwestii nie dojdziemy do porozumienia. Dla prymitywnych ludzi coś niezrozumiałego zawsze jest uważane za nadprzyrodzone. Opisywano i malowano korzystając z pojęć ówcześnie znanych.
Z tego samego powodu wszelkie obserwacje UFO wielu ludzi uważa "zjawiska paranormalne", bo nie mogą zrozumieć o co chodzi w takich pojazdach. W 19 wieku w okolicach Petersburga rower był uważany za paranormalny - dwa koła, brak konia, a jedzie i się nie przewraca. Ktoś sprawił sobie rower i wyjechał na przejażdżkę, wieśniacy uciekali i wrzeszczeli, że Antychryst przybył.
Co do pojazdów UFO. Z tego co się domyśliłem, kształt wynika z zastosowania pól elektromagnetycznych do napędu. Teraz trzeba znaleźć sposób wykorzystania takich pól. Najprostsze to zniekształcanie atomów w polu magnetycznym, a konkretnie orbit elektronowych. Atom to wirująca masa, więc jego zniekształcenie sprawi, iż powstanie niewyważona siła. To jak niewyważone koło w samochodzie, ale to niewyważenie nie lata po obwodzie, lecz jest skierowane w jedną stronę. Powstanie siła, napędzająca statek.
Drugi sposób zapewne kryje się w prawach Maxwella. Pola elektromagnetyczne mogą zniekształcać przestrzeń wokoło. Czyli coś podobnego do pomysłów dzisiejszych naukowców, ale to zniekształcanie nie jest spowodowane grawitacją (masą), lecz polami elektromagnetycznymi.
Darnok pisze:
filmik z zeszłego roku, spotkałem większość występujących na nim ludzi: )
Czyli UFO to przykrywka dla orgii? :)
A gdzie tam widziałeś orgię? Ja byłem na miejscu i jakoś orgii nie widziałem :(
Że ktoś bez kompletnego ubrania to wcale nie znaczy, iż do czegoś musiało dojść.
Ten brak ubrań wynika z wierzenia, że ludzie zostali stworzeni nadzy, więc okrywanie ciała jest obrazą dla Stwórców i ich dzieła. Więc w nagości nie ma nic złego, to coś zupełnie naturalnego (z medycznego punktu widzenia to właściwie tak jest, obowiązek ubierania się wynika z poczucia winy zaszczepionego w kulturze przez księży).
Oczywiście nie było żadnego nakazu chodzenia nago. Kto chciał, był nagi, kto nie chciał to nie był, ubrania też były zupełnie dowolne.
Poproszono nas tylko, by nie chodzić bez ubrań w recepcji hotelu, bo inni wczasowicze mogą tego nie zrozumieć 8)
Przykład ubrań z Festiwalu w Cannes z tego roku:
Albo GoTopless - parady w celu wywalczenia prawa nienoszenia stanika: http://www.gotopless.org
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Darnok »

Chyba w tej kwestii nie dojdziemy do porozumienia. Dla prymitywnych ludzi coś niezrozumiałego zawsze jest uważane za nadprzyrodzone.
Nom, ale dobrze znanych motywów malarskich nie musicie w to mieszać.
Opisywano i malowano korzystając z pojęć ówcześnie znanych.
To był motyw malarski- ktoś tak to sobie wyobraził, reszta potem tak malowała.
bo nie mogą zrozumieć o co chodzi w takich pojazdach. W 19 wieku w okolicach Petersburga rower był uważany za paranormalny - dwa koła, brak konia, a jedzie i się nie przewraca
Na pewno nie za paranormalny, a raczej dziwny.
Wydaje mi się, że mimo, iż masz czarno na białym, że nie są to kosmici na obrazach, to wciąż nie potrafisz przyjąć do wiadomości faktu, bo jakiś ktoś, kto się uważa za kosmitę Powiedział Ci inaczej- i kto tutaj ma "zamknięty" umysł?
Ten brak ubrań wynika z wierzenia, że ludzie zostali stworzeni nadzy, więc okrywanie ciała jest obrazą dla Stwórców i ich dzieła.
Wierzycie, że stworzyli Was kosmici za pomocą technologii, ale noszenie ubrań by ich urażało? a nie uraża ich, że poskromiłeś atomy tak, by przesyłały Twoje posty o przerabianiu motywów malarskich na kosmiczne mambo dżambo?
z medycznego punktu widzenia to właściwie tak jest, obowiązek ubierania się wynika z poczucia winy zaszczepionego w kulturze przez księży
I powiedzieli Ci to kosmici, czy sam wpadłeś na tak "genialny" pomysł? bo mógłbym zacząć wymieniać cywilizacje starsze od greckich, a nawet homo, ale nie sapiens, tylko chciałbym znać źródło wiedzy. Wydaje mi się, że strzelasz na oślep jakimiś kosmitami na obrazkach, paranormalnymi rowerami, bo a nuż mnie zagniesz i znajdziesz w tym potwierdzenie swoich wartości, które opierają się na kłamstwie.
Co do pojazdów UFO. Z tego co się domyśliłem, kształt wynika z zastosowania pól elektromagnetycznych do napędu. Teraz trzeba znaleźć sposób wykorzystania takich pól. Najprostsze to zniekształcanie atomów w polu magnetycznym, a konkretnie orbit elektronowych. Atom to wirująca masa, więc jego zniekształcenie sprawi, iż powstanie niewyważona siła. To jak niewyważone koło w samochodzie, ale to niewyważenie nie lata po obwodzie, lecz jest skierowane w jedną stronę. Powstanie siła, napędzająca statek.
Jedno pytanie, bo nawet nie chce mi się tego tłumaczyć- jesteś fizykiem?

Powiem Ci, że gadasz tak samo, jak "guru" haare krishna, tylko, że on był nawróconym fizykiem ponoć, więc nie mieszał w to nauki bo wiedział, że nic tam nie znajdzie. Tylko ich przewaga taka, że opierali się na boskim pochodzeniu człowieka, a Wy na kosmicznym i o ile oni mogli sobie do tego robić takie teorie z sufitu, to Wy niestety nie możecie sobie na to pozwolić. No ale niestety pozwalacie, więc ciężko uważać Was za ludzi poważnych.
Niezarejestrowany

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Niezarejestrowany »

Niestety ScoobyDoo, te obrazy nie są dowodem niczego i nie mówię tego tylko jako licencjonowany krytyk sztuki :) Jeśli ludzie w tamtych czasach naprawdę widywali UFO i komunikowali się z kosmitami to powstałoby o tym mnóstwo pieśni, zapisów historycznych itd. Nie mamy NICZEGO gdzie pisze czarno na białym o istotach w latających pojazdach. Ludzie nie byli aż tacy głupi żeby nie zauważyć różnicy pomiędzy chmurą a przedmiotem w stałym stanie skupienia.

A pytałem ciebie czy wyznajesz poglądy raeliańskie, bo muszę przyznać, że poza kosmicznym mambo-dżambo to mimo wszystko najinteligentniejsza sekta o jakiej czytałem. Tak jakbyś nie wiedział, to jako raelianin popierasz, a wręcz promujesz wszelką różnorodność w tym inne orientacje seksualne; promujesz masturbację oraz popierasz klonowanie człowieka. Chcę się tylko upewnić czy jesteś prawdziwym raelianinem czy tylko podnieciłeś się na słowo KOSMICI.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Arek »

Ok Scobydoo, to zapytam Ciebie o to samo
Zapytam że pozwolisz: jak długo już się interesujesz ową grupą raelianów?, i czy należysz do nich?, albo chcesz należeć?
ScoobyDoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-25, 14:38

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: ScoobyDoo »

Darnok pisze: To był motyw malarski- ktoś tak to sobie wyobraził, reszta potem tak malowała.
Wyobraził, albo zobaczył, albo inni zobaczyli i opowiadali.
Faktem jest, że od czasów starożytnych na całym świecie malowano i opisywano maszyny latające oraz podróżujących nimi ludzi lub bogów.
Choćby ten Jezus na obłoku. Skoro podobno jest bogiem i ma nadprzyrodzone moce, to po jakie licho mu pojazd przypominający obłok? Ot tak lewitować sobie sam z siebie jak Superman nie potrafi?
Załogowe obłoki lub ogniste rydwany są opisywane w Biblii oraz Koranie (mogę przytoczyć sporo przykładów, sam je tam znalazłem). To na obłoku przybywał Bóg i aniołowie, na obłoku ma przybyć ponownie Jezus.
Dziś wiadomo, że zwykły obłok to tylko para wodna, podróżowanie nim jest bez sensu, nawet dla posiadacza nadprzyrodzonych mocy. Więc albo to wymysły zabobonnych i ciemnych ludzi, albo opisy autentycznych wydarzeń, jakiś pojazdów przypominających obłoki lub otaczających się parą wodną (czyli efektem ubocznym działania napędu byłoby ochładzanie lub odrzucanie cząsteczek powietrza z otaczającej przestrzeni, co powoduje skraplanie się pary wodnej i powstawanie mgły).
Darnok pisze:Na pewno nie za paranormalny, a raczej dziwny.
Dziwny zależy dla kogo. Stulecie temu koncepcja samochodu czy samolotu też wydawała się dziwna.
Darnok pisze:Wydaje mi się, że mimo, iż masz czarno na białym, że nie są to kosmici na obrazach, to wciąż nie potrafisz przyjąć do wiadomości faktu, bo jakiś ktoś, kto się uważa za kosmitę Powiedział Ci inaczej- i kto tutaj ma "zamknięty" umysł?
To są kosmici i nikt mi nie musiał tego mówić. Może mylić ich podobieństwo do ludzi, w powszechnym wyobrażeniu opartym na koncepcji ewolucji kosmita to jakiś dziwny stwór, a nie rasa ludzka. Na tych obrazach mamy:
1-ludzi, posiadających ludzkie ciało (choć nieśmiertelne),
2-pochodzących "z innego świata",
3-dysponujących wiedzą i możliwościami przewyższającymi ówczesną epokę, a nawet dzisiejszą.
Wniosek jest oczywisty - kimkolwiek są, mamy do czynienia z jakąś cywilizacją, nie pochodzącą z Ziemi. Jak nie z Ziemi, to skąd? W średniowieczu i wcześniej Ziemia leżała w centrum małego Wszechświata, otoczonego sferami. Na najwyższej znajdował się ich dom. Teraz już wiadomo, że nie ma żadnych kryształowych sfer, a w kierunku nieba mamy gwiazdy i planety.
Byty "nadprzyrodzone" jako takie z zasady nie mogą istnieć. Gdyby istniały, musiałyby być z czegoś zbudowane, a ich rzekome "moce" wynikać z jakiś praw przyrody. Te prawa przyrody ludzie mogą poznać i wykorzystać w swoich urządzeniach, więc i sami ludzie staliby się tacy sami jak owe byty nadprzyrodzone. Kiedyś pioruny uważano za nadprzyrodzone, jeszcze w XVII wieku próbowano rozpędzać burze przy pomocy mszy świętej. Teraz piorun nie stanowi tajemnicy, a elektryczność jest powszechnie wykorzystywana.
Darnok pisze:Wierzycie, że stworzyli Was kosmici za pomocą technologii, ale noszenie ubrań by ich urażało?
A co jest złego w nienoszeniu ubrania? Raelianizm likwiduje właśnie takie niepotrzebne kulturowe fobie i uprzedzenia.
Szczelne zasłanianie ciała wynika z posiadania kompleksów, a to świadczy o wewnętrznym problemie braku samoakceptacji. Ktoś kto sam siebie nie akceptuje, będzie miał jeszcze większy problem z akceptacją innych, co prowadzi do konfliktów w społeczeństwie. Jakoś inne ludy nie miały kompleksów, więc to księża przyczynili się do ich powstania (typowe kościelne kazanie: "jesteście źli, grzeszni, obarczeni winą grzechu pierworodnego, ciało jest złe bo liczy się tylko nadprzyrodzona dusza, tatuaże są złe, gra w Pokemony jest zła, oglądanie Gwiezdnych Wojen jest złe, seksualność jest zła, antykoncepcja jest zła, inne religie są złe, inne narody są złe, szatan wszędzie czyha, módlcie się i zapłaćcie za sakramenty które was oczyszczą").
Darnok pisze:I powiedzieli Ci to kosmici, czy sam wpadłeś na tak "genialny" pomysł? bo mógłbym zacząć wymieniać cywilizacje starsze od greckich, a nawet homo, ale nie sapiens, tylko chciałbym znać źródło wiedzy.
Grecy często chodzili również nago. Podczas olimpiad brak ubrania był wręcz obowiązkowy. Wiele plemion na całym świecie nie nosiło żadnych ubrań albo ubrania niekompletne. Uważasz, że Indianin lub Egipcjanin coś tam zdołał skutecznie ukryć pod opaską biodrową? We wspólnocie plemiennej kobieta z odsłoniętymi piersiami nie budzi żadnej ekscytacji czy zdziwienia, to dla nich nic niezwykłego (zresztą są fotki w licznych czasopismach typu "National Geographic"). Nie wiedzieliby, że coś w tym złego, gdyby nie dotarli tam chrześcijańscy misjonarze i im tego nie powiedzieli.
Wszyscy ludzie są ludźmi, jak wygląda ciało ludzkie nie jest dla nikogo tajemnicą, więc co tu i po co zasłaniać? Przecież mężczyźni wyglądają podobnie do siebie, kobiety podobnie do siebie, czasem może trafi się jakaś hermafrodyta wyglądająca zarazem jak mężczyzna i kobieta. Może niektórzy co prymitywniejsi się zbytnio ekscytują, ale to wynika tylko z tego, iż rzadko widują nagość. Gdyby nie była tabu, nikt by się tym nie ekscytował.
Darnok pisze:bo a nuż mnie zagniesz i znajdziesz w tym potwierdzenie swoich wartości, które opierają się na kłamstwie.
Sam z góry zakładasz, że to kłamstwo. Ja nie mam powodów tak przypuszczać, a długo grzebałem i sprawdzałem. Oczywiście obiektywnie nie mogę stwierdzić, że Rael po prostu sam sobie tego nie wymyślił, ale nic na to nie wskazuje, poszlaki wręcz świadczą wyłącznie na Jego korzyść.
Darnok pisze:Jedno pytanie, bo nawet nie chce mi się tego tłumaczyć- jesteś fizykiem?
Spróbuj wytłumaczyć, może znajdziesz błąd w tej koncepcji. A jestem kim jestem, wtłaczanie mnie do jakiejś szufladki nie wyjdzie. Z fizyki to przeczytałem w życiu parę podręczników i bardziej zaawansowanych książek dotyczących poszczególnych teorii. Lubię wymyślać różne urządzenia i rozgryzać zasadę działania już istniejących, przeglądanie literatury zajmuje mi kilka godzin dziennie, rzadko wyrabiam się przed pierwszą w nocy.
Darnok pisze:Tylko ich przewaga taka, że opierali się na boskim pochodzeniu człowieka, a Wy na kosmicznym i o ile oni mogli sobie do tego robić takie teorie z sufitu, to Wy niestety nie możecie sobie na to pozwolić. No ale niestety pozwalacie, więc ciężko uważać Was za ludzi poważnych.
A może sam nie dysponujesz pełną wiedzą? Przeglądając pobieżnie popularną literaturę naukową (do której zalicza się również wiedza na poziomie studiów, a nawet doktoratu) zauważysz, że wszystko jest logiczne i spójne. Nie dlatego, że takie naprawdę jest, tylko dlatego, że ta wiedza to wynik pewnego konsensusu, to najbardziej popularne w danej chwili teorie. Gdybyś zaczął wgryzać się w jakąkolwiek dziedzinę rychło okaże się, że istnieją rysy w tym wyidealizowanym obrazie, teoria bywa odległa od praktyki, a istnieje wiele rywalizujących między sobą teorii, z których każda ma argumenty i wady. W tych niuansach może orientują się prawdziwi pasjonaci, często z tytułami profesorskimi. To filtrowanie wiedzy jest bardzo silne. W zasadzie nauka przypomina religię - trzeba myśleć tak jak inni, mówić tak jak inni, to wtedy wszystko będzie dobrze i szybko się awansuje. Księża są przekonani o własnej racji, bo ograniczają się do oficjalnej literatury własnej religii. Podobnie jest z naukowcami.
stribog pisze:Niestety ScoobyDoo, te obrazy nie są dowodem niczego i nie mówię tego tylko jako licencjonowany krytyk sztuki Jeśli ludzie w tamtych czasach naprawdę widywali UFO i komunikowali się z kosmitami to powstałoby o tym mnóstwo pieśni, zapisów historycznych itd. Nie mamy NICZEGO gdzie pisze czarno na białym o istotach w latających pojazdach. Ludzie nie byli aż tacy głupi żeby nie zauważyć różnicy pomiędzy chmurą a przedmiotem w stałym stanie skupienia.
Gdyby zobaczyli UFO to jak by go opisali? Problem w tym, że nie posiadali ani technicznej wiedzy niezbędnej do minimum zrozumienia, ani odpowiedniego słownictwa technicznego. Mówili o obłokach, świecących w nocy, o ognistych rydwanach itp., bo po prostu nie mieli innych słów, coś tam fruwało w powietrzu i przenosiło ludzi oraz bogów. Ich słownictwo ograniczało się do kilkudziesięciu lub kilkuset słów opisujących przedmioty codziennego użytku i zwierzęta. O latających pojazdach jest mnóstwo legend i tekstów, ale są one niezrozumiałe. Czytałem przetłumaczone teksty indyjskie i to jest bełkot, bo zastosowane słowa albo odnosiły się do czegoś innego, albo były kompletnie nieprzetłumaczalne.
To jak z czarownicą w bajce, przygotowującą magiczną miksturę: "skrzydło nietoperza, kropla rosy, oko traszki...", śmieszny bełkot, gdyż nie było słownictwa chemicznego (powstało ono w XIX wieku) i te nazwy mogły oznaczać cokolwiek. Ta mikstura wygląda na jakieś lekarstwo ziołowe, ale wiele więcej powiedzieć nie można.[/quote]
stribog pisze:A pytałem ciebie czy wyznajesz poglądy raeliańskie, bo muszę przyznać, że poza kosmicznym mambo-dżambo to mimo wszystko najinteligentniejsza sekta o jakiej czytałem. Tak jakbyś nie wiedział, to jako raelianin popierasz, a wręcz promujesz wszelką różnorodność w tym inne orientacje seksualne; promujesz masturbację oraz popierasz klonowanie człowieka. Chcę się tylko upewnić czy jesteś prawdziwym raelianinem czy tylko podnieciłeś się na słowo KOSMICI.
Kosmici w Raelianizmie odgrywają niewielką rolę, to tylko interpretacja opisów zdarzeń, głównie w Biblii, Koranie i Księdze Mormona, a także w tekstach buddyjskich czy sumeryjskich oraz legendach z całego świata. Ktoś iny może się z tym zgodzić, ktoś nie, to nie ma znaczenia, chodzi o oswojenie ludzi z tą ideą, by w razie czego nie było szoku. I oswojenie ludzi z samym istnieniem Raelian, bo z tym są wszędzie kłopoty - ludzie niewiele wiedzą, naczytają się w Internecie głupot i się boją, przez co Raelianie są dyskryminowani (utrata pracy, rozwody itd.).
Ruch Raeliański jako taki w ogóle nie zajmują się badaniem zjawiska UFO (co trzeba pisze w książkach Raela, a że coś gdzieś tam fruwa i świeci albo buszuje w zbożu, to widocznie Elohim pokazują światu że istnieją). To przede wszystkim wiara w ludzki rozum i możliwości, możliwość osiągnięcia szczęścia w tym życiu a nie w zaświatach.
Co do orientacji seksualnych, to co ze sobą ludzie robią i z kim to ich prywatna sprawa, inni nie powinni się w to wtrącać i pouczać co należy, a czego nie. W seksualności nie ma niczego ani normalnego, ani nienormalnego, to kwestia indywidualna. Tu nie chodzi o promowanie jakiś zachowań, ale o nieprzejmowanie się nimi.
Co do klonowania. Też nic niezwykłego, jak ktoś się sklonuje to będzie miał młodszego bliźniaka i tyle. Człowiek jest po prostu człowiekiem. Wielu naukowców nie widzi niczego złego w klonowaniu, problemem są uprzedzenia społeczne do wszelkich eksperymentów genetycznych, bo dotychczas ludzie nie mieli z tym do czynienia i z powodu braku punktu odniesienia nie wiedzą, czy coś złego się nie stanie. Biotechnologia może przynieść ludzkości wiele dobrego, ale wszędzie jest blokowana.
Arek pisze:Zapytam że pozwolisz: jak długo już się interesujesz ową grupą raelianów?, i czy należysz do nich?, albo chcesz należeć?
Rael na ostatnich seminariach kazał nam mówić, że wstąpiliśmy do sekty i wyprano nam mózgi. Oraz, że mamy popełnić samobójstwo ze śmiechu, choć to może długo potrwać.
Co do przynależności, to zależy co przez to rozumieć. Bo to jak klub towarzyski, skupiający ludzi o podobnym światopoglądzie, nikt nie ma nad nikim władzy, nikt nie może czegoś nakazać (czasem może zakazać, gdyby było wbrew interesom całego ruchu, np. wszystkie książki są do pobrania tylko z jednego miejsca w sieci, aby nikt z zewnątrz się nie podszywał i nie psuł wizerunku, na YouTube oficjalne filmy też są tylko w jednym miejscu). Struktury służą celom organizacyjnym. Nie ma żadnych świątyń, cotygodniowych mszy, obowiązkowych obecności itp.
I tak, większość to sympatycy. Raelianie to ci, którzy się ochrzcili. To coś podobnego jak u Katolików, mógł się ochrzcić i więcej nikt go nie widział, nie musi mieć nic wspólnego ze strukturami religijnymi. Natomiast członkowie Ruchu to ci, co sami się do tego ruchu zapisali, tych jest znacznie mniej. Nie wiąże się to z jakimiś obowiązkami, ani też nikt nie wypłaca pensji, składki są dobrowolne ale jak ktoś się zapisał to wypadałoby mu coś tam czasem dorzucić do skarbonki (nigdzie nie ma żadnych wynagrodzeń za pracę na rzecz Ruchu Raeliańskiego, sam Rael utrzymuje się z dobrowolnych datków, przekazywanych oddzielnie jemu na seminariach, nie ma nic do pieniędzy Ruchu). Wstępuje się do Ruchu albo dla własnej satysfakcji, albo by uczestniczyć w organizowaniu różnych przedsięwzięć.
Kiedy już wyjaśniłem jak to od środka wygląda, to jestem członkiem Ruchu Raeliańskiego od 6 sierpnia tego roku. A zajrzałem tu z ciekawości, by zobaczyć jak sobie Jacek radzi. Raelian obserwowałem ze 3 lata.
Niezarejestrowany

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Niezarejestrowany »

Czyli jest tak jak podejrzewałem. Claude Vorilhon to cholernie inteligentny człowiek, który wykorzystuje fascynację niewykształconych ludzi kosmitami by przemycić do ich ciasnych umysłów idee humanistyczne. Piątka z plusem dla tego pana :D
ScoobyDoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-25, 14:38

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: ScoobyDoo »

stribog pisze:Czyli jest tak jak podejrzewałem. Claude Vorilhon to cholernie inteligentny człowiek, który wykorzystuje fascynację niewykształconych ludzi kosmitami by przemycić do ich ciasnych umysłów idee humanistyczne. Piątka z plusem dla tego pana :D
Od razu niewykształconych :lol:
Jeśli nie uznajemy jakiś "prawd" naukowych wcale nie oznacza, że ich nie znamy. Po prostu naukowiec nie zawsze ma rację, a często nie ma, tylko ma znajomości i wie co komu mówić, dlatego awansuje w hierarchii i reszta go słucha, taki kult osoby. Współczesna nauka przypomina sektę, gdzie można robić karierę wyłącznie powtarzając uznane "prawdy wiary", a ktoś wyżej w hierarchii ma rację z racji swojego stanowiska. Liczy się to, ile wyprodukuje makulatury, ale aby tą makulaturę ktoś chciał wydać, to musi w niej powtarzać utarte frazesy.

Jak znajdziesz prawdy naukowe przeczące Przesłaniu, to ja znajdę w nich błędy, które je obalają.
Teoria ewolucji? To co w takim razie robi młotek ze stali nierdzewnej i ze skamieniałym trzonkiem, uwięziony w skale pochodzącej rzekomo sprzed dziesiątek milionów lat?:
Obrazek
Dinozaury zapewne nie znały gwoździ.
Niezarejestrowany

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Niezarejestrowany »

Mnie też bardzo interesują przypadki takie jak ten (nawet wspominałem o tym młotku w dyskusji w innym temacie wczoraj) jednak z tego co się orientuję to ten młotek 'zaginął' w tajemniczych okolicznościach z muzeum gdy jakiś naukowiec chciał go zbadać. Póki co mamy zatem kilka tajemniczych zdjęć, ciekawych opowiadań, małe miasteczko, które zarobiło sobie trochę na turystach i tyle. Chciwość niestety jest matką większości takich 'tajemniczych artefaktów'. I nawet nie zaczynaj z gadką o wielkiej konspiracji naukowców tuszujących fakty. Prawdziwi naukowcy (w większości) kochają prawdę, gdyby było inaczej do dzisiaj żylibyśmy w jaskiniach. Taka konspiracja jest więc zwyczajnie niemożliwa.

Powstrzymam się od komentarza na temat ilorazu inteligencji człowieka, dla którego kilka sensacyjnych zdjęć przebija cały dotychczasowy dorobek naukowy. O, jednak się nie powstrzymałem.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: Darnok »

Spróbuj wytłumaczyć, może znajdziesz błąd w tej koncepcji. A jestem kim jestem, wtłaczanie mnie do jakiejś szufladki nie wyjdzie.
Nie szufladkuję, ale jak nie jesteś fizykiem, to zakładam, że nie wiesz, o jakich bzdurach piszesz.
Wyobraził, albo zobaczył, albo inni zobaczyli i opowiadali.
Faktem jest, że od czasów starożytnych na całym świecie malowano i opisywano maszyny latające oraz podróżujących nimi ludzi lub bogów.
Faktem jest, że homo sapiens dysponuje wyobraźnią i że potrafią stworzyć nawet najbardziej "dziwne" obrazy. Kosmici w starożytności to małe piwo przy tych wszystkich demonach.
Dziwny zależy dla kogo. Stulecie temu koncepcja samochodu czy samolotu też wydawała się dziwna.
Ale każdy po wyjaśnieniu działania wiedział, że to nie jest magia.
To są kosmici i nikt mi nie musiał tego mówić.
Bez komentarza.
Podczas olimpiad brak ubrania był wręcz obowiązkowy. Wiele plemion na całym świecie nie nosiło żadnych ubrań albo ubrania niekompletne.
A wcześniej (jeszcze przed cywilizacjami) była epoka lodowcowa i ludzie musieli chodzić ubrani. Potem ubranie wyznaczało też status społeczny. Nawet proste plemiona przeważnie się ubierają- może nie zakrywają wszystkiego, ale to forma ozdoby.
Raelianizm likwiduje właśnie takie niepotrzebne kulturowe fobie i uprzedzenia.
A jak komuś jest zimno?
może sam nie dysponujesz pełną wiedzą? Przeglądając pobieżnie popularną literaturę naukową (do której zalicza się również wiedza na poziomie studiów, a nawet doktoratu)
To i widzę, że kolega nawet nie studiował, jeżeli wiedza na tak zaawansowanych studiach to dla kolegi zwykłe uproszczenie.
Nie dlatego, że takie naprawdę jest, tylko dlatego, że ta wiedza to wynik pewnego konsensusu, to najbardziej popularne w danej chwili teorie.
Nauka to nie konkurs popularności, a dowodów. W tym momencie obowiązują teorie najlepiej opisujące wszechświat, ale zmieniają się, bo nauka staje się coraz bardziej zaawansowana.
Gdybyś zaczął wgryzać się w jakąkolwiek dziedzinę rychło okaże się, że istnieją rysy w tym wyidealizowanym obrazie, teoria bywa odległa od praktyki, a istnieje wiele rywalizujących między sobą teorii, z których każda ma argumenty i wady.
Widzę, że powtarzasz czyjeś słowa, nie masz zdania na ten temat i właściwie ktoś Ci wyprał mózg. Na ten temat pogadamy, jak otworzysz oczy, może pójdziesz na jakieś studia (genetyka? biologia, astrofizyka?) i zasięgniesz informacji z pierwszej ręki, a nie przemielonej przez propagandowe usta.
W tych niuansach może orientują się prawdziwi pasjonaci, często z tytułami profesorskimi.
W tych niuansach orientują się wszyscy aktywni naukowcy.
W zasadzie nauka przypomina religię - trzeba myśleć tak jak inni, mówić tak jak inni, to wtedy wszystko będzie dobrze i szybko się awansuje.
Tak, jak pisałem wcześniej- pożyj jeszcze trochę, może postudiuj, odłącz się od propagandy, sam zacznij myśleć. No a żeby odpowiedzieć- najwięcej kasy dostają ci, którzy coś odkrywają, a żeby coś odkrywać, to często trzeba myśleć nieszablonowo. Ale i tak nie przyjmiesz tej informacji do wiadomości- ktoś Ci zbudował już w głowie mur, który tylko Ty możesz wyłamać, by na nowo stać się wolnym człowiekiem.

Jedno pytanie- czy kosmici stworzyli wszelkie życie na ziemi? (inteligentny projekt)
ScoobyDoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-25, 14:38

Re: PRZYBYSZE Z KOSMOSU stworzyli ŻYCIE na ZIEMI !!

Post autor: ScoobyDoo »

Darnok pisze:Nie szufladkuję, ale jak nie jesteś fizykiem, to zakładam, że nie wiesz, o jakich bzdurach piszesz.
To wskaż tą bzdurę. To, że nie powtarzam jakiś podręcznikowych frazesów nie oznacza, iż ich nie znam, po prostu znam ale się z nimi nie zgadzam i mam ku temu powody.
Co do fizyki, typowe podręczniki zawierają bardzo prymitywne koncepcje materii i energii. Zapominają choćby o najważniejszym - zdecydowana większość Wszechświata to próżnia/przestrzeń. Ona nie jest pustką, posiada strukturę (wynik nakładania się fal stojących - kiedyś te fale zostaną odkryte i wykorzystane m.in. w urządzeniach do komunikacji na odległości międzygwiezdne), a nawet formę pamięci zdarzeń (jest wynikiem braku liniowego czasu i przestrzeni na tym poziomie), to próżnia generuje materię, materia jest jej integralną częścią.
Fizykowi się jeszcze wydaje, że materia to taka grudka z niczym nie połączona, generująca wokół "pola" elektromagnetyczne i grawitacyjne. A jest zupełnie odwrotnie. Te pola to wynik zmian gęstości próżni wokół przedmiotów, gdyż te przedmioty są generowane z otaczającej je próżni. Przez próżnię wszystko jest ze sobą połączone, stanowi jedność. Ostatnio fizycy powoli dochodzą co i jak, ale tego nie ma jeszcze w podręcznikach. Za parę lat dojdą, jakie fale za to odpowiadają i nastąpi nowa era w technice, elektronika odejdzie do lamusa.
Zresztą te programy SETI są zabawne. Próbują rejestrować zmiany w ruchu elektronów, choć aby odebrać sygnały powinni obserwować protony (ładunki dodatnie poruszają się m.in. w plazmie i elektrolitach).
Darnok pisze:Ale każdy po wyjaśnieniu działania wiedział, że to nie jest magia.
To teraz masz wyjaśnione, że byty nadprzyrodzone nie istnieją. Jednak mało kto jest w stanie zaakceptować taką zmianę światopoglądu.
Darnok pisze:A wcześniej (jeszcze przed cywilizacjami) była epoka lodowcowa i ludzie musieli chodzić ubrani.
Nie, nie było epoki lodowcowej. To nie klimat się ochłodził, to powstałe po kataklizmie kontynenty znalazły się w zimniejszym miejscu, częściowo to też wina powstałego wtedy pyłu. Przykład z Syberii - zanim zamarzła, rosła na niej roślinność subtropikalna, a mamuty nawet nie zdążyły strawić pożywienia. Zresztą znajdowano masowe mogiły zwierząt z połamanymi kośćmi.
Darnok pisze:To i widzę, że kolega nawet nie studiował, jeżeli wiedza na tak zaawansowanych studiach to dla kolegi zwykłe uproszczenie.
Studiowałem, i to na kilku kierunkach, zarówno humanistycznych jak i technicznych, to tu, to tam, zresztą nadal studiuję. Lubie sobie studiować, bo gdzie indziej trudno natrafić na inteligentnych ludzi.
Na "zwykłych" studiach (licencjat/magisterskie) jest tylko ogólny zarys tematyki, najpowszechniej przyjęte aktualnie teorie, podstawy, aby w ogóle ludzie się orientowali o co chodzi, tylko ogólne wnioski. Może wyżej jest coś więcej, ale już zaczyna się wąska specjalizacja, co z kolei utrudnia interdyscyplinarne podejście. Może się coś tam wie o jakiś egzotycznych teoriach i wynikach badań ze swojej dziedziny, ale już nie co w dziedzinach pokrewnych. Więc czasem trafiają się ciekawostki, ale nic z nich nie wynika, są ignorowane i pomijane w literaturze, gdyż pozornie niewiele się przydają. Nie zna się ciekawostek z innych dziedzin. To blokuje powstawanie innowacyjnych teorii.

Przykładowo, biolodzy obserwowali komórki przez mikroskop, poznali mniej więcej jak funkcjonują. Później doszła chemia, poznano niektóre z reakcji chemicznych zachodzących w organizmach. I koniec, natrafiło na mur. Naukowcy popadli w samozadowolenie, że już coś tam wiedzą, przestali zadawać pytania (np. dlaczego adrenalina działa natychmiast na cały organizm, zanim fizycznie się po nim rozejdzie?)
A tu trafił się taki ksiądz prof. Włodzimierz Sedlak i dostrzegł coś oczywistego, co wszystkim umknęło - gdzie tu zjawiska fizyczne, elektromagnetyczne? Cząsteczki emitują kwanty, fotony, pochłaniają kwanty, co musi wpływać na dynamikę procesów chemicznych. Tak powstała teoria bioelektroniki (nie szukać w Wikipedii, bzdury piszą, że to zastosowanie elektroniki w biologii). Bioelektronika opiera się na założeniu, że mechanizmy komórkowe funkcjonują na kilku poziomach (kwantowy, elektromagnetyczny, chemiczny, mechaniczny, czy jakoś tak). Czyli komórka zachowuje się jak urządzenie elektroniczne (są tam przewodniki, izolatory, piezoelektryki, piroelektryki itd.), a reakcje chemiczne są drugorzędne, dostarczają energii.
Obecnie mało kto zajmuje się bioelektroniką, specjalistów na świecie można policzyć na palcach (m.in. prof. Sieroń), bo to wymaga znajomości zarówno biologii, chemii, fizyki (w szczególności praw Maxwella i fizyki kwantowej) oraz elektroniki. Trudno o osobę łączącą w sobie te zainteresowania, np. chemik nie ma pojęcia o funkcjonowaniu podzespołów elektronicznych.
Darnok pisze:Nauka to nie konkurs popularności, a dowodów.
Gdzie tam. Na teorię względności Einsteina nikt by nie zwrócił uwagi po dziś dzień, gdyby nie przyuważył jej w czasopiśmie pewien sławny fizyk i się za nią nie wstawił. Z reguły jest tak, że im ktoś wyżej w hierarchii naukowej, tym bardziej "ma rację". Nawet jak inni go nie rozumieją, to przytakują, bo akurat taka moda. Do jednej z konferencji naukowej został dopuszczony tekst wygenerowany przez komputer, kompletnie bełkotliwy i bez sensu.
A dowody można interpretować na wiele sposobów. Dosyć często są dwa obozy o innym zdaniu, skłócone ze sobą, z czasem jeden z nich zyskuje przewagę.
To nie przypomina stopniowego postępu, historia nauki to jeden wielki chaos i liczne ślepe zaułki. Jeszcze czasem trafi się ktoś z innej specjalności ze swoimi pomysłami (teorię ruchu płyt Wegenera nie uznawano przez 40 lat, nauczyciela Ohma wywalono z pracy za wzór R=U/I), albo zupełnie bez tytułu naukowego.
Jak jakaś koncepcja jest "modna", wszyscy się rzucają, bo najłatwiej zdobyć fundusze, po latach okazuje się pomyłką i wszyscy się rzucają na nową koncepcję.[/quote]
Darnok pisze:Widzę, że powtarzasz czyjeś słowa, nie masz zdania na ten temat i właściwie ktoś Ci wyprał mózg. Na ten temat pogadamy, jak otworzysz oczy, może pójdziesz na jakieś studia (genetyka? biologia, astrofizyka?) i zasięgniesz informacji z pierwszej ręki, a nie przemielonej przez propagandowe usta.
W porządnym podręczniku zazwyczaj pisze tak: "najpopularniejsza teoria..., jest jeszcze teoria... i teoria..., a także pięć kolejnych teorii, których nie opisujemy z braku miejsca". (coś takiego chyba widziałem w podręczniku do materiałoznawstwa, ale w paru innych książkach też).
Darnok pisze:W tych niuansach orientują się wszyscy aktywni naukowcy.
Nie, nie orientują się. Orientują się tylko w swojej specjalizacji, w pokrewnych tak ogólnie, w innych niemal wcale.
Darnok pisze:No a żeby odpowiedzieć- najwięcej kasy dostają ci, którzy coś odkrywają, a żeby coś odkrywać, to często trzeba myśleć nieszablonowo.
Najwięcej dostają ci, którzy idą z prądem. Inaczej się nie opłaca - trudno dostać fundusze, większe ryzyko porażki, a jedna porażka może przekreślić całą dotychczasową karierę. Wielokrotnie się zdarzało, że naukowcy dokonujący jakiegoś nietypowego odkrycia tracili pracę z tego powodu, po latach okazywało się, że jednak mieli rację.
Przykład z tą "zimną syntezą jądrową" Flashmanna i Poundsa (nazwiska pisze z pamięci). Sami utrzymywali, że nie nazwa synteza była tu niewłaściwa, chodziło raczej o jakąś nieznaną dotychczas reakcję. W części ośrodków naukowych powtórzono doświadczenie z pozytywnym skutkiem, w innych z negatywnym. Sprawa stała się głośna, zwrócono się do MIT. Ci przeprowadzili doświadczenie i stwierdzili, że nic nie wykazało, to pomyłka. Poszła fama. Nikt już nie wie, że po roku okazało się, iż MIT sfałszowało wyniki badań (wykazywały nadwyżkę energii), a doświadczeniem zajmowali się naukowcy od tradycyjnych tokamaków, którym groziła utrata wielu milionów dolarów dotacji. Ale o tym cicho.
Innym przykładem jest "pamięć wody" Jacque'a Benveniste. Obecnie jest nawet kilka teorii fizyków, które mogą wyjaśnić zjawisko. Fizycy Guliano Preparata i Emilio Del Guidice opracowali teorię, wedle której cząsteczki wody tworzą domeny spójne ulegają polaryzacji wokół każdej naładowanej cząsteczki i przenoszą jej częstotliwości. Natomiast według Kunio Yasue, fizyka z Research Institute for Information and Science na Notre Dame Seishin University w Okayama, cząsteczki wody pełnią rolę w organizowaniu energii w fotony spójne.
Darnok pisze:Jedno pytanie- czy kosmici stworzyli wszelkie życie na ziemi? (inteligentny projekt)
A czemu nie? Chociaż mogły być jeszcze mikroorganizmy pozostałe po poprzednich próbach innych gatunków.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”