"trzecie oko" i różne opinie...

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Mamba

"trzecie oko" i różne opinie...

Post autor: Mamba »

Napisałam kiedyś kilka słów na jednym z for ezoterycznych na temat "trzeciego oka" i nagle ze zdumieniem stwierdziłam, że to co napisałam być może jest pomyłką :roll:
Cytuję swoją wypowiedź i wypowiedzi i opinie na temat "trzeciego oka" osób z tamtego forum :D co o tym sądzicie? może skorygujemy coś?


--------------------------------------------------------------------------------
"Trzecie oko" - okno do świata subtelnego...
Czym jest ? gdzie się znajduje? co nam daje jego otwarcie? dlaczego dążymy do otworzenia "trzeciego oka"?

Podstawową rzeczą jest zrozumienie, że energia "trzeciego oka" jest tak naprawdę tą samą energią, która płynie w naszych fizycznych oczach tyle, że przez uaktywnienie "trzeciego oka" znajduje ujście w nowym ośrodku. Przyrównałabym to do sytuacji gdy zamykamy odpływ wody : znajdzie sobie ona inne i to najbliższe ujście, takie które można znaleźć najmniejszym nakładem energii.
Uwalniając energię z oczu fizycznych popłynie ona przez "trzecie oko" wprowadzając cię do zupełnie innego świata. Trzecie oko jest częścią ciała subtelnego i ten nowy świat, świat subtelny, zacznie żyć po jego otworzeniu.
Zaczniesz widzieć to, czego nigdy jeszcze nie widziałeś, zaczniesz czuć to czego nigdy dotąd nie czułeś, odczuwać zapachy.
Dzięki "trzeciemu oku " zaczynasz widzieć również poświatę, aurę co czasami okazuje się być przydatne gdyż trudno cię wtedy zwieść drugiej osobie. Cokolwiek mówi nie ma większego znaczenia dopóki nie jest spójne z jego aurą. Może np. mówić, że nigdy nie wpada w złość, ale czerwona aura pokazuje, że osoba ta jest przepełniona złością.
Wejść do innego wymiaru można tylko z funkcjonującym "trzecim okiem" co pozwala widzieć to, co jest niewidoczne dla wzroku fizycznego, ale jest widoczne dla wzroku subtelnego.
Mając funkcjonujące, otwarte "trzecie oko" kiedy patrzysz na kogoś, patrzysz na duszę tej osoby, na jej ducha, nie na ciało i odwrotnie patrząc oczami fizycznymi na ciało fizyczne, ale nie widzisz duszy.

wypowiedzi forumowiczów z tamtego forum"Czakra adźnia, trzecie oko i przysadka mózgowa - stanowią jeden punkt w nszym organiżmie.
Problem polega na tym, że nieumiejętna praca z tym punktem - moze się odbić na naszym organizmie - w moim przypadku (choć nie pracowałam nad trzecim okiem - tylko eksperymentowałam z innymi rejonami ezoteryki) skończyło się na nadczynności przysadki mózgowej... i doszło do poważnego rozregulowania układu hormonalnego.

"Z TRZECIM OKIEM TRZEBA UWAżAć, GDYż mogą się do nas wprosić niepotrzebni gości - wampiryczne energie, klątwy, złe myślokształty ludzi którzy o nas myślą. trzecie oko otwieramy tylko w wyjątkowych sytuacjach, tak stosujemy praktyke zamknięcia go. czytając niektóre opinie, jestem przerażona, jak naiwnie pochodzą niektórzy do trzeciego oka, jak np. post niejakiej zuzi. drodzy, ze serca wam to piszę : zamykajcie trzecie oka, jeśli czujecie że coś nie tak, jeśli za bardzo pulsuje lub miejsce nad oczami jest zaczerwienione. przeczytać warto cieniutki esej OSHO Trzecie oko, dostępne w księgarniach.
pomocna jest wizualizacja aktywacji trzeciego oka, pamiętajcie : nic na siłę, trzecie oko działa jak nasze dwa widoczne. widzenie aur jest darem naturalnym, nie możemy kontrolować ich widzenia. ja widzę wtedy kiedy jest mi to dane. doświadczona z pracą trzeciego oka."


Mamba
Mamba

Post autor: Mamba »

Ewusiu :D przeczytałam z uwagą Twój post, ale chodziło mi o to jak "otwarcie" trzeciego oka mogło rozregulować system hormonalny?

wiem , że nieumiejętne otworzenie "trzeciego oka" lub zbyt szybkie wtedy gdy ktoś jest nie "przygotowany" może spowodować bardzo poważne konsekwencje z obłędem włącznie , ale co do tego mają hormony :roll:

Jeszcze bardziej zdumiało mnie określenie otwieranie i zamykanie? czyżby "trzecie oko" otwierało się jak sezamie otwórz się? ! otwarte :D zamknij się i zamyka się?
luzak067
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-29, 13:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: luzak067 »

Nie mam pojęcia czy 3 oko jest otwarte cały czas.. Szczerze mówiąć watpie gdyż pisząć ten post widzę zwyczajnie(fizycznymi oczyma) , jak każdy cżłowiek, za to niekiedy mam takie loty, że widze wszystko przez zamkniete oczy.
Ciekawe jak mi to wytłumaczycie ...
Pozdraiwam:)
Mamba

Post autor: Mamba »

luzak067 pisze:Nie mam pojęcia czy 3 oko jest otwarte cały czas.. Szczerze mówiąć watpie gdyż pisząć ten post widzę zwyczajnie(fizycznymi oczyma) , jak każdy cżłowiek, za to niekiedy mam takie loty, że widze wszystko przez zamkniete oczy.
Ciekawe jak mi to wytłumaczycie ...
Pozdraiwam:)
wg mojej wiedzy "trzecie oko" raz otwarte pozostaje otwarte :D o jakich lotach mówisz Luzak?masz jakieś wizje? widzisz coś dziwnego? co?
luzak067
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-29, 13:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: luzak067 »

Kilka razy podczas dosyć długiej medytacji widziałem przez zamkniete oczy. Pozatym raz zdarzyło mi się że obudziłem się o 3 wnocy i było tak samo. Widziałem wtedy przedmioty jako świetlistą poświate o wyraźnych konturach.Nie rozróżniałem kolorów. Widziałem jakby na czarno-biało. Zdziwiłem się wtedy dość mocno i z piec razy sprawdzałem czy na pewno mam zamkniete oczy. Pomyślałem że już zawsze mi tak zostanie i cieszyłem się z tego powodu, ale następnego dnia już nic nie widziałem :(
KIRO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-06-25, 16:04

Re: "trzecie oko" i różne opinie...

Post autor: KIRO »

Ja od jakiegoś czasu w miejscu trzeciego oka czuje na początku a po chwili takie jag by gniecenie jakąś energią ktoś może wytłumaczyć mi co się dzieje
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”