Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
DagmaraTr
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-21, 22:34

Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofrenia?

Post autor: DagmaraTr »

Witam,
jestem nowa na tym forum a korzystając z okazji chciałabym zasięgnąć Waszych opinii.
Otóż, kilka dni temu skończyłam czytać książkę "Czarna Samica Kruka: Lot Nad Krawędzią Świadomości".
Książka jest bardzo pasjonująca (polecam szczególnie miłośnikom thrillerów psychologicznych), i po jej przeczytaniu bardzo ciekawi mnie jedna rzecz.
Jak myślicie, czy to co nazywamy opętaniem możemy rozpatrywać tylko w kategorii wiary w takie rzeczy, siły nadprzyrodzone, czy też jakiejś choroby psychicznej?
Autor to jakoś tak niesamowicie przedstawił, że te pytanie chodzi za mną już od jakiegoś czasu.
Pozdrawiam,
Dagmara.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofre

Post autor: Pandemonium »

To po prostu choroby psychiczne, nie wszystkie dobrze zgłębione przez lekarzy. Żeby wyjaśnić to zjawisko trzeba by było wykonać rezonans magnetyczny podczas ataku, żeby poznać funkcjonowanie takiego mózgu i szereg innych pewnie bardziej skomplikowanych zabiegów. Nie jestem wielkim specjalistą, ale wiem na 100%, że takie zmiany osobowe i fizyczne na pewno są w zasięgu możliwości dzisiejszych naukowców. Szczerze mówiąc większość przypadków opętań kończy się właśnie racjonalnym, naukowym werdyktem z czym kościół zazwyczaj się nie kłóci.

No chyba, że wierzysz w potwory/demony i to co ci wpaja czarna mafia. Wiemy natomiast, że sama wiara i silne uduchowienie ma wpływ na działanie naszego mózgu (zmiany w jego funkcjonowaniu). Kto wie, czy czasem to ona nie doprowadza ludzi do szaleństwa poprzez działanie jakiejś chorej autosugestii, czy np. wydzielanie pewnych enzymów, czy związków chemicznych wpływających na funkcjonowanie organizmu. Były też teorie na temat tego, że sama silna religijność jest chorobą umysłową :roll: Ojciec Pio, Annelise i wielu innych tym dotkniętych było silnie wierząca więc jest to jakiś trop.
DagmaraTr
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-21, 22:34

Re: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofre

Post autor: DagmaraTr »

Nie, raczej nie wierzę - po prostu jestem ciekawa :)
Trochę poszperałam w sieci i trafiłam na przypadek Anneliese Michel co do której są dwie teorie - nadprzyrodzona, czyli opętanie i naukowa, czyli choroba, chociaż lekarze nie potrafili jej wyleczyć.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Czarna Samica Kruka - opętanie przez ducha czy schizofre

Post autor: Pandemonium »

To jest sztandarowy przykład. Tak jak mówiłem, dziewczyna bardzo religijna, a te niby obce języki to po prostu bełkot.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”