Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Dyskusje na temat przepowiedni przyszłych zdarzeń
mke
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-11, 01:22

Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: mke »

Moja babcia miała kiedyś dziwną książkę. Nie pozwalała się do niej zbliżać absolutnie nikomu. Kiedy wysłała raz mojego tatę na strych po jakąś rzecz, on zaczął ją czytać. Jej format to mniej więcej A4, około 1000 stron, zamykana na kłódkę, każda litera fosforowana - co dawało możliwość czytania w ciemności. Przyłapała go i srogo ukarała. Potem przytuliła i powiedziała, że nigdy więcej ma jej nie czytać bo zrobi sobie tym krzywdę.

Przeczytał w niej kilka przepowiedni:

- Na polach będą latać lucypery - domyślam się, że chodzi o ciągniki, kombajny, maszyny rolnicze.
- Nie będzie możliwości rozpoznać kobiety od mężczyzny, a one same nosić będą tylko spodnie.
- Księża zaczną błądzić.
- Ścieżki/a [...] będzie wyłożona głowami księży.

Nie wierzyłem w istnienie tej księgi. Pewnego razu ojciec pokazał mi ją, z dosyć daleka, więc nie byłem w stanie dobrze przeczytać jej nazwy. Była potężna, wyglądała naprawdę tajemniczo.. Wiem tylko z opowieści, że nazywała się "Sybilla", zapamiętał mój tata. Chociaż od czasu kiedy on ją czytał minęło ok 50 lat, więc nazwa może się nieco różnić. Jedno jest pewne - ona istnieje. Szukałem wiele na jej temat, nic nie znalazłem, jedynie jakieś nawiązania do Królowej Saby..

Może ktoś również coś o niej słyszał? Jeśli tak, proszę o jakiekolwiek informacje co to za księga, skąd się wzięła, cokolwiek. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Glazery »

Drogi mke, mógłbyś mi powiedzieć, kto obecnie jest w posiadaniu tej Księgi? Zaskakujące jest to, że ktoś o niej napisał... wręcz nie jestem w stanie uwierzyć. Babcia jeszcze żyje? Opowiedz mi wszystko, co wydaje CI się z nią związane, wszystko. Ale na priv proszę :)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Pandemonium »

Proszę pisać, ale nie na priv. Proszę. Wszystkich to interesuję ;)
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Słowianka »

Zgadza się. Żadnych priv. Taka propozycja, powinna być karana. Nikt Ci tej księgi nie zwinie sprzed nosa, Glazery. Ale miło by było, jeśli się uda, abyś się nią podzielił. Dokładnie tak, jak każdy tu by zrobił.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Pandemonium »

A tak szczerze to raczej nic się już w tej kwestii nie dowiemy. Facet napisał tego posta i od tamtej pory już się na forum nie pojawiał i (pewnie) nie pojawi. A szkoda, bo jeżeli nie jest to trolling to przegapiliśmy w cholerę ciekawy temat. :3 Ale wiecie co? Sybilla, baba jaga i tajemnicza groźna treść sugeruję jednak fejka.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Słowianka »

Co racja, to racja...
Awatar użytkownika
Flammable
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-09-20, 18:11
Lokalizacja: Wisła

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Flammable »

Hej ! :)
W sumie na początku powinnam się z Wami przywitać, no więc witam serdecznie ! :)
Od dawna przeglądam ten portal. Jakoś nie zdecydowałam się wcześniej założyć konta (wystarczało mi przeglądanie tematów), lecz teraz temat Sybilli bardzo mnie zaintrygował.

U nas w rodzinie też krążyła ta księga. Nawet u dwóch osób. Jeszcze nie miałam okazji jej przeczytać, ale z tego co opowiadali rodzice to wiele z tych przepowiedni się sprawdziło. Jeśli będę u rodzinki, która właśnie jest w posiadaniu tej księgi, to postaram się skserować i wrzucić tutaj. Powiem szczerze, że z samych opowiadań wynika, że to bardzo intrygująca księga i pełna tajemnic.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Pandemonium »

Poszperałem trochę w necie:

Tutaj jest przetłumaczone podobno ze starodruków:
http://www.mocenadprzyrodzone.fora.pl/a ... by,23.html

A tutaj przepowiednia Sybilli:
http://prorocy.w.interia.pl/s_syb1.htm

W sumie gdyby nie Twój post Flammable to nie zdał bym sobie chyba sprawy z powszechności tej księgi ^_^
Awatar użytkownika
Flammable
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-09-20, 18:11
Lokalizacja: Wisła

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Flammable »

Dużo faktów, które były wypisane w tym tekście co znalazłeś Pandemonium opowiadali rodzice, ale właśnie nie wszystko. Kiedyś też próbowałam poszukać czegoś w internecie, ale zawsze natrafiałam tak jakby na część tej księgi. Pewnie też zależy od tłumaczenia.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Glazery »

I co ? Koleś zwiał mi... Niestety lipa z tą Sybillą była. Masz Ci los, a a chciałem ją zobaczyć... Ale przyznajcie, bajkopisarz I klasa :D
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Słowianka »

Przyznaję, dałam się nabrać...
Awatar użytkownika
Flammable
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-09-20, 18:11
Lokalizacja: Wisła

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Flammable »

Nic straconego. Tak jak mówiłam wcześniej, moja rodzina też jest w jej posiadaniu, więc jeśli będę w odwiedzinach (pewnie na wiosnę) to postaram się ją skserować i pokazać Wam :)
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Słowianka »

Niech Ci Buk w dzieciach wynagrodzi.. ;D
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Pandemonium »

Jakby Spooky zobaczy tego Buka to dostaniesz warna. Tylko ostrzegam ^^
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Słowianka »

???
Ale, że co? Że obrażam czyjąś religię? Nie rozumiem...

Jak myślisz?... Pisząc to, chodziło mi o:

Obrazek

Czy o?

Obrazek


Bo jak myślisz, że JA mogłam zrobić taki błąd, to już możesz zamawiać kwiaty w kwiaciarni internetowej...

Lubię róże.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Spooky Fox »

Buk...Buk...Buk...Buk...Buk...Buk...Buk...Buk...Buk...Buk...Buk...

Ja prdlę xD

Obrazek

Co do tematu...sam z chęcią poczytałbym tą księgę. Po prostu z czystej ciekawości bez żadnego dopatrywania się jakichś wyższych mocy, tak jak czytałem czterowiersze Nostradamusa. Ten koleś to miał dopiero zryty beret! ^^
kuba9449
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2007-02-14, 23:18
Lokalizacja: b-stok

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: kuba9449 »

Spooky Fox pisze:tak jak czytałem czterowiersze Nostradamusa. Ten koleś to miał dopiero zryty beret! ^^
To chyba nie czytałeś "brunatnej księgi". Nostradamus po tym wydaje się być normalny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Zaara »

Nie Sybilla, tylko królowa Saba tak zwana . Moja babcia też często mi opowiada o przepowiedniach z tej księgi (poznałam po tym, że nie da się odróżnić faceta od kobiety - ubiór, fryzura itp.) i nie jest to nic tajemnego - swojego czasu (gdzieś w czasach młodości obecnych starszych babć właśnie) dość popularna lektura :) (jeśli to na pewno to)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Vampirio »

Borze, dajcie spokój bukowi i innym drzewom O.o
A właściwie ma ktoś w końcu tą książkę czy nie. Bardzo ciekawa może być.
Awatar użytkownika
Flammable
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-09-20, 18:11
Lokalizacja: Wisła

Re: Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Post autor: Flammable »

Zaara pisze:Nie Sybilla, tylko królowa Saba tak zwana . Moja babcia też często mi opowiada o przepowiedniach z tej księgi (poznałam po tym, że nie da się odróżnić faceta od kobiety - ubiór, fryzura itp.) i nie jest to nic tajemnego - swojego czasu (gdzieś w czasach młodości obecnych starszych babć właśnie) dość popularna lektura :) (jeśli to na pewno to)
Kiedyś właśnie znalazłam informację, że Sybilla to królowa Saba i pod tą nazwą tj. królowa Saba da się najwięcej informacji na temat tej księgi znaleźć. Natomiast po nazwie Sybilla nie bardzo.
Właśnie byłam ostatnio u ciotki od której miałam wziąć tą księgę, ale niestety się jej pozbyła. Ale za bardzo o niej nie chciała rozmawiać, a mówiła o innej księdze. Ale kurcze nie zapamiętałam nazwy, mówiła, że tam są ciekawsze rzeczy i wiele z nich już się spełniło. A z Sybilli nie bardzo. Zastanawiałam się potem, czy aby na pewno rodzicie nie pomylili Sybilli z inną księgą, o której wspominała ciotka. Musze się dowiedzieć o nazwę tej księgi. Jeszcze wujek miał podobno tą Sybillę, ale nie mam pojęcia czy nadal ją posiada a zapomniałam zapytać :/ Jak będzie okazja, to wspomnę mu o tym.
W sumie przeczytałabym sobie. Może uda mi się załatwić, żeby przesłali mi ksero tej księgi (dosyć daleko od siebie mieszkamy).
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Proroctwa i przepowiednie”