Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
agnieszka3201
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-29, 17:14

Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Post autor: agnieszka3201 »

W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi ma niejasny obraz prawdy religijnej. Dawne, uniwersalne przekonania o obiektywnej prawdzie zastąpione zostały spersonalizowanymi i bardzo zrelatywizowanymi wersjami „prawdy dla mnie”. Wielu młodych ludzi postrzega prawdę w sposób pragmatyczny, jako to, co im osobiście sprawdza się w życiu. W ogóle nie interesują się tym, co jest prawdą w sensie absolutnym. Dlatego odchodzą od wiary i od Kościoła.
Jonathan Gray w swojej książce pt. „Zabroniony Sekret” - Forbiden Secret niejednokrotnie udowadnia nam jak sceptyków, zagorzałych przeciwników chrześcijaństwa, poszukiwania absolutnej prawdy tak pochłonęły, iż doprowadziły do tego, że teraz stali się wręcz nadgorliwymi wyznawcami Chrystusa. W ich wnętrzu nastąpiła niesamowita przemiana, która diametralnie zmieniła ich dotychczasowe życie.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Post autor: Pandemonium »

Ale do czego konkretnie zmierzasz ? To, że ludzie tracą wiarę, nawracają się, lub zmieniają wyznania nie jest żadnym nowym odkryciem. Ma to być niby dowód na to, że ludzie niewierzący są głupi i gdyby tylko pochłonęli się szukaniu "prawdy" stali by się wiernymi wyznawcami chrystusa? Litości. W większości przypadków, jestem w stanie się założyć takie poszukiwanie kończy się właśnie ateizmem, bo obnaża to głupotę religii jako takiej i naiwność wyznawców.
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Post autor: pytol »

Pandemonium, a gdzie agnieszka3201 napisała, że "ludzie niewierzący są głupi i gdyby tylko pochłonęli się szukaniu "prawdy" stali by się wiernymi wyznawcami chrystusa" ? Wskazała tylko, że jest książka, która opowiada o przypadkach, w których ludzie zmieniają postrzeganie świata.

Edit by Pandemonium:
To ostatnie zdanie nie było potrzebne dlatego usunąłem. Na razie upomnienie za agresywność przekazu, później będzie gorzej. Peace.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Post autor: Pandemonium »

Fakt, faktem może i za ostro się wypowiedziałem, ale nic na to nie poradzę, że właśnie tak odczytuję tego posta jak i samą książkę. Nigdzie nie było to napisane, ale w sumie nie musiało. Z jakiegoś powodu zostało to tutaj wrzucone. Z jakiego ? Ciągle czekam na odpowiedź autorki tematu.
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Post autor: pytol »

To może trochę potrwać - nowi użytkownicy muszą czekać na akceptację pierwszych trzech postów. A nie zdziwiłbym się zresztą, gdyby założyła konto tylko żeby to napisać i zniknąć. Tak czy owak, czekamy żeby się dowiedzieć, co autor miał na myśli.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Post autor: Pandemonium »

Dodajmy, że ktoś się zarejestrował na forum o zjawiskach paranormalnych i pierwszy jego post dotyczy książki traktującej o religii i nawróceniach. Dla mnie to trochę dziwne i śmierdzi pseudoreklamą.

Co do 3 postów oczekiwania - to póki ja jestem moderatorem to nikt długo na zatwierdzenie nie będzie czekał.
agnieszka3201
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-29, 17:14

Re: Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Post autor: agnieszka3201 »

Zmartwychwstanie Jezusa było faktem nowym i zupełnie nieoczekiwanym. Żydzi wprawdzie oczekiwali zmartwychwstania, ale spodziewali się go dopiero u końca czasów. Nie umieli go sobie wyobrazić. Nagle, trzy dni po śmierci, Jezus staje pośród nich. Objawia się jako żyjący, ale nie zwyczajnie przywrócony do życia – On jest żyjącym na nowy, radykalnie inny sposób. Nie dotyka go już tajemnica śmierci, a Jego zmartwychwstanie jest początkiem nowego życia dla wszystkich ludzi.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zabroniony sekret - Twoja skradziona przyszłość

Post autor: Pandemonium »

A możesz powiedzieć co to ma do rzeczy? Jeszcze jeden taki bezsensowny post i temat ląduje w koszu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”