Wierzysz w reinkarnację?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: pytol »

Co ma pamięć neurologiczna do duszy nie będącej nawet niczym materialnym? Rozmawiamy teraz o dwóch zupełnie innych rzeczach. Zresztą nawet gdyby tak było, to być może nauka jeszcze nie odkryła ludzkich odpowiedników złogów magnetytu u gołębi.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: UFOszaman »

Dusza - co to jest ?
Są różne interpretacje, gdzie jedną z nich dusza to nasza " pamięć wieczna " .
Reinkarnacja jeżeli istnieje - to moim zdaniem jest to ponowne odrodzenie się duszy, a może czegoś innego bardziej złożonego - w innym nowo narodzonym ciele.
Ale nasuwa się pytanie - w ciele jakim, czy zawsze człowieka ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Dagmara »

UFOszaman pisze: Ale nasuwa się pytanie - w ciele jakim, czy zawsze człowieka ?
Indianie wierzyli, że człowiek może się równie dobrze odrodzić jako zwierze, lub drzewo.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: UFOszaman »

Jeżeli Indianie w to wierzyli, to zastanawiam się czy obecnie był jakiś przykład tego że reinkarnacja wiąże się w przejście z życia człowieka w życie zwierzęcia.Dla mnie jest to dosyć intrygujące, bo człowiek myślący " wchodzi " w zwierze, które praktycznie nie myśli i nie ma duszy, a co dopiero w drzewo ?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: Arek »

Dla Ciebie jest to intrygujące ponieważ jesteś człowiekiem i za dużo myślisz :D :D
Gdybyś był zwierzątkiem to może w ogóle byś nie myślał,,,,, a co dopiero drzewem
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: UFOszaman »

Wrócę do psychologii - ( argumenty empiryczne ) - przypadkami osób, które twierdzą, iż pamiętają swoje poprzednie wcielenia, interesuje się również nauka.Należy tu wskazać wkład psychiatry profesora Iana Stevensona.Wśród wielu jego publikacji (niemal trzysta pozycji) jedna została również wydana w Polsce, mowa o książce " Dwadzieścia przypadków wskazujących na reinkarnację ".
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: pytol »

Pytanie tylko czy pamięć o rzeczach, które kiedyś się komuś przytrafiły jest dowodem na to, że ich dusze się reinkarnowały? Moim zdaniem to tylko poszlaka, całkiem uprawdopodobniająca taką teorię. Jednak wg. mnie problem może być trochę bardziej złożony. Weźmy za przykład opętania - bardzo często taka osoba wymienia mnogość postaci, które ją opętały. Wynika z tego, że w jednym ciele może "znajdować się" jednocześnie kilka bytów astralnych. Może po prostu istnieje więcej niż nam się zdaje dusz które po śmierci nie wynoszą się i jest stosunkowo wielu ludzi noszących cudze dusze które - ponieważ są neutralne i zbyt słabe - po prostu się nie manifestują? Nie znamy odpowiedzi gdyż nie mamy twardych dowodów nawet na to, że zjawisko wędrówki dusz samo w sobie przenosi informacje czy może jest to spowodowane czymś innym, czego nie jesteśmy w stanie dzisiaj ogarnąć.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: UFOszaman »

Jeżeli osoba pamięta o rzeczach, które kiedyś ( np 200 lat wstecz ) się mu przytrafiły to zakładamy, że musiał w tych czasach żyć ( miał duszę ), a wspomina to teraz żyjąc ?
Myślę że psychologia ma dużo wspólnego z reinkarnacją.
skner
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-30, 12:38
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: skner »

Podobno w Biblii były fragmenty, które mówiły o reinkarnacji, dopiero na soborze konstantynopolitańskim drugim zakazano wiary w reinkarnację. Podobno zostały usunięte. No właśnie podobno. Czy ktoś spotkał się z tymi fragmentami? Można gdzieś to odnaleźć, przeczytać?
henryk

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: henryk »

nie ma znaczenia czy wierzę czy nie wierzę jeśli jest to jest jeśli nie ma to niema , reinkarnacja ma na celu poprawę człowieka jak mam się poprawić skoro nie wiem co robiłem źle w poprzednim życiu
hansel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-05, 16:21

Re: Wierzysz w reinkarnację?

Post autor: hansel »

Arek pisze: A tak nie jest, powiem że to tylko gdybanie pana Pawła. Oczywiście , w innych kulturach sprawa reinkarnacji nie wzbudza wątpienia, tak jak u nas "fakt" że papież na lewym pasie autostrady wjeżdża do nieba. Skończyłem ostatnio czytać Mahabratę i jestem zdumiony jak łatwo dostać się do nieba :D , wystarczy tylko umrzeć na polu Kurkuszery, bo tak podają święte pisma, i obojętnie czy się było grzesznikiem czy też nie. U nich reinkarnacja to chleb powszechny tak jak u nas spowiedź święta.
Ale żeby nie tumanić.
Dowody na reinkarnację są tak powszechne jak dowody na niebowstąpienie :P
Polecam obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=jSfVHL5qcwc
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”