Gorąca prośba o pomoc

Dział przeznaczony na umieszczanie w nim ogłoszeń. UWAGA: Dział ten nie służy do reklamowania innych stron internetowych! Przypominamy również, że zamieszczenie każdego ogłoszenia należy konsultować z administracją PRZED umieszczeniem ogłoszenia
Awatar użytkownika
Maria Lilith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-11-11, 17:33

Gorąca prośba o pomoc

Post autor: Maria Lilith »

Nie wiem czy to dobry dział ale jak cuś to przenieście.No więc w tym roku rozpoczęłam pierwszy rok studiów ,warunkiem zaliczenia jednego z przedmiotów jest opis funkcjonowania firmy bądź organizacji jako systemu czyli(3 procesy w nim zachodzące , kto się czym zajmuję jaki jest cel itp.)Ja wybrałam opis funkcjonowania systemu fundacji,grupy badającej zjawiska paranormalne. Musze powiedzieć ,że facet ocenił mój pomysł na projekt jako najlepszy na roku a większość ludzi była żywo tym zainteresowana. Dlatego też proszę ,gdyby ktoś coś wiedział, o podzielenie się ze mną tą wiedzą. Byłabym bardzo wdzięczna.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Gorąca prośba o pomoc

Post autor: Dagmara »

Nie dziwie się, że profesor-nauczyciel ocenił Twój projekt za jeden z najlepszych, ponieważ dziedzina badań zjawisk paranormalnych jest niezmiernie interesująca.

Ale...no właśnie ale, co do badań zjawisk paranormalnych jest to bardzo szeroki zakres różnych typów zagadnień łączących się w jakby nie patrzeć w jedną całość. Ja niestety nie posiadam aż tak ogromnej wiedzy na temat wszystkich paranormalnych zagadnień, ale przykładowo ograniczając się jedynie do bytów astralnych- duchów, zjaw, nawiedzeń i tym podobnym, to przede wszystkim będzie Ci potrzebna wiedza na temat urządzeń pomiarowych jakie dane grupy używają podczas przeprowadzanych badań.
Przykładowo wiedza na temat mierników EMF (electromagnetic field) - mierników wykrywających pola elektromagnetyczne, tego typu sprzętów jest bodajże 15 rodzai i musisz na temat każdego wiedzieć cokolwiek.
Wiedza na temat wykorzystywanych aparatów fotograficznych, pracy medium, kamer IR, noktowizyjnych, również będzie niezmiernie przydatna.
Także jak na sam początek to radze zapoznać się ze wszystkimi sprzętami, które są wykorzystywane w tego typu badaniach, ponieważ moim zdaniem to jest najważniejsze, jak już tą wiedzę ogarniesz to będzie bardzo dobrze :)
Radzę Ci również dla wzbogacenia pisemnej pracy pooglądać filmy dokumentalne takie jak Waverly Hills, jest to naprawdę świetny film o nawiedzonym sanatorium, do którego przyjeżdżają właśnie różne grupy badające zjawiska paranormalne. W tym filmie masz też po części opisane sprzęty, które są w badaniach wykorzystywane, na co zwracać szczególną uwagę itd.
Możesz tak więc swoją pracę po części oprzeć o ten film.
Awatar użytkownika
Maria Lilith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2011-11-11, 17:33

Re: Gorąca prośba o pomoc

Post autor: Maria Lilith »

Dzięki za odpowiedź a wiedziałabyś może na jakiej stronie mogłabym znaleźć opis tych sprzętów do pomiarów bo film z chęcią obejrzę ale fajnie by było mieć zaplecze czysto teoretyczne, w razie czego.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Gorąca prośba o pomoc

Post autor: Spock »

Źródło wszelkiej wiedzy o elektronice od A do Z: http://www.elektroda.pl

Jak chodzi ci o absolutne podstawy podstaw, to wystarczy nawet wikipedia.

Hasła które cie interesują: bolometry, matryce CCD, detektory promieniowania, widmo sygnału, rezonans, szum, filtry pasmowe, mikrofony kierunkowe... trochę tego jest.

A w ogóle, to sama rusz głową.
Zablokowany

Wróć do „Ogłoszenia”