Pytanie o......

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Pytanie o......

Post autor: Arek »

Aby nie zakładać nowych tematów z powodu jednego pytania można np. w tym temacie takim pytaniem rzucić.
To ja zacznę.

Spadające "cosik" z nieba znamy już , i nieraz już to wytłumaczono, pamiętam przypadek jak narciarze w Austri głupio patrzyli gdy na ośnieżone zbocza spadł piasek z Sahary, powiedzenie "ale jazda" pasuje tu jak pięść do oka.
Uważam także za możliwe że jakaś trąba powietrzna może zassać z powierzchni morza ławicę rybek a potem je przenieść na jakąś odległość gdzie te owe spadną.
Teraz moje pytanie.
Ale jak to jest z żabami???? , przecież te gady nie żyją w stadach. Jestem często nad wodą ponieważ wędkuję i znam dobrze różne zbiorniki wodne , ale tyle żab naraz?, w większości zbiorników tyle żab z całego stawu czy jeziora nie uzbierasz. Te stworzenia nie żyją w stadach, dlatego dziwi mnie ten żabi deszcz.
Ale popatrzcie sami na film

Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Pytanie o......

Post autor: IteratorZX81 »

Po pierwsze żaby to płazy. Żółwie to gady. Po drugie kto powiedział, że trąba musi zasysać z jednego zbiornika? Może przejść przez kilka zbiorników z żabami. A po trzecie... No cóż - działalność kosmitów też nie jest wykluczona, jednak trąby mi tu bardziej pasują, bo po co mieliby ściągać żaby i rzucać nimi parę kilometrów dalej?
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Pytanie o......

Post autor: szwagier0s »

100% różne wiry powietrzne. Arek, oczywiście, że możliwe- w pobliżu mógł być jakiś mocno "zażabiony" staw. Oj chyba nie wędkujesz na małych ciekawych miejscówkach ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie o......

Post autor: Arek »

Tak sobie o tym dzisiaj gdybałem, no tak w końcu trąba mogłaby przejść przez więcej stawów i taką ilość pozbierać, a drugi fakt to ten że ja znam stawy tutaj na Bawarii gdzie mało żab, znam stawy okolic Bytomia gdzie także mało żab , ale tak nie musi być wszędzie. Być może w Słowacji w tym rejonie panują warunki które żabom bardzo odpowiadają , rozmnażają się jak "wściekłe" i w wielkiej ilości występują
Ostatnio zmieniony 2010-10-15, 09:08 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Pytanie o......

Post autor: szwagier0s »

Arku, ja znam wiele małych leśnych stawów, parę nawet we Wrocławiu gdzie żab jest zatrzęsienie. Oglądałem kiedyś reportaż o deszczu ryb, wyjaśnienie kryło się w kierunku przemieszczania się małej trąby powietrznej. Oczywiście jest to bardzo ciekawe zjawisko, szkoda że tak nieprzewidywalne, bardzo chętnie znalazłbym się w miejscu takiej anomalii- zresztą pewnie jak większość Was... :wink:
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie o......

Post autor: Arek »

Szwagier.
Wiesz, ten film mnie zadziwił dlatego że było aż tak dużo tych żab, a to tylko część, nie może być tak że wszystkie spadły dokładnie w tym samym miejscu.
Ale cóż, myślę teraz że mogą być mokradła gdzie żab takich jest od zatrzęsienia
Ostatnio zmieniony 2010-10-19, 07:04 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Pytanie o......

Post autor: szwagier0s »

Arek to muszą być jakieś bagna albo mokradła. Poszperam dzisiaj w nocy trochę i spróbuje znaleźć ten dokument, w którym to wyjaśniali. W razie czego w jakim języku może być film?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie o......

Post autor: Arek »

Z pewnością masz rację, jak coś znajdziesz to dawaj to tu, na pewno ktoś się znajdzie co go przetłumaczy.

pozdro
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Pytanie o......

Post autor: szwagier0s »

Arku to nie ten film, o którym myślałem, ale rzuca nieco światła na to dziwne zjawisko:
Jak znajdę tamten konkretny film dam znać!
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie o......

Post autor: Arek »

Ok, dzięki
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”