Wampirze społeczno¶ci?

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Wampirze społeczności?

Post autor: assamite »

Pewien Psycholog, wypowiada się na temat domniemanych Wampirzych Społeczności,

http://www.kulty.info/art/374


Prosze o komentarz bo jak na mnie te wzmianki o Heavy-metalu, czy spedzaniu za duzej ilości czasu przed komputerem, RPG i wogole cały ten tekst wyglada jakby napisał go jakiś pierdoła :wink: . Hehe... ja podchodze pod kilka podanych przez niego przyczyn wstępowania do wampirzych społeczności, ale jakoś jeszcze do żadnej nie wstąpiłem,
Nephesh

Post autor: Nephesh »

:D szczerze mówiąc w takich społecznościach naprawdę niewiele jest wampirów ;) większość to pozerzy, a pozatym :) prędzej bym się martwił na miejscu gościa o Czarne Loże ;P tamte przynajmniej nie próbują udawać niebezpiecznych, a są ;)
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Czarne Loże


????
Co to jest?
????

Brzmi troche Diabelsko ale nazwa mi się podoba:) ale serio pytam czym są "Czarne Loże"?
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Czarne loże to ogółem (tzn. raczej jest to nazwa określająca typ loży a nie jako taka nazwa) organizacje (jak nazwa wskazuje gównie tyczy się to loży masońskich) skupiających czarnych magów i praktykujących czarną magię ;) tylko, że w przeciwieństwie do wampira poza wampiryzowaniem co też się u nich zdarza, nieźle im idzie handel narkotykami etc. a pozatym :D wstąpisz raz, módl się, abyś znalazł kogoś w kolejnych wcieleniach kto Cię od tego uwolni ;)
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

No ciekawie mają, dobrze wiedzieć czego unikac :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 947

Post autor: Ivellios »

z tekstu wynika, że każdy grający w RPG, słuchający heavy metalu i spędzający dużo czasu przed komputerem jest wampirem... autor ma chyba nierówno pod sufitem :? :|
FeiDei

Post autor: FeiDei »

to ja niby jestem wampirem //buu
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Ivellios pisze:z tekstu wynika, że każdy grający w RPG, słuchający heavy metalu i spędzający dużo czasu przed komputerem jest wampirem
Tekst może niezbyt zgrabny, ale jednak w sieci sporo jest stron o szkodliwej treści. Dzieciaki klikają gdzie nie trzeba i potem głupie myśli się po głowach lęgną.
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Ivellios pisze:autor ma chyba nierówno pod sufitem

autor jest psychologiem a psychologa się trezba słuchać bo on wie najlepiej( ha ha ha ), a z tego co mi wiadomo i z moich wlasnych doświadczeń ludzie ktorzy nie wiedza jak coś wytłumaczyć, to zwalają to na RPG, Heavy Metal, komputer i gry roznego rodzaju, blee... nienawiedze czegoś takiego słuchać....

Ja kurcze słucham Metalu, spedzam duzo czasu przed komputerem, gram w RPG i w gry komputerowe i nie wime jakis dziwny chyba jestem bo nie mam ochoty ani nikogo zabijac ani przylaczyc się do jakichś wampirzych spolecznosci
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Jak w takim razie rozumieć twoją wcześniejszą wypowiedź ?
assami7e@ pisze:Znaczy wiesz Litrami w rzeźni... Ale w tym wypadku mowa jest o ludzkiej krwi chyba prawda? Ja nie powiem że nie czuję pociągu do ludzkiej krwi, ale nigdy nie miałem okazji sprobować cudzej, nawet widok krwawienia (tylko że realnego, nie z filmu czy zdjęcia), od razu poprawia mi humor, nie chce tutaj ryzykować swierdzenia że mnie podnieca, chociarz moze troszeczke
Nephesh

Post autor: Nephesh »

A tak ogółem ;) w przypadku większości tych psychologów, wampiryzm, gry komputerowe, gry RPG, osoby zainteresowane okultyzmem na pewno są złe i szkodliwe dla reszty społeczeństwa ;) i myślę, że najzdrowiej by było tak właśnie traktować ich wypowiedzi.
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Spock interpretuj ją jak chcesz... :) ja nie naleze do zadnej wampirzej spolecznosci nie czuje przymusu czy nałogu picia krwi, a to co się ze mna dzieje kiedy widze krew czy mialbym okazje jej zasmakowac (mowie o cudzej) to juz jest inna sprawa zapewne zawarta w mojej podswiadomosci... :)
V.

Post autor: V. »

o ile wiem, to artykuł tego psychologa jest o wampiryzmie MŁODZIEŻOWYM (tak przynajmniej pisze w tytule. Tak więc, autor nie analizuje wampiryzmu z okultystycznego punktu widzenia, a jedynie zjawisko społeczne (fascynacje młodzieży WPR-ami). I jako taka analiza artykuł doskonale się broni, więc uważam wasze wieszanie na nich psów za... bezsensowne.
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

To tak jak każdy kto chodzi na czarno to satanistą, oni piszą tylko by pisać i nie myśla przy tym, ale to ludzkie....
Mamba

Post autor: Mamba »

Adi :D
nic co ludzkie nie jest nam obce :wink:
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

No tak =)
Ale lepsze to co nie ludzkie
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

A co takiego jest ludzkie? Bo kazdy czlowiek jest inny...
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Wampirze społeczno¶ci?

Post autor: blood.luna »

Gdyby tak spojrzeć na wampiryczne społeczności z punktu widzenia bardziej socjologicznego niż zajawkowo-młodzieżowo-wyśmiewczego ( :P ), to można by zrobić ciekawy przekrój polskich stowarzyszeń wampirycznych.

W latach '90 powstała "Krew". Było to pierwsze stowarzyszenie, którego stronka internetowa udostępniała fantastyczne teksty na temat ćwiczeń z energią, zawierała mnóstwo podstawowej teorii dotyczącej współczesnej ezoteryki. Po jakimś czasie nastąpił tzw. rozpad "Krwi", ale w gruncie rzeczy po prostu część się odszczepiła od niej zupełnie, powstała koncepcja stworzenia "Trydium", która niestety pozostała tylko niezrealizowanym planem, istniejącym po dzień dziś w formie mrocznej strony i forum dla znudzonych racjonalistów-ezoteryków, którzy cisną we wszystko, co się rusza. ;) A z owej "Krwi" faktycznie wytworzyła się znana i głośna "Nowa Krew" z Sanguine de Viant na czele, która obecnie od prawie roku (a może więcej?) wycofała się z istnienia na łamach Internetu i ucichła jakoś tak...

Jeszcze parę ładnych lat temu z "Nową Krwią" próbowało konkurować ugrupowanie zwące się Dziećmi Nod, aczkolwiek ono również wyparowało, i to dawno, dawno temu.

Pobocznie, jak się człowiek przypatrzy, można jeszcze wyszukać inne stowarzyszenia - na przykład gnostycko-wampiryczne Sanguinum Rosicrucianum (w skrócie SangRosi), o którym krąży wiele sprzecznych plotek.

Kilka wampirzych społeczności upamiętniłam w archiwum kilkoma ich tekstami, które można przeglądać tutaj: http://blood-luna.ovh.org/index2.php?ID=wampiryzmorg

No i oczywiście są różne fora skupiające zainteresowanych wampiryzmem, ale ciężko to nazwać społecznościami, są to raczej luźne platformy dyskusyjne i są równie sekciarskie jak Paranormalium :P
Przykładem jest moje forum, ale nie chcę być oskarżona o spam, toteż nie będę tutaj linków więcej dodawać. ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”