666 Znamie Bestii co o tym sądzicie???

Wróżby, przepowiadanie przyszłości
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Bestia z ziemi
1.Wychodzi z "ziemi", która przyszła z pomocą Niewiaście pod koniec 1260 lat.(Ap.12:15-16)
2.Wyłania się w okresie, kiedy papiestwo otrzymało śmiertelną ranę, czyli pod koniec XVIII wieku(Ap.13:10-11).
3.Posiada demokratyczny charakter o czym świadczy brak diademów na rogach(Ap.13:11), w przeciwieństwie do monarchii symbolizowanych przez rogi z diademami.
4.Dochodzi do potęgi stopniowo, czym rózni się od poprzednich mocarstw, które osiągły ją w rezlutacie podbojów militarnych(D.7:1).
5.Posiada chrześcijański charakter, na co wskazuje przyrównanie jej do baranka(Ap.13:11).
6.Pochodzi z "ziemi", która przyszła z pomocą Niewiaście, a więc z terenów, które stały się schronieniem dla prześladowców ludu Bożego(Ap.12:16).
7.Przyczyni się do utworzenia "Obrazu Bestii", ogólnoświatowegosystemu religijno-ekonomiczno-politycznego(Ap.13:12.15)
8.Przemówi "jak Smok" zwodząc świat z wielką siłą perwerzji(Ap.13:11).
9.Sprawi, że ludzie oddadzą pokłon pierwszej Bestii, forsując jej piętno przy pomocy ekonomicznego embargo (Ap.13:15-17)
10.Posłuży się cudami( jako Fałszywy Prorok), które brane będą za Boże, choć ich źródłem będą demony(Ap.13:13-14;A.16:13).

Mowa tutaj o STANACH ZJEDNOCZONYCH, które uwarzane są przez Jonatana Dunkel'a za Bestie z Ziemi.Uprzedzam że opisałem tylko jedną z Apokaliptycznych Bestii.Reszte postaram się opisać później, ta wydała mi się najciekawsza bo jest sporo w tym prawdy...
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

hesus.. kolejna głupota.. (AP.13:12-13) :P
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Chętnie posłucham innych interpretacji, chociaż jak dla mnie trochę naciągane.
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Polecam przeczytać książke Jonatana Dunkela pdt.Apokalisa.Jest to owoc wieloletniej pracy i wydaje mi się że może zawierać w sobie chodź ziarenko prawdy.Pozatym znaczenie bestii jest odnośnikiem właśnie do mocarstw,monarchii itp.Bo chyba nikt z nas nie uwierzy że będą teroryzować nasz swiat jakieś stwory...
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Obawiam się, że każda interpretacja będzie po części błędna. Po tej większej części. Problem w interpretacji polega na tym, że żaden współczesny człowiek nie potrafi odczytać niuansów związanych z określeniami z czasów Św. Jana. Kolejnym problemem jest też tłumaczenie. Wiele się przez nie traci, bo nie wszystko przecież ma odpowiedniki w innym języku.
Konkluzja nasówa się sama. Niewiele z tego co odczytamy i zrozumiemy na swój sposób, będzie właśnie tym co autor chciał przekazać.
Maru
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-19, 20:30

Re: 666 Znamie Bestii co o tym sądzicie???

Post autor: Maru »

Kiedyś na Discovery Science był taki program o klątwach i jak oglądałem to była pewna historia z liczbą 666... Jakiś koleś w Anglii (chyba) miał samochód. I ten samochód miał w rejestracji 666. Podobno światła się same włączały itp. Jak zaprosił kilku "egzorcystów" jednego kolesia, gdy wszedł do środka coś opętało. Może to zwykły przypadek ale warto się nad tym zastanowić...
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: 666 Znamie Bestii co o tym sądzicie???

Post autor: Dagmara »

Kiedyś miałam znajomą, która wypaliła sobie trzy szóstki na lewej ręce, nie była to jakaś wariatka czy coś, tyle że w swoim życiu nieco zboczyła z tej właściwej drogi.
Byłam przy tym jak sobie to robiła, wtedy pomyślałam, no tak niezła blizna jej zapewne zostanie, miałyśmy wtedy po 15 bodajże lat, kiedy spotkałam ją z pare lat temu (już normalna nawrócona na właściwą drogę dziewczyna zakładająca rodzinę) wspominałyśmy o starych czasach itd. zapytałam ją z ciekawości o tą bliznę, oczywiście pokazała mi rękę i nic tam nie było, kompletnie zero śladu po wypaleniu.
Trochę się nad tym zastanawiałam, jak to możliwę, bo przecież jak przypaliła się na ręce lekko papierosem to owa blizna jej została, a po tamtej nic nie zostało...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: 666 Znamie Bestii co o tym sądzicie???

Post autor: DanaS »

Chłopie, prosze Cię nie bluźnij...Apokalipsa św. Jana, tudzież odjawienie św. Jana Apostoła jest wizją. Przebywał na wyspie Patmos (co zresztą podkreśla dokładnie we wstępie do Apokalipsy: „Ja, Jan , wasz brat i współuczestnik w ucisku i królestwie i wytrwaniu w Jezusie, byłem na wyspie zwanej Patmos, (...) i posłyszałem za sobą potężny głos, jak gdyby trąby mówiącej:
<<Co widzisz, napisz w księdze i poślij siedmiu kościołom(...)>> ). Była to jedynie wizja, coś jak sen. A nie widzenie ludzi z wypalonymi szóstkami na czole. Polecam lekturę Pisma Świętego do poduszki.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: 666 Znamie Bestii co o tym sądzicie???

Post autor: DanaS »

Poeta2008 pisze:
Wielu ludzi cały tekst odbiera symbolicznie (...). Ile jest w tym wszystkim symboliki?
Na samym końcu zstąpi Nowe Jeruzalem, czy to też jest symbol?
Bo Apokalipsa jest oparta na symbolice. Nie można doszukiwać się w niej faktów czy proroctw. To jest czysta symbolika. Możemy domyślać się co chciał nam przekazać św. Jan, jednak to jest uzależnione od tego jak ktoś podejdzie do symboliki. Są pewne stałe symbole w Apokalipsie (Bestia, smok) ale są też bardzo luźne, jak np. liczba 666 której zagadki tak naprawdę nikt nie rozwiązał do końca.

Pytasz o Jeruzalem. Moim zdaniem "drugie Jeruzalem" oznacza nic innego jak Sąd Ostateczny. Nie raj, nie niebo. Tylko Sąd. Skąd moje zdanie? Otóż w Jerozolimie miały siedziby sądy i tam także król Izraela - Salomon wybudował Świątynię Jerozolimską. Jeruzalem, czyli po hebrajsku, Jerozolima była stolicą sprawiedliwości. A drugie Jeruzalem, będzie sądem na wszystkimi tego świata.

Oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić i najprawdopodobniej każdy będzie miał rację, ponieważ jest to dyskusja nad symboliką, który każdy człowiek odbiera na swój sposób. To tak jak z wierszem: ile czytelników tyle interpretacji.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: 666 Znamie Bestii co o tym sądzicie???

Post autor: Veritas »

Nieprawda. Liczba 666 wiąże się z wieloma źródłami. To od ciebie tak naprawdę zależy w co uwierzysz i co sobie przyswoisz. Więc napisz prosze czym dla ciebie jest ta liczba.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Przepowiednie i wróżby”