Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Arek »

Tak, bodajże licznik Geigera.Trzeba też wziąć pod uwagę, że to był koniec XIX wieku i o napromieniowaniu wiedziano baardzo mało...
Dokładnie tak
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: DanaS »

Nawte gdyby wiadomo było więcej wtedy o promieniowaniu to każdych zwłok nie poddawano badaniu na promieniowanie. Po drugie, ilość promieniowania wystarczająco duża do zabicia tylu ludzi wywołałaby objawy choroby popromiennej. Co do bomby...to wybuch chyba jednak rzuca się w oczy :). Więc ta teoria wogóle do mnie nie przemawia.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Beowulf »

DanaS, wiedziano wtedy mało o promieniowaniu a co dopiero o chorobie popromiennej, od razu widać, że nie wiesz o czym mowa.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Spooky Fox »

Beowulf, uwierz mi, że to ty nie wiesz, o czym mowa.

Z jednej strony kobieta, która napisała temat, musiała przewertowac książki, artykuły, wziąc pod uwagę każdą możliwą teorię. Kobieta, która na forum uważana jest za dobrze stojącą na ziemi.

Z drugiej strony chłopak, który zachowuje się jak forumowy clown (jest to nazwanie Twojego zachowania, a nie Ciebie, więc nie wyjeżdżaj mi tutaj, że Cię obrażam), który stara się przekonac bardzo dobrze poinformowanych, oczytanych ludzi, że ludzie żyli razem z dinozaurami i że Tutenchamon był radioaktywny. Chłopak, którego zachowanie - przez większą częśc forum - uważane jest za zwykłą błazenadę.

I ty naprawdę uważasz, że to DanaS nie wie, o czym mowa? Radzę Ci przeczytac jeszcze kilka pseudonaukowych książek, które napisali budowniczy, inżynierowie, kierowcy i hydraulicy. Może wtedy wyskoczysz z hasłem, że Tutenchamon tak naprawdę był żydomasonem, który - chcąc wprowadzic Nowy Światowy Porządek - sam się "zradioaktywnił".
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: DanaS »

Beowulf pisze:Ale na jakiej podstawie tak twierdzisz (pytam z ciekawości), przecież wykryto by oznaki napromieniowania, gdy przeprowadzano sekcję zwłok.
Beowulf. Powiedz mi jedną rzecz...Nawet gdyby przeprowadzono sekcję wszystkich ludzi którzy wtedy umarli to jaki cudem mieliby określić poziom promieniowania? Licznik Geigera można sobie pod tramwaj położyć z prostego powodu. Grobowiec otwarto w roku 1922. Zgony nastąpiły przeciągu kilku lat od tego wydarzenia a licznik Geigera opracowano dopiero w 1928 roku, co nie oznacza, że data ta jest datą wprowadzenia do użytku, bo nie jest.

Więc tym mi oczu nie wydlij bo się to Tobie nie uda. Tyle w temacie promieniowania. A co do skutków promienowania to myślę, że skoro źródła zanotowały że archeolog X miał katar, to tym bardziej zauważyliby wysypkę, rany i inne objawy choroby popromiennej. Polecam do poduszki książki pana Jaracza (to nie żart, on ma tak naprawdę na nazwisko) lub publikacje PWN na temat promieniowania jonizującego i i promieni gamma.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Beowulf »

[Ble Ble Ble Ble]

(nie) pozdrawiam!


PS: Moim zdaniem bez podlizywania się na miano oczytanych ludzi na tym forum zasługują: [Ble Ble Ble Ble] no i kilu innych których nicki zapomniałem.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Spooky Fox »

Twojego żałosnego posta wyedytowałem i OCENZUROWAŁEM!


Napisałem, że ZACHOWUJESZ SIĘ JAK CLOWN, a nie, że JESTEŚ CLOWNEM. Ty natomiast zaatakowałeś moją osobę, pisząc, że jestem fra***em. Niech Ci Bóg to wynagrodzi dziecko, bo ja nawet nie mam ochoty się na Ciebie denerwowac, bo Twój poziom inteligencji mnie po prostu śmieszy. Nawet Ci za to warna nie wlepię, bo spadłeś już w moich oczach tak nisko, że nawet nie mam siły i ochoty na to, żeby zaglądac na Twój profil.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Beowulf »

Wyedytowałem

Wywaliłem wszystko, co nie miało znaczenia, było napisane bez sensu bądź obrażało innych użytkowników

Spooky Fox
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Spooky Fox »

W związku z tym, że nie posłuchałeś, pomęczę się jednak z Tobą.

1. Warn za obrażanie innych osób. Gdybyś napisał, że zachowuję się jak fr**er, byłoby okej. Ale ty mnie po prostu tak nazwałeś.

2. Warn za nieprzestrzeganie regulaminu, pomimo próśb

3. Warn za wielokrotne powielanie tego samego posta, pomimo próśb, gróźb i kasowania.


Pozdrawiam Cię gorąco.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: DanaS »

Czy jak zaproponuję powrót do tematu to dostanę warna??
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Spooky Fox »

Temat zablokowany nie jest. Beowulf najprawdopodobniej wręcz przeciwnie.

Tak więc, zainteresowanych zapraszam do tematu.

Jako że w chwili obecnej go nie ma, proszę o niestosowanie się i nie cytowanie wypowiedzi Beowulfa.
Awatar użytkownika
Bowner
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 104
Rejestracja: 2012-04-08, 13:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Bowner »

@DreDrag w sumie to a racje .

Bo jak by była niby możliwa Klątwa u ludzi? świadczyło by to , że kiedyś ludzie byli jak z jakiegoś filmu Fantasy , gdzie używali Magii . Mieszkańcy Egiptu , napewno wymyslili coś w rodzaju "Klątwy" by mieć turystów,forsę . A Egipcjanie z tego słyną.
emillia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-05, 18:39

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: emillia »

Nie wydaje mi się że to klątwa, według mnie to zakażenie w związku z obcowaniem ze zwłokami
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Klątwa faraona Tutenchamona - prawda czy mit?

Post autor: Arek »

Cóżżżżż, podobno ustalono że to zarazki (grzyby) z grobu T. były odpowiedzialne za infekcje i śmierć uczestników odkrycia
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Egipt”