Wampir -ciag dalszy ewolucji

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Wampir -ciag dalszy ewolucji

Post autor: Caine »

Jak myslicie czy wampiry sa dalszym ciagiem naszej ewolucji czy moze my bylismy po nich, albo sa tylko wymyslem ludzi rozpowszechnionym po calym swiecie.. (to ostatnie moze jest najwiarygodniejsze, ale do mnie nie przemawia :D)... Krwiopijcy poluja na ludzi w kazdym zakatku ciemnej uliczki :D:D:D wysysaja cala krew doprowadzajac do smierci ofiary to jest opis najpiekniejszej smierci :D:D:D......ale nie chcialbym z niej skorzystac.....:)
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

żeby stwierdzić poziom ewolucji trzeba najpierw wiedzieć jakie zwierzątko badamy. Tutaj mamy tylko kilka sprzecznych historyjek z zabobonnych środowisk. :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Sprecyzuj, czy masz na myśli wampiry jako wampiry (te takie do ludzi podobne), czy jako chupacabry i inne potworki... :|
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

Mam na mysli wampiry w postaci ludzkiej.........
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Po pierwsze kto powiedział że oni muszą polować na ludzi?? A po drógie jak mozna poczytać albo dowiedzieć się z filmów wampiry są nieśmiertelne i nie umierają ze starości, więc nawet jak istnieją izolują się od ludzi bo tak to każdy z nas chciał by być jedynym z nich, a oni wampiryzm traktują jak wielki dar i nie chętnie się nim dzielą...
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

dużym prawdopodobieństwem jest że wampiry to ludzie chorujący na PORFIRIĘ, albo WŚCIEKLIZNĘ...
Ostatnio zmieniony 2006-08-31, 20:11 przez Majesttic, łącznie zmieniany 1 raz.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Technika idzie do przodu. Pamiętacie Blade II - tam wampiry miały własną stację krwiodawstwa. A swoja drogą - jeżeli nieśmiertelni tego rodzaju naprawdę istnieją - to ostatnią rzeczą na jakiej by im zależało jest związany z zabijaniem rozgłos.
Sigeru - wampiryzm to być może wielki dar ale może również wielkie przekleństwo, przekleństwo samotności w tłumie.
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Zgadzam się z tobą Hugon.Wampiryzm może być też przekleństwem...ale wszystko ma swóje plusy i minusy...I sądze że jak byś miał mozliwość zostania nieśmiertelną osobą to skorzystał byś z tego i został wampirem(ja bym tak postąpił), a jesli chodzi o samotność to uwarzam że nie było by aż tak źle, gdyż wampirów jest troszke(jeśli istnieją) :)
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Owszem - być może wampirów jest troszkę na tym świecie pytanie tylko czy trzymają się w grupach czy tez z jakichś powodów są samotnikami.
Z drugiej strony nie wiem czy odpowidałby mi smak krwi i ta jednostajność zwyczajów żywieniowych? :D
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

No fakt musiał byś wyrzec się pizzy,hamburgerów i wielu innych smacznych fast foodów :D, a tego zapewne byś nie chciał tak jak ja :P.No, a pozatym mi nie pasował by ich nocny styl życia i to że w dzień musiał bym unikać światła...
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Akurat nie jestem zwolennikiem fast food-ów. Ale jak żyć bez golonki z chrzanem i ozorków w galarecie?
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Ja też za fast foodami specjalnie nie przepadam ale lubie zjeść sobie jakąś pizze lub zapiekanke od czasu, do czasu :).No ale jak mozna było by żyć bez cudownych pieroszków z kapustą i grzybami lub bez tradycyjnego polskigo schabowego.Więc jak sami widzimy to jest kolejny minus wampiryzmu...No ale niestety wszystko ma plusy i minusy...
Lukas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2006-04-30, 18:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lukas »

Opowieści o wampirach są troche przesadzone, jeżeli są to na pewno w ukryciu, chyba że ktoś pije krew i uważa się za wampira i szuka dawcy takie coś jest chore, albo w W11 hehe :P
VAMPIRELLA

Re: Wampir -ciag dalszy ewolucji

Post autor: VAMPIRELLA »

jeśli człowiek chce być wampirem to nie może być jak błędnie pokazują media ukąszony w szyje i po sprawie .... musi przejść wymianę krwi z jakimś wampirem
polega to na tym że wampir po trzykroć musi napić się krwi przemienianego a osoba znieniana krwi wampira.... to bardzo ryzykowne bowiem człowiekowi nie zawsze udaje się ta przemiana do końca i może zostać zwyczajnie zombie bez własnej woli i gnić za życia którego nie umie już sobie skrócić...
Awatar użytkownika
Emrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-24, 19:20
Lokalizacja: Kraina Wielkich Jezior

Re: Wampir -ciag dalszy ewolucji

Post autor: Emrys »

Przemiana bywa tez niebezpieczna przez przekazanie ,,mocy '' pomiędzy nimi.
Człowiek może dostać cząstkę tego calego wampira a wampir coś ludzkiego.
Nie dajmy się zwieść współczesnej pop kulturze. Wykreowany wizerunek wampira nijak ma się do tych dawnych prawdziwych wampirów. A przecież one mogą być dalej wśród nas.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Wampir -ciag dalszy ewolucji

Post autor: DanaS »

Chcę JEDEN słownie JEDEN NIEPODWARZALNY dowód na istnienie wampirów "w tej bardziej ludzkiej postaci", żeby wykorzystać cytat z wypowiedzi kawałek wyżej, na istnienie czegoś takiego jak wampir. Kiedy już był taki temat i wyjaśniliśmy sobie, że wampiryzm jest spowodowany przez chorobę a nie przez "trzykrotne wypicie z ofiary i wymianę krwi". Przez takie bzdury to mam ochotę po prostu udusić takich ludzi. Hugon i Sigeru, czy wyście się poczytali, co napisaliście?
- wampiry są samotnikami
-wampiryzm to przekleństwo samotności w tłumie
-w "Bladzie" wampiry miały swój bank krwi

LUDZIE!! Toc to bzdura na bzdurze. Nikt nigdy nie udowodnił istnienia wampira. Owszem są podania ludowe, ale podobno gdzieś w lesie mieszkała wiedźma w chatce na kurzej stopce. Jest taki wiek, kiedy człowiek przestaje wierzyć w bajki, a jeśli nie przestaje, to niech się do tego nie przyznaje. Bo wstyd.

Nie chcę tu nikogo obrazić ani urazić, ale warto czasem pomyśleć, zanim się coś napisze. A jka się już napisze, to pomyśleć czy aby na pewno warto to wysłać.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wampir -ciag dalszy ewolucji

Post autor: Spooky Fox »

DanaS - jeśli jeszcze raz wyprzedzisz mnie w wyśmiewaniu mhrocznych emo dzieci, to zobaczysz, pogryzę Cię ;]

Nie ma tutaj co rozkminiac. Vampirella jest po prostu niedojrzała, pewnie nikt jej nie lubi, dlatego ucieka w świat fikcji, ale nie mnie to oceniac. Nie będę robił z siebie pseudo freudowskiego szrinka-amatora.

Trzykrotne wypicie krwi - to mnie po prostu rozwaliło na łopatki.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Wampir -ciag dalszy ewolucji

Post autor: DanaS »

Ja ogólnie proponuję zamknąć temat ponieważ:
- jest nacechowany "nerwowością"
- powoduje niepotrzebne kwasy
- jest wysoce WYWROTOWY

Nie neguję ewolucji ale neguję wampiry. A ten temat to już wogóle jest po prostu wywoływanie burzy w szklance wody. Moim zdaniem wszystko co miało byc powiedziane, zostało powiedziane. I nie ma sensu ciągnąć dyskusji na ten temat.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Wampir -ciag dalszy ewolucji

Post autor: Ivellios »

Temat zostaje zamknięty.
Zablokowany

Wróć do „Wampiryzm”