Egipcjanie i Ufo

Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: FaKtoMaaN »

aż se oglądnę:P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Arek »

W "Dziejach" Herodota jest opisany (co prawda, pobieżnie) sposób stawiania piramid przekazany mu przez egipskich kapłanów.
Sothis
Przypomnij te pisma bo to ważne, wtedy będzie można mówić o czymś, a na razie widzisz że przytaczane jest "coś" i na tym się kończy
Dlatego mówię przytocz co pisze Herodot i poważnie zastanowimy się do tej możliwości.
zostaję przy temacie , bo mnie to interesuje
pozdro
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Sothis »

Po weekendzie podskoczę do biblioteki Arku. ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Arek »

ok :wink:
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Kryptozoolog »

Hmm nie twierdzę że Egipcjanie mieli pomieszane w głowach, gdyż byli bardzo inteligentni i mieli bardzo rozwiniętą wiarę oraz kulturę ale...
We wszystkich dawnych religiach i do dziś w np. Afryce wymyśla się kolejnych Bogów, różne mity, legendy i przede wszystkim stwory jak istniejące nadal w górach Afryki tygrysy szablozębne.
To część ich kultury i wiary.
Przecież kiedy powstaje jakaś religia, też mówi o czasie przeszłym kiedy np. jakiś Bóg nie istniał więc to oczywiste że ci cali kosmici to część ich historii, mówiąca o wysłannikach Bogów czy czymś takim.
Indianie i różne dzikusy widywali nawet niebieskich ludzi, oraz latające słonie :lol:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Darnok »

olecam, warto przynajmniej zobaczyć jak naukowcy dostają po głowie i wychodzą na idiotów. :mrgreen:
Trudno czasem tłumaczyć pół godziny jednemu głąbowi, że populistyczny tekst, który przed chwilą zasadził jest kompletnym idiotyzmem...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Arek »

We wszystkich dawnych religiach i do dziś w np. Afryce wymyśla się kolejnych Bogów, różne mity, legendy i przede wszystkim stwory
Myślę że te stwory, bogowie legendy istniały już od dawna , a nie wymyśla się dzisiaj. Stary Testament, hinduskie pisma jak Mahabrata istniały już ponad 2 tysiące lat temu i tam opisano legendy o bogach czy potworach . Więc nie mogły być dzisiaj wymyślone

Pozdrawiam i witam serdecznie
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Kryptozoolog »

Arek pisze:
We wszystkich dawnych religiach i do dziś w np. Afryce wymyśla się kolejnych Bogów, różne mity, legendy i przede wszystkim stwory
Myślę że te stwory, bogowie legendy istniały już od dawna , a nie wymyśla się dzisiaj. Stary Testament, hinduskie pisma jak Mahabrata istniały już ponad 2 tysiące lat temu i tam opisano legendy o bogach czy potworach . Więc nie mogły być dzisiaj wymyślone

Pozdrawiam i witam serdecznie
Napisałem że od zawsze do dziś.
Czemu nadal tak twierdze?
Gdyż wystarczy pojechać do jakiś tubylców o dość specyficznej wierze i szamanach, można się przekonać że zdarzają się wśród nich Nostradamusy, a kiedy się coś nie spełni uważają że źle odczytali znaki :lol:
Nie naśmiewam się z innych kultur, a dokładniej kultur paru małych plemion ale akurat tam kiedy zobaczy się cień, po 20 latach mówi się że był to xxx i był np. znakiem od czegoś lub czymś z ich wcześniejszych legend.
Taką już mają kulturę, wierzą w rzeczy niemożliwe.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Ruskof »

I uwazaja ze niemozliwe moze stac się mozliwe.
przedtem nasi przdkowie tez byli polyteistami,slowianie mieli wielu bogow (swietowid i inne) i tez rozne mity o tym i o tamtym jak malo kto wiedzial.

-- 2009-11-08, 21:07 --

krotko mowiac,gdybys pojechal do jakis plemion afrykanskich,i bys im powiedzial ze krowy lataja to by cie uwierzyli.Glupole :lol:
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Kryptozoolog »

Raczej uwierzą w to jak przekonasz ich szamana :D
A ten wcześniej wszystko 10 razy przekręci i coś popali, po czym z jasnością umysłu przemówi do ludu że wszystkie zwierzęta potrafią latać, a krowy naucza tego ludzi i są nowymi wcieleniami ich Bogów.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Ruskof »

Jesli taka maja mentalnosc...Mozna im nawet wmawiac ze rosliny moga się przemieszczac(chociaz na saharze sa i takie),a UFO to jakie cyberryby lub wynik jakiegos krzyzowania,albo ze piranie maja kly po to zeby im jaja stroic za brak chwilowej uwagi :P
Sa po prostu latwowierni.Szaman powie ze g*wno to podstawa jedzenia,to kal bedzie glownym daniem plemiennym. :mrgreen:
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Kryptozoolog »

To jest przez brak cywilizacji w pobliżu...
Nie twierdzę że technologia i japońskie pociągi powinny być na całym świecie oraz że różne kultury muszą zniknąć, ale niech wreszcie zrozumieją parę faktów i pogodzą się z prawdą... im szybciej tym lepiej, zarówno dla nas jak i dla nich.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Ruskof »

Tylko jak chcesz cywilizowac dziesiatki tysiance jak nie setki tysiency plemion?
I jesli tak dziko maja się zachowac, jesli chcemy im zaprzeczyc? Przeciez cie zabija i pojdziesz na grilla :)
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Kryptozoolog »

A czy ja napisałem że chcę ich ucywilizować? :D
Po prostu napisałem że takie coś nie ma sensu bo mają taką wiarę i kulturę od tysięcy lat, więc możemy im wmawiać że w Nowym Jorku krowy latają żeby tam pojechali, ale zresztą sam możesz się domyślać ich reakcji albo tego ile jeszcze ich zostanie do przekonania :lol:
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Ruskof »

Zanim ich mialbym przekonac o tym to bym powiedzial ze za drzewem beda mieli wszystko co sobie zycza (jak szaman im to powie to chyba bedzie z tego general fight), a jak się okaze ze zrobilem ich w konia to chyba mnie tak poszkubia ze bede sobie skore w d*py zrywal zeby w ogole moc cos zrobic :P
Usunięto użytkownika 8289

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Usunięto użytkownika 8289 »

Zgadzam się z tym kolesiem z wilkiem też widziałem ten program, ale naprawdę nie wiem czy ufo istnieje to mógłbyć zbieg okoliczności albo coś ale jeśli ufo istnieje to wszystko da się wytłumaczyć i porównać z biblią. Myślę że ufo (jeśli istnieją) chcą nas do czegoś wykorzystać bo inaczej downo by się nam pokazali :|

-- 2011-05-04, 17:39 --

ten statek kosmiczne na ostatnim zdjęciu to krwawiące oko debile albo nie? :shock:

-- 2011-05-04, 17:44 --
Kryptozoolog pisze:
Arek pisze:
We wszystkich dawnych religiach i do dziś w np. Afryce wymyśla się kolejnych Bogów, różne mity, legendy i przede wszystkim stwory
Myślę że te stwory, bogowie legendy istniały już od dawna , a nie wymyśla się dzisiaj. Stary Testament, hinduskie pisma jak Mahabrata istniały już ponad 2 tysiące lat temu i tam opisano legendy o bogach czy potworach . Więc nie mogły być dzisiaj wymyślone

Pozdrawiam i witam serdecznie
Napisałem że od zawsze do dziś.
Czemu nadal tak twierdze?
Gdyż wystarczy pojechać do jakiś tubylców o dość specyficznej wierze i szamanach, można się przekonać że zdarzają się wśród nich Nostradamusy, a kiedy się coś nie spełni uważają że źle odczytali znaki :lol:
Nie naśmiewam się z innych kultur, a dokładniej kultur paru małych plemion ale akurat tam kiedy zobaczy się cień, po 20 latach mówi się że był to xxx i był np. znakiem od czegoś lub czymś z ich wcześniejszych legend.
Taką już mają kulturę, wierzą w rzeczy niemożliwe.
a ty kryptozoologu w co wierzysz równie dobrze oni mogą naśmiewać się z twojej wiary ty próbujesz uciec od prawdy i bierzesz pod uwagę tylko swoje przekonania musisz wierzyć w to co wierzysz ale brać pod uwagę też inne argumenty
Sao
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-15, 11:55

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: Sao »

Nie raz już próbowano zamazać karty historii czy ośmieszyć odkrycia,
osobiście po przeczytaniu miliona książek pana E. Von Dankiena jestem w stanie uwierzyć w te malowidła, przecież na logikę istnieją światy odległe we wszechświecie, dlaczego nie mieliby nas odwiedzić ileś wieków/tysiącleci temu, nie wiem nad czym ludzie się zastanawiają, sami latamy w kosmos zostawiamy tam nasz ślad, w postaci złomu kosmicznego, porównywanie tych obrazów do literek jest dla mnie śmieszne.
harone

Re: Egipcjanie i Ufo

Post autor: harone »

Popieram słyszałem także o tych malowidłach co prawda nie jest to jakaś super nowa wiadomość ale jest to kolejny dowód na interwencję obcych cywilizacji w rozwój człowieka i jego kultury. 8)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Egipt”