Dwie dusze.

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Adept_Kornel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2011-05-07, 02:42

Dwie dusze.

Post autor: Adept_Kornel »

Witam was serdecznie.
Jestem częstym czytelnikiem forum, także od dawna poszukuję prawd o otaczającej mnie rzeczywistości.
Od półtora roku pracuję nad opowiadaniem, które pomogłoby mi zrozumieć pewne aspekty dotyczące "tamtego" świata, energii umysłu, bytów niematerialnych i posiadania duszy. Na razie nie myślę nad publikacją, chciałbym żeby to była moja osobista opinia o postrzeganiu świata, wsparta wiedzą bardziej doświadczonych ode mnie.
Bohaterem mojej opowieści jest chłopak, który po przebudzeniu ze śpiączki, po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, ze nie jest sam w swoim ciele. W snach, które prowadzą go do nieznanych mu miejsc, dowiaduje się, że w trakcie trwania śpiączki, do jego ciała została "wstrzyknięta" druga Dusza, która została sztucznie wyciągnięta z innego ciała. Akcja w pewnym momencie robi się nieco fantastyczna, bo tym drugim okazuje się zdradzony wojownik, który namawia bohatera, do współpracy i dokończenia powierzonego mu zadania. Mimo pewnych fantastycznych wątków, chciałbym żeby treść była jak najbardziej zgodna z zasobami Forumowymi.
W związku z tym, mam do Was kilka pytań :

1. Czy jest możliwość egzystencji dwóch dusz w jednym ciele ? na zasadzie (Host - Klient)
2. Czy jest możliwość wyciągnięcia duszy z ciała, i tchnięcie jej w inne żywe ciało ?
3. Czy dusza jest przyznawana "z automatu" do każdego nowego człowieka ? Co gdyby człowiek (tylko ciało) został stworzony sztucznie (całkowicie, nie in vitro) ?

Bardzo prosiłbym o odpowiedzi, jak również wsparcie, i możliwość konsultowania się z Wami tutaj, w tym wątku.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Dwie dusze.

Post autor: Spock »

3. Golem był taką istotą. Sztuczny człowiek, ulepiony z martwej materii. Obdarzony życiem, "uruchomiony", ale bez duszy.
Ale jeśli myślisz o jakimś klonowaniu - zaczzynasz wkraczać w SF, a nauka nic o duszy nie mówi.

PS. Przeczytaj sobie opowiadanie pt. "Podróż dwudziesta pierwsza" z "Dzienników gwiazdowych Ijona Tichego" Stanisława Lema.
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Dwie dusze.

Post autor: Garest »

1. Czy jest możliwość egzystencji dwóch dusz w jednym ciele ? na zasadzie (Host - Klient)
2. Czy jest możliwość wyciągnięcia duszy z ciała, i tchnięcie jej w inne żywe ciało ?
3. Czy dusza jest przyznawana "z automatu" do każdego nowego człowieka ? Co gdyby człowiek (tylko ciało) został stworzony sztucznie (całkowicie, nie in vitro) ?
juz ci odpowiadam
1. Czy jest możliwość egzystencji dwóch dusz w jednym ciele ? na zasadzie (Host - Klient)
Niema takiej mozliwosci nasze cialo to pojemnik i nic wiecej i niezmiescisz dwuch komputerow to jednego kartona
ale zato twoj mozg to neuro przekaznik wiec istnieje mozliwosc zeby odbierac inna dusze w postaci glosow w glowie
to dziala jak radio zakodowane masz 3 stacje jedna do dobro druga to zlo trzecia to twoj wybor ale mozesz zlapac tez inne stacje (to juz rodzaj telepatii ... troche odbieglem od tematu)
2. Czy jest możliwość wyciągnięcia duszy z ciała, i tchnięcie jej w inne żywe ciało ?
tak jest mozliwosc wyjscia dusza z ciala jak i mozliwe jest wyciagniecie z czyjegos ciala duszy .. poruszylem ten temat w nekromancji . )
3. Czy dusza jest przyznawana "z automatu" do każdego nowego człowieka ? Co gdyby człowiek (tylko ciało) został stworzony sztucznie (całkowicie, nie in vitro) ?
tak jest pewnego rodzaju wiazanie miedzy twoim cialem i twoja dusza , ale gdyby tak stworzyc cialo na podstawie kodu dna to opcje sa dwie albo dostalo by nowego "nosiciela" albo nowy nosiciel sam by się zaklimatyzowal albo wazywko xD
wrazie czego chetnie pomoge przy pisaniu ksiazki bo tez pisze jedna ;p auto biografie o tytule "40 i 4 czlowiek ktory wszystko zmienil - historia prawdziwa"
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”