Twarz na zdjęciu?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
ona89
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-25, 11:51

Twarz na zdjęciu?

Post autor: ona89 »

Witam wszystkich :)
To mój pierwszy post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość.
Otóż mój znajomy postanowił sprzedać stary, stojący od lat w garażu samochód, wystawiłam jego ofertę w internecie i dodałam zrobione przez niego zdjęcia. Wybaczcie jakość tych zdjęć, które wstawiam tutaj, ale nie chcę, żeby miał do mnie pretensje o ich ponowne użycie. Co mnie zastanawia? No właśnie, na fotelu pasażera ''siedzi'' kobieta, uśmiechnięta, włosy lekko za uszy. Przybliżałam i oddalałam zdjęcie tysiące razy i ciągle TO widzę. Czy naprawdę to co widzę ma sens, czy to jakieś moje omamy?
Załączniki
zdj 1
zdj 1
zdj 2
zdj 2
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Twarz na zdjęciu?

Post autor: czyzo3 »

Gdzie to zdjęcie? //EDIT: jest jakiś błąd i pokazuje zdjęcia dopiero po dodaniu komentarza, jak jeszcze będę mógł edytować to odpiszę w tym poście, jak nie, niżej//

Już mam zdjęcia. Wybacz, ja tam kompletnie nic nie widzę. Więc jest to typowa - pareidolia. Nasz umysł doszukuje się znajomych kształtów - np.: twarz, ręka - w przypadkowych pikselach zdjęcia. Zjawisko znane i opisane.
Ostatnio zmieniony 2017-07-25, 14:31 przez czyzo3, łącznie zmieniany 1 raz.
ona89
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-25, 11:51

Re: Twarz na zdjęciu?

Post autor: ona89 »

Dodałam załączniki, nie wiem czemu się nie wyświetlają

http://imgur.com/a/znX8c

http://imgur.com/a/syao8

Edit: Tak coś czułam, dziękuję za opinię :) Post usunę, nie będę zaśmiecać forum :) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2017-07-25, 14:34 przez ona89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Twarz na zdjęciu?

Post autor: czyzo3 »

Odpisałem wyżej edytując post. A tutaj masz definicję terminu pareidolia - "Termin pareidolia, wprowadzony w 1994 roku przez Stevena Goldsteina, opisuje fenomen psychologiczny zawierający niejasne i przypadkowe bodźce (często obraz lub dźwięk), które są postrzegane jako istotne. Zwykle przykłady pareidolii zawierają wizerunki twarzy ludzkich lub zwierząt widziane w chmurach, człowieka na księżycu oraz ukryte przekazy w nagraniach odtwarzanych od tyłu. Carl Sagan wysnuł hipotezę o technice przetrwania, która polega na tym, że ludzie od urodzenia są "mocno wyczuleni" na identyfikację ludzkiej twarzy. Technika ta pozwala ludziom na użycie minimalnej ilości szczegółów w celu rozpoznania twarzy z dużej odległości i przy kiepskiej widoczności, może jednak prowadzić także do interpretacji przypadkowych obrazów lub wzorów światła i cienia jako ludzkich twarzy"
ona89
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-25, 11:51

Re: Twarz na zdjęciu?

Post autor: ona89 »

Dziękuję za definicję :)
Teraz wszystko stało się bardziej zrozumiałe.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Twarz na zdjęciu?

Post autor: Pandemonium »

Gratuluję samokrytycyzmu i racjonalnego myślenia. Ostatnimi czasy to coraz rzadsze zjawisko więc trzeba chwalić każdy taki przejaw. :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”