Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Dagmara »

Zastanawiające z tym całym domem, może pod nim przepływają jakieś niekorzystne energie powodujące dziwne samopoczucie, lub też halucynacje, sama nie wiem.
Ogólnie jakbym miała to wyjaśnić to powiedziałabym iż ojciec doznał zwyczajnej halucynacji, możliwe spowodowanej zmęczeniem organizmu, niedotlenieniem i tym podobnym.
A to że inni również coś odczuwają, jakby obcą energię jest wynikiem sugestii, czyli samo nastawieniem psychicznym spowodowanym opowiadaniami, wiarą że dane miejsce jest nawiedzone.
Jeśli chcesz usłyszeć tajemnicze odgłosy nocą w lecie, czy na cmentarzu to je usłyszysz, ponieważ sam się na nie nakręcasz, podświadomie nastawiając i tak dalej.

To tak troszkę ze sceptycznego punktu widzenia, ale że sceptykiem nie jestem to czekam na dalsze relacje Pawle :)

A co do tego ośrodka rekreacyjnego, urzekło mnie piękno tego miejsca, coś wspaniałego i jakby to tak odnowić- odrestaurować, ech miodzio normalnie.
Pokahontaz88
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-07, 22:17

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Pokahontaz88 »

Hej.Totalnie mnie zaskoczyliście tym Szpitalem Psychiatrycznym w Oleśnie, a jeszcze jak zobaczyłam zdjęcia to utwierdziłam się w przekonaniu ze to hmm "ciekawe " miejsce. czy nawiedzone czy nie na pewno klimatyczne.znajduje się ok. 150km od mojego miejsca zamieszkania,ale jesli byłby fajny pomysl na wyprawe to ja się pisze. Lubie takie wypady,takie miejsca tylko niestety nie bardzo jest z kim się wybrac.
Da się tam jeszcze wejsc? jakies zmiany? był tam ktos? bo troche ucichło z tego co widze.
Awatar użytkownika
majka2020
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 50
Rejestracja: 2011-02-06, 22:35
Lokalizacja: WrocłaW

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: majka2020 »

Z tego co wiem to tam juz się nie da wejsc.. jest zamkniete i pilnuje tego ochrona..niedlugo beda przerabiac ten szpital w cos..a szkoda bo sama się tam chcialam wybrac:)
Pokahontaz88
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-07, 22:17

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Pokahontaz88 »

ehh..szkoda:( zdjecia niezle podziałały na moja wyobraznie),no i do takiego "konkretnego"<w sensie ciekawego> miejsca prędzej by dało rade kogos namówić, bo chetnych jakos nie ma.Moze pechowo trafiam ale z tego co widze wiekszosc moich znajomych wyrosła z takich zabaw,a przynajmniej tak twierdzą.JA tez nie zatrzymałam się w miejscu i rozwoju ale jednak lubie tą adrenaline i klimacik. :grin:
Awatar użytkownika
majka2020
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 50
Rejestracja: 2011-02-06, 22:35
Lokalizacja: WrocłaW

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: majka2020 »

Tak, tez żałuje ze się szybciej tam nie wybrałam, bo z tego co widziałam na filmiku o tym szpitalu,to prawie całe wyposażenie tam było:łóżka, wózki, szafki,nawet jakieś dokumenty.Niestety to było kilka lat temu, nie wiem dokładnie ile, teraz się dowiedziałam ze tam nawet wejśc nie można:/
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Veritas »

Prawie wszędzie można wejść. Tylko w niektóre miejsca zajmuje to więcej czasu :wink:
Też kiedyś chodziłem po starym opuszczonym oddziale szpitala. Cwaniaki zamontowali tam czujniki ruchu. I po czasie musieliśmy opuścić to miejsce. Zresztą słusznie. Chwilę później przyjechały służby mundurowe.
Awatar użytkownika
majka2020
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 50
Rejestracja: 2011-02-06, 22:35
Lokalizacja: WrocłaW

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: majka2020 »

Właśnie dużo czytałam o opuszczonych miejscach,po których ochroniarz się kręci.I ludzie zawsze się zastanawiają, po co ktoś pilnuje takiej ruiny heh gdzieś na necie widziałam zdjęcia, chyba opuszczonego szpitala albo ośrodka wypoczynkowego(całkowite ruiny), i tez podobno pilnuje je od kilku lat jakiś ochroniarz,nie wiem szczerze czego on tam pilnuje:)Jak ktos chce , niech napisze do mnie wiadomośc, postaram się znalezc i wysłać link.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Ignorant »

Ochroniarze tego pilnują bo to są zabytkowe budowle ;]
Pokahontaz88
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-07, 22:17

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Pokahontaz88 »

Ojj tam..ja bym krzywdy nikomu nie zrobila bedac tam, nawet nic bym nie próbowała wynosic, mazac po scianach tez nie zamierzam,wiec troche bezsensu z ta ochrona, ale wiemy jak jest niestety, i nic się nie poradzi, chyba ze własnie wejdzie się w nieco inny sposob :P Na forum natrafilam tez na info o tym Gródku, wymarłym miescie, i tez rewelacyjna sprawa.to juz jakies 300km, ale moze w wakacje albo co:) szkoda ze tam juz wszystko rozkradzione, bo łazic po domach gdzie sa jeszcze slady byłych mieszkancow to tez specyficzny klimat,ale wiadomo ze to Polska i rozkradną co się da.Właśnie w tym szpitalu to był klimat z tymi łózkami i wózkami,Normalnie jak w horrorze,no i świadomosc ze to psychiatryk.Troche tandetne,ale jednak przemawiajace do mnie. No i dokumentacja jakas tak? Namacalne dowody<niewiem w sumie czego lub na co ale wiecie o co mi chodzi> szkoda...
Awatar użytkownika
majka2020
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 50
Rejestracja: 2011-02-06, 22:35
Lokalizacja: WrocłaW

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: majka2020 »

Chodzi ci o Kłomino? Tez o tym słyszałam, był tam podobno sklep, szkoła, i budynki mieszkalne, ale rozbierają je bo wykorzystują materiały do budowy czego innego. Więc pewnie za kilka lat nic tam nie zostanie:/
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Veritas »

A ta ochrona która pilnuje tego szpitala, to stare siecie, czy raczej miśki?
Ma ktoś z was głębsze rozpoznanie na ten temat?
Awatar użytkownika
majka2020
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 50
Rejestracja: 2011-02-06, 22:35
Lokalizacja: WrocłaW

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: majka2020 »

Ja nie mam pojęcia, czytałam to w komentach pod filmikiem, ale podobno nie wpuszczają i tylko cudem uda się tam wejść.Większość pisała, że im się nie udało. Poszukam tego filmiku, bo nie pamiętam sama o jakie miejsce chodziło, chyba o opuszczony ośrodek wypoczynkowy,gdzie kiedyś był szpital.
Pokahontaz88
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-07, 22:17

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Pokahontaz88 »

Czytałam o czyms takim jak "Gródek",to chyba jakas miejscowosc, opuszczone osiedle całe.Ale jak jest tez cos jak Kłomino w tym temacie to poczytam, bo mnie to interesuje. Jak byłam młodsza to lazilismy z dykrafonem po lasach i klimat się nam wkrecał.Potęga podświadomości :P
Ale miejsca gdzie naprawde jakies dziwne wydarzenia miały miejsce, maja swoj klimat,wam udało się wybrac w jakies takie miejsca z kims? znalezliscie chetnych?
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Veritas »

Dawniej bardzo często chodziłem ze znajomymi w przeróżne miejsca. Teraz chodzę sam, rzadziej. Nie ma to jak ten charakterystyczny dreszczyk. Oczywiście nie chodzę z pustymi rękami. Czasem spotkam jakiegoś zdziczałego psa którego należy odpowiednio potraktować.
Czasem nawet sarna przebiegnie kawałek dalej. Ale to już płochliwe zwierzę.
Pokahontaz88
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-07, 22:17

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Pokahontaz88 »

no cóż...jak to mówią bez ryzyka nie ma zabawy:)
ale sam się zapuszczasz w jakieś dziwne rejony o których wiesz ze cos z nimi nie tak<w sensie cos się tam zdarzyło>? to odważny jesteś. Ja czasem tez lubiłam sobie połazic,ale nie ukrywam że samej mam czasem obawy,ale np. jak juz jestem z kims, to staje się odwazna:) wiem czesto tak ludzie mają,moze niema się czym chwalic ale takie sa fakty.Jednak jak wiem ze ktos ze mna jest,nawet jakas kolezanka , to staje się naprawde odważna, czesto bardziej niz reszta,moze czuje się pewniej i opory znikają,nie jestem tak pozostawiona sama sobie,na pewno nie ma to nic wspolnego ze szpanem, bo ja lubie się bać,ale Byle co mnie nie wystraszy<chyba ze jestem saMa to różnie bywa :lol: >
w takim razie chyba wezme przykład i przetestuje swoja potęgę podświadomości, zobacze jak szybko zacznie mi się coś wkręcać.Naczytałam się sporo o seryjnych mordercach,wiec jakieś lęki często dotyczą bardziej zagrożenia ze strony człowieka,niż "tajemniczej siły" to juz mniej miły strach,moze bardziej realny, chociaż też nie przesadzajmy,bo nie sądzę żeby akurat w miejscu i czasie gdzie ja będę zjawił się ktoś taki :P
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Veritas »

Na pewno dodatkowa para oczu uspokaja :wink:
A nasz umysł może zacząć "świrować", gdy np. gdzieś strzeli patyczek, albo mocniej zawieje wiatr między zabudowaniami lub drzewami. Ale kobiety nie powinny chodzić same w takie miejsca. Tymbardziej te o ponadprzeciętnej urodzie.
Może jakiś zboczeniec się nawinąć :zly:
No i te dzikie zwierzęta. Lepiej zapobiegać :)
Pokahontaz88
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-07, 22:17

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Pokahontaz88 »

No tak, samej po lesie to mi się nie widzi błąkać, ale moze jak sobie wreszcie zrobie prawko, to podjade sama w takie jedno miejsce dziwne, auto daje jakies bezpieczenstwo, gorzej jak cos się stanie i niebedzie chciał ruszyc, to wtedy się chyba popłacze, bo miejsce naprawde konkretnie klimatyczne.Lubiłam tam chodzic z kumpela ale to za dnia, noca jakos wielu chetnych niema
Awatar użytkownika
artem
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2011-02-24, 01:28
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: artem »

Czytając ten temat bardzo zainteresował mnie ów szpital w miejscowości Olesno. Już jakiś czas temu postanowiłem, że wybiorę się tam, by sprawdzić czy tak na prawdę jest wyczuwalna czyjaś obecność, jakaś negatywna energia, duchy, zjawy i inne takie ;). Postanowiłem również nie robić żadnych materiałów dowodowych w postaci nagrań wideo czy też audio, ponieważ wiem ze nawet gdybym coś zarejestrował to i tak zostało by to w jakiś sposób obalone ;). Jadę tam dla siebie, być może coś ciekawego mnie spotka lub też nie ;). Przyznam szczerze, że mam doświadczenie co do odwiedzania rzekomo nawiedzonych Budynków/miejsc i powiem, że tylko w jednym Miejscu spotkało mnie wiele ciekawych rzeczy co spowodowało ze nie chciałem tam wracać ;)( ale to już nie ważne). Pod koniec marca powinienem już mieć zapisane jakieś relacje w swoim dzienniku z tego Szpitala, jeśli ktoś będzie zainteresowany zapraszam na priv. Jak już mówiłem jadę sam, i robię to dla siebie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Veritas »

To ja mam prośbę. Jak wrócisz z wyprawy, to po prostu napisz tutaj jak było. Wiesz, swoje przeżycia, odczucia itp.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”