Adblock detect fail

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Adblock detect fail

Post autor: IteratorZX81 »

Co prawda używam Adblocka, ale na Paranormalium miałem go zawsze wyłączonego (menu adblock->wyłącz na paranormalium.pl). Mimo tego pokazuje mi się wiadomość że mam wyłączyć mimo że jest wyłączony...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Adblock detect fail

Post autor: Ivellios »

AdBlock nawet jeśli jest wyłączony na jakiejś stronie to i tak próbuje coś grzebać przy reklamach, stąd ten komunikat (skrypt wykrywa każdą próbę manipulacji kodem HTML reklam). Rozwiązaniem jest wyłączenie go całkowicie na czas surfowania po Paranormalium.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Adblock detect fail

Post autor: IteratorZX81 »

Nie, dzięki. Wolę się w takim razie przenieść na forum Infry niż być zasypywanym ofertami powiększenia pewnej części ciała na innych stronach niż Paranormalium (zwykle to nie jedyna strona którą naraz przeglądam).
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Adblock detect fail

Post autor: Darnok »

Przecież reklamy nie są inwazyjne - o co chodzi?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Adblock detect fail

Post autor: Ivellios »

Iteratorowi chodzi o to, że wyłączając wtyczkę przy przeglądaniu Paranormalium automatycznie wyłączyłby sobie blokowanie reklam na innych stronach (a te czasami faktycznie potrafią wkurzyć). Nie rozumiem jednak, w czym problem - przecież zawsze po przejściu na inną stronę wtyczkę blokującą banery można włączyć z powrotem. Zawsze też można sobie Paranormalium włączyć w innej przeglądarce, bez AdBlocka.

Wykrywanie AdBlocka (oraz wszystkich innych programów blokujących reklamy) odbywa się w ten sposób, że w kodzie HTML koło stopki umieszczony jest element DIV z klasą, której nazwa jest jedną z nazw klas blokowanych przez tę wtyczkę. Ów element ma ustawione wymiary 100x100px i towarzyszy mu skrypt wykrywający zmianę rozmiaru po załadowaniu. Jeśli zostanie wykryta zmiana, użytkownik widzi komunikat:
Używasz programów do blokowania reklam. Portal Paranormalium funkcjonuje dzięki wpływom z reklam, prosimy więc o wyłączenie AdBlocka lub innego narzędzia, z którego korzystasz, dzięki czemu serwis będzie szybciej się rozwijał i działał bardziej stabilnie.
Niestety, wtyczka AdBlock (nie wiem jak inne programy) ma jeden feler - grzebie przy reklamach nawet wtedy, gdy blokowanie jest na którejś ze stron wyłączone. To skutkuje wyświetlaniem komunikatu nawet przy wyłączonym blokowaniu. Na chwilę obecną nic z tym nie mogę zrobić, pozostaje wyłączyć AdBlocka na czas surfowania po Paranormalium.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Adblock detect fail

Post autor: IteratorZX81 »

...albo zrobić mniej uciążliwe powiadomienie, jak np. pokazanie w pasku RadioParanormalium (gdzie mi się wyświetla guzik FacePlus, nie wiedzieć czemu) tegoż komunikatu, a nie okno blokujące całą przeglądarkę.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Adblock detect fail

Post autor: Sothis »

IteratorZX81 pisze:Nie, dzięki. Wolę się w takim razie przenieść na forum Infry
Trudno. Szerokiej drogi zatem.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Adblock detect fail

Post autor: Ivellios »

Zastąpiłem alert informacją nad paskiem z radiem.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Adblock detect fail

Post autor: Spock »

Skoro wiadomo dokładnie gdzie tkwi przyczyna, to czemu po prostu nie wywalić tego DIV-a i jego skryptu ?

O, ten fragment dokładnie:

Kod: Zaznacz cały

<style type="text/css">
div.adsbox { width: 10px; height: 10px; }
</style>
<div class="adsbox"><div></div></div>
<script type="text/javascript">
var ads = document.getElementsByClassName('adsbox');
for(var i=0, ac=ads.length; i < ac; i++) {
   var el = ads[i];
   if(el.offsetHeight == 0) {
   document.write('<div id="KomunikatZamknij" style="background: red; color: #FFFFFF; font-size: 12px; padding: 10px; text-align: justify; width: 970px; height: 30px; position: fixed; bottom: 30px; z-index: 1;">Używasz programów do blokowania reklam. Portal Paranormalium funkcjonuje dzięki wpływom z reklam, prosimy więc o wyłączenie AdBlocka lub innego narzędzia, z którego korzystasz, dzięki czemu serwis będzie szybciej się rozwijał i działał bardziej stabilnie.</div>');
   } else {
//      alert('NIE blokujesz reklam!');
   }
}
</script>
<script type="text/javascript" src="http://adblockdetector.com/script.php"></script>
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Adblock detect fail

Post autor: IteratorZX81 »

Jak już mówiłem - mam adblock na PN odblokowany, tylko mi się info pokazywało że mam zablokowany jak nie mam. Ale czerwona ramka aż tak bardzo nie przeszkadza - nie bardziej niż reklamy na około.

Po za tym, nie wszyscy aż tak się znają, żeby pisać filtry do adblocka - ja tam umiem np. tylko podstawowe rzeczy typu obsługa przeglądarki, włączenie pasjansa czy Garry moda, itp. Samego adblocka to mi kolega konfigurował (włącznie z ustawieniem aby na Paranormalium nie blokowało - musiałem do niego dzwonić żeby mi powiedział gdzie dokładnie jest ta opcja, żebym mógł w Op napisać).
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Adblock detect fail

Post autor: Ivellios »

Spock pisze:Skoro wiadomo dokładnie gdzie tkwi przyczyna, to czemu po prostu nie wywalić tego DIV-a i jego skryptu ?

O, ten fragment dokładnie:

Kod: Zaznacz cały

<style type="text/css">
div.adsbox { width: 10px; height: 10px; }
</style>
<div class="adsbox"><div></div></div>
<script type="text/javascript">
var ads = document.getElementsByClassName('adsbox');
for(var i=0, ac=ads.length; i < ac; i++) {
   var el = ads[i];
   if(el.offsetHeight == 0) {
   document.write('<div id="KomunikatZamknij" style="background: red; color: #FFFFFF; font-size: 12px; padding: 10px; text-align: justify; width: 970px; height: 30px; position: fixed; bottom: 30px; z-index: 1;">Używasz programów do blokowania reklam. Portal Paranormalium funkcjonuje dzięki wpływom z reklam, prosimy więc o wyłączenie AdBlocka lub innego narzędzia, z którego korzystasz, dzięki czemu serwis będzie szybciej się rozwijał i działał bardziej stabilnie.</div>');
   } else {
//      alert('NIE blokujesz reklam!');
   }
}
</script>
<script type="text/javascript" src="http://adblockdetector.com/script.php"></script>
Po to właśnie ten skrypt jest wstawiony, żeby wykrywał programy blokujące bannery. Nie zostanie on usunięty.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Adblock detect fail

Post autor: Spock »

Naprawde myślisz, że ktoś, kto specjalnie używa programów do blokowania reklam, zgodzi się je oglądać (i jeszcze kliknać i kupić) na widok komunikatu "proszę, wyłącz AdBlocka i obejrzyj reklamy" ?

Ale jak uważasz.
Niezarejestrowany

Re: Adblock detect fail

Post autor: Niezarejestrowany »

Po pierwsze (wybaczcie moją żołtodziobność), czy płacone macie za wyświetlenie reklamy, czy za kliknięcie w nią? Bo jeśli to drugie, to moje wyłączenie adblocka (i jak się domyślam większości ludzi) nic nie da, bo z zasady nigdy nie klikam w reklamy.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Adblock detect fail

Post autor: Pandemonium »

Moim zdaniem administracja powinna prosić o wyłączenie adblocka, a nie w ten sposób terroryzować. Ja rozumiem ,że pieniądze są potrzebne, dlatego ja np. z tego względu zgodziłem się oglądać te zasrane reklamy poprzez odblokowanie tej strony. Ale wyłączanie adblocka za każdym razem jak się wchodzi na paranormalium jest poronionym pomysłem. A zresztą jak tam sobie chcecie, najwyżej to czerwone gówno będzie mnie prześladować :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Adblock detect fail

Post autor: Ivellios »

Spock pisze:Naprawde myślisz, że ktoś, kto specjalnie używa programów do blokowania reklam, zgodzi się je oglądać (i jeszcze kliknać i kupić) na widok komunikatu "proszę, wyłącz AdBlocka i obejrzyj reklamy" ?
Co ktoś zrobi z reklamą, to mnie już nie interesuje. W portalu wyświetlają się dwa typy reklam:
- płatne za kliknięcie
- płatne za odsłony
W zdecydowanej większości przypadków wystarczy, że reklama po prostu się załaduje i wyświetli. Użytkownik nawet nie musi na nią patrzeć. Kasa leci za same wyświetlenia.
Pandemonium pisze:Moim zdaniem administracja powinna prosić o wyłączenie adblocka, a nie w ten sposób terroryzować.
Przecież w komunikacie jest zawarta właśnie taka prośba. Nie ma tekstu a'la "Wyłącz AdBlocka albo sklonujemy Twoją teściową" :P
Jak już wspominałem, AdBlock zawiera błąd, który powoduje, że wtyczka próbuje grzebać przy reklamach nawet wtedy, gdy blokowanie jest wyłączone. Owo grzebanie powoduje reakcję ze strony "wykrywacza", w wyniku czego użytkownik widzi komunikat.
Pandemonium pisze:A zresztą jak tam sobie chcecie, najwyżej to czerwone gówno będzie mnie prześladować :P
...a ja najwyżej dodam do niego przycisk zamykający ;)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Adblock detect fail

Post autor: Pandemonium »

Ivellios pisze: ...a ja najwyżej dodam do niego przycisk zamykający ;)
Co rozwiąże całą sprawę ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Adblock detect fail

Post autor: Spooky Fox »

Macie kurna problemy. Jednemu się nie podoba, bo reklamy, drugiemu się nie podoba i grozi, że woli na Infrę...każdy chce być na forum, ale gówno to kogo obchodzi, że za to trzeba płacić, a Ivellios z własnej kieszeni raczej nie pociągnie, a bo i nawet z jakiej paki, skoro może zarobić na reklamach.

Czy to naprawdę taki wielki problem wcisnąć ctrl+mouse scroll w górę i powiększając troszeczkę stronę jednocześnie pozbyć się widoku niechcianych reklam?

Ja na przykład tak sobie zrobiłem i tylko od czasu do czasu kliknę w reklamę.

Swoją drogą, też byście mogli - korona Wam z głowy przez to nie spadnie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”