Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ivellios »

To już pewne. 14 grudnia 2009 na terenie Akademii Ekonomicznej w Katowicach odbędzie się druga już debata ufologiczna :)

Nie wiadomo jeszcze, ilu gości weźmie udział w debacie. Narazie swój udział potwierdziliśmy ja i Marcin Mizera z NPN'u. Z tego, co mi przekazali organizatorzy debaty, będzie ona poświęcona głównie obserwacjom UFO na terenie Polski.

Gdy dowiem się czegoś więcej, natychmiast dam znać.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Arek »

Jakby była pod koniec grudnia to mógłbym reprezetować paranormalium, ale w tym terminie to trochę dla mnie za wcześnie
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Machno »

czekam na szczegóły :)
nie jeszcze jak będę tego dnia pracował, więc przy odpowiednich uwarunkowaniach, może bym wpadł :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Darnok »

NPN to jakaś porażka.

Możesz poprosić w moim imieniu Mizerę, by ten pokazał ci te "obliczenia" i opowiedział o "badaniach", które przeprowadzał jego kumpel z filmiku powyżej i które pozwoliły mu dojść do wniosków, że w okolicy 2012 znajdziemy się w zaskakująco dziwnej pozycji względem naszej galaktyki? pytałem się rok temu w komentarzach i na ich stronie, ale odpowiedzi nie dostałem, a skoro facet przyznał się publicznie, no to na pewno ma przynajmniej zeszyt z tymi swoimi obliczeniami ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ivellios »

Po przeczytaniu posta Darnoka przyszedł mi do głowy pewien pomysł - mianowicie żebyście zamieścili w tym temacie pytania, jakie chcielibyście zadać uczestnikom debaty.

Nie wiem jeszcze dokładnie, kto prócz mnie i Marcina Mizery weźmie udział w debacie, gdy się dowiem wszystkiego, natychmiast przekażę to tutaj.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, najprawdopodobniej - podobnie jak to było rok temu - organizatorzy poproszą mnie o przesyłanie zgłoszeń od osób chętnych do przybycia na debatę. Jeśli ktoś chce, to może się już zgłaszać do mnie na PW ;)

-- 26 Lis 2009 00:26 --
Darnok pisze:NPN to jakaś porażka.

Możesz poprosić w moim imieniu Mizerę, by ten pokazał ci te "obliczenia" i opowiedział o "badaniach", które przeprowadzał jego kumpel z filmiku powyżej i które pozwoliły mu dojść do wniosków, że w okolicy 2012 znajdziemy się w zaskakująco dziwnej pozycji względem naszej galaktyki?
Chodzi o to, w jaki sposób obliczono datę "skończenia się kalendarza Majów" jako 21.12.2012, czy o coś innego?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Arek »

To może ja się pokuszę na odpowiedż Mizery zanim tego zabieganego chłopaka zawalicie pytaniem, na które nie będzie w stanie odpowiedzieć ponieważ odpowiedniej strony z internetu nie ma w głowie zakodowanej. Ostatnio koleżanka z forum dała mi linka do strony gdzie można te sprawy przeduyskutować.
Oto odpowiedż dla Darnoka, nie bierzcie mnie za autora, ja tylko cytuję
Witam wszystkich!
Chcia³bym podzieliæ się kilkoma przemyœleniami i wnioskami z wszystkimi, którzy chc¹
dowiedzieæ siê o moich badaniach dotycz¹cych scenariusza na rok 2012.
Zacznê od staro¿ytnej wiedzy Majów...
G³êboko w centrum Drogi Mlecznej znajduje siê Czarna Dziura, któr¹ œrodowisko naukowe
nazwa³o Strzelec A ( Sagittarius A).
Majowie nazywali j¹ Drzewem ¯ycia i zosta³o im przekazane, ¿e w œrodku galaktyki istnieje punkt
znany jako „Hunab Ku”, z którego pochodzi œwiadomoœæ.
Istnieje du¿e prawdopodobieñstwo ¿e czarna dziura w œrodku galaktyki jest portalem do
wy¿szych wymiarów Wszechœwiata, w których rzeczywistoœæ jest zupe³nie inna.
Ci, którzy pozostawili t¹ wiedzê Majom, twierdzili, ¿e „Hunab Ku” jest Œwiadomoœci¹, która
organizuje ca³¹ materiê i antymateriê.Naciskali równie¿ na to, abyœmy zrozumieli przekaz, ¿e
Hunab Ku rz¹dzi wszystkim co siê dzieje w galaktykach i dzia³a poprzez okresowe potê¿ne
eksplozje Energii Œwiadomoœci z centrum galaktycznego.
Z drugiej strony, ci, którzy zostawili t¹ wiedzê Majom, wyraŸnie wskazali, ¿e czas w rzeczywistoœci
przebiega w cyklach.
3
Rzecz¹, która jest bardzo wa¿na dla nas wszystkich ¿yj¹cych obecnie na ziemi, tzn.w styczniu 2009
roku wg kalendarza gregoriañskiego, jest to,¿e „Ancients”( nazwa tych, którzy przekazali wiedzê,
mo¿e byæ t³umaczona jako „wiekowi”, „staro¿ytni” lub „antyczni”) dostarczyli ten przekaz
opieraj¹c siê na kalendarzu Majów.Zgodnie z tym przekazem, w dniu, który w kalendarzu
gregoriañskim wypada 21 grudnia 2012 roku, wydarzy siê coœ nadzwyczajnego – ¿ycie na Ziemi
przejdzie ewolucjê!
Ostatni wk³ad, wniesiony do tej wiedzy przez naszych gwiezdnych przyjació³ poprzez krêgi
zbo¿owe, sugeruje, ¿e rzeczywiœcie Ziemia, S³oñce i centrum Drogi Mlecznej Hunab Ku, ustawi¹
siê w jednej linii.
Wed³ug powszechnie uznawanej nauki, w 1998 roku minêliœmy najbli¿szy punkt przeciêcia z
galaktycznym równikiem.Dlatego wystêpuje rozbie¿noœæ zdañ dotycz¹ca ustawienia planet w dniu
21 grudnia 2012 roku.
Czêœæ naukowców wysz³a z twierdzeniem, ¿e precesja przesuwa S³oñce w okresie przesilenia
zimowego dalej od równika galaktycznego.To oznacza, ¿e nie bedzie ono w jednej linii 21 grudnia
2012, i obecnie jesteœmy w punkcie, który jest oddalony od równika galaktycznego o 78 lat
œwietlnych, i w dalszym ciagu siê od niego oddalamy.
Logika jest prawid³owa, ale czegoœ tu brakuje. Ten brakuj¹cy element to informacja p³yn¹ca do nas
z krêgów zbo¿owych, która wyraŸnie mówi, ¿e planety i S³oñce ustawi¹ siê w jednej linii jako
rezultat niewidocznych jeszcze zmian w strukturze naszego uk³adu s³onecznego.
4
Gdyby struktura naszego uk³ady s³onecznego pozosta³a taka sama i sam uk³ad pozosta³by taki jak
obecnie, ten naukowy wniosek by³by absolutnie prawid³owy.
Ale....TWÓRCY KRÊGÓW ZBO¯OWYCHpokazuj¹, ze bêdzie inaczej.
Gwoli przypomnienia: S³oñce wesz³o w równik galaktyczny podczas przesilenia zimowego w 1980
roku i ca³kowicie go opuœci podczas przesilenia zimowego w 2016 roku. Okres pomiedzy 1980 a
2016 nazwany jest stref¹ zrównania siê czy ustawienia w jednej linii(Galactic Alignment) lub er¹-
2012.
Jeœli usuniemy wszystkie bariery i systemy wierzeñ, bedziemy mogli wyraŸnie zobaczyæ, ¿e coœ
niezwyk³ego dzieje siê wokó³ nas. Matrix siê zmienia poniewa¿ dostajemy siê pod wp³yw nowych
energii p³yn¹cych z centrum galaktyki. Dowody s¹ wszêdzie.
Jest bardzo prawdopodobne, ¿e w momencie zrównania siê w 1998 nastapi³ jakis rodzaj aktywacji
w centrum Strzelca A.
Na tyle na ile pozwala nam obecne zrozumienie dynamiki wszechœwiata, zosta³ otworzony jakiœ
eteryczny portal przez który jakaœ nieznana forma energii wesz³a do Drogi Mlecznej i obecnie
przemieszcza siê w naszym kierunku.
5
Przypominam, ¿e œrodek Drogi Mlecznej jest odleg³y od nas o 26 tysiêcy lat œwietlnych wiêc w
normalnych warunkach tyle samo czasu zajê³oby dotarcie tej energii do nas gdyby porusza³a siê
ona z prêdkoœci¹ œwiat³a.
To oznacza, ¿e ta eteryczna plazmowa energia porusza siê z prêdkoœci¹, któr¹ na chwilê obecn¹,
nie jesteœmy sobie w stanie nawet wyobraziæ.
Wed³ug informacji dostarczonej przez przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji przy pomocy
krêgów zbo¿owych, fizycznie zobaczymy to zjawisko na ziemi 13 grudnia 2012 roku.
Wróæmy teraz do tego ustawienia w jednej linii z 1998 roku. Drugie zrównanie siê w jednej linii ,
tak bardzo wa¿ne z naszego punktu widzenia, nie wydarzy siê poprzez kontynuowanie na tym
samym kursie oddalania się od centrum galaktyki. Zwiêkszaj¹ca siê masa s³oñca, wzrastaj¹ca iloœæ
wydzielanej energii s³onecznej i ekstremalne przyci¹ganie grawitacyjne bêdzie mia³o skutek w
zmianie orbity ziemskiej.
6
Dlaczego to wszystko nie wydarzy³o siê w roku 1998 i dlaczego teraz to drugie ustawienie siê w
jednej linii? Nie mam na to jednoznacznej odpowiedzi.Mogê jednak wnioskowaæ, ¿e w wiêkszoœci
przypadków to, co uwa¿amy za logiczne i co odpowiada naszemu rozumieniu kosmosu, nie ma nic
wspólnego z logik¹ wy¿szych poziomów i z tym jak Stwórca zarz¹dza wszechœwiatem.
7
Muszê te¿ nadmieniæ, ¿e dane z krêgów zbo¿owych przedstawiaj¹ przejœcie olbrzymiego cia³a
niebieskiego, wiêkszego ni¿ Jowisz, blisko orbity Plutona.
Nie trzeba byæ astrofizykiem ¿eby zrozumieæ, ¿e planety doœwiadcz¹ nies³ychanego przyciagania z
dwóch stron – S³oñca oraz olbrzymiego obiektu przechodz¹cego na krawêdziach systemu
s³onecznego. Jest wyraŸny obraz tego, co bêdzie wynikiem tego zjawiska- nasz system s³oneczny
ulegnie rozdarciu i ju¿ nigdy nie bedzie taki sam.
Proszê wzi¹æ pod uwagê, ¿e ta informacja nigdy nie mia³a na celu sianie strachu lecz
poinformowanie ludzkoœci o rzeczywistej sytuacji i jak¹ ludzie powinni przyj¹æ postawê wobec
takiego scenariusza przysz³ych wydarzeñ.
Najwa¿niejsze jednak jest, ¿e my, tak jak i inne rasy we wszechœwiecie, jesteœmy
wielowymiarowymi istotami i nasza esencja dalej istnieje po naszym ostatecznym opuszczeniu
biologicznego cia³a i tego wymiaru egzystencji.
8
Istoty z kosmosu (Ets) poinformowa³y równie¿, ¿e w tym dniu jasna kometa bêdzie widoczna na
naszym niebie i ksiê¿yc w fazie nowiu.
21 grudnia 2012 roku o godzinie 11:11 czasu Greenwich ( czasami nazywany czasem punktu zero),
S³oñce i Ziemia bêd¹ dok³adnie w jednej linii z centrum galaktyki.
Interesuj¹ce jest to, ¿e w tym samym dniu, kiedy ekliptyka naszego systemu s³onecznego przetnie
siê z p³aszczyzn¹ galaktyczn¹, S³oñce powinno byæ w swojej najwy¿szej aktywnoœci!
Wed³ug skali powiêkszania masy.....mówimy tutaj o ekstremalnej aktywnoœci S³oñca.
Wróæmy do zapisków Majów.
„Ancients” uwa¿ali datê 21 grudnia 2012 roku jako datê odrodzenia....pocz¹tek nowej ery bed¹cej
rezultatem przejœcia po³udnika s³onecznego przez równik galaktyczny i ustawieniem siê Ziemi w
jednej linii z centrum Drogi Mlecznej.
Przeanalizujmy pod k¹tem astronomicznym, co siê stanie w okolicach dnia uwa¿anego za ostatni w
kalendarzu Majów.
Pomimo faktu, ¿e do tej daty zosta³o jeszcze 1443 dni, œwiat zaczyna doœwiadczaæ niespotykanych,
ekstremalnych i szybkich zmian klimatycznych.
Iloœæ i intensywnoœæ tych „naturalnych” katastrof gwa³townie wzrasta. Naukowcy zanotowali
niezwyk³e zachowanie s³oñca, co ma bezpoœredni wp³yw na planety naszego uk³adu.
Co wiêcej, sa dowody, ¿e atmosfery planet naszego uk³adu s³onecznego przechodz¹ drastyczne
zmiany oraz, ¿e z nieznanych powodów wzrasta ich masa.
Czy to dziwne promieniowanie energetyczne z centrum Drogi Mlecznej ,zauwa¿one
przez dr Scotta Hymana, jest rzeczywist¹ przyczyn¹ widocznych zmian
zachodz¹cych w naszym systemie s³onecznym?
9
Majowie jednoznacznie powiedzieliby:Tak!
Powiedzieliby tak¿e, ¿e potê¿ne emisje „nieznanej formy energii” przyp³yn¹ z centrum Drogi
Mlecznej. Zmieni to fundamenty fizyki naszego œwiata jak i materialne i niematerialne warunki dla
¿ycia, które to bêd¹ istnieæ a¿ do koñca nastêpnego cyklu.
Wed³ug zapisków staro¿ytnych Majów, w dniu 21 grudnia 2012 roku, ludzkoœæ wejdzie w Now¹
Erê Wy¿szej Œwiadomoœci. Interesuj¹ce jest, ¿e obecnie wszystko co ¿yje na ziemi, doœwiadcza
wiêkszej lub mniejszej zmiany w œwiadomoœci.
W 2012 roku wszyscy bêdziemy mieli szansê porzuciæ stare zwyczaje i nauczyæ siê ¿yæ w pokoju i
harmonii ze wszystkim co istnieje w kosmosie. Proces odrodzenia siê w na pó³ eteryczne istoty
zacznie siê gdzieœ pomiedzy 13 a 21 grudnia 2012 roku , w koñcu Pi¹tego S³oñca(wg informacji
przekazanej w krêgach zbo¿owych na ca³ym œwiecie, ale g³ównie w Wielkiej Brytanii). Zakoñczy
siê on 28 marca 2013 roku, kiedy to nast¹pi poczatek Szóstego S³oñca. Data ta jest koñcem
kalendarza s³oneczno-wenusjañskiego.
Podczas tego procesu ze œrodka Drogi Mlecznej dotr¹ do ziemi promienie kosmiczne, które
doprowadz¹ do ostatecznego przeprogramowania DNA w formach ¿ycia istniej¹cych w naszym
systemie s³onecznym. Dlatego tak bardzo istotne jest abyœmy zwracali baczn¹ uwagê na przekazy z
krêgów zbo¿owych
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Kryptozoolog »

Hmm może i bym mógł się pojawić, ale nadal jest mi bliżej kryptozoologi niż ufologi no i często nagle muszę gdzieś wyjechać... Poczekam trochę, może uda mi się ''zarezerwować'' wolny dzień.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Darnok »

Chodzi o to, w jaki sposób obliczono datę "skończenia się kalendarza Majów" jako 21.12.2012, czy o coś innego?
Chodzi mi o położenie ziemi względem galaktyki około 2011 ;] a dokładniej zbliżenie się ziemi do centrum galaktyki w 2011 ;] wszystko jest w filmiku który podałem (3:40).
Restris
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-26, 00:33

Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Restris »

Witam, mam 16 lat i chciałem spytać czy są jakieś ograniczenia wiekowe, w końcu jest to dość poważna sprawa, i dlatego chciałem spytać czy zostałbym ewentualnie wpuszczony ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ivellios »

O ile wiem to żadnych ograniczeń wiekowych nie ma. Rok temu na debacie byli nawet goście dużo młodsi od ciebie :P
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ruskof »

Iv,masz na mysli to ze nawet ja moge tam pojsc?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ivellios »

O ile się orientuję to może tam każdy przyjść. Nie gonią. :D
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ruskof »

Przyszedlbym,tylko widze ze przez date nie,przyjezdzam do katowic ale tylko 5 dni pozniej :|
Jesli byloby cos w tym stylu miedzy swietami a lutym i bede o tym wiedzial to napewno przyjde :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ivellios »

Mam juz liste prelegentow:
- Ivellios, Paranormalium.pl
- Marcin Mizera, NPN
- Janusz Zagórski
- prof.dr.hab. Marek Zrałek, Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego
- Dominik Nowak, Artur Sztocki - INFRA
- Mikołaj Karawacki - Koło Naukowe Fizyków UŚ

Juz wiem, ze bedzie ciekawie - Karawacki byl obecny juz na ubieglorocznej debacie i wypadl duuuuuzo lepiej niz obecni wtedy naukowcy :D
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: FaKtoMaaN »

już wziąłem urlop w pracy, ja będę! Przegapić takie coś? to grzech!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ivellios »

FaKtoMaaN, a mógłbyś wziąć aparat fotograficzny czy jakiś inny sprzęt rejestrujący obraz? Przydałby się na debacie jakiś fotoreporter :P
Jakby coś to ja mogę też mój aparat wziąć.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: FaKtoMaaN »

aparat wezmę, ale kamerki nie posiadam niestety:( porobimy foty, i można by było streścić debatę na stronie, to by nie było głupie.
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 21:05 przez FaKtoMaaN, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Katowice raz jeszcze! 14 grudnia 2009 - debata ufologiczna

Post autor: Ivellios »

Oczywiście, możesz nagrywać.
Takie pytanko :P Dysponujesz dyktafonem, czy kamerą?

Dostałem od organizatorów informację, że reporterka z TV Silesia chce zrobić krótki materiał o zjawiskach paranormalnych na Śląsku. Tylko, kurde, napisała o tym w czwartek i najbardziej by jej pasowało nagranie dziś lub jutro przed debatą... normalnie reporterski refleks, jakby się wcześniej nie dało poinformować... cóż, zobaczymy co z tego wyjdzie.

-- 13 Gru 2009 15:31 --

I guzik, nagrania nie będzie - dziennikarka zbyt późno poinformowała organizatorów o chęci nagrania materiału na reportaż.
Yhh, TVS... wieśmaki jedne. :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”