Cicada 3301

Awatar użytkownika
Shady
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2015-08-14, 16:58
Komentarze: 1

Cicada 3301

Post autor: Shady »

Co sądzicie o tej tajemniczej organizacji? Bardzo interesuję się tym.
Pierwszy raz dali o sobie znać na początek 2012 roku na 4chanie. Umieścili wtedy taką wiadomość tam:
'' Witajcie. Szukamy wysoce inteligentnych indywidualności. Aby ich znaleźć, stworzyliśmy specjalny test. W tym obrazie została ukryta wiadomość. Znajdź ją, a trafisz na drogę, która w końcu skieruje cię do nas. Nie możemy się doczekać spotkania z tymi kilkoma, którzy przebędą całą tę drogę. Powodzenia.''

Czy ktoś rozwiąże ich najnowszą zagadkę? Bo podobno jest strasznie trudna.

A to jest ich oficjalna strona: https://cicada3301.org
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Cicada 3301

Post autor: Spooky Fox »

Jakaś sekta...

Poza tym: zdobywać popularność przez 4chana? Niżej się nie da upaść :)

Osobiście uważam takie strony jedynie jako...hmm...ciekawostki. Test wielokrotnego wyboru to taki w sumie test na podchodzenie do życia.

Dwóch gości stoi przy jeziorze. Jeden mówi: spójrz jakie piękne refleksy. Drugi mówi: tak, ale spójrz też na te wszystkie ryby, kamienie (itp.)

a) gość od refleksów
b) gość od ryb
c) obaj
d) żaden z nich


No jak nic lepiej było zapytać: jesteś optymistą, pesymistą czy realistą?

No ale może też na tym polegają te rzekome "pytania na inteligencję".
Awatar użytkownika
Shady
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2015-08-14, 16:58
Komentarze: 1

Re: Cicada 3301

Post autor: Shady »

Nie wiem co ten twój test ma wspólnego z tematem, ale fajnie że ktoś się wreszcie udzielił tutaj, bardzo mnie ciekawi, fascynuje ta tajemnicza organizacja.
A sekta to nie jest, Oni nie nie są religijnymi aktywistami.
Usunięto użytkownika 104128

Re: Cicada 3301

Post autor: Usunięto użytkownika 104128 »

Minęło trochę czasu i kilka konkursów CICADY to nic innego jak agencja wywiadu CIA
Nie ważne z jakiego kraju pochodzisz
Nie ważne jaką szkołę czy uczelnie ukończyłeś
Szukają indywiduum człowieka o otwartym umyśle który posiada umiejętności informatyczne i lingwistyczne , szukają Gików .
kasalia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2017-02-14, 09:57

Re: Cicada 3301

Post autor: kasalia »

Arcetron,
też mi się wydaje, że to coś w stylu CIA.
Zdolności informatyczne wydaje mi się na pierwszym miejscu, biorąc pod uwagę poprzednie zadania. Ale bez tego w dzisiejszych czasach się nie obędzie.

Możliwości intelektualne jak najbardziej - to tylko potwierdza, że chodzi o coś naprawdę ważnego.

Swoją drogą dobry sposób znaleźli. Naprawdę dobry.
Dark_Forces
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2015-08-31, 15:21
Lokalizacja: Kosmodrom
Komentarze: 2

Re: Cicada 3301

Post autor: Dark_Forces »

Cicada to tajemne zgromadzenie ludzi z roznych kregow nauki i organizacji rzadowych, ktorzy mieli dosyc tego, ze wiedza idzie na marne, tzn. nie pomaga ludziom tylko jest ukrywana przez rzad, nikt nie moze nic mowic, bo nie moze... wiec cia... niebardzo tu pasuje, to jest jakis spisek inteligentnych ludzi przeciwko rzadom swiatowym... ale kto wie... nic co trafia do internetu, ktory jest kontrolowany nie moze byc w 100% prawda ...
Usunięto użytkownika 104128

Re: Cicada 3301

Post autor: Usunięto użytkownika 104128 »

Doszedłem do ukrytej sieci gdzie zamieszczone zostały ilustrację postaci humanoidalnych z dziwnymi wydłużonymi jajowatymi głowami i ich związku z piramidami w Egipcie.
Piramida była centrum jakiegoś kompasu za pomocą którego określało się kierunek,częstotliwość fali skalarnej i w jaki sposób ją uzyskać albo odebrać
Wydaje mi się że to była forma komunikacji niejawnej, zaznaczam że strona ta już jest wyłączona i była końcowym etapem zagadki rebusów ze strony Cicada 3301

Grafiki były niesamowite i wymagały sporego wkładu intelektualnego aby je opracować
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Zagadki ludzkości”