Proroctwa Oriona na rok 2012

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Proroctwa Oriona na rok 2012

Post autor: Spooky Fox »

Asef pisze:ponieważ ogłoszenie takich informacji mogłoby spowodować duży hałos na ziemi
Nom...bendzie hałos iak holera stond asz dotamtond...

Obiecałem być miły...


A tak przy temacie - to jeśli nadal ktoś wierzy w koniec świata w roku 2012, to ja już nie wiem, jak przemówić do ich rozumów...
Awatar użytkownika
Quantum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 2010-11-14, 20:24

Re: Proroctwa Oriona na rok 2012

Post autor: Quantum »

Ivellios pisze:Odwrócenie biegunów się zdarza. Potwierdzają to geolodzy.
Hmmm nie bardzo wiem co ma wspólnego geologia ze zmianą biegunów magnetycznych planety, ale może się nie znam :P
Ivellios pisze:Jako że Ziemia robi całkowity obrót w ciągu 24 godzin, oznacza to, że co każde 24 godziny odbywamy podróż długości 40 000 kilometrów. Podziel 40 000 kilometrów przez 24 godziny, a dojdziesz do szokującego wniosku, że krążymy dookoła osi ziemskiej z prędkością 1666 kilometrów na godzinę
Ziemia ma kształt zbliżony do kuli więc prędkość liniowa jest różna w zależności od szerokości geog., nie mówiąc już o tym że tylko równik ma długość 40k km, czyli tylko tam ludzie "podróżują" dziennie te 40k km.

Odnośnie całego artykułu, powiem tylko że jak dla mnie "naukowe" próby uzasadnienia końca świata w 2012 kolokwialnie mówiąc ssą :D

Podbijam zdanie poprzedników - zawsze znajdą się jakieś cwaniaczki trzepiący kasiore na zmanipulowanych masach ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Proroctwa Oriona na rok 2012

Post autor: Arek »

Geolodzy mogą coś na temat powiedzieć, ponieważ kierunek i natężenie pola magnetycznego panujące w przeszłości, określa się na podstawie kierunku pola magnetycznego w skałach. więc po troch to ich kierunek
wiki:
Zmiany biegunów Ziemi są zdarzeniami losowymi – następowały po sobie w odstępach od 10 tysięcy do nawet 50 milionów lat. Średnio zdarzają się co około 250 tysięcy lat, a ostatnie miało miejsce około 780 tysięcy lat temu.
Awatar użytkownika
Quantum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 2010-11-14, 20:24

Re: Proroctwa Oriona na rok 2012

Post autor: Quantum »

W takim razie mea culpa, ale dzięki za uświadomienie ;) W koniec świata w 2012 i tak nie wierzę i już chyba nic nie zmieni mojego zdania, a porady w stylu pana Patryka Geryla to już w ogóle wywołują (przynajmniej u mnie) uśmiech politowania. Jeśli świat kiedyś będzie miał się skończyć (jak ja nienawidzę tego zwrotu :D) to się skończy. Nie można żyć w strachu budując bunkry, planując reprodukcję cywilizacji itp. bo jakiemuś kolesiowi się uwidział armageddon w 2012. ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Proroctwa Oriona na rok 2012

Post autor: Arek »

Quantum

Ja także myślą że Geryl tylko chciał zrobić z tego wielką aferę żeby jego książka się dobrze sprzedawała
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rok 2012 i inne przepowiednie końca świata”