Selma - kuzyn Nessie - z jeziora Seljord

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Awatar użytkownika
Galadriel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2012-01-13, 23:44
Lokalizacja: Zagłębie

Selma - kuzyn Nessie - z jeziora Seljord

Post autor: Galadriel »

Seljord to jezioro położone w małym norweskim miasteczku. 250 lat temu narodziła się tu legenda o wężu morskim zamieszkującym owy zbiornik. W 2008 r. wybudowaną tam wieżyczkę widokową, z której turyści mogą obserować jezioro. Niektórzy twierdzą, że widzieli Selmę na własne oczy. Po sieci krąży kilka filmików, ale bardzo marnej jakości. Ten został podobno nagrany wczoraj przez turystkę, niestety też nie za dużo widać:

http://www.tv2.no/nyheter/innenriks/lis ... 40346.html

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/cieka ... 9,1,0.html

Może to po prostu fala, albo jakaś duża ryba. Rybka o nazwie wstęgor królewski może osiągać nawet 11 m długości, ale z tego, co wyczytałam spotyka się go tylko w otwartej toni wodnej - morzach, oceanach. To, co widać na filmiku ma chyba mniej więcej tyle. Węgorze to maks 2,5 m, sumy 5 m. Mi to wygląda na jakąś ogromniastą rybę, ale nie jestem za bardzo zorientowana w tych tematach.
A może to właśnie odpowiednik Nessie, jakiś nieodkryty jeszcze gatunek. Fajnie byłoby się o tym przekonać :). Ale dla tych stworzeń chyba lepiej żeby nigdy nie zostały złapane, raz, że człowiek pewnie nie potrafiłby tego uszanować. Dwa, że właśnie dlatego takie historie są dla ludzi fascynujące, bo są czymś nieuchwytnym, czymś czego nie da się ani potwierdzić ani zanegować.

źródło: http://www.tvnmeteo.pl, wiki
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Selma - kuzyn Nessie - z jeziora Seljord

Post autor: Arek »

Hmmm, można powiedzieć że to fejk że to jakiś plastyk na żyłce prowadzony....Ale w innych miejscach także zauważano podobne cosik, czy to Europa albo Kanada, USA, filmiki podobne.
Nie wiem , ale na pewno jest to interesujące i warte badania, mam nadzieję że kiedyś coś takiego zostanie złapane.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Selma - kuzyn Nessie - z jeziora Seljord

Post autor: Drevni Kocur »

Ja tam bym obstawiała, że właściciele tego zabytku turystycznego umieszczają w takich miejscach coś, co ma "udawać" ową legendę po to, żeby przyciągać turystów i na tym zarabiać. Mi to średnio wygląda na coś hmmm żywego, bo musiałoby mieć jakiś cel tak pływać, a nie widać, żeby jak wieloryby miało coś takiego do "oddychania"...
Nie wierzę za bardzo w prawdziwość tego czegoś ukazanego na filmie.
Same filmy raczej sfałszowane nie są.
Awatar użytkownika
Galadriel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2012-01-13, 23:44
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Selma - kuzyn Nessie - z jeziora Seljord

Post autor: Galadriel »

Arku a masz może linki do takich filmików? Porównałabym sobie jak to wygląda. A jeśli go złapią to sfotografują, pomierzą i mam nadzieję, że wypuszczą, obserwacja w naturalnym środowisku jest chyba lepsza i daje więcej możliwości, niż zamknięcie w jakimś akwarium.
Drevni Kocurze wyjaśnienie, że to reakcja na deficyt turystów jest całkiem całkiem ^^ Ale chyba bym się jednak nie spodziewała takich szopek po Norwegach.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”